رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

Mahdis & Hamid

عضو جدید
بله 2014 به بعد بصورت پیش فرض این لول ها هم اضافه شده که برای زیر فونداسیون، روی فونداسیون، پای دیوار (ریشه دیوار) و ... اه و اگر پاکشون کیدم مشکلی پیش میاد
اگه به صورت پیش فرض هست، چطور برای من نداره؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اگه به صورت پیش فرض هست، چطور برای من نداره؟

احتمالا شما لایبراری تون برای 2014 نیست، مثلا از سایتی دانلودش کردید نه اینکه موقع نصب خودش دانلود کرده باشه که صد در صد 2013 یا پایین تره لایبراریتون

hedieh71

عضو جدید
بله 2014 به بعد بصورت پیش فرض این لول ها هم اضافه شده که برای زیر فونداسیون، روی فونداسیون، پای دیوار (ریشه دیوار) و ... اه و اگر پاکشون کنیدم مشکلی پیش نمیاد
مطمئنی پاکشون کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه level هام خیلی توی هم رفته و قاطی شده بنظرم اینا نباشن راحت ترم

Mahdis & Hamid

عضو جدید
احتمالا شما لایبراری تون برای 2014 نیست، مثلا از سایتی دانلودش کردید نه اینکه موقع نصب خودش دانلود کرده باشه که صد در صد 2013 یا پایین تره لایبراریتون
نه اصلاً از جایی دانلود نکردم، هرچی بود از سی دی بود. رک هم برای 2014 ــه.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نه اصلاً از جایی دانلود نکردم، هرچی بود از سی دی بود. رک هم برای 2014 ــه.

مطمئنا 2013 یا پایین تره، شرکتای نرم افزاری خیلی از این کارا میکنن، مثلا لایبراری سال قبلو میریزن تو دی وی دی جدید
RAC برای ورژنای پایین بود، بعد 2013 شد فولدر RVT 201X

Mahdis & Hamid

عضو جدید
مطمئنا 2013 یا پایین تره، شرکتای نرم افزاری خیلی از این کارا میکنن، مثلا لایبراری سال قبلو میریزن تو دی وی دی جدید
RAC برای ورژنای پایین بود، بعد 2013 شد فولدر RVT 201X
نمی دونم، چون تو ویدیوهای آموزشی 2014 هم که دیدم چنین level ای نبود در ویدیوها!...
در هر صورت ممنون از جواب!

Mahdis & Hamid

عضو جدید
مطمئنی پاکشون کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه level هام خیلی توی هم رفته و قاطی شده بنظرم اینا نباشن راحت ترم
فکر کنم با این تفاسیری که دوستمون توضیح دادن، شما هم باید لایبرری ورژن های قبلی رو بریزی تا اون level های اضافی حذف بشه...

Mahdis & Hamid

عضو جدید
دوستان کسی ویدیوهای آموزشی شرکت لیندا (Paul.F Aubin) رو دیده؟
دانلودش کردم یک گیگ بود... خوب توضیح میده اما حال ندارم این همه ویدیو رو ببینم
:confused:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم بیشتر از این خجالتم نده....ممنونم از لطفه بسیار زیادت....
:redface:[/QUOT
نه راست میگه-خیلی عالیه-عارفه خانم تنظیمات رندرتو رو چی میذاری؟سه تینگش؟ رزولوشن؟؟؟؟؟؟؟؟بقیه شون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه لذت بردم...;)
خب چندتا سوال
رندر هایی رو که گرفتی, بردی تو مکس گرفتی یا اینکه با رندرینگ خود رویت گرفتی؟؟واینکه با رویت چند کار میکنی؟
واسه شروع حرفه ای رویت, چه روشی رو پیشنهاد میکنی؟با فیلم اموزشی یا چیز دیگه؟خودت چجور رویت رو یاد گرفتی تو چه مدت؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلی خوبه لذت بردم...;)
خب چندتا سوال
رندر هایی رو که گرفتی, بردی تو مکس گرفتی یا اینکه با رندرینگ خود رویت گرفتی؟؟واینکه با رویت چند کار میکنی؟
واسه شروع حرفه ای رویت, چه روشی رو پیشنهاد میکنی؟با فیلم اموزشی یا چیز دیگه؟خودت چجور رویت رو یاد گرفتی تو چه مدت؟
ممنونم از نظرتون...
نه همه چیزهاش با رویته...
کلا نه مکس بلدم نه فوتوشاپ در حد حرفیه که خرابکاری که توی رندر میزنم رو اونجا اصلاح کنم....:biggrin:
من حقیقتا سال 88 برای موضوع پایان نامه ام مجبور شدم اونو یاد بگیرم(البته باعث شد پایان نامه ام 9 ماه هم طول بکشه)ولی در حد مقدماتی اونو توی 4-5 ماه فشرده خودم با فیلمهایی که از نت دان کردم یاد گرفتم ...فیلمهاش زبان اصلی بود اما خوب توضیح داده و متوجه میشی.....و البته اون زمان یه دوست عزیزی هم باهاش در رشت در تماس بودم و هر مشکلی داشتم بهش ایمیل میزدم و ایشون هم لطف میکرد و جوابمو میداد...دستش درد نکنه...
آخرین ورژنی که کار کردم باهاش 2013 هست به بعدش چون سمتش نرفتم ارتقا هم ندادم....ولی خوبه که هر ورژنی توی هر نرم افزار میاد خودتو با اون آپدیت کنی...چون پلاگین یا ابزارهایی بهش اضافه میشه که کار رو راحتتر میکننه....
الان که یادگیریش راحتتر شده هم کلاس آموزشیش زیاد شده و هم کتاب و فیلم و پی دی اف....ولی کلاس از نظر من مفید نی...من سرچ کردم کلاسهاش 13-14 هست که از نظر من توی اون تایم هیچی بهت یاد نمیدن...چون واقعا نرم افزار گسترده ای هست...مخصوصا توی فاز 2 و متره برآورد.....من خودم رو این فاز 2 زمان گذاشتم متاسفانه 2 سال وقفه افتاد و موفق نشدم یه پروژه رو کامل فاز 2 کنم....

