سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. pc من خراب شد، فک کنم اینطوری خراب شد که چون پاورش خوب کار نمی کرد، کارت گرافیک یا رم رو (دقیقا یادم نیس کدومش) سوزوند. سیستم و ارتقا دادیم، ینی همه سخت افزاراش نو شد و مثلا رم و گرافیکشم ارتقا دادیم. کلا هاردش مال کیس قبلیه. یه روز که کار کردم باهاش، فرداش خراب شد دوباره!گفتن کارت گرافیکش سوخته!....می خواستم بدونم دلیل اینکه کارت گرافیک نوش سوخته چیه؟...از یکی پرسیدم گفتن چون گیم با کیفیت بالا (گیمی که نیاز به سیستم قوی داره) نصب کردی، و چنتا نرم افزار دیگه رو هم هم زمان باز کردی اینطوری شده.به نظرم دلیلش این نیست. چون من تو سیستم قبلیم کلی گیم خوب داشتم. کلی نرم افزار سنگین روش نصب کرده بودم. تقریبا میشه گفت طفلکی 13 سال عین ساعت کار کرد. یه نفر دیگم گفتن به خاطر شدت جریان برق سوخته.
میشه لطفا بگین دلیل سوختن کارت گرافیک نوی سیستم من چی بوده؟ممکنه اینی که تازه قراره برا گارانتی بفرستن هم دوباره بسوزه؟:cry:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یا پاورش مشکل داره یا ازش زیادی کار کشیدی!
سلام.سیستم جدیده، فقط یه نصفه روز کار کردم باهاش(اونی که 13 سال شبانه روز ازش کار کشیدم کیس قبلیمه)، تو اون روزم یه بار از آنتی ویروسش استفاده کردم و یه دونه گیم نصب کردم و اتوکد.که اتوکدم نصب نشد.روز بعدش روشنش کردم، مانیتور برق داشت اما اصلا روشن نمیشد، کیسشم روشن شد اما بالا نیومد......یه اتفاق بدترم الان افتاد:crying2:...کارت گرافیک جدیدش رسید، دادیم نصبش کردن، الان تو خونمون امتحانش کردم، بازی سیمز 3 رو باز کردم، اما دوباره دقیقا مثه اون دفعه صفحه سیاه شد، اگه درست یادم مونده باشه یه نوشته هم میومد، یه چیزی مثه saving power mode (دقیقا یادم نیس چی بود).اخه نمیشه که یه سیستم که 1800 تومن آب خورده بخری بیاری خونه یه دونه گیم باز کنی سیستم آنفولاکتوس بزنه:cry:.....الان خاموشش کردم نمیدونم چیکار کنم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.سیستم جدیده، فقط یه نصفه روز کار کردم باهاش(اونی که 13 سال شبانه روز ازش کار کشیدم کیس قبلیمه)، تو اون روزم یه بار از آنتی ویروسش استفاده کردم و یه دونه گیم نصب کردم و اتوکد.که اتوکدم نصب نشد.روز بعدش روشنش کردم، مانیتور برق داشت اما اصلا روشن نمیشد، کیسشم روشن شد اما بالا نیومد......یه اتفاق بدترم الان افتاد:crying2:...کارت گرافیک جدیدش رسید، دادیم نصبش کردن، الان تو خونمون امتحانش کردم، بازی سیمز 3 رو باز کردم، اما دوباره دقیقا مثه اون دفعه صفحه سیاه شد، اگه درست یادم مونده باشه یه نوشته هم میومد، یه چیزی مثه saving power mode (دقیقا یادم نیس چی بود).اخه نمیشه که یه سیستم که 1800 تومن آب خورده بخری بیاری خونه یه دونه گیم باز کنی سیستم آنفولاکتوس بزنه:cry:.....الان خاموشش کردم نمیدونم چیکار کنم

