سوالات و در خواست ها در رابطه با فیزیک

آقای سعید حیدری

عضو جدید
کاربر ممتاز
در الکترو مغناطیس کلاسیک تعریف میدان مغناطیسی به صورت «میدان حاصل از بار الکتریکی در حال حرکت در اطراف آن» می‌باشد.
میدان مغناطیسی از تک بارها، سیمهای حامل جریان، جهتگیری دوقطبی‌های مغناطیسی (آهنرباهای دایمی)، جریان سیال رسانا (میدان مغناطیسی زمین) ایجاد می‌شوند.
در الکترو دینامیک نسبیتی بین میدان الکتریکی و میدان مغناطیسی تفاوتی وجود ندارد و تعریف میدان الکترو مغناطیسی به صورت «اثر بار الکتریکی در اطراف آن» تعریف می‌شود. چون حرکت کاملاً نسبی در نظر گرفته می‌شود و نمی‌توان بین بار ثابت و بار متحرک تفاوتی قایل شد(متحرک بودن یا ثابت بودن برای ناظرهای مختلف تفاوت می‌کند). نیروی حاصل از این میدان را نیروی لورنتس می‌خوانند
برای تعریف میدان الکتریکی در یک نقطه معین از فضا، یک بار الکتریکی مثبت به اندازه واحد در آن نقطه قرار داده، سپس مقدار نیروی الکتریکی وارد بر این واحد بار را به عنوان شدت میدان الکتریکی تعریف می‌کنند. بار مثبت را نیز به عنوان بار آزمون تعریف می‌کنند. به بیان دقیقتر می‌توان میدان الکتریکی را به صورت حد نسبت نیروی الکتریکی وارد بر یک بار آزمون بر اندازه بار آزمون، زمانی که مقدار بار آزمون به سمت صفر میل می‌کند، تعریف کرد.

gholam taksir

عضو جدید
دوستان کسی میدونه کتاب "صفر" و "یک" دکتر مسعود ناصری رو کجا میشه دانلود کرد؟!

sh@hin

عضو جدید
کمک

کمک

سلامو من این ترم فیزیک کوانتوم دارم میشه لطفا یک کتاب فیزیک کوانتوم با ترجمه خوب معرفی کنید؟؟؟؟ مرسی

Campus

عضو جدید
کاربر ممتاز

sh@hin

عضو جدید
فیزیک کوانتوم

فیزیک کوانتوم

با سلام لطفا یک کتاب کاربردی تالیفی برای فیزیک کوانتوم معرفی کنید که مفاهیم رو به خوبی تشریح کرده باشه.
با تشکر.

Campus

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام لطفا یک کتاب کاربردی تالیفی برای فیزیک کوانتوم معرفی کنید که مفاهیم رو به خوبی تشریح کرده باشه.
با تشکر.

سلام

فیزیک کوانتومی

دو نظریه جهان علم را متحول کردند، نظریه کوانتوم و نسبیت. هر دو به اندازه‌ی
کافی عجیب و دیرهضم هستند. اما نتایج حاصل از آن‌ها، تجربیات عملی را
تایید می‌کنند و اعتمادمان به آن‌ها جلب می‌شود.

از بین این دو نظریه، فیزیک کوانتومی کاربردی‌تر و جالب‌تر است. در بین
تمام تئوری‌های علمی، نظریه کوانتوم بیشتر از سایر نظریه‌ها راه تفکر
درباره ساختار اساسی جهان را متحول می‌کند.

کتاب حاضر مقدمه‌ایست بر فیزیک کوانتومی که در برگیرنده‌ی نظریه و
کاربردهای آن می‌باشد و توضیح می‌دهد که چرا کوانتوم تنها یک نظریه نیست
بلکه به عنوان یک انقلاب علمی شناخته می‌شود…

سال 2006 | 192 صفحه | ISBN: 9781851683697 | 1,3 MB |

Quantum Physics: A Beginner’s Guide

نویسنده:
Alastair I. M. Rae

انتشارات:
Oneworld Publications

ISBN 10:
1851683690

پسورد فایل: www.booktolearn.com

دانلود کتاب

دانلود کتاب (لینک کمکی)

sh@hin

عضو جدید
سوال

سوال

کسی می دونه کتاب foundation of quantum physicsترجمه داره یا خیر لطفا راهنمایی کنید مرسی.
اگر نام مترجم یا اطلاعاتی در اختیار بگذارین ممنون میشم.

45383

عضو جدید
با سلام و عرض ادب
از اینکه در توسعه ی علم کوشایید تشکر میکنم .

بنده کتاب یا نرم افزار یا هر مظلبی که در مورد شناخت مولکولی و شبیه سازی مولکولی ( با آموزش ) باشد ، یا به بنده اطلاعاتی در مورد یک ماده سنتزی بالقوه که هنوز ساخته نشده را بدهد لازم دارم .

متشکرم از وقتی که برایم گذاشتید .

