سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

it_solver

عضو جدید
تازگیا سیستمم این پیغام ها رو میده ! چیکارش باید بکنم؟

. ' Could not find file 'C:\Users\nahidsan\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Service\Wmptmp.dll

این پیغامم میاد :

The process cannot access The file

' C:\Users\nahidsan\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Service\Wmptmp.dll'
Because it is being used by another process

ممنون میشم کسی جواب بده...
سلام
این پیغام در چه مواقعی میاد؟ اجرا کردن برنامه؟ پیغام دوم که بدلیل ادمین نبودن یا محدود بودن استفاده از یک فایله، که با never کردن UAC در ویندوز 7 و ویستا و یا کلیک راست و RUN AS ADMIN قابل حل باید باشه.
پیغام اول هم اینکه dll مد نظر را پیدا نمی کند. چه وقت این خطا می آید. می تونید این فایل را در اینترنت سرچ کنید و در مسیر کپی کنید.

Mahnaz M

عضو جدید
سلام

من یک برنامه از TV ضبط کردم اما فقط داخل فلش نشونش میده.وقتی هم میخوام کپی کنم تو لپ تاپ فقط 1 دقیقه اولشو نشون میده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

C#.net

اخراجی موقت
با سلام
یک آنتی ویروس نصب کردم پس از اسکن و تمیز کردن کامپیوتر توسط آنتی ویروس ،در برنامه های مختلف گزینه ی print کار نمیکند وپیامی مبنی بر عدم وجود پرینتر در سیستم میدهد.
وقتی که میخواهم درایور چاپگرها را نصب کنم پیام زیر نمایش می یابد
The hp laser jet 1115/1300 setup program has encountered a severe error and will now exit.restart your computer and run setup again.
کامپیوتر را که ریستارت میکنم.و دوباره فایل نصب درایور را اجرا میکنم باز هم این پیام نمایش می یابد.
راه حل چیست؟

آخرین ویرایش:

nahidsan

عضو جدید
سلام
این پیغام در چه مواقعی میاد؟ اجرا کردن برنامه؟ پیغام دوم که بدلیل ادمین نبودن یا محدود بودن استفاده از یک فایله، که با never کردن UAC در ویندوز 7 و ویستا و یا کلیک راست و RUN AS ADMIN قابل حل باید باشه.
پیغام اول هم اینکه dll مد نظر را پیدا نمی کند. چه وقت این خطا می آید. می تونید این فایل را در اینترنت سرچ کنید و در مسیر کپی کنید.
نه حتی اگه هیچ برنامه ای هم اجرا نشه و صفحه ی دسکتاپم فقط باز باشه این پیغام بازم میاد !!!

Dark Seeker

عضو جدید
با سلام
یک آنتی ویروس نصب کردم پس از اسکن و تمیز کردن کامپیوتر توسط آنتی ویروس ،در برنامه های مختلف گزینه ی print کار نمیکند وپیامی مبنی بر عدم وجود پرینتر در سیستم میدهد.
The hp laser jet 1115/1300 setup program has encountered a severe error and will now exit.restart your computer and run setup again.
کامپیوتر را که ریستارت میکنم.و دوباره فایل نصب درایور را اجرا میکنم باز هم این پیام نمایش می یابد.
راه حل چیست؟

شما چک کنید که درایوری که دارید مربوط به ویندوز سیستمتون هست یا نه مثلا اگر ویندوز 7 دارید درایور باید 7Support باشه.
میتونید درایور پرینترتون از اینترنت بگیرید که مربوط به ویندوزتون باشه از برنامه های مربوطه هم میتونید استفاده کنید.

Dark Seeker

عضو جدید
سلام

من یک برنامه از TV ضبط کردم اما فقط داخل فلش نشونش میده.وقتی هم میخوام کپی کنم تو لپ تاپ فقط 1 دقیقه اولشو نشون میده.ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام اول بگید فرمت فایلی که ضبط میکنید چیه؟ بعد هم اگه Codec مربوط به ویندوزتون نصب کنید مشکل معمولا حل میشه.

C#.net

اخراجی موقت
شما چک کنید که درایوری که دارید مربوط به ویندوز سیستمتون هست یا نه مثلا اگر ویندوز 7 دارید درایور باید 7Support باشه.
میتونید درایور پرینترتون از اینترنت بگیرید که مربوط به ویندوزتون باشه از برنامه های مربوطه هم میتونید استفاده کنید.
مسئله اینه که آنتی ویروس اومده و فایل های ویندوز که مربوط به چاپ و چاپگرهستند رو از کار اندااخته و خراب کرده و چاپگرهای نصب شده روی ویندوز حذف شده و درایور آنها نصب نمیشود و پیام بالا را میدهد.
غیر از نصب دوباره ویندوز راه حل دیگری نیست؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
هر کاری میکنم عکسی که میگیرم اینجا پیست نمیشه!!!
مگه فرقی هم میکنه ؟! منکه متنشونو واستون نوشتم.
ممنون میشم کمکم کنین ....

