سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

hedayat94

عضو جدید
سلام، من می خوام ویندوز 7 ، 64 بیت نصب کنم، الان دو تا ویندوز دارم 7 و xp که هر دو 32 بیتن، وقتی دی وی دی ویندوز جدیدو می ذارم تو کامپیوتر هر چقدرم ریستارت می کنم خود به خود راه اندازی نمی کنه نصبو و وقتی هم از درایور ویندوز می خوام با ستاپش نصب کنم ارور می ده که تو ویندوز 32 نمی شه کار کرد... باید چی کار کنم...من چک کردم سیستممو و می دونم که از نظر سخت افزاری 64 رو ساپورت می کنه ولی انگار به این راحتی نمی شه 32 رو به 64 تبدیل کرد! :(
مادربوردتون چیه ؟
اگه گیگابایت هستش موقع ریستارت دومین صفحه ای که نشون میده ( معمولا زمینه ی سبز داره) کلیدF12 بزن ، Boot Menu رو برات میاره بعدش CdRom رو انتخاب کن و تو صفحه ی بعدی هم یه کلید
( مثلا Enter) رو بزن تا پروسه ی نصب شروع بشه .
اگه مادر بوردت Asus هستش ( فک کنم ) با کلید F11 بوت منو رو برات میاره و ادامه ی کاری که باید بکنی هم مث بالا هستش .
اونطور که منظورتونو فهمیدم توضیح دادم

M.Shimi84

عضو جدید
سلام
کسی میتونه بهم بگه از بین این دو مدل کدوم بهتر و قویتره و با برنامه های سنگین زود هنگ نمیکنه. من برای خرید بین این دو مدل گیر کردم.
asus k53sv/ asus k53sd
mer30

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی میتونه بهم بگه از بین این دو مدل کدوم بهتر و قویتره و با برنامه های سنگین زود هنگ نمیکنه. من برای خرید بین این دو مدل گیر کردم.
asus k53sv/ asus k53sd
mer30

خود k53sd چند مدله!
d داره e داره f داره
کدومشون؟
می تونی از هر دوتا کانفیگ بذاری؟

orkidehm

مدیر تالار زیست شناسی
مدیر تالار
سلام
اساتیدگرامی: اینکه کیس کامپیوتری برق داشته باشه(طوری که گاهی اوقات نمیشه اصلابهش دست زد) بنظرتون مشکلش چیه؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
اساتیدگرامی: اینکه کیس کامپیوتری برق داشته باشه(طوری که گاهی اوقات نمیشه اصلابهش دست زد) بنظرتون مشکلش چیه؟

با سلام،
احتمالاً اتصالی بین قطعاتی که جریان برق دارن با بدنه ی کیس برقرار شده که در این صورت همه چی رو باید بازدید کنید. از Mainboard و پاور شروع کنید. از اونجایی که ممکنه به سیستم تون آسیب برسه، بهتره هرچه زودتر نسبت به رفع مشکل اقدام کنید!

!/!

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینکه کیس کامپیوتری برق داشته باشه(طوری که گاهی اوقات نمیشه اصلابهش دست زد) بنظرتون مشکلش چیه؟

سلام/

احتمال زیاد یکی از سیمهای پاور که داخل کیس هست زخمی شده و با بدنه اتصال کرده
در کیست رو باز کن و تک تک سیم ها رو چک کن !

hedayat94

عضو جدید
سلام دوستان
دوستان کسی پایتون بلده ؟
مخواستم بدونم مفهوم "Hook" تو پایتون چیه

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی‌ کامپیوترم رو روشن می‌کنم بوق می‌زنه و چراغ سبز پشت کیس روشن می‌شه و اصلا بالا نمیاد. چیکار کنم؟ :cry:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
وقتی‌ کامپیوترم رو روشن می‌کنم بوق می‌زنه و چراغ سبز پشت کیس روشن می‌شه و اصلا بالا نمیاد. چیکار کنم؟ :cry:

باسلام،
اگه مثل همیشه بوق می زنه، کایلی که به مانیتور وصله رو چک کنید! در غیر این صورت ممکنه مشکل از کارت گرافیک یا رم باشه! این دو قطعه رو در بیارید محل قرارگیری شون رو تمیز کنید و به صورت صحیح جا بزنید!