با تشکر .

آخرین ویرایش:

gholam taksir

عضو جدید
دوستان کسی نمیدونه من اگه با کارشناسی برق بخوام کنکور ارشد فیزیک شرکت کنم نمره های درسای کارشناسیمو چجوری تاثیر میدن تو کنکور فیزیک؟!:eek:

infrequent

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید....
دو کتاب راهنما هستند که متاسفانه نتوسنتم پیداشون کنم. لطف میکنید اگه بتونید کمک کنید.
کتاب راهنما برای: فیزیک پایه 3 / از بابا نژاد - بهاری / انتشارات پیام نور
کتاب راهنما برای : معادلات دیفرانسیل / از دکتر صفار اردبیلی / انتشارات پیام نور

sh@hin

عضو جدید
فوری-فوری

فوری-فوری

سلام

فیزیک کوانتومی

دو نظریه جهان علم را متحول کردند، نظریه کوانتوم و نسبیت. هر دو به اندازه‌ی
کافی عجیب و دیرهضم هستند. اما نتایج حاصل از آن‌ها، تجربیات عملی را
تایید می‌کنند و اعتمادمان به آن‌ها جلب می‌شود.

از بین این دو نظریه، فیزیک کوانتومی کاربردی‌تر و جالب‌تر است. در بین
تمام تئوری‌های علمی، نظریه کوانتوم بیشتر از سایر نظریه‌ها راه تفکر
درباره ساختار اساسی جهان را متحول می‌کند.

کتاب حاضر مقدمه‌ایست بر فیزیک کوانتومی که در برگیرنده‌ی نظریه و
کاربردهای آن می‌باشد و توضیح می‌دهد که چرا کوانتوم تنها یک نظریه نیست
بلکه به عنوان یک انقلاب علمی شناخته می‌شود…

سال 2006 | 192 صفحه | ISBN: 9781851683697 | 1,3 MB |

Quantum Physics: A Beginner’s Guide

نویسنده:
Alastair I. M. Rae

انتشارات:
Oneworld Publications

ISBN 10:
1851683690

پسورد فایل: www.booktolearn.com

دانلود کتاب

دانلود کتاب (لینک کمکی)

با سلام
اطلاعاتی در رابطه با کاربرد فیزیک کوانتوم در نانو تکنولوژی می خواستم لطفا راهنمایی کنید
حتی در حد تیتر یا موضوع مطلب

immigrant

عضو جدید
سلام
دوستان کسی فایل پی دی اف مکانیک اماری مهران کاردر(particle) رو داره.تو سایت هست اما بعضی از صفحاتش رو نذاشتن.در ضمن میدونین از کجا می تونم کتاب فیزیک گرما ی مورس رو پیدا کنم .تهران نبود.:confused:

Campus

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی فایل پی دی اف مکانیک اماری مهران کاردر(particle) رو داره.تو سایت هست اما بعضی از صفحاتش رو نذاشتن.در ضمن میدونین از کجا می تونم کتاب فیزیک گرما ی مورس رو پیدا کنم .تهران نبود.:confused:

سلام وقتی تو خیابون انقلاب تهران پیدا نکنید دیگه نمی دونم کجا می تونه داشته باشه.:smile:

45383

عضو جدید
سلام
بچه ها اگه بخوام پایه ای بفهمم ه چرا فلزلت الکتریسیته رو عبور میدن چه کتابی رو پیشنهاد میکنین ؟

immigrant

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی میدونه چطور میشه از رابطه ‍لانک به وین و ریلی جیمز رسید؟تا یه جاهایی اون بسط رو باز کردم تقریبا جواب میده اما به جواب نهایی نمیرسم؟

Campus

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید....
دو کتاب راهنما هستند که متاسفانه نتوسنتم پیداشون کنم. لطف میکنید اگه بتونید کمک کنید.
کتاب راهنما برای: فیزیک پایه 3 / از بابا نژاد - بهاری / انتشارات پیام نور
کتاب راهنما برای : معادلات دیفرانسیل / از دکتر صفار اردبیلی / انتشارات پیام نور

سلام

سلام دوستان
من کلی سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم

سلام
بچه ها اگه بخوام پایه ای بفهمم ه چرا فلزلت الکتریسیته رو عبور میدن چه کتابی رو پیشنهاد میکنین ؟
اینجا ی فایل انگلیسی دارم

تو این تاپیک هم منابع خوب فارسی انگلیسی هست دوست عزیز

آخرین ویرایش:

45383

عضو جدید
سلام
بسیار متشکرم .

