سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

dvb595959

عضو جدید
سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام خدمت مهندسای عزیز
من یه لپ تاب lenovo thinkpad E550 خریدم و میخام خودم ویندوز نصب کنم که الان بصورت پیش فرض چون سیستم خام هست ویندوز نداره و یه محیط dos باز میشه.موقع استارت کلید fn+f12 رو زدم وارد محیط بایاس وبعد وارد بوت شدم و در bios priorety با کلیدهای f5/f6 گزینه اول رو dvd قرار دادم ودرضمن secure boot رو هم غیرفعال کردم وتنظیمات رو با f10 ذخیره کردم ودرحالیکه ویندوز داخل درایو هست ریست کردم اما بازهم وارد محیط داس شدم ونصب ویندوز رو اجرا نکرد!!!!...بازم بگم این سیستم خام هست وهنوز هیچ پارتیشن بندی یا نصب درایوری روش انجام نشده....بنظرتون مشکل از کجاس؟ویندوزم 7 هست
درود
بعد از ریستارت کلید اف12 را فشار بدین و رها نکنید.
برای رومیزی ها اینجوری جواب میده اما برای لپ تاپ نمیدونم.

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
اینم لینک کتاب دات نت فریم ورک 4.6 و سی شارپ 6 تقدیم به مهندس حمید و سایر دوستان علاقمند
زود دانلود کن تا لینکش خراب نشده
http://scanlibs.com/c-sharp-6-0-and-the-net-4-6-framework-7th

فقط فرمتش epub است و باید برنامه و افزونه مناسبش رو دانلود کنی
رایگانه
این افزونه کروم
https://chrome.google.com/webstore/detail/simple-epub-reader/ojhbgcchcbdjdenibfmjofobklkkhofc?hl=en
البته اگر خواستی تبدیلش کنی ابزار آنلاین یا رایگان وجود داره..
http://www.epubconverter.com/epub-to-pdf-converter
موفق باشی
خیلی خیلی ممنونتم

*fred*

عضو جدید
تمام کارهایی که انجام دادید درسته و مشکلی ندارن...ممکنه مثل خیلی از سیستم های جدید یک دکمه برای کار داشته باشه که باید موقع روشن کردن نگه دارید تا اجازه بوت از دی وی دی رو بده...من این مورد رو در سیستم های سونی بیشتر دیدم البته...
نکته بعد اینه که ممکنه سی دی شما به دلایلی ناشناخته خوب بوت نشه...با یک سی دی دیگه امتحان کنید.... و در نهایت ممکنه نوع بوت اول رو روی چیزی غیر از درایو دی وی دی اون گذاشته باشید مثلا دی وی دی یو اس بی و....

مهندس سپاسگدارم حق باشمابود مشکل ازسی دی بود

ali-gold

کاربر فعال
سلام....

من لب تاپم Cori7 هست...هشت هسته داره.....و من یه کار نرم افزاری سنگین بر روی این لب تاپ انجام میدم...از تنظیمات parallel هم استفاده میکنم ...در واقع 7 هسته از لب تاپم رو به کار با این نرم افزار اختصاص دادم.....تقریبا کل روز این لب تاپ در حال اجرا با این نرم افزار هست(به اصطلاح در حال ران گرفتن هستم)..ولی صبح که مثلا ساعت 6 که بیدار میشه مبینم که لب تاپ خاموش شده و در حالت Resume هست و باید لب تاپ رو روشن کنم تا نرم افزار ادامه ران رو انجام بده....من میخوام بدونم چرا Resume میشه؟ نمیشه کاری کرد که اینطور نشه؟

باتشکر

آنه...

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
من یک برنامه در محیط متلب نوشتم که وقتی اجرایش میکنم چند ارور به صورت زیر میده
ممکن هست راهنماییم کنین که این ارورها یعنی چه؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
من یه مدته وقتی میخوام لب تابمو روشن کنم یه همچین صدایی میده و روشن نمیشه. باید چندبار باتری رو دربیارم یا از برق قطعش کنم تا روشن شه.
راهنمایی پلیز

