سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

*عماد*

اخراجی موقت
پرينتر رو روي يك سيستم نصب ميكنين. بعد به سيستم ها آي پي ميدين. بعد در سيستمي كه ميخواين پرينت بگيرين پرينتر رو بصورت شبكه نصب ميكنين و بعد خيلي راحت پرينت ميگيرين
با سلام
کارت شبکه ، کابل شبکه ، یا تجهیزات شبکه بی سیم نیاز نیست؟؟!!

Asghar_

عضو جدید
سلام...

یه جدول 4 در 3 در ورد کشیدم ...حالا میخوام ضلع یکی از سلول ها رو جابه جا کنم طوری که اضلاع سلول های دیگه جابه جا نشه...باید چکار کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنین...

sara202

عضو جدید
سلام حجم نتم بدون اینکه چیزی دانلودکنم کلی کم میشه!!! هر سه ساعتی که از نت استفاده میکنم 400خورده ای مگ از حجمم کم میشه!!!(هیچ فیلم یا گلیپی هم نمیبینم) آپدیت ویندوزم هم غیرفعال کردم!دیگه نمیدونم چی کنم؟؟؟راستی ویندوزمم 8

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام. یکسری سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید.

مشخصات (vin7-memory 6g-750HDD ) - نصب ویندوز اسفند 39

1-برای اتصال بی سیم زمانی که درایو نصب میکردم(بعد از نصب ویندوز) یک کانکشن بیشتر نبود اما چند روز قبل وقتی که وای فای(مودم) مشکل پیدا کرد ومتصل نمیشد دیدم که 2 تا کانکشن ایجاد شده و به هیچ شکلی هم کانکشن دوم(که جدید ایجاد شده) از بین نمیره و زمانی که کانکشن اصلی خاموش میشه کانکشن ثانویه کلا از بین میره

سایت یاهو روی مروزگرهای فایرفاکس و گوگل کروم اجرا نمیشه و تنها با مرورگر اپرا اجرا میشه (ورژن جدید هر دو نصب شده)

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام حجم نتم بدون اینکه چیزی دانلودکنم کلی کم میشه!!! هر سه ساعتی که از نت استفاده میکنم 400خورده ای مگ از حجمم کم میشه!!!(هیچ فیلم یا گلیپی هم نمیبینم) آپدیت ویندوزم هم غیرفعال کردم!دیگه نمیدونم چی کنم؟؟؟راستی ویندوزمم 8
دوتا احتمال وجود داره...
یا وسیله دیگه ای داره از اینترنت شما استفاده می کنه که مال خودتون یا دیگران می تونه باشه
یا احتمال وجود ویروس دارید که خیلی کمه
بهترین راه اینه که برید توی تنظیمات مودم و ببینید چه دستگاه هایی وصل هستن

Cyber Ghost

عضو جدید

سلام
اوّل از همه بهتره مطمئن بشید که کسی دیگه (مثلاً همسایه هاتون) به وای‌فای شما وصل نیستن. برای این کار نرم افزار ها و اپلیکیشن های مختلفی وجود داره. خود من از Fing استفاده می کنم.
بهتره روی گوشیتون نصب کنید که نخواید هربار برای چک کردن، کامپیوتر رو روشن کنید.
اگه گوشی تحت اندروید دارید می‌تونید از گوگل پلی یا از این سایت دانلود کنید.
اگه گوشیتون تحت iOS هم هست از آی‌تونز می تونید دانلودش کنید.
برای PC هم هست؛ سرچ کنید حتماً پیدا می‌کنید.

اگه IP ناشناسی به وای‌فای شما وصله، غیر از عوض کردن پسورد می‌تونید مک آدرسش رو هم بلاک کنید. (دقّت کنید اشتباهی مثلاً IP روتر خودتون رو بلاک نکنید!)
یا برای حداکثر امنیّت می‌تونید کلّاً دسترسی تمام مک آدرس های دیگه غیر از مک آدرس های خودتون رو بن کنید.
خیلی وقت پیش یه راهنمای کوتاه نوشتم برای یه سایت خارجی. اگه انگلیسیتون نسبتاً قوی هست می‌تونید ازش استفاده کنید. البته پر از اسکرین شات هم هست و اگه با انگلیسی هم مشکل دارید باز می‌تونید بفهمید چطوریه.
از این لینک با پسورد outlaw05 دانلودش کنید.