با سلام،
بهتره که عکس بهم بدید شاید بهتر بتونم کمک کنم! برای ارسال عکس باید اون رو آپلود کنید. برای این کار عکس رو با فرمت jpeg ذخیره کنید. بالای صفحه ی ارسال پیام، یه سری آیکون هست. روی Insert Image کلیک کنید. کمی صبر کنید تا گزینه ی Select files بیاد! حالا فایل مورد نظر رو انتخاب و Upload کنید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مسئله اینه که آنتی ویروس اومده و فایل های ویندوز که مربوط به چاپ و چاپگرهستند رو از کار اندااخته و خراب کرده و چاپگرهای نصب شده روی ویندوز حذف شده و درایور آنها نصب نمیشود و پیام بالا را میدهد.
غیر از نصب دوباره ویندوز راه حل دیگری نیست؟

با سلام،
این که کار آنتی ویروس باشه خیلی بعیده!! به Device manager برید و از نبود درایورهای مربوطه مطمئن بشید و اگه بودن هم Uninstal کنید و سعی کنید درایورها رو دوباره نصب کنید. برای حذف درایورها می تونید از Driver cleaner pro هم استفاده کنید!
لزومی نداره که برای نصب درایور از برنامه ی آماده ی داخل CD استفاده کنید و می تونید در صفحه ی نصب درایور گزینه ی "انتخاب سخت افزار از لیست" (گزینه ی دوم) رو انتخاب کنید و با استفاده از Have disk فایل inf مربوطه رو انتخاب و عملیات نصب رو انجام بدید!

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

با سلام،
آیا امتحان کردید که با کپی کردن تمام فولدر (به جای یه فایل خاص) مشکل تون جل می شه یا نه! خود فولدر حاوی فیلم رو کپی و امتحان کنید!

C#.net

اخراجی موقت
با سلام،
این که کار آنتی ویروس باشه خیلی بعیده!! به Device manager برید و از نبود درایورهای مربوطه مطمئن بشید و اگه بودن هم Uninstal کنید و سعی کنید درایورها رو دوباره نصب کنید.

با سلام
راه حل چیست؟
یا سلام
چرا بعیده؟؟ممکن نیست فایل های اصلی ویندوز مربوط به چاپ ویروسی باشن و توسط آنتی ویروس حذف یا داغون شده باشن؟
در devuce manager درایور هست.یعنی چاپگرها نصب هستند.ولی گزینه ی print کلا" کار نمیکنه و یا پیام نمیده یا پیام spool printer میده!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
یا سلام
چرا بعیده؟؟ممکن نیست فایل های اصلی ویندوز مربوط به چاپ ویروسی باشن و توسط آنتی ویروس حذف یا داغون شده باشن؟
در devuce manager درایور هست.یعنی چاپگرها نصب هستند.ولی گزینه ی print کلا" کار نمیکنه و یا پیام نمیده یا پیام spool printer میده!

شما گفتید درایورها مشکل پیدا کردن و منم گفتم درایورها دچار مشکل نمی شن که نشدن! ادامه ی راه حل رو امتحان کنید و نتیجه رو بگید!

C#.net

اخراجی موقت
شما گفتید درایورها مشکل پیدا کردن و منم گفتم درایورها دچار مشکل نمی شن که نشدن! ادامه ی راه حل رو امتحان کنید و نتیجه رو بگید!
من نگفتم درایورها مشکل دارن.
آنتی ویروس رو امروز نصب کردم اسکن کردم 800 تا ویروس پیدا کرد خیلی از فایل های سیستمی هم ویروسی بودن.بعضی ها رو تعمیر کرد و ....
بعدش گزینه ی پرینت همه ی برنامه ها از کار افتاد.
الان باید برم درایورها رو uninstall کنم بعد دوباره install کنم.(فکرنکنم انجام بشه چون به احتمال زیاد فایل های سیستمی آسیب دیدن)
فکر نمیکنید با رجیستری مکانیک یه چک بگیرم شاید درست شد!؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من نگفتم درایورها مشکل دارن.
آنتی ویروس رو امروز نصب کردم اسکن کردم 800 تا ویروس پیدا کرد خیلی از فایل های سیستمی هم ویروسی بودن.بعضی ها رو تعمیر کرد و ....
بعدش گزینه ی پرینت همه ی برنامه ها از کار افتاد.
الان باید برم درایورها رو uninstall کنم بعد دوباره install کنم.(فکرنکنم انجام بشه چون به احتمال زیاد فایل های سیستمی آسیب دیدن)
فکر نمیکنید با رجیستری مکانیک یه چک بگیرم شاید درست شد!؟
اگه فکر می کنید مشکل از اجزای ویندوزه، تنها راه Repair کردن ویندوزه که برای ویندوز 7 خوب جواب می ده!