پیوست ها

• audio_2016-06-24_10-33-49.rar
    51.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. یه موتور بازی سازی هست به اسم unity. اطلاعی دارین از کجا می تونم برای بخش assets فایل دانلود کنم؟ امکان خریدش از بیرون هست؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام.چطور توی word ه وسط دوچشم تایپکنم؟
معمولا این هه بصورت خودکار تبدیل می شه و این بستگی به اول وسط یا آخر بودن هر حرف تعیین می شه
اما اگر قصد دارید هـ رو بصورت خالی تایپ کنید اول ه رو تایپ کنید بعد شیفت و J رو با هم بزنید تا شکل مورد نظر شما بشه

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام بچه ها خدا قوت
من یک سوال فوری دارم
یه پاورپوینت شامل 30 اسلاید درست کردم و فردا باید اراعه بدم
قسمت پایین هر اسلاید یک بخشی داره که روش نوشته Click to add notes من تو این قسمت برای هر اسلاید متن هایی رو نوشتم که برای خودمه و موقع نمایش اسلاید ها روی پرده به نمایش در نمیاد...
منتها وقتی دکه Show slide رو می زنم کل اسلاید رو روی صفحه مانیتور نشون می ده و کلا اون متن پایینی رو نمی تونم ببینم که بخونم از روش
می خواستم بدونم که موقع اراعه اسلاید ها روی پرده ، آیا حتما باید دکه show slide رو بزنم؟ اگر نزنم روی پرده به نمایش در نمیاد؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام بچه ها خدا قوت
من یک سوال فوری دارم
یه پاورپوینت شامل 30 اسلاید درست کردم و فردا باید اراعه بدم
قسمت پایین هر اسلاید یک بخشی داره که روش نوشته Click to add notes من تو این قسمت برای هر اسلاید متن هایی رو نوشتم که برای خودمه و موقع نمایش اسلاید ها روی پرده به نمایش در نمیاد...
منتها وقتی دکه Show slide رو می زنم کل اسلاید رو روی صفحه مانیتور نشون می ده و کلا اون متن پایینی رو نمی تونم ببینم که بخونم از روش
می خواستم بدونم که موقع اراعه اسلاید ها روی پرده ، آیا حتما باید دکه show slide رو بزنم؟ اگر نزنم روی پرده به نمایش در نمیاد؟
چندبار ترکیب دکمه WinKey+P رو بزنید و گزینه Extended Monitor که سومین گزینه از سمت چپ رو انتخاب کنید.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام
من یه مدته وقتی میخوام لب تابمو روشن کنم یه همچین صدایی میده و روشن نمیشه. باید چندبار باتری رو دربیارم یا از برق قطعش کنم تا روشن شه.
راهنمایی پلیز
باید باز بشه بررسی بشه
ممکنه هیت سینک به فن گیر میکنه و به همین دلیل که فن روشن نمیشه لپتاپ دستور روشن شدن رو نمیده

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی:gol:. بچه ها من چطوری بفهمم کارت گرافیک کامپیوترم مدلش چیه؟ چند بیتیه و اینا؟:razz:

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی:gol:. بچه ها من چطوری بفهمم کارت گرافیک کامپیوترم مدلش چیه؟ چند بیتیه و اینا؟:razz:
سلام
از منوی startکلمه runرو سرچ کن بعد تو پنجره ای که باز میشه اینو بزنdxdiagو بعد هم ok
یه صفحه میاد چهار تا سربرگ داره .تو دومی میتونی ببینی حافظش چنده و اینا.امیدوارم کارتو راه بندازه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از منوی startکلمه runرو سرچ کن بعد تو پنجره ای که باز میشه اینو بزنdxdiagو بعد هم ok
یه صفحه میاد چهار تا سربرگ داره .تو دومی میتونی ببینی حافظش چنده و اینا.امیدوارم کارتو راه بندازه
سلام. دستتون درد نکنه:gol:. می تونین بگین این کارت گرافیک کیفیتش چجوریه؟ بالا که نیس، خیلی پایینه؟ و یه چیز دیگه اینکه تا اونجایی که یادمه 64 بیتی بود چرا نوشته 32؟....:gol:

name: NVIFIA GeForce GT 610
Manufacturer: NVIDIA
Chip Type: GeForce GT 610
DAC Type: Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory: 3760 MB
Current Display Mode: 1360 * 768 (32bit) (60HZ)
Monitor: Generic PnP Monitor

پ.ن: دوستان عذر می خوام عکس نذاشتم، فایل ضمیمه رو پاپ آپ می خونه باز نمی کنه

ali-gold

کاربر فعال
با سلام..