پ.ن: ببخشید اگه مشکل از پاور باشه میشه تعویضش کرد؟ البته راستش نمیدونم کارکرد پاور چیه ولی کلا همه وسایل کیس نو بود به جز هاردش:crying2:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاور برق رو تامین میکنه و برق رو متناسب با مصرف قطعات تنظیم میکنه.ببر پیش یه نفر که بلد باشه نگاش کنه.
شاید کابل گرافیک (از کارت گرافیک به مانیتور وصل میشه) مشکل داره یا شل شده باشه !
الان دقیقا" مشکلت چیه؟
سیستم روشن میشه کار میکنه ولی هنگام نصب بازی ها سیاه میشه؟؟
توی دسکتاپ روی COMPUTER راست کلیک کن گزینه properties رو انتخاب کن بعد device manager.
توی صفحه ای که میاد ببین علامن زرد رنگ هست یا نه؟؟
جناب مهندس ازتون ممنونم که راهنماییم میکنین:gol:
آره، الان سیستم رو روشن کردم، تا اینجاش اوکیه، چون ویندوز رو تازه نصب کردن نرم افزار خاصی روش نصب نیس، منم برا اینکه امتحانش کنم کار میکنه یا نه گیم باز کردم، گیم بالا میاد و تا می خوام شروع کنم به بازی کردن صفحه saving power میکنه، اولش فک کردم چون یه گیم قدیمی رو برا سیستم جدید نصب کردم حتما مشکل پیش میاد خب(آخرین احتمال بود که حدس زدم اینطوری باشه)، بعد یه گیم خیلی سنگین رو امتحان کردم، دوباره همونطوری شد، ینی صفحه سیاه شد و نوشت saving power:crying2:.به خاطر بازی نارحت نیستم بیشتر از این ناراحتم که مطمئنم یه جای کار میلنگه. الان همونطوری که فرمودین رو مای کامپیوتر کلیک کردم و رفتم دیوایس منیجر، یه سری لیست باز شد با آیکونای مختلف، آیکون other device یه زیر مجموعه داره به اسم unknown device که علامت اون زرده.ینی تو اون لیستی که فرمودین آیکون یه دونه علامت زرد رنگ هست

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی سیاه میشه پیام میده عکس بگیر بزار ببینم چی میگه
اون علامت زرد رو هم عکس بگیر بزار
توی device manager قسمت display adapter زرد هست؟؟ باز کنی داخلش چی نوشته؟؟
عکس بگیرم؟آخه میترسم دوباره بازش کنم مثه دفعه قبل بسوزه:cry:...علامت زرده فک کنم به خاطر درایو باشه ینی به نظر مشکل خاصی نمیاد.....فک کنم قراره ببریم کامپیوتتر و تحویل فروشنده ش بدیم:crying2:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
جناب مهندس ازتون ممنونم که راهنماییم میکنین:gol:
آره، الان سیستم رو روشن کردم، تا اینجاش اوکیه، چون ویندوز رو تازه نصب کردن نرم افزار خاصی روش نصب نیس، منم برا اینکه امتحانش کنم کار میکنه یا نه گیم باز کردم، گیم بالا میاد و تا می خوام شروع کنم به بازی کردن صفحه saving power میکنه، اولش فک کردم چون یه گیم قدیمی رو برا سیستم جدید نصب کردم حتما مشکل پیش میاد خب(آخرین احتمال بود که حدس زدم اینطوری باشه)، بعد یه گیم خیلی سنگین رو امتحان کردم، دوباره همونطوری شد، ینی صفحه سیاه شد و نوشت saving power:crying2:.به خاطر بازی نارحت نیستم بیشتر از این ناراحتم که مطمئنم یه جای کار میلنگه. الان همونطوری که فرمودین رو مای کامپیوتر کلیک کردم و رفتم دیوایس منیجر، یه سری لیست باز شد با آیکونای مختلف، آیکون other device یه زیر مجموعه داره به اسم unknown device که علامت اون زرده.ینی تو اون لیستی که فرمودین آیکون یه دونه علامت زرد رنگ هست
وقتی پیام مورد نظر رو می ده یعنی کارت گرافیک روی رزولوشنی تنظیم شده که مانیتور قادر به نمایش اون نیست... و ربطی به سوختن کارت گرافیک نداره
در ضمن اون دوستی که گفته به خاطر نصب بازی کارت سوخته کاملا اشتباه فرمودن. کارت گرافیک به خاطر اجرای گیم نمی سوزه... مگر اورکلاک کنیم..که شما بعید می دونم اصلا دست زده باشید...
چندتا کار کنید بعد نتیجه رو بگید
اول تنظیمات بایوس سیستم رو به حالت پیش فرض برگردونید...
دوم آخرین درایور کارت گرافیک رو از سایت سازنده دانلود و نصب کنید و کاری به درایور روی سی دی همراهش نداشته باشید
سوم تنظیمات بازی رو چک کنید و اونو روی یه رزولوشن و بسامد معمولی مثل 60 هرتز و اندازه مثلا 1024*768 برای سیستم غیر واید و برای واید روی بسامد 1240*720 یا مشابه اون بزارید بعد دوباره بازی رو اجرا کنید.. اینکه بعد از اجری بازی صفحه سییاه می شه عدم پشتیبانی از اون تنظیماته... اون پیغام ذخیره انرژی هم مربوط به مانیتوره و کاری به سیستم نداره..
برنامه هایی هستن که می تونید باهاش کارت گرافیک رو تست کنید تا بفهمید مشکلی داره یا خیر.... ممکنه مشکل از چیز دیگه ای باشه...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی پیام مورد نظر رو می ده یعنی کارت گرافیک روی رزولوشنی تنظیم شده که مانیتور قادر به نمایش اون نیست... و ربطی به سوختن کارت گرافیک نداره
در ضمن اون دوستی که گفته به خاطر نصب بازی کارت سوخته کاملا اشتباه فرمودن. کارت گرافیک به خاطر اجرای گیم نمی سوزه... مگر اورکلاک کنیم..که شما بعید می دونم اصلا دست زده باشید...
چندتا کار کنید بعد نتیجه رو بگید
اول تنظیمات بایوس سیستم رو به حالت پیش فرض برگردونید...
دوم آخرین درایور کارت گرافیک رو از سایت سازنده دانلود و نصب کنید و کاری به درایور روی سی دی همراهش نداشته باشید
سوم تنظیمات بازی رو چک کنید و اونو روی یه رزولوشن و بسامد معمولی مثل 60 هرتز و اندازه مثلا 1024*768 برای سیستم غیر واید و برای واید روی بسامد 1240*720 یا مشابه اون بزارید بعد دوباره بازی رو اجرا کنید.. اینکه بعد از اجری بازی صفحه سییاه می شه عدم پشتیبانی از اون تنظیماته... اون پیغام ذخیره انرژی هم مربوط به مانیتوره و کاری به سیستم نداره..
برنامه هایی هستن که می تونید باهاش کارت گرافیک رو تست کنید تا بفهمید مشکلی داره یا خیر.... ممکنه مشکل از چیز دیگه ای باشه...
ممنونم جناب مهندس.:gol:دیروز این کارایی که شما فرمودین رو انجام دادیم. یه نرم افزار دیگه هم نصب کردیم که الان اسمش یادم نیس ولی مربوط به کارت گرافیکشه. دایرکنتس رو هم نصب کردیم. بعد از یه مدتی دوباره سیستم همونطوری شد. اما من دیشب متوجه شدم اصلا به گیم ربطی نداره. چون یه دی وید ی رایت میکردم البته رایت به معنی استفاده به صورت یو اس بی....هنوز یه ذره ازش رایت نشده بود که خاموش شد. الان مطمعن شدم فروشنده محترم جنس بنجل داده دستم. چون دلیل دیگه ای نمیبینم که هر کاری بخوای با یه سیستم انجام بدی سیستم حالا به هر صورتی هنگ کنه. دیروز می خواستم بهش پس بدم اما گفتم شاید مشکل از گیم و ایناس که از یکی از دوستام که یکم از این کارا سر در میارن خواستم بیاین و ایشونم یه سری نرم افزار دانلود کردن و کارایی مثه فرموده های شما انجام دادن که جواب نداد.:cry:......میبرم پسش میدم

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم جناب مهندس.:gol:دیروز این کارایی که شما فرمودین رو انجام دادیم. یه نرم افزار دیگه هم نصب کردیم که الان اسمش یادم نیس ولی مربوط به کارت گرافیکشه. دایرکنتس رو هم نصب کردیم. بعد از یه مدتی دوباره سیستم همونطوری شد. اما من دیشب متوجه شدم اصلا به گیم ربطی نداره. چون یه دی وید ی رایت میکردم البته رایت به معنی استفاده به صورت یو اس بی....هنوز یه ذره ازش رایت نشده بود که خاموش شد. الان مطمعن شدم فروشنده محترم جنس بنجل داده دستم. چون دلیل دیگه ای نمیبینم که هر کاری بخوای با یه سیستم انجام بدی سیستم حالا به هر صورتی هنگ کنه. دیروز می خواستم بهش پس بدم اما گفتم شاید مشکل از گیم و ایناس که از یکی از دوستام که یکم از این کارا سر در میارن خواستم بیاین و ایشونم یه سری نرم افزار دانلود کردن و کارایی مثه فرموده های شما انجام دادن که جواب نداد.:cry:......میبرم پسش میدم
اگه مادربورد سیستم گرافیک onboard داره یکبار با اون هم امتحان کن ببین چی میشه ،

نظر شخصی : همیشه کل قطعات سیستم رو شخصا بخرید و بعد اگر بستن سیستم رو بلد نبودید بدید براتون اسمبل کنن