اگه هیچ مورد مشکوکی وجود نداشت یعنی یکی از دوایس‌های خودتون که به وای‌فای وصل هستن دارن این حجم رو استفاده می‌کنن. می‌تونید با نصب نرم افزار های مختلف روی گوشی و کامپیوترتون ببینید هرکدوم چقدر ترافیک دارن مصرف می‌کنن. ساده ترینش استفاده از یه VPN هست. یه کانکشن VPN وصل کنید بعد همزمان مقدار داده های دانلود شده و آپلود شده رو بهتون نمایش میده روی اون دستگاه. چند تا نرم افزار مفید مخصوص ویندوزم توی این لینک معرّفی شده.
یا منم روی ویندوز 8.1ـم از این اپلیکیشن مترو استفاده می‌کنم. (البته ایران تحریم هست. موقعیّت مکانی سیستمتون رو از روی ایران بردارید و از یه VPN برای تغییر IP استفاده کنید.)

اگه این 400MB که می‌فرمایید، مربوط به آپلود میشه یعنی به احتمال زیاد یه تروجان روی اون دیوایس‌تون هست که داره اطّلاعاتتون رو آپلود می‌کنه.
امّا اگه مربوط به دانلود می‌شد می‌تونه دلیلش خیلی چیزا باشه. مثلاً همون آپدیت اتوماتیک ویندوز، یا یه نرم افزار خاص روی گوشی یا کامپیوتر که اینا رو دانلود می‌کنه. در هر صورت باید ببینید از چیه و جلوش رو بگیرید.
مثلاً اگه از گوشیتون هست می‌تونید توی Setting برید توی Data Usage و ببینید کدوم یکی از اپلیکیشن ها بیشترین مصرف داده رو دارن و تو پس زمینه هم فعّال هستن و جلوشون رو بگیرید.

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من میخوام انتی ویروس نود 32 به صورت اتوماتیک اپدیت کنه و دیگه یوزر نیم پسورد ازم نخواد چی کار کنم تا اتوماتیک اپدیت کنه ؟؟؟؟میشه لطف کنید راهنماییم کنید .
و یه مشکل دیگه هم هست این که چند وقته که ویندوزمو عوض کردم و یه چند دقیقه ای که میگذره ویندوز قفل میشه چی کار باید کرد تا از قفل ویندوز جلو گیری شه؟؟؟

آخرین ویرایش:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من میخوام انتی ویروس نود 32 به صورت اتوماتیک اپدیت کنه و دیگه یوزر نیم پسورد ازم نخواد چی کار کنم تا اتوماتیک اپدیت کنه ؟؟؟؟میشه لطف کنید راهنماییم کنید .
و یه مشکل دیگه هم هست این که چند وقته که ویندوزمو عوض کردم و یه چند دقیقه ای که میگذره ویندوز قفل میشه چی کار باید کرد تا از قفل ویندوز جلو گیری شه؟؟؟
علت خواستن یوز و رمز اینه که نسخه شما خریداری نشده است
می تونید از ویروس یابهای رایگان مثل اویرا یا پاندا استفاده کنید یا نسخه نود رو بخرید
برای اینکه کامپیوتر شما قفل نشه باید توی تنظیمات حتفظ صفحه نمایش برید و تیک رفتن به صفحه خوش آمد گویی رو بردارید کافیه روی دسکتاپ کلیک کنید و بعد مسیر زیر رو انتخاب کنید

Screen saver-----on resume display in logon .... ;

Mohandes salman

عضو جدید
علت خواستن یوز و رمز اینه که نسخه شما خریداری نشده است
می تونید از ویروس یابهای رایگان مثل اویرا یا پاندا استفاده کنید یا نسخه نود رو بخرید
برای اینکه کامپیوتر شما قفل نشه باید توی تنظیمات حتفظ صفحه نمایش برید و تیک رفتن به صفحه خوش آمد گویی رو بردارید کافیه روی دسکتاپ کلیک کنید و بعد مسیر زیر رو انتخاب کنید