من میخوام بدونم که ایا در پلیر موزیک مثل pot Player ، تنظیماتی وجود دارد که هر وقت بخوام موزیک یا فیلم رو جلو ببرم با سرعت کمتری جلو بره؟

ممنون میشم راهنماییم کنین...

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.سیستم من گرافیکش nvidia هست ولی الان intel(R)hd graphics 4600 رو نشون میده؟واسه چی؟؟:eek:

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. دستتون درد نکنه:gol:. می تونین بگین این کارت گرافیک کیفیتش چجوریه؟ بالا که نیس، خیلی پایینه؟ و یه چیز دیگه اینکه تا اونجایی که یادمه 64 بیتی بود چرا نوشته 32؟....:gol:

name: NVIFIA GeForce GT 610
Manufacturer: NVIDIA
Chip Type: GeForce GT 610
DAC Type: Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory: 3760 MB
Current Display Mode: 1360 * 768 (32bit) (60HZ)
Monitor: Generic PnP Monitor

پ.ن: دوستان عذر می خوام عکس نذاشتم، فایل ضمیمه رو پاپ آپ می خونه باز نمی کنه
کارت بدی نیست
حدود 180 هزار تومن قیمت داره
نسخه ویندوز شما هر چی باشه درایور همون نسخه نصب می شه یعنی 32 بیت یا 64 بیت بودن بستگی به ویندوز داره و با اون گزینه پردازش فرق داره

SHRP

کاربر ممتاز
سلام.سیستم من گرافیکش nvidia هست ولی الان intel(R)hd graphics 4600 رو نشون میده؟واسه چی؟؟:eek:
لپ تاپ ها دوتا تا کارت گرافیک دارن معمولا
اول گرافیک آن برد رو باید نصب کنید که معمولا اینتل و.. است
بعد کارت گرافیک اصلی رو نصب کنید
در مواقع کار با برنامه های سنگین خودش سوییچ می که ولی می تونید با کلیک راست کردن روی برنامه و انتخاب در مد مورد نظر خودتون انتخاب کنید یا توی تنظیمات برید

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام..

من میخوام بدونم که ایا در پلیر موزیک مثل pot Player ، تنظیماتی وجود دارد که هر وقت بخوام موزیک یا فیلم رو جلو ببرم با سرعت کمتری جلو بره؟

ممنون میشم راهنماییم کنین...

دقیق یادم نیست ولی ترکیب دکمه های مختلف حالتهای مختلف دارن از 5 ثانیه تا چند دقیقه می شه جلو و عقب برد ولی نمی دونم سفارشی داره یا نه

MeRKaM

عضو جدید
سلام مدتیه صدای کامپیوترم قطع شده ویندوز عوض کردم فرقی نکرد. هنزفری وصل میکنم بازم صدا نداره درایور صدا نصب هست و ویدیوهام اجرا میشن ولی صدا نداره اسپیکر و کابل هاش رو مجزا تست کردم مشکلی نداره
روی علامت اسپیکر کنار ساعت ویندوز علامت ضربدر هست وقتی روش دابل کلیک میکنم پیامی میاد که اودیو دیوایش مشکل داره
آیا مشکل از مادر بردم هست ؟
مادر بردم آنبورد نیست . چطور این مشکل رو رفع کنم ؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام مدتیه صدای کامپیوترم قطع شده ویندوز عوض کردم فرقی نکرد. هنزفری وصل میکنم بازم صدا نداره درایور صدا نصب هست و ویدیوهام اجرا میشن ولی صدا نداره اسپیکر و کابل هاش رو مجزا تست کردم مشکلی نداره
روی علامت اسپیکر کنار ساعت ویندوز علامت ضربدر هست وقتی روش دابل کلیک میکنم پیامی میاد که اودیو دیوایش مشکل داره
آیا مشکل از مادر بردم هست ؟
مادر بردم آنبورد نیست . چطور این مشکل رو رفع کنم ؟
ممکنه درایور شما با نسخه ویندوز سازگاری نداره یا 32 بیت و 64 بیتی ویندوز با درایور ناسازگاری داره
شاید هم طبق نظر خودتون مشکل سخت افزاری است.
بهتره آخرین نسخه راه انداز رو از سایت سازنده برد اصلی بگیرید یا حتی از سایت سازنده کارت صوتی دانلود کنید و و از سی دی های Alldriver استفاده کنید بعنوان آخرین راه

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان...راهی وجود داره که بتونیم قفل پی دی اف رو باز کنیم...یه مقاله دارم که میخوام داخل متنش علامت گذاری کنم ولی مثل این که قابل ویرایش نیست...ممنون میشم راهنماییم کنین.....از foxit استفاده میکنم...