M.Shimi84

عضو جدید
خود k53sd چند مدله!
d داره e داره f داره
کدومشون؟
می تونی از هر دوتا کانفیگ بذاری؟
http://digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-K53SD-F
http://digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-K53SD-D
http://digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-K53SD-E
http://digikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Asus-K53SD-C
http://www.digionline.ir/Product.aspx?p=17939&t=2
از بین لپ تاپ های بالا به نظر شما کدوم برای پشتیبانی برنامه های سنگین بهتره و قویتر؟

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سالا. الان این مشکل‌ها رو دارم...راه حل چیه؟
the default gateway is not available
problem with wireless adapter or access point

رضاکلاته

عضو جدید
سلام این گزینه هایی که در عکس اومده رو از کجا میتونم به منوی وورد2007اضافه کنم؟همون قسمت راست به جپ وجپ به راست.
66.JPG

mjiddada

عضو جدید
سلام . خسته نباشید .
دوستان من یک فولدرمو تو ویندوز 7 انکریپت کردم بعد الان ویندوز عوض کردم حالا میخوام از اون فولدر استفاده کنم دیگه نمیتونم دکریپتش کنم . خیلی زور میزنم نمیشه هیچ کاریش کرد . لطفا اگه میدونید بهم بگید فایلای اون فولدر خیلی برام مهمه . ممنون میشم . توروخدا زود جواب بدید حتی اگه راهی نداره بهم بگید . مرسی

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام این گزینه هایی که در عکس اومده رو از کجا میتونم به منوی وورد2007اضافه کنم؟همون قسمت راست به جپ وجپ به راست.
مشاهده پیوست 107997
با سلام،
از قسمت Options گزینه ی Customize ribbon رو انتخاب کنید. حالا تو ستون سمت چپ باید به دنبال Left-to-right و Right-to-left بگردید و اون ها رو به قسمت پاراگراف از سمت راست اضافه کنید!

baback

کاربر فعال
سالا. الان این مشکل‌ها رو دارم...راه حل چیه؟
the default gateway is not available
problem with wireless adapter or access point

سلام،
اول باید بگم نمیشه بلافاصله برای مشکلاتی که بخصوص مربوطه به کامپیوتر و آی تی میشه راه حل فوری و خاص پیدا کرد وگرنه دیگه مفهومی به نام Troubleshooting معنا پیدا نمیکرد.

خوب اینطور که از پیغام پیداست، GateWay شما برای اتصال به شبکه غیرقابل دسترس هست و این میتونه دلایل زیادی داشته باشه. این Gateway رو، کارت شبکه Wireless شما از مودم WiFi و یا AP شما دریافت میکنه اما متاسفانه این دستگاه Wifi شما نمیتونه Gateway رو ست کنه. البته مواقعی هم میتونه اما اینترنت شما از طرف Provider ( یعنی شرکتی که اشتراک اینترنت گرفتید ازش ) دچار اختلال شده و دستگاه WiFi شما Gateway رو درست ست میکنه اما اون Gateway غیر قابل دسترس.

قبل از هرکاری با Provider تون تماس بگیرید و مطمئن بشید که اشکال از سمت اونها نیست ( مواقعی با یک Restart مجدد دستگاه WiFi تون مشکل حل میشه). اگر ایراد از سمت شما بود باید چک کنید ببینید که Gateway روی سیستم کارت شبکتون ست هست یا نه. وارد تنظیمات کارت شبکه بشید و تنظیمات رو ببینید یا داخل پنجره Command Prompt دستور ipconfig رو type و بعد تنظیمات مربوط به Gateway رو ببینید. . اگر دیدید Gateway شما IP نگرفته و یا گرفته و کار نمیکنه باید وارد کنسول تنظیمات دستگاه WiFi تون بشید و تنظیمات رو اعمال کنید.
اگر خودتون با مفاهیم آشنایی دارید که هیچ در غیر اینصورت بهتره با کسی که با این مفاهیم آشنا هست و دسترسی داره مشورت کنید.

