سوالات و درخواست های مهندسی پزشکی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
من رشته مهندسي پزشكي باليني دانشگاه علوم و تحقيقات قبول شدم.اگر ميشه يه اطلاعاتي بهم بدين...در ضم ميخواستم بدونم كلا كدوم گرايش مهندسي پزشكي بهتره؟؟
اولا ورودتون رو به جمع مهندسین پزشکی اران تبریک عرض می کنم .
در مورد رشته مهندسی پزشکی ،می تونید به این لینک سری بزنید . اطلاعات خوبی به شما می دهد .
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87159
اما در مورد اینکه کداک گرایش این رشته بهتره ، باید به چند نکته توجه کنید
اولین و مهمترین مسئله علاقه شما هست . اگه به رشته ای علاقه مند باشید ، هرچقدر هم که در راهتون مشکل داشته باشید بخاطر این علاقه ای که دارید می تونید مشکلات رو هموار کنید در غیر اینصورت وسط راه دل زده می شید و نتیجه ای رو که می خواهید نمی تونید بگیرید
مسئله بعدی هدفتون از تحصیل در این رشته هست . اگه به دنبال گرایشهای بکر تر ای رشته هستید و فکر ادامه تحصیل تا مدارج بالای علمی رو دارید ، بیو مواد از همه بهتره بعد از اون بیو مکانیک و در آخر هم بیو الکتریک . ولی اگه دنبال یک گرایش می گردید که با مدرک لیساستون بتونید شروع به کار بکنید ، بیو الکتریک تو ایران بازار کار بهتری داره اگرچه اگه قصد موندن ندارید خیلی براتون فرقی نمی کنه چراکه الان توی دنیا همه گرایشهای مهندسی پزشکی فرصتهای شغلی زیادی دارند
به هر حال امیدوارم که از دوران تحصیلتون در این رشته لذت و بهره کافی رو ببرید . هروقت سوالی داشتید در حد توان در خدمتتون هستم

hesam1370

عضو جدید
اولا ورودتون رو به جمع مهندسین پزشکی اران تبریک عرض می کنم .
در مورد رشته مهندسی پزشکی ،می تونید به این لینک سری بزنید . اطلاعات خوبی به شما می دهد .
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=87159
اما در مورد اینکه کداک گرایش این رشته بهتره ، باید به چند نکته توجه کنید
اولین و مهمترین مسئله علاقه شما هست . اگه به رشته ای علاقه مند باشید ، هرچقدر هم که در راهتون مشکل داشته باشید بخاطر این علاقه ای که دارید می تونید مشکلات رو هموار کنید در غیر اینصورت وسط راه دل زده می شید و نتیجه ای رو که می خواهید نمی تونید بگیرید
مسئله بعدی هدفتون از تحصیل در این رشته هست . اگه به دنبال گرایشهای بکر تر ای رشته هستید و فکر ادامه تحصیل تا مدارج بالای علمی رو دارید ، بیو مواد از همه بهتره بعد از اون بیو مکانیک و در آخر هم بیو الکتریک . ولی اگه دنبال یک گرایش می گردید که با مدرک لیساستون بتونید شروع به کار بکنید ، بیو الکتریک تو ایران بازار کار بهتری داره اگرچه اگه قصد موندن ندارید خیلی براتون فرقی نمی کنه چراکه الان توی دنیا همه گرایشهای مهندسی پزشکی فرصتهای شغلی زیادی دارند
به هر حال امیدوارم که از دوران تحصیلتون در این رشته لذت و بهره کافی رو ببرید . هروقت سوالی داشتید در حد توان در خدمتتون هستم
با باليني چي؟با اين ميشه ادامه تحصيل داد؟من شنيدم باليني به بيو الكتريك نزديكه درسته؟شما خودتون چي خوندين؟؟؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با باليني چي؟با اين ميشه ادامه تحصيل داد؟من شنيدم باليني به بيو الكتريك نزديكه درسته؟شما خودتون چي خوندين؟؟؟
بالینی دقیقا همون بیوالکتریکه . منتهای مراتب چون اولین بار توسط دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شده یک بالینی به دمبش بستند که همه بدونند که کار وزارت بهداشت بوده نه وزارت علوم ;):)