Screen saver-----on resume display in logon .... ;

با سلام
بسیار سپاس گذارم از لطف شما

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
من قصد دارم برنامه نویسی رو خودم با خوندن کتاب یاد بگیرم میشه لطف کنید راهنمایی کنید از چه منبعی شروع کنم ؟

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من قصد دارم برنامه نویسی رو خودم با خوندن کتاب یاد بگیرم میشه لطف کنید راهنمایی کنید از چه منبعی شروع کنم ؟
سلام
بنظرم اول بهتره زبان برنامه نویسی تون رو مشخص کنید؟؟
سی شارپ-جاوا-PHP-اندروید-پایتون و...

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
مگه خوزستان نیستی؟؟
به چه چیز برنامه نویسی علاقه داری؟؟ برنامه نویسی بسی گستردگی دارد!!
یعنی خوزستان تشکیل شده از ماهشهر و اهواز !؟
در کل می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

یعنی خوزستان تشکیل شده از ماهشهر و اهواز !؟
در کل می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم
برای اینک بتونیم راهنمایی بهتری کنیم باید بدونیم چ نیازی باعث شده مبخوای برنامه نویسی یاد بگیری؟یعنی چی تو ذهنت از برنامه نویسی میگذره؟
اینک همینجوری ی زبان رو یاد بگیری ممکنه نتونی ازش استفاده کنی یا با چیزی ک از برنامه نویسی توو ذهنت داستی تفاوت داشته باشی اون وقت از برنامه نویسی بدت بیاد!!!!!!!
مثلا دوس داری اپلیکیشن درست کنی،دوست داری طراحی سایت کنی،خلاصه باید بدونی چی توذهنته!
زبانcخوبه ولی بشخصه بنظرن زبان خشکیه!!

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر
من دوتا مشکل دارم
1. یه افیس 2010 نصب کردم اما نصبش کامل نشده و هیچ کرک و فایل دیگه ای هم نداره پرتابل هم نیست نمیدونم چطور نصبش کامل میشه بعدش خواستم حذفش کنم حذف هم نشد با اuninstaller هم حذف نشد که یکی دیگه نصب کنم
2. از وقتی ویندوزم رو عوض کردم شدیدا سرعت سیستمم پایین اومده core i3رم1گرافیک1به نظرتون ویندوز64بیت که من نصب کردم واسه این سیستم مناسبه؟قبلا که 32 نصب میکردم خوب بود
ممنون

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر
من دوتا مشکل دارم
1. یه افیس 2010 نصب کردم اما نصبش کامل نشده و هیچ کرک و فایل دیگه ای هم نداره پرتابل هم نیست نمیدونم چطور نصبش کامل میشه بعدش خواستم حذفش کنم حذف هم نشد با اuninstaller هم حذف نشد که یکی دیگه نصب کنم
2. از وقتی ویندوزم رو عوض کردم شدیدا سرعت سیستمم پایین اومده core i3رم1گرافیک1به نظرتون ویندوز64بیت که من نصب کردم واسه این سیستم مناسبه؟قبلا که 32 نصب میکردم خوب بود
ممنون

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر
من دوتا مشکل دارم
ممنون
سلام علیکم ..
این رم یک که گفتین رم سیستم بود یا گرافیک ؟!
برای یه سیستم امروزی باید به فکر رم 4 گیگ باشین یا حتی بیشتر
درمورد افیس میتونید فایل هاش رو دستی پاک کنید

رضاکلاته

عضو جدید
سلام عزیزان من روسیستمم 2تاویندوز دارم7وxpچندروزیه که تو7که وارد میشم صفحه دسکتابم سیاهه وهیچ خبری ازآیکنها نیست فقط یک پنجره ای بازمیشه که با اون میشه وارددرایوهای سیستم بشم ولی وقتی اون پنجره رومیبندم دیگه هیچی نیست سیاه سیاهه کنترل پنل روهم نمیتونم بیارم سیستمم روهم نمیتونم اسکن کنم. درضمن سیستم یکی ازدوستانم هم همینطور ه ازمن کمک خواسته .بگین چکارکنم

بالا