رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

mohsenkhaksary

عضو جدید
/سلام دیوار شیبدار میخوام بکشم که از ارتفاع ده متری شروع بشه و به ارتفاع 3 متری خطم بشه !!! کسی میدونه ؟ باید چه کار کنم

mohsenkhaksary

عضو جدید
از توضیحاتت ممنون ولی یه همچین دیوار شیب داری باید طراحی کنم
[/URL][/IMG]
http://upload.tehran98.com/img1/iyww0nyu0fir60wx1x6t.jpg

آخرین ویرایش:

iiiiman

عضو جدید

concreteman

عضو جدید
اسپی لاین ؟؟؟ ببخشید من 0 کیلومترم !

ابتدا دیوار رو با دستور shell به ارتفاع ثابت 10 متر رسم کن. بعد همون پوسته(shell) رسم شده رو انتخاب کن . یک سری از نقاط انتهایی رو نرم افزار نشون میده که همشون سیاه رنگن بجز یکی که آبی رنگه روی اون کلیک کن و از پت پالت ، استرچ رو انتخاب کن . موس رو به سمت پایین صفحه بکش و عدد 7000 رو تایپ کن.
***به دلیل نداشتن آرشیکد رو پی سی خونه نتونستم تصویری بزارم***

mah.architect

عضو جدید
من ارشیکد 14 دارم کسی بلده باهاش 1 سقف شبیه الاچیق طراحی کنه؟؟؟؟ کمک کنیییییییییییییییییییییین نننننننن

من ارشیکد 14 دارم کسی بلده باهاش 1 سقف شبیه الاچیق طراحی کنه؟؟؟؟ کمک کنیییییییییییییییییییییین نننننننن

من ارشیکد 14 دارم کسی بلده باهاش 1 سقف شبیه الاچیق طراحی کنه؟؟؟؟:cry: کمک کنیییییییییییییییییییییین نننننننن

designer-amd

عضو جدید
سلام ببین اگر یه چنین چیزی منظورته من بلدم ، این طرح نگهبانی یه کارخونه هست که سقفش به صورت الماس طراحی شده ، که من طراحی کردم این سققو می تونی با ابزار roof طراحی کنی فقط باید زاویه و جهت شیب سقفو تنظیم کنی، کار سختی نیست فقط یه کم تمرین می خواد . در ضمن اگر آموزش بیشتر خواستی در خدمتم

55.jpg

iiiiman

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

چرا وقتی ابجکتو تو قسمت لایبری وارد میکنی کلا سیاه ظاهر میشه؟
متریالم نمیگیره !!!!
Iiii M a n

concreteman

عضو جدید
چرا وقتی ابجکتو تو قسمت لایبری وارد میکنی کلا سیاه ظاهر میشه؟
متریالم نمیگیره !!!!
Iiii M a n

چون متریالی که بهش دادن توی کتابخانه شما وجود نداره و باید خودت مجددا متریال دهیش کنی.
روشش هم قبلا به صورت تصویری توی همین قسمت توضیح دادم.

somi arch

عضو جدید
سلام
وقتی پله یا رمپ ایجاد میکنم توی پلان کامل نشون نمیده کسی میدونه مشکل کار من از کجاست؟:confused:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
آخه با مش هم زمین صاف میشه , چجوری شیبدارش کنم؟

نگاه کنید وقتی انتخاب میکنید مش رو سه نوع روش ترسیم داره اون بالا شما اون گزینه ای که x y z داره اون رو انتخاب کنید.
اگه اجازه بدید من آرشی کد نصب کنم دقیق تر بتون بهتون بگم.یا اصلا براتون عکس بزارم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
وقتی پله یا رمپ ایجاد میکنم توی پلان کامل نشون نمیده کسی میدونه مشکل کار من از کجاست؟:confused:

تو تنظیمات رمپ یا پله ای که ایجاد میکنید گزینه وجود داره که باعث بوجود اومدن همچین شکلی میشه که شما میگید.اون رو باید اصلاح کنید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
من به تازگی کار با آرشیکد رو شروع کردم ویه سوال دارم ..
میتونم اول حجم رو کار کنم و بعد از حجمم پلان رو طراحی کنم؟؟؟؟؟

تو آرشی کد حجم و پلان با هم پیش میره.حجم رو کار میکنید پلانی هم طبیعتا خواهید داشت.مگر اینکه منظورتون فقط حجم بیرونی رو بخواید بکشید که در اینصورت فقط پلان محیطی رو بهتون میده.

somi arch

عضو جدید
تو تنظیمات رمپ یا پله ای که ایجاد میکنید گزینه وجود داره که باعث بوجود اومدن همچین شکلی میشه که شما میگید.اون رو باید اصلاح کنید.