nahidsan

عضو جدید
با سلام،
بهتره که عکس بهم بدید شاید بهتر بتونم کمک کنم! برای ارسال عکس باید اون رو آپلود کنید. برای این کار عکس رو با فرمت jpeg ذخیره کنید. بالای صفحه ی ارسال پیام، یه سری آیکون هست. روی Insert Image کلیک کنید. کمی صبر کنید تا گزینه ی Select files بیاد! حالا فایل مورد نظر رو انتخاب و Upload کنید.

اینم عکس پیغامیه که میاد رو سیستمم.Untitled.jpg

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
اینم عکس پیغامیه که میاد رو سیستمم.مشاهده پیوست 116716
ممنون! یه سؤال: هر بار که این پیام میاد به جای WMPNSS.dll یه dll رندوم میاد یا همش همین نامه؟ چون پیغام قبلی تون فکر کنم wmptmp.dll رو نوشته بودید!!
در این صورت، به احتمال خیلی زیاد، سیستم تون آلوده شده! پیشنهاد می کنم با ابزاری مثل Advanced task manager یه چک کنید که Process آلوده ای در حال اجرا هست یا نه!
همین طور بفرمایید که آنتی ویروس یا ابزار امنیتی تون چیه؟

C#.net

اخراجی موقت
راهی که گفتم تست کردید؟
نه توی کنترل پنل قسمت پرینترها ، پرینتری موجود است و نه توی device manager اسمی از پرینتر هست.پس نمیشه درایور رو uninstall کرد که بخواهیم دوباره اون رو install کنیم.
وقتی هم بخواهیم درایور رو نصب کنیم error میدهد.
وقتی از طریق کنترل پنل گزینه ی add printer رو میزنیم پیام operation could not be completed .the printer spooler service is not runningرا میدهد.

C#.net

اخراجی موقت
با سلام
ویندوز رو میخام روی یه سیستم نصب کنم وقتی کامپیوتر بوت میشه f12 رو که میزنم پیام press any key to boot from cd میاد ولی هر چی اف12 رو میزنم ویندوز قبلی بوت میشه.سی دی روی یه سیستم دیگه نصب میشه.
چیکارش کنم؟

wolf.man

عضو جدید
سلام. من این چند روزه هرچی دی وی دی خواستم رایت کنم، سوخت. نمی دونم مشکل از کجاست. 10 nero هم ریمو کردم و بجاش 12 نصب کردم. ولی بازم حل نشد. در ضمن فایل ها در هارد اکسترنال هستند.
دوستان اگه بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. من این چند روزه هرچی دی وی دی خواستم رایت کنم، سوخت. نمی دونم مشکل از کجاست. 10 nero هم ریمو کردم و بجاش 12 نصب کردم. ولی بازم حل نشد. در ضمن فایل ها در هارد اکسترنال هستند.

سلام
با چه سرعتي رايت ميكنيد؟ اگه با سرعت معمولي يعني 16x يا 32x رايت ميكنين احتمال قريب به يقين مشكل از درايورتونه و بايد تعويض بشه
اگه سرعت رايتتون پايينه بايد اونو درست كنين. البته اين بستگي به توانايي درايورتون هم داره. ولي در كل بايد سرعت بالا رايت كنين

wolf.man

عضو جدید
سلام. معمولن با سرعت پایین حدود 8 الی 12 رایت می کنم. سرعت چه تاثیری داره؟

سلام
با چه سرعتي رايت ميكنيد؟ اگه با سرعت معمولي يعني 16x يا 32x رايت ميكنين احتمال قريب به يقين مشكل از درايورتونه و بايد تعويض بشه
اگه سرعت رايتتون پايينه بايد اونو درست كنين. البته اين بستگي به توانايي درايورتون هم داره. ولي در كل بايد سرعت بالا رايت كنين