hesam1370

عضو جدید
بالینی دقیقا همون بیوالکتریکه . منتهای مراتب چون اولین بار توسط دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شده یک بالینی به دمبش بستند که همه بدونند که کار وزارت بهداشت بوده نه وزارت علوم ;):)
عجیبه...!آخه تو دفترچه آزاد دانشگاه علوم تحقیقات این دو تارو جدا نوشته.حالا خود شما کدوم گرایشو خوندی؟راضی هستی؟؟؟؟ادامه تحصیل دادی؟؟؟؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
عجیبه...!آخه تو دفترچه آزاد دانشگاه علوم تحقیقات این دو تارو جدا نوشته.حالا خود شما کدوم گرایشو خوندی؟راضی هستی؟؟؟؟ادامه تحصیل دادی؟؟؟؟
تو دانشگاه ما هم همینطور هست
من بالینی خوندم . ادامه تحصیل هم ندادم .

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان گرامی
یه سوال از پیشکسوت ها و کسانی که مشغول به کار هستن یا ترمهای آخرند یا اطلاع دارند داشتم
می خواستم بدونم مهندس پزشکی که بخواد بعد از فارغ التحصیلی بره دنبال کار باید غیر از درسایی که خونده چه مهارت هایی داشته باشه
منظورم مثلا مهارت در زبان انگلیسی ، از اینجور مهارت های غیر تخصصی ، مثلا در چه نرم افزارهایی مهارت داشته باشیم ، چه چیزهایی غیر از مدرک برای استخدام در جاهای مختلف می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟
ممنون از همگی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام خدمت دوستان گرامی
یه سوال از پیشکسوت ها و کسانی که مشغول به کار هستن یا ترمهای آخرند یا اطلاع دارند داشتم
می خواستم بدونم مهندس پزشکی که بخواد بعد از فارغ التحصیلی بره دنبال کار باید غیر از درسایی که خونده چه مهارت هایی داشته باشه
منظورم مثلا مهارت در زبان انگلیسی ، از اینجور مهارت های غیر تخصصی ، مثلا در چه نرم افزارهایی مهارت داشته باشیم ، چه چیزهایی غیر از مدرک برای استخدام در جاهای مختلف می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟
ممنون از همگی
همونطور که خودتون گفتید یکی از این مهارتها زبان هستش که هر چی بیشتر درش استاد بشید موقعیت شغلی تون رو تحت تاثیر قرار می ده بخصوص که تو رشته ما منابع اکثرا انگلیسی هستند
کار با کامپیوتر و داشتن آشنایی با مبانی سخت افزار و شبکه هم یک مزیت محسوب می شه
آشنایی با قطعات الکترونیک یو نحوه تامین اونها از منابع محلی و نرم افزار های وابسته به کار با قطعات نیز بهتون توی کار کمک می کنه
آشنایی با یک میکرو پروسسور و نحوه کار با اون هم تا دانشچو هستید فراموش نشه چون بعدش بعید می دونم فرصت مناسب برای اینکار رو پیدا کنید
روابط عمومی بالا و پشت کار هم مسلما در ایران برای پیدا کردن یک کار نون و آب دار لازمتون می شه
از همه مهمتر امید و توکل به کسی هستش که اگرچه کمتر یادمون می مونه ازش کمک بخوایم ولی همیشه نگهدار هممون هست
به امید موفقیت

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
کسی جزوه یا نرم افزاری برای زبان تخصصی مهندسی پزشکی داره؟:)
این رو باید از نرگس 313 بپرسید . آخه زبانش خیلی توپه . یک مقاله چند صفحه ای تخصصی رو تو نیم ساعت ترجمه می کنه . حتما راهنماییمون می کنه تا ما هم یک کم زبان یاد بگیریم

نرگس313

عضو جدید
این رو باید از نرگس 313 بپرسید . آخه زبانش خیلی توپه . یک مقاله چند صفحه ای تخصصی رو تو نیم ساعت ترجمه می کنه . حتما راهنماییمون می کنه تا ما هم یک کم زبان یاد بگیریم
لطف دارید شما:gol:...این جوریام نیس...
ولی خوب برای دیکشنری http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/این سایت خیلی خوبه
یه کتاب هم به اسم http://http://www.4shared.com/file/...Your_English_Vocabulary_for_Medicine.html?s=1 هستش که بار واژه های عمومی پزشکی خیلی مفیده و خوب طبعا تو ترجمه مقالات هم این واژه ها به کار میان
بقیه اش هم درک عمومی زبان آدم است که باید یکم خوب باشه...یه چیز خوب دیگه هم اینه که تو مقالات مهندسی پزشکی به دلیل این که هنوز خیلی تو ایران نیومده و جایگزین فارسی واژه ها هنوز معمول نشده میشه به وفور از خود کلمات انگلیسی تو متن ترجمه شده استفاده کرد و اتفاقا در بسیاری از موارد بهتر میشه فهمید تا معادل اون کلمه رو به فارسی ..ولی خوب در مورد اعضای بدن باید معادل دقیقش به کار برده بشه و این یه خورده احتیاج آدم رو به منابع پزشکی بیشتر می کنه.