اینم مقاله:

http://s2.picofile.com/file/82603785...rbine.pdf.html

roya1000

کاربر فعال
سلام وقتی کامپیوتر روشن میکنم این خطا میاد کسی می دونه مشکلش چیه

IMG_20160719_224310.jpg

SHRP

کاربر ممتاز

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان...راهی وجود داره که بتونیم قفل پی دی اف رو باز کنیم...یه مقاله دارم که میخوام داخل متنش علامت گذاری کنم ولی مثل این که قابل ویرایش نیست...ممنون میشم راهنماییم کنین.....از foxit استفاده میکنم...

اینم مقاله:

http://s2.picofile.com/file/82603785...rbine.pdf.html
این برنامه احتمالا مشکل شما رو حل می کنه
http://p30download.com/fa/entry/32518

ali-gold

کاربر فعال
این برنامه احتمالا مشکل شما رو حل می کنه
http://p30download.com/fa/entry/32518

سلام..ممنون..امتحان کردم....معمولا این طور نرم افزار ها جواب نمیدن....محدودیتشو بخونین:

Limitation:
Please note that PDF Password Remover doesn't work with documents which have 'user' password (preventing the files from being opened), if both user and owner passwords are unknown the PDF Password Remover will fail.

دقیقا برای من همین مشکل رو داشت!
راه دیگه ای وجود نداره؟تشکر

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..ممنون..امتحان کردم....معمولا این طور نرم افزار ها جواب نمیدن....محدودیتشو بخونین:

Limitation:
Please note that PDF Password Remover doesn't work with documents which have 'user' password (preventing the files from being opened), if both user and owner passwords are unknown the PDF Password Remover will fail.

دقیقا برای من همین مشکل رو داشت!
راه دیگه ای وجود نداره؟تشکر

همیشه از این سایت استفاده میکنم ..اول upload میکنید بعد Unlock ...

amin-1990

عضو جدید
سلام دوستان....

باتری لب تاپم(فوجیتسو) خراب شده و 30 ثانیه جدا از برق هم روشن نگه نمیداره....البته چند ماهه که همین طوری با برق دارم کار میکنم و ولی باتری هم وصله!

چیزی که خیلی مهمه اینه که من کارم با لب تاپ خیلی زیاده و لب تاپم 24 ساعته در حال کاره و یه نرم افزار در حال اجرا همیشه هست.

میخواستم با این شرایط چه پیشنهادی بهم میکنین و راهنماییتون رو ممنون میشم بهم بگین که چکار کنم برای این که باتریم بیشتر عمر کنه....اینطوری که معلومه من باید همزمان برق و لب تاپ با هم وصل باشه چون موقع خواب من کنار لب تاپ نیستم...خواب من هم حدود 7-8 ساعته و ایا باتری لب تاپ این مقدار ساعت جدا از برق ،لب تاپ رو روشن نگه میداره؟؟!!!

در مورد باتری لب تاپ هم یه مقدار توضیح بدین که ایا تاریخ انقضا داره؟!! میلی آمپرش چقدر باشه خوبه؟چه ویزگی هایی داشته باشه بهتره؟

ایا همین مدل خودشو بگیرم بهتره یا مدل لب تاپهای دیگه هم مشکلی نداره؟

خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین چون من زیاد وارد نیستم...

لب تاپم 14 اینچ هست ..مدلش LH 532

باتشکر

بیا1

عضو جدید
کیس من بعد از برق رفتن دیگه روشن نمیشه.همه ی قطعاتشم نو هست تقریبا چند ماهی میشه که کیسو جمع کردم.به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟

به نظر خودم مشکل از پاورش هست.ولی چیزی که برای من عجیبه این هست که چرا با یکبار برق رفتن پاور باید خراب بشه!

بالا