ممنونم از راهنماییتون اگه میشه بهم بگید کجا رو باید تنظیماتشو تغییر بدم چون چک کردم متوجه نشدم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییتون اگه میشه بهم بگید کجا رو باید تنظیماتشو تغییر بدم چون چک کردم متوجه نشدم

خواهش میکنم.
پیه یا رمپی که رسم کردیو انتخاب میکنی.بعد میری تو تنظیماتش(یا روش دابل کلیک کن).بعد اون نوار ری که تو عکس پایین نشون دادم رو انتخاب کن.بعد هر کدوم از نحوه نمایش هایی که دوست داری رو انتخاب کن و تایید کن.
wwwwe.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آخه با مش هم زمین صاف میشه , چجوری شیبدارش کنم؟

تو عکس پایین نشون دادم.مش رو که انتخاب میکنید(عکس رو نگاه کنید)اون فلشی که بالا ی عکس زدم رو توجه کنید اون گزینه رو انتخاب میکنید.بعد اقدام به ترسیم مش کنید بعد از ترسیم یه پنجره باز میشه که تو عکس نشونش دادم.اونجا ارتفاع سه نقطه گوشه مش رو ازتون میخواد.حالا شما بسته به نیازتون یا زمین رو دو طرف شیب میگیرید یه یه طرف شیب.
eeweee.jpg

somi arch

عضو جدید
خواهش میکنم.
پیه یا رمپی که رسم کردیو انتخاب میکنی.بعد میری تو تنظیماتش(یا روش دابل کلیک کن).بعد اون نوار ری که تو عکس پایین نشون دادم رو انتخاب کن.بعد هر کدوم از نحوه نمایش هایی که دوست داری رو انتخاب کن و تایید کن.
مشاهده پیوست 157035
بازم متشکرم اما این گزینه رو وقتی از پله های خود برنامه استفاده میکنم داره اما وقتی که خودم یه پله رو ایجاد میکنم دیگه نداره دقیقا مشکلم همینجاست لطفا بازم کمکم کنید اینم یه عکس از اون قسمت untitled.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بازم متشکرم اما این گزینه رو وقتی از پله های خود برنامه استفاده میکنم داره اما وقتی که خودم یه پله رو ایجاد میکنم دیگه نداره دقیقا مشکلم همینجاست لطفا بازم کمکم کنید اینم یه عکس از اون قسمت مشاهده پیوست 157044

خب زمانی که دارید یه پله میسازید وقتی که نوع پله رو انتخاب کردید و رفتید واسه وارد کردن مشخصات پله تون مطابق شکل میرید روی گزینه ویرایش مشخصات دو بعدی پله که توی عکس سمت چپ با فلش نشون دادم.
بعد از اون چندین تیپ رو به شما معرفی میکنه که شما اگه میخواید پله رو بدون سکشن ببینید باید تیپ 7 رو انتخاب کنید.
dddddd.jpg

somi arch

عضو جدید
خب زمانی که دارید یه پله میسازید وقتی که نوع پله رو انتخاب کردید و رفتید واسه وارد کردن مشخصات پله تون مطابق شکل میرید روی گزینه ویرایش مشخصات دو بعدی پله که توی عکس سمت چپ با فلش نشون دادم.
بعد از اون چندین تیپ رو به شما معرفی میکنه که شما اگه میخواید پله رو بدون سکشن ببینید باید تیپ 7 رو انتخاب کنید.
مشاهده پیوست 157060

سلام
بالاخره درست شد اما فکر میکنم بخاطر پایین بودن آرشیکد من بود از اینجا درستش کردم چون اون گزینه که شما گفتید اصلا برا من نمیومد. متشکرمuntitled.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
بالاخره درست شد اما فکر میکنم بخاطر پایین بودن آرشیکد من بود از اینجا درستش کردم چون اون گزینه که شما گفتید اصلا برا من نمیومد. متشکرممشاهده پیوست 157108

سلام.
آره شاید بخاطر ورژن آرشی کدتون هم باشه.یا شاید اصلا شما ایجاد یک پله جدید رو نمیزنید.:smile:واسه من ورژن 16 هستش.

oham lucky

عضو جدید
کسی میدونه چطور میتونم ابجکتهایی که با فرمت 3ds هستن وارد ارچیکد کنم؟

aloosha

عضو جدید
یا باید این در رو ببری جزو آبجکتهای خود در که من به شخصه هنوز رو این موضوع کار نکردم.
من در و پنجره هایی که از جاهای دیگه میگیرم رو میبرم جزو آبجکتها بعد که خواستم ازش استفاده کنم یه بازشوی خالی اونجا میندازم که دیوار رو اندازه در خالی کنه بعد در رو از آبجکتها میارمو میندازم اون جای خالی...

دوست عزیز روش من اینه
1-شما هر مدل دری که دوست دارید می تونید در پلان به کمک slap رسم کنید
2-دری رو که ساختد انتخاب کنید و روی آن کیک راست کنید و گزینه show all in 3d رو انتخاب کنید
3- دکمه ctrl+shift+f3رو بزند و گزینه مربوطه رو به perspective settingتغییر دهید و سپس اکی کنید
4- در تولبار 3d visualizationروی گزینه look to perpendicular of cliked surfaceکلیک کنید و پس روی سطحی که می خاهید نسبت به آن عمود شود(در انجا صفحه تحتانی در) کلیک کنید
5- حالا برید قسمت -file-library and objects-save 3d model asحال در قسمت فغحثdoor را انتخاب کنید و سیو کنید
6- روی یخخق دو بار کلیک کنید و lood other doorرا به from file dilog fileتغییر دهید حالا دری را که خود ساخنه اید انتخاب و به عنوان در در دیوار مطلوب قرار دهید