آخرین ویرایش:

mohandesehsan

عضو جدید
کمک کمک کمکککککککککک

کمک کمک کمکککککککککک

با سلام

چگونه می توان از هوای آلوده ای که شامل مواد آلوده زیادی است (حتی انواع میکروبها) اکسیژن را جدا کرد؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام

چگونه می توان از هوای آلوده ای که شامل مواد آلوده زیادی است (حتی انواع میکروبها) اکسیژن را جدا کرد؟
این کار بیشتر جنبه شیمیایی داره تا مهندسی پزشکی ولی در مورد میکروبها و آلودگی های دیگر انواع *****ها رو داریم که از اونها برای پالایش آلودگی ها استفاده می کنیم . اگر باز هم برایمون استریل بودن هوا مهم بود می تونیم اون رو بوسیله لامپهای UV استریل نمود . البته دستگاهی به نام اکسیژن ساز وجود دارد که به صورت تجاری این کار را انجام می دهد و در حال حاضر در اکثر بیمارستانهای بزرگ استفاده می شود . خواستی می تونم چند تا شرکت رو بهت معرفی کنم که در همین زمینه فعالیت دارند .
در ضمن ما یک تاپیک مستقل داریم که سوالات و کمککککککککک ها رو اونجا مطرح می کنیم . با اجازتون تا فردا تاپیک شما هم به همون تاپیک منتقل می شه
موفق باشید
;)

jalaljazayeri

عضو جدید
برای ارشد(بیومکانیک

برای ارشد(بیومکانیک

سلام خدمت شما مهندسان عزیز
من مهندسی مکانیک می خونم و قصد دارم برای ارشد مهندسی پزشکی-بیومکانیک برم.حالا از شما می خوام کمکم کنید و منایع اصلی درس هایی را که می نویسم بهم بگید:
بیو مکانیک
فیزیک پزشکی
فیزیولوژی
آناتومی بدن
jalaljazayeri@gmail.com
خیلی خیلی ممنون

baseri

عضو جدید
سلام
دوست عزيز من هم شرايطي مانند شما دارم
در حال تحقيق در مورد اين تغيير گرايش هستم
براي معرفي منابع با من تماس بگير.

bme_352

عضو جدید
این کار بیشتر جنبه شیمیایی داره تا مهندسی پزشکی ولی در مورد میکروبها و آلودگی های دیگر انواع *****ها رو داریم که از اونها برای پالایش آلودگی ها استفاده می کنیم . اگر باز هم برایمون استریل بودن هوا مهم بود می تونیم اون رو بوسیله لامپهای UV استریل نمود . البته دستگاهی به نام اکسیژن ساز وجود دارد که به صورت تجاری این کار را انجام می دهد و در حال حاضر در اکثر بیمارستانهای بزرگ استفاده می شود . خواستی می تونم چند تا شرکت رو بهت معرفی کنم که در همین زمینه فعالیت دارند .
در ضمن ما یک تاپیک مستقل داریم که سوالات و کمککککککککک ها رو اونجا مطرح می کنیم . با اجازتون تا فردا تاپیک شما هم به همون تاپیک منتقل می شه
موفق باشید
;)
سلام
1 سوال:من می دونم امواج الکتریکی در بدن مخصوصا قلب ECG/مغز/عضلهEMG و روش های اندازه گیریشون رو و اینکه اختلافتانسیل درون بدن رو باعث میشه اما سوالم در مورد امواج الکترو مغناتیس مغز و قلب هست که اصلا چی هستن و چه طوری اندازه گیری می شن؟؟؟

