سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

sabre

عضو جدید
سلام اگه ميشه خود فايل sketch up 7 رو rar شده بذاريد.ممنون

hani_0t

عضو جدید
سلام دوستان
من آرشی کد 11 رو نصب کردم ولی وقتی اسکرول موس رو میچرخونم بجای اینکه zoom out & zoom in کنه ، صفحه رو بالا و پایین میبره....

قبلا که نصب کردم درست بود ولی الان اینجوری شده

ممنون میشم کمکم کنید

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من آرشی کد 11 رو نصب کردم ولی وقتی اسکرول موس رو میچرخونم بجای اینکه zoom out & zoom in کنه ، صفحه رو بالا و پایین میبره....

قبلا که نصب کردم درست بود ولی الان اینجوری شده

ممنون میشم کمکم کنید

مطمئن نیستم ولی تویه taskbar نگا کن احتمالا یه نرم افزاری برای موست نصب کردی یا برا کیبردت غر فعالش کن درست میشه اگه نمی دونستی کدومه یه عکس از دسکتاپ بگیر بذار تا بگم کدومه.;)

hani_0t

عضو جدید
مطمئن نیستم ولی تویه taskbar نگا کن احتمالا یه نرم افزاری برای موست نصب کردی یا برا کیبردت غر فعالش کن درست میشه اگه نمی دونستی کدومه یه عکس از دسکتاپ بگیر بذار تا بگم کدومه.;)

آره خودشه;)
تازه ویندوز عوض کردم ، نرم افزار موس رو نصب کردم اینجوری شد....

داداش دستت درد نکنه:smile:

موفق باشی:gol:

معماری سنتی

عضو جدید
رفع مشکل در زمینه نرم افزارهای مکس آرچی کد اتوکد و.....

رفع مشکل در زمینه نرم افزارهای مکس آرچی کد اتوکد و.....

رفع مشکل در زمینه نرم افزارهای مکس آرچی کد اتوکد و.....:)

ارسن

عضو جدید
فونت ناپیوسته اتوکد

فونت ناپیوسته اتوکد

سلام
من از فونت نسخ استفاده میکنم اما حروف سر هم نمینویسه مشکل چیه ؟؟؟ اینجوری مینویسه ( ا ح س ا ن ) ( ات و ک د )
ممنون خییییییییییییییلی فوریه

amiredevil

عضو جدید
اینپرت توی اسکچاپ

اینپرت توی اسکچاپ

سلام من زمانی که فایل کد رو وارد اسکچاپ میکنم پلانم روی اسکیل وارد نمیشه , تمپلیت رو هم روی متریک مترز 3d گزاشتم. باید چیکار کنم تا با همون اسکیل وارد بشه؟

kapi

عضو جدید
من یه سوال مکس داشتم از دوستان استاد،
میخوام متریال هایی که میدم حالت قدیمی و کهنه داشته باشه چیکار کنم؟
مثلا بشه مثل کاهگل یا آجرهای قدیمی یا یه چیزی تو این مایه ها.:razz:

کدخدا

مدیر بازنشسته
یه مقدار می تونی با bump فرو رفتگی برجستگیش رو بیشتر کنی یه کم می تونی holeتوی tilesرو دستکاری کنی که یه کم از حالت مکعب خارج شه و ازاین کارا.;)

kenarefard

عضو جدید
سلام دوستان
من روی سیستمم فقط ویندوز ویستا دارم . نمی تونم vrayروی سیستم نصب کنم اگه راهنمایی کنید ممنون می شم خیلی لازمه .

Arash_shah

عضو جدید
سلام دوستان
من روی سیستمم فقط ویندوز ویستا دارم . نمی تونم vrayروی سیستم نصب کنم اگه راهنمایی کنید ممنون می شم خیلی لازمه .

اگر اطمینان داری که vray سالمه و قبلا درست نصب میشده، شاید به این دلیل باشه که ویستات 64 بیتیه و varay که داری 32 بیتی، چک کن شاید ایرادش همین باشه

ایمان قریشی

عضو جدید
خواستم بدونم وقتی میگن این رندر با v-ray شده (در 3dmax )یعنی در مکس کار شده و در پایان با موتور رندر گیری v-ray رندر شده؟یا v-ray خودش یک نرم افزار جداست و باید کار را در پایان به آن import کرد؟

باتشکر

کدخدا

مدیر بازنشسته
خواستم بدونم وقتی میگن این رندر با v-ray شده (در 3dmax )یعنی در مکس کار شده و در پایان با موتور رندر گیری v-ray رندر شده؟یا v-ray خودش یک نرم افزار جداست و باید کار را در پایان به آن import کرد؟

باتشکر
vray یه سیستم رندر گیری که شامل رندر و متریال و نور و دوربین مخصوص به خودش هست می گن و یه چیز خارج مکس نیست و یک pluginهستش

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام.
شما میتونی میزان تاریکی و روشنایی متریال را که به کهنه جلوه نمودن کار شما کمک میکنه در photoshap درست کنی یا در maxدر کادرمتریال در آخرین نوار نردبانی به اسم output رفته مقدار output amount و rgb level را تنظیم کرده تا به نور دلخواه برسید;)
اگه با دکمه quote جواب بدی که سوالم معلوم باشه توی جوابت دیگه عالی می شه.