CheerfulGirl

عضو جدید
سلام
ویندوز XP sp3 نصب کردم ولی صدا ندارم
فک میکنم کارت صدا درست نصب شده باشه توی قسمت hardware بخش sound علامت زرد رنگ نخورده و علامت صدا هم روی پایین سمت راست نشون داده میشه روی نوار.
میشه راهنماییم کنید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
ویندوز XP sp3 نصب کردم ولی صدا ندارم
فک میکنم کارت صدا درست نصب شده باشه توی قسمت hardware بخش sound علامت زرد رنگ نخورده و علامت صدا هم روی پایین سمت راست نشون داده میشه روی نوار.
میشه راهنماییم کنید

با سلام،
آیکون صدا گوشه ی پایین سمت راست کنار ساعت هستش؟ بی صدا نیست و یا حجم صدا خیلی کم نیست؟ آیا ورودی اسپیکر رو درست وصل کردید؟

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چندتا dvd خام خریدم...روش نوشته:
only for duplicators
not for home use
خب حالا من مشکلم اینجاست
تا حالا 4تا از این دی وی دیا موقع رایت کردن خراب شده...عملیات رایت با موفقیت انجام شده ولی وقتی دی وی دی را باز میکنم...نصف اطلاعات خونده میشه و نصف دیگش اصلا باز نمیشه
مشکل از کجاست؟...ایا مربوط به نوشته های روی دی وی دی میشه؟
همه جور فایلیم رایت کردم...از عکس و نرم افزار گرفته تا ویدئو و موزیک

CheerfulGirl

عضو جدید
با سلام،
آیکون صدا گوشه ی پایین سمت راست کنار ساعت هستش؟ بی صدا نیست و یا حجم صدا خیلی کم نیست؟ آیا ورودی اسپیکر رو درست وصل کردید؟

سلام بله هست اون بلندگو که ماله sound هست و یکی هم یه بلندگو قرمز مال audio manager
نه کلا صدا نداره نه اسپیکر نه هد ست

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام
only for duplicators
not for home use
خب حالا من مشکلم اینجاست
تا حالا 4تا از این دی وی دیا موقع رایت کردن خراب شده...عملیات رایت با موفقیت انجام شده ولی وقتی دی وی دی را باز میکنم...نصف اطلاعات خونده میشه و نصف دیگش اصلا باز نمیشه

از چه نرم افزاری استفاده کردید؟ توصیه من ImgBurn برای ویندوز و XFBurn برای لینوکس هست

سلام بله هست اون بلندگو که ماله sound هست و یکی هم یه بلندگو قرمز مال audio manager
نه کلا صدا نداره نه اسپیکر نه هد ست

واقعا به XP نیاز دارید؟ اگر جواب مثبته پس روی سیستم اصلی سون نصب کنید و بعد از طریق VMWare یا VirtualBox ، ویندوز XP رو نصب داشته باشید ;)

CheerfulGirl

عضو جدید
واقعا به XP نیاز دارید؟ اگر جواب مثبته پس روی سیستم اصلی سون نصب کنید و بعد از طریق VMWare یا VirtualBox ، ویندوز XP رو نصب داشته باشید ;)

روی لب تاب سون دارم این مشکل با پی سی دارم سیستمم یه مقدار پا به سن گذاشته بعید میدونم ابش با سون توی یه جوب بره.
راه دیگه ای نیست خب اخه قبلا که ویندوز نصب کرده بودم با صداش مشکلی نداشتم الان موندم چرا زبون باز نمیکنه
این دوتا رو هم(Vmware,virtualbox) تا حالا اسمشونو نشنیدم:question: :w05:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
روی لب تاب سون دارم این مشکل با پی سی دارم سیستمم یه مقدار پا به سن گذاشته بعید میدونم ابش با سون توی یه جوب بره.
راه دیگه ای نیست خب اخه قبلا که ویندوز نصب کرده بودم با صداش مشکلی نداشتم الان موندم چرا زبون باز نمیکنه
این دوتا رو هم(Vmware,virtualbox) تا حالا اسمشونو نشنیدم:question: :w05:

با این اوصاف شما بهتره از ویندوز اصلا روی سیستم قدیمی استفاده نکنید. این میتونه براتون نسبت به ویندوز مناسب تر باشه ---> http://xubuntu.org

baback

کاربر فعال
سلام
only for duplicators
not for home use
خب حالا من مشکلم اینجاست

سلام؛
جواب شما در نوشته های خودتون هست: Only For Duplicator
این DVD ها تنها برای استفاده و Write در دستگاههای Duplicator هست نه استفاده در DVD Writer های خانگی

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از چه نرم افزاری استفاده کردید؟ توصیه من ImgBurn برای ویندوز و XFBurn برای لینوکس هست

از نرم افزار نرو

سلام؛
جواب شما در نوشته های خودتون هست: Only For Duplicator
این DVD ها تنها برای استفاده و Write در دستگاههای Duplicator هست نه استفاده در DVD Writer های خانگی

جدی!!؟
اون وقت دستگاه duplicator چی هست؟
من دیدم میزنم تو دیکشنری هیچی معنی نداره...
نسبت به بقیه دی وی دی ها هم گرون تره

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نرم افزار نرو

جدی!!؟
اون وقت دستگاه duplicator چی هست؟
من دیدم میزنم تو دیکشنری هیچی معنی نداره...
نسبت به بقیه دی وی دی ها هم گرون تره

سلام...
شما بهتر هست که یه بار از نرم افزار کلون استفاده کنید... و تعداد کئی ها رو بذارید رویه 10 تا یا 5 تا...
داپلیکیتور هم چیز خاصی نیست...یه چیزی شبیه کیس هستش که دارای 10 تا 15 تا دی وی دی رایتر هستش...البته سخت افزارش فرق داره... ولی ...وقتی که باهاش رایت می کنید..دقیقا یک اطلاعات خاص رو رویه همه ی دی وی دی ها رایت می کنه... بیشتر برای کار تکثیر و آموزشگاه های معتبر هستش که می خوای یه برنامه یا فایل رو به همه بدند...
درضمن...دی وی دی شما هم احتمالا مخصوص داپلیکیتور هستش چون با سرعت اونها مشکلی نداره...
باتشکر...

nazaninfatemeh

عضو جدید
سلام
باز من اومدم !!!
مشكل خنده دار برام پيش اومده

من adslم از كار افتاده بود و هيچ راهي براش پيدا نميكردم تا اينكه ديروز متوجه شدم كه به گذاشتن گوشي تلفن حساسه !!!
يعني برا وصليدن به نت بايد گوشي تلفن رو زمين باشه وگرنه چراغش چشمك ميزنه و ارور no signal ميده!
هرچي با مركزي كه ازش خريدم تماس گرفتم موفق نشدم
adslم تك پورته و از طريق 2030 وصل ميشم

يه چند هفته اي ميشه كه وقتي ميخوام عكس سرچ كنم هيچ صفحه اي رو برام باز نميكنه و همه ارور ***** بودن ميده جالب اينجاست كه حتي اگه عكس مذهبيم بسرچم همين اتفاق مي افته بهم گفتن بايد موزيلاتو آپديت كني ولي جديدا كه آپديتم كردم مشكلم برطرف نشده موزيلا 11 رو نصب كردم اما انگاري همون 8ه همچين فرقي نكرده!