bme_352

عضو جدید
سلام
1سوال:
من اطلاعاتی راجع به امواج الکترو مغناتیس در بدن مثلا در قلب و مغز و روش های اندازه گیریشونو می خواستم و تفاوت هاش با امواج الکتریکی......tnx

javane sabz

عضو جدید
سلام من سایتی واسه دانلود کتاب فیزیک هالیدی3 انتشارات علوم دانشگاهی می خوام کتابش قدیمیه پیدا نمیشه . کمکم کنید

bme_352

عضو جدید
سلام من سایتی واسه دانلود کتاب فیزیک هالیدی3 انتشارات علوم دانشگاهی می خوام کتابش قدیمیه پیدا نمیشه . کمکم کنید
سلام کی میگه پیدا نمیشه ؟من خودم 3 روز پیش از انقلاب گرفتم البته از دست دومی هاش .....100قدم پایین تر از میدون انقل.....فک کنم اسم پاساژش ظروفچی یا چیان.....اگه پیدا نکردی بگو واست بفرستم....خواهش می کنم قابلی نداشت(جهت جلو گیری از زدن پست اضافه...)

bme_352

عضو جدید
؟

؟

راستی سوال من جواب نداشت ......بابا مهندسا چرا اینقدر (با عرض شرمندگی)بی بخارید.............:cry::(:razz::mad:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
راستی سوال من جواب نداشت ......بابا مهندسا چرا اینقدر (با عرض شرمندگی)بی بخارید.............:cry::(:razz::mad:
یک سر به آرشیو مجله مهندسی پزشکی بزن . مطالب جالبی در این زمینه داره . البته یادم نیست تو کدوم شمارش ولی مفصل رو این مبحث کارکرده بود . به سایتش سر بزنی می تونی سرچ کنی حتما پیدا می کنی ;)

naz_ninas70

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان...من امسال کنکور دارم...میخوام تو این رشته درس بخونم...باید بدونم ترازم برای سراسری باید چه قدر باشه و امیر کبیر تا چه رتبهای دانشجو میگیره.ممنون میشم کمکم کنید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام دوستان...من امسال کنکور دارم...میخوام تو این رشته درس بخونم...باید بدونم ترازم برای سراسری باید چه قدر باشه و امیر کبیر تا چه رتبهای دانشجو میگیره.ممنون میشم کمکم کنید
دوست عزیز ابتدا برای شما و همه کنکوریهای عزیز آرزوی موفقیت دارم
نرگس 313 و zohre_tnt از اعضای این تالار دانشجوی امیرکبیر هستند . می تونی از اونها سوال کنی حتما راهنماییتون می کنند .
در ضمن ما یک تاپیک مستقل برای طرح سوال داریم . لطف کنید از این به بعد سوالاتون رو تو اون تاپیک بزنید . زودتر جواب می گیرید .
این تاپیک رو هم تا فردا به همون تاپیک منتقل می کنیم
موفق باشید

تبسم

عضو جدید
سلام دوستان من باید یه بیمارستان تخصصی چشم پزشکی طراحی کنم اما نمیدونم یه بیمارستان چشم پزشکی نیاز به چه فضاهایی با چه ابعادی داره کسی میتونه به من کمک کنه؟نمیدونستم سوالم اینجا اگه مطرح بشه کسی میتونه کمک کنه یا نه اما ............................اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با فضاها لازم و ضروری برای یک بیمارستان چشم پزشکی داره و کسی میتونه در رابطه با ابعاد این فضاها و استاندارد هاش کمک کنه ممنون میشم :gol:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
می تونی به لینک زیر یک سری بزنی . می تونه بهتون دید بده
http://www.medicalequipment.ir/catalog/page.asp?id=6
در ضمن اگه اطلاعات دقیقی در این زمینه می خواهید باید به معاونت درمان یکی از دانشگاههای علوم پزشکی یک سر بزنی . کلیه استانداردها و الزامات لازم برای ساخت و ساز و تججهیز بخشهای بیمارستانی رو اونها تدوین می کنند و از پی ساختمان گرفته تا جزئی ترین وسایل داخلی رو براش آیین نامه دارن.
یک شرکتی هم هست به نام شرکت خانه سازی ایران که کارش برخلاف اسمش خانه سازی نیست بلکه بیمارستان سازی هست . از اون هم می تونید اطلاعات کسب کنید ولی اولی مطمئن تر و راحتتره . خوب هم اطلاعات پس می دن
موفق باشید

بالا