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نه توی کنترل پنل قسمت پرینترها ، پرینتری موجود است و نه توی device manager اسمی از پرینتر هست.پس نمیشه درایور رو uninstall کرد که بخواهیم دوباره اون رو install کنیم.
وقتی هم بخواهیم درایور رو نصب کنیم error میدهد.
وقتی از طریق کنترل پنل گزینه ی add printer رو میزنیم پیام operation could not be completed .the printer spooler service is not runningرا میدهد.
بالاخره درایوری هست یا نیست!!!!!
گفتید توی Device manager درایور دارید پس همون جا می تونید حذفش کنید! بعد از ریستارت و اگه دستگاه روشن باشه درخواست نصب درایور میاد و بقیه رو هم قبلاً گفتم!
می تونید از دستور sfc /scannow هم استفاده کنید. برای این کار سی دی ویندوز رو بذارید. روی از مسیر start->program->accessories روی command prompt کلیک راست کنید و Run as administrator رو انتخاب کنید. اگه admin رمز داره، واردکنید و در غیر این صورت اینتر بزنید! حالا دستوری که گفتم تایپ کنید و صبر کنید کارش رو انجام بده! اگه از ابزارهایی برای تغییر ظاهر ویندوز استفاده کرده باشید بعد از این کار دچار مشکل می شن!
لطفاً اول درست و کامل تست کنید و بعد نتیجه رو بگید! ذهنی امتحان نکنید که می شه یا نمی شه!!
با سلام
ویندوز رو میخام روی یه سیستم نصب کنم وقتی کامپیوتر بوت میشه f12 رو که میزنم پیام press any key to boot from cd میاد ولی هر چی اف12 رو میزنم ویندوز قبلی بوت میشه.سی دی روی یه سیستم دیگه نصب میشه.
چیکارش کنم؟
اگه از کیبورد USB استفاده می کنید باید از تنظیمات Bios گزینه ی مربوطه رو فعال کنید. از اونجایی که در مورد Mainboardهای مختلف متفاوته نمی تونم بگم از کجا، یه کمی بگردید پیدا می شه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
موقع رایت یه پیام هایی توی Nero نوشته می شه! اگه دقت کرده باشید مثلاً می گه رایت با فلان سرعت آغاز شد، فلان جا مشکل ی وجود داشت و... آیا پیام خطایی اونجا نشون نمی ده؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. معمولن با سرعت پایین حدود 8 الی 12 رایت می کنم. سرعت چه تاثیری داره؟

وقتي با سرعت پايين رايت ميكنين در واقع ديسكتون مدت زمان بيشتري داخل درايو هست و ليزر كه گرماي زيادي توليد ميكنه بيشتر بهش ميتابه
در بعضي مواقع كه جنس ديسك هم خوب نيست و ليزر درايوتون يكم قديمي باشه باعث سوختن ديسك ميشه

اين دو مورد كه گفتم بررسي كنيد. سرعت و جنس ديسك

nahidsan

عضو جدید
ممنون! یه سؤال: هر بار که این پیام میاد به جای WMPNSS.dll یه dll رندوم میاد یا همش همین نامه؟ چون پیغام قبلی تون فکر کنم wmptmp.dll رو نوشته بودید!!
در این صورت، به احتمال خیلی زیاد، سیستم تون آلوده شده! پیشنهاد می کنم با ابزاری مثل Advanced task manager یه چک کنید که Process آلوده ای در حال اجرا هست یا نه!
همین طور بفرمایید که آنتی ویروس یا ابزار امنیتی تون چیه؟

ممنون از راهنماییتون. درسته هر بار که سیستمم رو روشن میکنم این کلمه هم تغییر میکنه . یعنی با هر بار روشن خاموش کردن تغییر میکنه! میتونه شاید به خاطر استفاده از وایرلس دانشگاه باشه؛ چوت چنتا از بچه ها هم همین طوری شدن!!!! در حال حاضر هم از نود32 ورژن 4 استفاده میکنم. به نظرتون برای پاکسازی چیکار کنم؟
بازم ممنون از راهنماییتون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون. درسته هر بار که سیستمم رو روشن میکنم این کلمه هم تغییر میکنه . یعنی با هر بار روشن خاموش کردن تغییر میکنه! میتونه شاید به خاطر استفاده از وایرلس دانشگاه باشه؛ چوت چنتا از بچه ها هم همین طوری شدن!!!! در حال حاضر هم از نود32 ورژن 4 استفاده میکنم. به نظرتون برای پاکسازی چیکار کنم؟
بازم ممنون از راهنماییتون
با سلام،
خواهش می کنم!
فعلاً نرم افزار Security task manager رو دانلود، نصب و اجرا کنید! بعد از این که کارش تموم شد Processها رو مرتب می کنه و اون هایی که بالاتر هستن رو با رنگ قرمز مشخص می کنه! از چند تای بالای لیست عکس بگیرید و بهم بدید!

بالا