عزیزم بیشتر از این خجالتم نده....ممنونم از لطفه بسیار زیادت....
:redface:[/QUOT
نه راست میگه-خیلی عالیه-عارفه خانم تنظیمات رندرتو رو چی میذاری؟سه تینگش؟ رزولوشن؟؟؟؟؟؟؟؟بقیه شون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:

من چون اوایل بلد نبودم تایم رندر هام بعضی اوقات به 16-17 ساعت میکشید که ناشی از این بود که هم dpi رو بالا میگرفتم و هم اندازه عکسم بالا بود درواقع بعد از رندر اندازه عکس من 120در 60-70 میشد ....ولی بعدا متوجه شدم که بهد رندر هم میتونی روی اون عکس رندر تغییراتی رو ایجاد کنی...حتی نیازی نی توی فایلت از نورهای زیاد یا تعداد فراوون استفاده کنی....این بحث خیلی کلیه و چون مدت زمان طولانی هم هست که باهاش کار نکردم دقیقا اسم گزینه ها یادم نی که راهنماییت کنم....و سئوالت جواب مفصلی داره....
اگه خواستی موقعی که یه کاری رو میخواسی رندر بگیری بگو که اون موقع آیتم آیتم کمکت کنم...(هر چند که برای اینکه دستت بیاد باید خودت تنظیمات رو اونقدر دست بزنی و رندر بگیری تا موفق بشی و بعد از 4-5 تا رندر دیگه دستت میاد):smile:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از نظرتون...
نه همه چیزهاش با رویته...
کلا نه مکس بلدم نه فوتوشاپ در حد حرفیه که خرابکاری که توی رندر میزنم رو اونجا اصلاح کنم....:biggrin:
من حقیقتا سال 88 برای موضوع پایان نامه ام مجبور شدم اونو یاد بگیرم(البته باعث شد پایان نامه ام 9 ماه هم طول بکشه)ولی در حد مقدماتی اونو توی 4-5 ماه فشرده خودم با فیلمهایی که از نت دان کردم یاد گرفتم ...فیلمهاش زبان اصلی بود اما خوب توضیح داده و متوجه میشی.....و البته اون زمان یه دوست عزیزی هم باهاش در رشت در تماس بودم و هر مشکلی داشتم بهش ایمیل میزدم و ایشون هم لطف میکرد و جوابمو میداد...دستش درد نکنه...
آخرین ورژنی که کار کردم باهاش 2013 هست به بعدش چون سمتش نرفتم ارتقا هم ندادم....ولی خوبه که هر ورژنی توی هر نرم افزار میاد خودتو با اون آپدیت کنی...چون پلاگین یا ابزارهایی بهش اضافه میشه که کار رو راحتتر میکننه....
الان که یادگیریش راحتتر شده هم کلاس آموزشیش زیاد شده و هم کتاب و فیلم و پی دی اف....ولی کلاس از نظر من مفید نی...من سرچ کردم کلاسهاش 13-14 هست که از نظر من توی اون تایم هیچی بهت یاد نمیدن...چون واقعا نرم افزار گسترده ای هست...مخصوصا توی فاز 2 و متره برآورد.....من خودم رو این فاز 2 زمان گذاشتم متاسفانه 2 سال وقفه افتاد و موفق نشدم یه پروژه رو کامل فاز 2 کنم....
:smile:

اموزش زبان اصلی تو نت زیاد هست..کدوم رو پیشنهاد میکنی واسه دانلود؟؟اگه لینک داری که عالیه
در کل رویت کارو راحت کرده و هر چیزی رو که یه معمار واسه بستن پروژه نیاز داره رویت داره...الان اینطور که دارم از کارات میبینم رندر هایی که میگیره خیلی خوبه..البته هنوز فهمیدم که این رندر های داخلی رو با همون رندرینگ خود رویت گرفتی یا با موتور رندر دیگه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اموزش زبان اصلی تو نت زیاد هست..کدوم رو پیشنهاد میکنی واسه دانلود؟؟اگه لینک داری که عالیه
در کل رویت کارو راحت کرده و هر چیزی رو که یه معمار واسه بستن پروژه نیاز داره رویت داره...الان اینطور که دارم از کارات میبینم رندر هایی که میگیره خیلی خوبه..البته هنوز فهمیدم که این رندر های داخلی رو با همون رندرینگ خود رویت گرفتی یا با موتور رندر دیگه؟

رندرهای داخلی هم با همون خود رویت گرفتم
یه چیزی رو یادم رفت از همین سایت خودمون بخش رویت هم خیلی کمک گرفتم...دستشون درد نکنه....
یکی این بخش که از فیلمهای 2010 و 9 و 11 من استفاده کردم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/229107-اموزش-های-مربوط-به-REVIT(فیلم-کتاب-سایت)
یکی این بخش که دیگه آقا ناصر خیلی خوب آموزش میداد و البته آقا رسول
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/185607-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AF%D9%85-REVIT

در کل پیشنهادم اینه که اول از سایت خودمون و هر چیزی که توش هست استارت رو بزنی ....هر چی باشه کاملترین سایته از نظر من توی سایتهای ایرانی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان کسی ویدیوهای آموزشی شرکت لیندا (Paul.F Aubin) رو دیده؟
دانلودش کردم یک گیگ بود... خوب توضیح میده اما حال ندارم این همه ویدیو رو ببینم
:confused:

آموزشای شرکت لیندا زیاد خوب نیست، تو هیچ نرم افزاری آموزشاش خوب نیست، دلیلم داره چون شرکت خصوصیه و اسپانسر نداره
آموزشای InfiniteSkills و Digital Tutors خوبن
ماشالا به شما، یعنی چی حال ندارم؟ :surprised:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

مطمئن باش مشکلی پیش نمیاد، برو تو نمای کناری و انتخابشون کن و دیلیت رو بزن به همین راحتی

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رندرهای داخلی هم با همون خود رویت گرفتم
یه چیزی رو یادم رفت از همین سایت خودمون بخش رویت هم خیلی کمک گرفتم...دستشون درد نکنه....
یکی این بخش که از فیلمهای 2010 و 9 و 11 من استفاده کردم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/229107-اموزش-های-مربوط-به-REVIT(فیلم-کتاب-سایت)
یکی این بخش که دیگه آقا ناصر خیلی خوب آموزش میداد و البته آقا رسول
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/185607-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AF%D9%85-REVIT

در کل پیشنهادم اینه که اول از سایت خودمون و هر چیزی که توش هست استارت رو بزنی ....هر چی باشه کاملترین سایته از نظر من توی سایتهای ایرانی

من که کلی فیلم اموزشی گرفتم...باید با همونا پیش رفت..البته چنان سخت نیست رویت..
مرسی بابت لینک ها...
راستی تونستی با رویت انیمیشن بسازی؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که کلی فیلم اموزشی گرفتم...باید با همونا پیش رفت..البته چنان سخت نیست رویت..
مرسی بابت لینک ها...
راستی تونستی با رویت انیمیشن بسازی؟

Reyhaneh.S

عضو جدید
سلام خواهشا اگه هستین سریع جواب بدین
من ساختمونامو تو یه فایل رویت کشبدم و سایتمو تو یه فایل دیگه.چیجوری ساختمونامو ببرم تو فایل سایتم؟

*marigold

عضو جدید
؟

؟

سلام به همه

کسی کتابی چاپ شده (فارسی ) برا آموزش سراغ داره که معرفی کنه؟؟؟؟؟

یادمه چن ماه پیش یه همچین پستی دیدم که اگه اشتباه نکنم مولفشم یه خانم بودن
اما الان هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم

*marigold

عضو جدید
پیداش کردم;)

آم‍وزش‌ ح‍رف‍ه‌ ای‌ ن‍رم‌ اف‍زار م‍ع‍م‍اری‌ روی‍ت‌​
[TR]
[/TR]