SHRP

کاربر ممتاز
اگر سیستم یه دفعه خاموش می شه احتمال زیاد به خاطر گرم شدن پردازنده است
بد نیست در صورتی که اینطوره پایه های فن رو چک کنید شل نباشن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر سیستم یه دفعه خاموش می شه احتمال زیاد به خاطر گرم شدن پردازنده است
بد نیست در صورتی که اینطوره پایه های فن رو چک کنید شل نباشن
یه چیز عجیب بگم! مشکل از مانیتوره!!!..................................................................................
پ.ن: دوستان ازتون ممنونم که لطف کردین و وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین:gol::gol:

مانیتورم سالمه.بلاخره بردمش پیش یه آدم کار درست، گفتن رماش دست دومه!ینی بنجل و بدله!!!....خدایا بهم صبر بده.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. میشه لطف کنین بگین این ارور در رابطه با چیه؟Untitled.jpg

bahargoli

عضو جدید
سلام دوستان.
مدتیه که سی پی یو من خیلی داغ میکنه! با اینکه process ها صفر هست اما درصد استفاده از سی پی یو رو زده 24

به نظر مشکل از کجاست؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
قسمت Show processes from all users که در پایین سمت چپ تصویر قرار داره رو بزنید و دوباره اعداد رو بررسی کنید هر 67 پروسس باید نشون داده بشن .البته به system idle process توجهی نکنید !

SHRP

کاربر ممتاز
فکر نمیکنم ارور باشه
...
شاید در رابطه با کارت گرافیک هست
ظاهرا درایور کارت گرافیک جی فورس شما مشکل داره...اگر می تویند آخرین نسخه درایور رو دانلود و کنید و جایگزین کنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان.
مدتیه که سی پی یو من خیلی داغ میکنه! با اینکه process ها صفر هست اما درصد استفاده از سی پی یو رو زده 24

به نظر مشکل از کجاست؟
از کجا فهمیدید داغ کرده پردازنده؟ داغ کردن پردازنده معمولا به فن اون ربط داره بیشتر... ممکنه یا فن درست نصب نشده باشه یا اتصال بین آلومینیم فن و سی پی یو کاملا محکم نباشه....

bahargoli

عضو جدید
از کجا فهمیدید داغ کرده پردازنده؟ داغ کردن پردازنده معمولا به فن اون ربط داره بیشتر... ممکنه یا فن درست نصب نشده باشه یا اتصال بین آلومینیم فن و سی پی یو کاملا محکم نباشه....
خب لپ تاب خیلی زیاد داغ میکنه!

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
خب لپ تاب خیلی زیاد داغ میکنه!

هوا باید در زیر لپتاپ به راحتی جریان داشته باشه
از اسپری ناهید خشک برای تمیز کردن فن استفاده کنید به این صورت که لپتاپ رو خاموش کنید، از برق در بیارید، باطریشو در بیارید و اسپری رو با فشار به ورودی و خروجی اسپری نموده و چند دقیقه بعد یه فوت درست حسابی نثارش کن

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...من این برنامه رو یه بار نصب کردم بعد از کنترل پنل ان اینستالش کردم و کلا از هرجایی که میدیدمش حذفش کردم....ولی حالا که دو باره میخوام نصبش کنم این ارور رو میده....چکار کنم

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...من این برنامه رو یه بار نصب کردم بعد از کنترل پنل ان اینستالش کردم و کلا از هرجایی که میدیدمش حذفش کردم....ولی حالا که دو باره میخوام نصبش کنم این ارور رو میده....چکار کنم

نحوه آن اینستال رو تو گوگل سرچ کنید من اینو پیدا کردم Link

قسمت آخر مربوط به رجیستری رو انجام بدید

ali-gold

کاربر فعال
سلام...

میخواستم اینترنت ADSl بخرم....الان واسه مخابرات رو دارم و مشکل اینجاست که نامحدود نداره و همچنین سرعتش اصلا خوب نیست....در مورد شرکت های کدوم بهتره؟ پارس انلاین؟ آسیاتک؟ و یا هر چی که خودتون صلاح میدونین...شهرستانی هستم
در ضمن میخوام یه ساله بخرم...و هر ماه شارژ نمیخوام بکنم...ایا یه ساله بهتره یا ماهیانه؟
با 200-300 تومن میشه؟
ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی کنین...

آخرین ویرایش:

compailer

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید سیستم من با مادربرد Asus P5PL2 ویندوزش رو عوض کردم درایور شبکه ش رو از کجا میتونم بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید ضروریه

SHRP

کاربر ممتاز
سلام...

