رکود شخصیت

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مدته به کل تمام اعتقاداتم رو از دست دادم

مشغله ها من رو از خودم و خدا دور کردن

فکر میکنم خیلی ها این مشکل رو دارن

تا حالا کسی تونسته از پس این رکود شخصیتی بر بیاد؟؟؟

اگه کسی تونسته کمکم کنه...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مدته به کل تمام اعتقاداتم رو از دست دادم

مشغله ها من رو از خودم و خدا دور کردن​

فکر میکنم خیلی ها این مشکل رو دارن

تا حالا کسی تونسته از پس این رکود شخصیتی بر بیاد؟؟؟

اگه کسی تونسته کمکم کنه...

شما تازه اعتقادات رو از دست دادی ! ما که خیلی وقته !! :surprised:

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگیم یه چیزه ازلی هست به اسم خدا
این کل اعتقاد دینی منه
بقیه اش اعتقادات شخصی به کردار نیک ، پندار نیک و. گفتار نیک هست

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل سر همین آشتیه
تئوری راه حل زیاد بلدم اما عملی،نه!!

یه پیر خردمندی بهم گفت:عصاره زندگی من یک جمله هست،"عاشق خودت باش و با خودت مهربون باش" کم کم تمام دنیا با تو از در دوستی وارد میشن،خدا رو زیباتر میبینی

البته تکبر و خود بزرگ بینی رو با این اشتباه نگیرید

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطیف ترین آیه قرآن

خداوند در بسیاری از آیات قرآن با بندگان خود با استفاده از لفظ «من» و «ما» سخن گفته است، یكی از شگفت‌انگیزترین آیات، آیه‌ای است كه خداوند در آن هفت بار لفظ «من» را بكار برده است و این آیه در وصف رابطه خدا با بندگان و ضمانت كردن استجابت دعای ایشان است:

«و اذاسَئَلَكَ عِبادی عَنّی فَاِنّی قَریب اُجیبُ دَعوَةَ الدّاعِ اِذا دَعان فَلیستَجیبُوالی وَ لیؤمِنُوا بی لَعَلَّهُم یرشُدُون"

[ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال كردند [بگو] من بسیار نزدیكم، هر گاه كسی مرا بخواند، اجابت می‌كنم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند». (سوره بقره، آیه 186)

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پیر خردمندی بهم گفت:عصاره زندگی من یک جمله هست،"عاشق خودت باش و با خودت مهربون باش" کم کم تمام دنیا با تو از در دوستی وارد میشن،خدا رو زیباتر میبینی

البته تکبر و خود بزرگ بینی رو با این اشتباه نگیرید
قبول دارم
من با خودمم قهرم
اکثر ماها همینیم
فکر میکنیم به نفع خودمون عمل میکنیم اما اشتباه میکنیم

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطیف ترین آیه قرآن

خداوند در بسیاری از آیات قرآن با بندگان خود با استفاده از لفظ «من» و «ما» سخن گفته است، یكی از شگفت‌انگیزترین آیات، آیه‌ای است كه خداوند در آن هفت بار لفظ «من» را بكار برده است و این آیه در وصف رابطه خدا با بندگان و ضمانت كردن استجابت دعای ایشان است:

«و اذاسَئَلَكَ عِبادی عَنّی فَاِنّی قَریب اُجیبُ دَعوَةَ الدّاعِ اِذا دَعان فَلیستَجیبُوالی وَ لیؤمِنُوا بی لَعَلَّهُم یرشُدُون"

[ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال كردند [بگو] من بسیار نزدیكم، هر گاه كسی مرا بخواند، اجابت می‌كنم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند». (سوره بقره، آیه 186)
ممنون
این آیه رو خیلی دوست دارم به علاوه آیه ای از سوره ی زمر که میگه آیا خدا برای بنده اش کافی نیست که مردم تو را از غیر از او می ترسانند...

اما گاهی آدم روی برگشتن نداره

Leily810

عضو جدید
منم یه چیزش شبیه همین مشکل رو داشتم و به قول شما فکر میکنم به خاطر این بود که از خودم ناراحت و ناراضی بودم! و این بدترین نوع قهره، قهر با خودمون!
من کار خاصی نکردم، مستقیم حرف دلم و دلخوری از خودم و خواسته هام از خدا رو گفتم، معذرت خواستم و برگشتم پیش معبودم !تنها یاورم!تنها کسی که وقتی همه باهات قهرن یا نیستن ، تنهات نمیذاره، و از صفات ذاتی اش هست که شنونده و مهربونه!از اون موقع همیشه وقت اذان (تو مدت قرائت اذان با خدا صحبت میکنم)! عالیه!
بهترین راه،راه هایی که خداوند خودش بهمون گفته!
همیشه خوش باشی!!

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یه چیزش شبیه همین مشکل رو داشتم و به قول شما فکر میکنم به خاطر این بود که از خودم ناراحت و ناراضی بودم! و این بدترین نوع قهره، قهر با خودمون!
من کار خاصی نکردم، مستقیم حرف دلم و دلخوری از خودم و خواسته هام از خدا رو گفتم، معذرت خواستم و برگشتم پیش معبودم !تنها یاورم!تنها کسی که وقتی همه باهات قهرن یا نیستن ، تنهات نمیذاره، و از صفات ذاتی اش هست که شنونده و مهربونه!از اون موقع همیشه وقت اذان (تو مدت قرائت اذان با خدا صحبت میکنم)! عالیه!
بهترین راه،راه هایی که خداوند خودش بهمون گفته!
همیشه خوش باشی!!
مرسی عزیزم
اما من هرچی بر میگیردم باز هم گند میزنم ... :(

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم
اما من هرچی بر میگیردم باز هم گند میزنم ... :(

این هر چی رو ادامه بده .....هی برگرد ،بالاخره از یه جایی درس میشه...
همین که فکرتو مشغول کرده خودش یه گام بزرگ به سمت در اومدن از این رکود هستش....
راستی سال نو مبارک

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هر چی رو ادامه بده .....هی برگرد ،بالاخره از یه جایی درس میشه...
همین که فکرتو مشغول کرده خودش یه گام بزرگ به سمت در اومدن از این رکود هستش....
راستی سال نو مبارک
ممنون سال نو شمام مبارک:gol:
کاش همینطوری باشه
اینقد بیخیالی طی کردم که حس میکنم بی غیرت شدم:(

بالا