ت‍رج‍م‍ه‌ اب‍وال‍ف‍ض‍ل‌ ن‍وای‍ی‌، زه‍ره‌ ی‍وس‍ف‍ی‌ خ‍و اننتشارات پ‍ره‍ام‌ ن‍ق‍ش‌
عجبیبه که جایی معرفیش نمیکنن!!
کسی میدونه کتاب به درد بخوری هست یا نه؟؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطور میشه تو رویت یه سقف گنبدی با سطح مقطع بیضی ساخت؟

روش سادشو بلد نیستم ولی یه روشی هست الان کشفش کردم:cool: یکم پیچیدس...اگه بقیه جواب ندادن اینو برو
1.home
2.component
3.میری تو پوشه mass
4.انتخاب مس کره
5.روی کره کلیک میکنی گزینه ادیت فمیلی رو میزنی
6. باز روی کره کلیک میکنی گزینه ادیت پروفیل رو میزنی
7.یه خط و نیمدایره میاد که بجای نیم دایرش یه نصفی از بیضی مورد نظرت رو بکش
8.اوکی میکنی و توی پروژت لودش میکنی
9.با استفاده از گزینه وال بای فیس به نصف حجمت(که همون گنبد مورد نظرته)متریال میدی
10.massکه ایجاد کرده بودی رو پاک میکنی و درنهایت همون سقف گنبدی با متریالی که بهش دادی میمونه...:d
خسته نباشم و خسته نباشی

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نگین خانوم اتفاقا یکی از آسونترین روش ها و بهترن روش ها رو اشاره کردی
روش های دیگه بر اساس ساخت فمیلی یا مس هستن

mpn20

عضو جدید
روش سادشو بلد نیستم ولی یه روشی هست الان کشفش کردم:cool: یکم پیچیدس...اگه بقیه جواب ندادن اینو برو
1.home
2.component
3.میری تو پوشه mass
4.انتخاب مس کره
5.روی کره کلیک میکنی گزینه ادیت فمیلی رو میزنی
6. باز روی کره کلیک میکنی گزینه ادیت پروفیل رو میزنی
7.یه خط و نیمدایره میاد که بجای نیم دایرش یه نصفی از بیضی مورد نظرت رو بکش
8.اوکی میکنی و توی پروژت لودش میکنی
9.با استفاده از گزینه وال بای فیس به نصف حجمت(که همون گنبد مورد نظرته)متریال میدی
10.massکه ایجاد کرده بودی رو پاک میکنی و درنهایت همون سقف گنبدی با متریالی که بهش دادی میمونه...:d
خسته نباشم و خسته نباشی
تا شماره 5 کارایی که گفتی رو انجام دادم اما وقتی روی کره کلیک میکنم گزینه ی ادیت فامیلی رو میزنم بعد دوباره رو کره کلیک میکنم گزینه ی ادیت پروفیل نمیاد:( باید چیکار کنم؟:(

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا شماره 5 کارایی که گفتی رو انجام دادم اما وقتی روی کره کلیک میکنم گزینه ی ادیت فامیلی رو میزنم بعد دوباره رو کره کلیک میکنم گزینه ی ادیت پروفیل نمیاد:( باید چیکار کنم؟:(

روی منوی بالایی کلیک کن ببین گزینش میاد..نیومد باز کلیک کن(همونی که تب های مختلف روشه)

PERSIA2500

عضو جدید
سلام بچه ها میدونم جاش اینجا نیست ولی ... می خواستم بدونم اینجا کسی با برنامه ی vasari آشنایی داره ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میدونم جاش اینجا نیست ولی ... می خواستم بدونم اینجا کسی با برنامه ی vasari آشنایی داره ؟

بله ... واساری برای حجم سازی پیشرفته تر و آنالیزهای انرژی و سازه ای و شبیه سازی داره گسترش پیدا می کنه و در حال حاضر ورژن بتا3 اش برای دانبود تو سایتش قابل دانلوده حدود 5.5 گیگه
مهمترین آنالیزش آنالیز باد و تونل باد و تابش خورشیده
همچنین تحلیل مس بر اساس سازه هم داره که تو خود رویتم تو اکستنشن هاش هست
توصیه می کنم وقتی تو رویت در حد قابل قبولی رسیدید واساری رو هم یاد بگیرید .... استعدادشو داشتید دینامو رو هم یاد بگیرید که پلاگینی شبیه به گرس هاپره برای رویت و واساری

PERSIA2500

عضو جدید
آقا من دانلودش کردم و نصبشم کردم ولی تا بالا می اد بسته میشه خود به خود ... کل اینترنتم گشتم ولی راه حلی پیدا نکردم ..... شما میدونید باید چی کار کنم ؟