فقط این لینک رادرست کنید :

سلام
اینجا ی فایل انگلیسی دارم

infrequent

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا این درسته که چیزی تحت عنوان انرژی پتانسیل وجود نداره و در حقیقت چیزی که بهش میگیم انرژی پتانسیل خاصیتیه که تحت شرایط خاص در جسم ایجاد میشه؟!
مثلا در اثر قرار گرفتن جسم در ارتفاع به علت گرانش خاصیتی تحت عنوان انرژی پتانسیل در جسم به وجود میاد؟!
من نمیتونم اینو قبول کنم.
چون طبق قانون بقای انرژی مثلا در اثر پرتاب کردن جسم به بالا این انرژی جنبشیه که به پتانسیل تبدیل میشه و اگه انرژی پتانسیل نباشه پس جنبشی چی میشه؟
اما مشکل اینجاست برای رد این قضیه نمیتونم این سوالو جواب بدم که در صورتی که انرژی پتانسیل وجود داره این انرژی در کجا ذخیره میشه؟
خب من همیشه فکر میکردم در ذرات جسم ذخیره میشه اما باید معلوم شه دقیقا کدوم ذره؟اتم؟مولکول؟ذرات ریز اتمی؟
لطفا دوستان اگه اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند :gol:

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کی میتونه به من کمک کنه تا بتونم پس زنی هسته ها رو خوب یاد بگیرم
مثلا اینکه ذره آلفا با انرژی جنبشی E به هسته ای برخورد شاخ به شاخ داره، با در نظر گرفتن پس زنی هسته، نزدیکترین فاصله مجاورت رو چه جوری حساب کنم؟
اثباتش چه جوریه؟

infrequent

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی کتابی در مورد فیزیک راکتور هسته ای برای رشته ی پرتو پزشکی سراغ داره؟

Campus

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی کتابی در مورد فیزیک راکتور هسته ای برای رشته ی پرتو پزشکی سراغ داره؟

سلام

اینجا برید لاگین شید شاید کمکی باشه براتون

[h=1]Elementary introduction to nuclear reactor physics (1960)[/h]
Author: Liverhant, S. E. (Salomon E.)
Subject: Nuclear physics; Nuclear reactors
Publisher: New York, Wiley
Language: English
Call number: 998984
Digitizing sponsor: Internet Archive
Book contributor: Internet Archive
Collection: lendinglibrary; browserlending; internetarchivebooks; alibris; americana

infrequent

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه پرتو هم فیزیک راکتور داره؟؟؟؟؟/
اگر لامارش رو پیدا کنی خوبه
ولی اگر پیدا کردی به منم بگو

برای یکی از دوستان میخواستم.
حتما داره که ایشون لازم داشتن...
اتفاقا یک نفر دیگه هم این کتابو معرفی کردن .چشم حتما :D

ehsan-shimi

عضو جدید
سلام دوستان
چنتا کتاب فیزیک لازم داشتم
ممنون میشم کمکم کنید

فیزیک بهداشت سمبر
فیزیک لامارش (فارسی)
فیزیک کرین
اگه حلل المسائلی از هر کدوم هم بود ممنون میشم

شادباش و دیرزی

یا حق

ehsan-shimi

عضو جدید
کتابی در رابطه با فلسفه فیزیک لازم داشتم...فارسی البته...ممنون میشم راهنمایی کنید

یا حق

lvl

عضو جدید
سلام دوستان. از بچه هایی که فیزیک حرکت دایروی رو بلدن چند تا سوال داشتم، وقتی به سر طنابی سنگی وصل می کنیم و اونو در هوا می چرخونیم، از طرف طناب نیرویی با عنوان نیروی مرکز گرا به سنگ وارد میشه، در حرکت اتومبیل در یک مسیر منحنی شکل نیروی گریز از مرکز که میگن از طرف چی به اتومبیل وارد میشه؟ در اصل سوال من در مورد حرکت آب در یک پیچ هست، نیروی گریز از مرکز و یا مرکز گرا چطور به ذرات آب وارد میشه؟

TITQN

اخراجی موقت
سلام دوستان. از بچه هایی که فیزیک حرکت دایروی رو بلدن چند تا سوال داشتم، وقتی به سر طنابی سنگی وصل می کنیم و اونو در هوا می چرخونیم، از طرف طناب نیرویی با عنوان نیروی مرکز گرا به سنگ وارد میشه، در حرکت اتومبیل در یک مسیر منحنی شکل نیروی گریز از مرکز که میگن از طرف چی به اتومبیل وارد میشه؟ در اصل سوال من در مورد حرکت آب در یک پیچ هست، نیروی گریز از مرکز و یا مرکز گرا چطور به ذرات آب وارد میشه؟

نیروی مرکز گریزو نیروی واقعی بوجود نمیاره ! لختی (تمایل جسم متحرک به حرکت در خط راست) بوجود میاره!!!
هیچ نیروی مرکز گریزی وجود نداره که مارو به در اتومبیل بکوبه
فقط ما تمایل به حرکت در مسیر مستقیم داشتیم که در حین پیچ احساس میکنیم داریم به سمت مخالف پیچ (مسیر مستقیممون) کشیده میشیم

میشه گفت نیروی مرکز گریز اصن وجود نداره!

آخرین ویرایش: