سرعت مافوق انسانی ابرشناگران با پروتز مصنوعی

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]

[/h]
» سرویس: علمي و فناوري - فناوري
کد خبر: 92052010572
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۳محققان انگلیسی و استرالیایی یک پروتز مصنوعی با الهام از سریع‌ترین ماهی جهان را طراحی کرده‌اند که انسان را قادر به شنا کردن در سرعت های مافوق انسانی می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروتزهای مصنوعی بسرعت در حال توسعه هستند و نسل آینده این محصولات علاوه بر رفع نیازهای روزانه افراد معلول می‌توانند توانایی های فوق‌العاده ای به انسان ببخشند.

از جمله جدیدترین پروتزهای مصنوعی می توان به دستگاهی موسوم به Murr-ma اشاره کرد که توانایی بالقوه شنا با سرعت بالاتر را فراهم می کند.

این پروتز توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه تکنولوژی سیدنی، کالج سلطنتی هنر و کالج سلطنتی لندن طراحی و ساخته شده است که با کمک دنده های فیبر کربن و انعطاف پذیری بالا، دویدن در ساحل و شنا کردن با حداکثر سرعت را امکانپذیر می‌کند.

طراحی این پروتز مصنوعی از شمشیر ماهی دندان دار به عنوان سریع ترین ماهی جهان الهام گرفته شده است؛ این موجود قادر به شنا کردن 100 متر در پنج ثانیه است.

این پروتز مصنوعی امکان فعالیت در خشکی و آب را با حداکثر سرعت فراهم می کند؛ طراحی منحصر به فرد قسمت انتهایی پا، حفظ تعادل و حرکت روان بر روی شن و ماسه را تسهیل کرده و شکل باله مانند بالای پروتز، به شنا کردن سریع تر افراد تنومند کمک می کند.

پروتز مصنوعی Murr-ma با کارآیی بالا به طور خاص برای ورزش های آبی و فعالیت در ساحل مانند والیبال ساحلی طراحی شده است.

بدنه فیبر کربنی این پروتز در عین انعطاف پذیری بالا، قادر به تحمل وزن ورزشکار در هنگام دویدن و راه رفتن در ساحل است؛ همچنین کانال های تعبیه شده روی بدنه به جریان پیدا کردن آب و کاهش فشار ( زیر آب) کمک می کند.

نسخه موجود از پروتز Murr-ma در حال حاضر نمونه اولیه محسوب شده و زمان دقیقی برای تولید تجاری این محصول اعلام نشده است.


انتهای پیام


پروتز مصنوعی Murr-ma برای افزایش سرعت شناگران


کد خبرنگار: 71452
 

sareh@1373

عضو جدید
قیمت ساخت پروتز انگشت پا کلینیک پایار به عوامل مختلفی بستگی دارد. کارشناسان ارتوپد فنی مفتخر به راهنمایی شما در همین باب در مراکز ارتوپدی می باشند. قیمت ساخت پروتز انگشت پا با کلینیک پایار از یک عدد ثابت پیروی نمی کند. علاوه بر قیمت بایستی به کیفیت و دوام پروتز نیز توجه داشت. نقل شده از مشرق نیوز و ارتوپد فنی پایار قیمت ساخت پروتز انگشت پا کلینیک پایار را می توان با بیمه درمانی هم پوشش داد.
 

Similar threads

بالا