میخواستم اینترنت ADSl بخرم....الان واسه مخابرات رو دارم و مشکل اینجاست که نامحدود نداره و همچنین سرعتش اصلا خوب نیست....در مورد شرکت های کدوم بهتره؟ پارس انلاین؟ آسیاتک؟ و یا هر چی که خودتون صلاح میدونین...شهرستانی هستم
در ضمن میخوام یه ساله بخرم...و هر ماه شارژ نمیخوام بکنم...ایا یه ساله بهتره یا ماهیانه؟
با 200-300 تومن میشه؟
ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی کنین...

ولی خدمات های وب و آسیاتک و پارس آنلاین معمولا قابل قبول بوده همینطور روشنگران
در صورتی یکساله اشتراک بگیرید که مطمئن باشید نحوه خدمت رسانی همیشه خوب خواهد بود...من سه ماهه یا شش ماهه رو مناسب تر می دونم درسته کمی هزینه بیشتری داره ولی اگر خدمات خوب نباشه می شه سریعتر تعویضش کرد

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان ببخشید سیستم من با مادربرد Asus P5PL2 ویندوزش رو عوض کردم درایور شبکه ش رو از کجا میتونم بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید ضروریه
معمولا توی سایت ایسوس که برید و مدل مادربرد خودتون رو بزنید و تمام راه اندازها رو بگیرید
سایتهای دیگه ای هم هستن و برنامه های دیگه ای از جمله Driver solution pack که آخرین نسخه درایورها رو داره...

mahtab30

کاربر فعال
دستور sfc

دستور sfc

سلام دوستان .
من میخام از دستور sfc در ویندوز سون استفاده کنم .
ولی وقتی توی run این دستور رو می نویسم این پیغام رو میده :
you must be an administrator running a console session in order to use sfc utility
ولی من همش یه دونه اکانت دارم اونم Administrator هستش .
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممممممممممم
یاهو این ایمیلو بهم دیروز بهم داده کمکم کنییییییییییییییییید لطفا

Your E-mail account is currently not updated on our servers, Yahoo recommend you verify your account. If not verified within 48hrs, we shall shut-down your account. Please open the attachment for your account-verifcation. Thanks. Best regards

ab 84

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دو تا سوال داشتم با اجازه میپرسم:
1) تازه ویندوز عوض کردم، آنتی ویروس Node32 نمیدونم چرا آپدیت نمیشه؟
2) برای لپ تاپم دو تا درایو ساخته بودم به حجم 100 گیگ، حالا دوتاشون تقریبا پر هستن، میخوام یه درایو دیگه درست کنم نمیشه از طرفی هم میخوام حجم اون دو تا درایو رو افزایش بدم بازم نمیشه؟

ممنون میشم به من در رفع این مشکلات کمک کنید.

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
دو تا سوال داشتم با اجازه میپرسم:
1) تازه ویندوز عوض کردم، آنتی ویروس Node32 نمیدونم چرا آپدیت نمیشه؟
2) برای لپ تاپم دو تا درایو ساخته بودم به حجم 100 گیگ، حالا دوتاشون تقریبا پر هستن، میخوام یه درایو دیگه درست کنم نمیشه از طرفی هم میخوام حجم اون دو تا درایو رو افزایش بدم بازم نمیشه؟

ممنون میشم به من در رفع این مشکلات کمک کنید.
1. آیا درایورهای کارت شبکه درست نصب شده و سیستم به اینترنت وصل شده؟
آیا ویروسیاب شما درست نصب و پیکربندی شده و سریال اون وارد شده یا نسخه غیر مجازه؟
2. منظور از اضافه کردن یا ساختن درایو اضافی چیه؟ شما نگفتید حجم هارد کلا چقدره؟
معمولا برای هر فرایندی حتی دیفرگ کردن حداقل 20 درصد فضای خالی نیازه پس ممکنه مشکل این باشه.

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان .
من میخام از دستور sfc در ویندوز سون استفاده کنم .
ولی وقتی توی run این دستور رو می نویسم این پیغام رو میده :
you must be an administrator running a console session in order to use sfc utility
ولی من همش یه دونه اکانت دارم اونم Administrator هستش .
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .
توی منوی استارت بنویسید cmd و وقتی ایکون خط فرمان ظاهر شد روی اون کلیک راست کنید و گزینه Run as Administrator رو بزنید و در در پنجره باز شده گزینه Yes رو انتخاب کنید.
الا شما در مد ادمین قرار دارید

بالا