من موزيلا 11 رو كه نصبيدم با ي مشكل بد مواجه شدم و اونم اينه كه لينك چندتا از سايتاي پر استفادمو ميزاره تو صفحه اصليش يعني به محض اينكه موزيلارو باز كني لينكا ديده ميشن مثلا من اينجا كه ميام رو ميزاره بديش اينه كه لينك مستقيم صفحمو ميزاره يعني هركي صفحه رو باز كنه بدون يوزر و پس وارد پيجم ميشه اين اصلا چيز خوبي واسه مني نيست كه سيستمم دست همه است
ترو خدا كمكم كنيد ديگه دارم از رشته اي كه ميخونم و هيچي ازش بلد نيستم نا اميد ميشم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
باز من اومدم !!!
مشكل خنده دار برام پيش اومده

من adslم از كار افتاده بود و هيچ راهي براش پيدا نميكردم تا اينكه ديروز متوجه شدم كه به گذاشتن گوشي تلفن حساسه !!!
يعني برا وصليدن به نت بايد گوشي تلفن رو زمين باشه وگرنه چراغش چشمك ميزنه و ارور no signal ميده!
هرچي با مركزي كه ازش خريدم تماس گرفتم موفق نشدم
adslم تك پورته و از طريق 2030 وصل ميشم

يه چند هفته اي ميشه كه وقتي ميخوام عكس سرچ كنم هيچ صفحه اي رو برام باز نميكنه و همه ارور ***** بودن ميده جالب اينجاست كه حتي اگه عكس مذهبيم بسرچم همين اتفاق مي افته بهم گفتن بايد موزيلاتو آپديت كني ولي جديدا كه آپديتم كردم مشكلم برطرف نشده موزيلا 11 رو نصب كردم اما انگاري همون 8ه همچين فرقي نكرده!

من موزيلا 11 رو كه نصبيدم با ي مشكل بد مواجه شدم و اونم اينه كه لينك چندتا از سايتاي پر استفادمو ميزاره تو صفحه اصليش يعني به محض اينكه موزيلارو باز كني لينكا ديده ميشن مثلا من اينجا كه ميام رو ميزاره بديش اينه كه لينك مستقيم صفحمو ميزاره يعني هركي صفحه رو باز كنه بدون يوزر و پس وارد پيجم ميشه اين اصلا چيز خوبي واسه مني نيست كه سيستمم دست همه است
ترو خدا كمكم كنيد ديگه دارم از رشته اي كه ميخونم و هيچي ازش بلد نيستم نا اميد ميشم

سلام...
مشکل اولتون رو نمیدونم...
برای مشکل دومتون هم می تونید کوکی و تاریخچه موزیلا رو کاملا پاک کنید... این طوری چون دیگه چیزی تویه حافظه اش نیست دیگه حتی اگه بازم اون صفحات باز بشه دیگه حداقل وارد حساب کاربریتون نمی تونه بشه...
باتشکر...

marymeshki

عضو جدید
سلام .من دنبال شبیه ساز opnet هستم واسه دانلود اگه کسی لینکشو داره بذاره ممنون

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان یه مشکلی که فقط با اینترنت اکسپلورر 9 دارم اینه که فونتهای Arial نوشته های فارسی رو به صورت به هم ریخته نمایش میده.

با فایرفاکس و کروم این مشکل نیست.

ویندوز 7 هست و فونتهای Arial در کنترل پنل هم فعال هستند.

برای نمونه عکسش رو ضمیمه کردم:
Capture.JPG

nazaninfatemeh

عضو جدید
سلام...
مشکل اولتون رو نمیدونم...
برای مشکل دومتون هم می تونید کوکی و تاریخچه موزیلا رو کاملا پاک کنید... این طوری چون دیگه چیزی تویه حافظه اش نیست دیگه حتی اگه بازم اون صفحات باز بشه دیگه حداقل وارد حساب کاربریتون نمی تونه بشه...
باتشکر...
ممنون
ممنون تر ميشم اگه بهم بگين چطوري ميتونم اين كارو بكنم!
اوليه رو هيشكي نميدونه! جيـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــغ
ببخشيدا ولي من 3 تا سوال داشتم ج سوميه رو نميدين؟

بالا