ایمان قریشی

عضو جدید
vray یه سیستم رندر گیری که شامل رندر و متریال و نور و دوربین مخصوص به خودش هست می گن و یه چیز خارج مکس نیست و یک pluginهستش
...................................................................
یعنی مثل سیستم mental ray عمل میکنه؟(میتونید توضیح بدید که طریقه استفادش چطوری هستش؟به صورت مختصر البته.):gol:

ایمان قریشی

عضو جدید
توضیح بیشتر

توضیح بیشتر

.................................................................
یعنی مثل mental ray ؟
من زمانی که برای download برنامه v-rayبه سایت www.plandownload.com رفتم نوشته بود v-ray برای max7&8 !اگر من برای max11 بخوام چکار باید بکنم؟:gol:

ایمان قریشی

عضو جدید
نظر من

نظر من

................................................................................
سلام.
شما میتونی میزان تاریکی و روشنایی متریال را که به کهنه جلوه نمودن کار شما کمک میکنه در photoshap درست کنی یا در maxدر کادرمتریال در آخرین نوار نردبانی به اسم output رفته مقدار output amount و rgb level را تنظیم کرده تا به نور دلخواه برسید;)

memaretanha

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام:من تو کارام نورمیزارم (3dmax)ولی سایه ای ایجاد نمی شه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.من تازه کارمی کنم.

کدخدا

مدیر بازنشسته
.................................................................
یعنی مثل mental ray ؟
من زمانی که برای download برنامه v-rayبه سایت www.plandownload.com رفتم نوشته بود v-ray برای max7&8 !اگر من برای max11 بخوام چکار باید بکنم؟:gol:
توی این تاپیک برای مکس 2009 گذاشته شده منظور شما رو هم برای مکس 11 متوجه نشدم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=59299&page=3

کدخدا

مدیر بازنشسته
...................................................................
یعنی مثل سیستم mental ray عمل میکنه؟(میتونید توضیح بدید که طریقه استفادش چطوری هستش؟به صورت مختصر البته.):gol:
آره دقیقا مثل همه طریقه استفادش هم مثل mental که از منوی rendering و assign renderer اگه vray نصب باشه می تونید انتخابش کنید و همین.

ایمان قریشی

عضو جدید
باتشکر از شما

باتشکر از شما

توی این تاپیک برای مکس 2009 گذاشته شده منظور شما رو هم برای مکس 11 متوجه نشدم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=59299&page=3
.........................................

خوب max2009 میشه max11 دیگه.یعنی شرکت autodesk در سال 2008 که version max 11 را به بازار داد.که شما به اسم max 2009 می شناسید.معمولا autodesk برنامه هایش را
تحت عنوان نام سال بعدی ارزه میکند.مثلا max10 که میشود max2008 را در سال 2007 به بازار داد.:smile:

sisi-architect

عضو جدید
سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم
سلام لطف کنید موقع تحویل پروژه هاست یک امداد اورژانسی به من بدید
میخوام فایا کدم را تبدیل به عکس کنم ببرم تو فتوشاپ-میدونم از tools-wizard باید برم ولی کاملا بلد نیستم-اصلا نمیدونم چطور فایلمو ببندم-1 جزوه مختصر در مورد فتوشاپ ندارین؟الان فرصت کلاس رفتن نیست
نگید چقدر کم هوشماااااااااااااااااااااااااااااااااا:cry:

ایمان قریشی

عضو جدید
کسی در باره پلاگین هایی که عرض میکنم اطلاعاتی داره؟
cebas final dof/cebas finalrender stage1/cebas pyrocluster for max/cebas thinking particles for max/lumonix skin/power nurbs pro/sitni sati afterburn/tree storm 2009

Arc370

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
وقتي ميخوام شيت هام رو توي فوتوشاپ ببندم ، تمام مقياس هاي پلان و نما و ... كه توي كد رسم شده بود و حالا با پي دي اف توي فوتوشاپ اوردمش به هم مي خوره.چي كار بايد بكنم كه مقياس ها ثابت بمونه يا بدونم چه مقياسي داره(مقياس ِ دقيق).. .؟
مرسي

بالا