راه اندازی پرداخت آنلاین وب سایت فروشگاهی

darkoob2

عضو جدید
خرید آنلاین چیست؟
خرید آنلاین یکی از انواع مختلف تجارت الکترونیک می باشد که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا به طور مستقیم و با استفاده از تنها یک مرورگر اینترنت، کالا یا خدمات را از فروشندگان دریافت کنند.مصرف کنندگان محصولات مورد علاقه خود را با بازدید از وب سایت های خرده فروشی از طریق جستجو در موتورهای جستجو پیدا می کنند، که این محصولات در سایت های مشابه گوناگون و با قیمت های متفاوت در دسترس این مشتریان قرار می گیرد.از سال 2016، مشتریان می توانند به صورت فراگیر و در طیف وسیعی از رایانه ها و دستگاه های مختلف شامل رایانه های دسکتاپی، لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند، به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهند.


یک فروشگاه آنلاین دقیقا یک تقلید فیزیکی ازخرید محصولات یا خدمات از یک مغازه خرده فروشی یا مرکز خرید بزرگ است که به این فرآیند، کسب و کار به مشتری یا B2C می گویند.
زمانی که یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می شود تا یک کسب و کار از یک شرکت یا سازمانی دیگرخرید انجام دهد، به این مدل Business-to-Business یا به اختصار B2B می گویند.
روال فروشگاه های اینترنتی به این صورت است که مشتریان را قادر می سازد تا محدوده محصولات یا خدماتی که می خواهند را در سایت مرور کنند، تصاویر و عکس های محصولات را به همراه ویژگی ها و مشخصات خاص و قیمت آنها مشاهده کنند.
فروشگاه های آنلاین عموما به وسیله “جستجوی داخلی” خود، به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند به سرعت به دنبال مدل خاص از محصول، یا برندی خاص، یا محصولی با ویژگی خاص بگردند.مشتریان آنلاین باید از روشی اینترنتی و معتبر قادر به پرداخت هزینه و تکمیل تراکنش خود باشند، مانند کارت های اعتباری، درگاه های پرداخت، پرداخت ها از طریق کیف پول های اینترنتی و روش های دیگر، که در این بین درگاه های پرداخت رایج تر می باشند.نحوه ارسال محصولات هم به این صورت است که اگر محصول فیزیکی باشد، برای مشتری ارسال می شود و اگر محصول دیجیتالی مانند نرم افزار، موسیقی یا کتاب الکترونیک باشد، لینک دانلود برای خریدار فرستاده شده و او می تواند فایل ها را دانلود کند.

[h=2]انواع درگاه های اینترنتی فروشگاهی[/h]برای ساخت درگاه اینترنتی 2 روش وجود دارد:

 • درگاه های واسط
 • درگاه های مستقیم بانکی
درگاه واسط: سایت های می باشند که تراکنش های مالی سایت های فروشگاهی را بر عهده می گیرند و پس از اینکه به این مبالغ نیاز پیدا کردید، آنها را به حساب شما واریز می کنند.
درگاه مستقیم بانکی: به این منظور باید به بانکی که حساب دارید مراجعه کرده و درخواست درگاه بانکی اینترنتی بدهید که با مراحلی همراه می باشد که آن را در این مقاله برای شما خواهیم گفت.مهم ترین مرحله در اخذ درگاه اینترنتی، نماد اعتماد الکترونیکی است که این مسئله را هم برایتان تشریح می کنیم.

[h=2]چگونه برای سایتمان درگاه پرداخت آنلاین بگیریم؟[/h]خب با رشد و توسعه اینترنت و فروشگاه های آنلاین، میزان تعاملات مالی هم افزایش داشته است؛ به همین علت هر وب سایتی که محصول یا خدمتی را ارائه می دهد به حداقل یک درگاه اینترنتی آنلاین نیازمند است تا از طریق آن بتواند تراکنش های مالی خود را صورت دهد.سوالی که برای بسیاری از افراد و از جمله مشتریان شرکت طراحی سایت دارکوب مطرح است این می باشد که آیا ما در ابتدای فعالیتمان می توانیم این درگاه ها را داشته باشیم یا خیر؟
بسیاری از افرادی که قصد گرفتن این روش پرداخت را دارند، احساس می کنند که گرفتن این درگاه ها کاری سخت و نیاز به مجوزهای متعدد دارد.این تفکر را دارند که باید با طی کردن پروسه ای طاقت فرسا در بانک، زمان و انرژی قابل ملاحظه ای صرف خواهند کرد.اما خب در ادامه متوجه می شوید که اصلا این طور نیست و ما راه را به شما نشان می دهیم.
برای گرفتن درگاه اینترنتی مستقیم از بانک باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به بانک مورد نظر مراجعه کنید.قبل از مراجعه سایت شما باید حتما دارای “نماد اعتماد الکترونیکی” باشد که در صورت نداشتن آن، بانک به شما خدمتی در این حوزه نخواهد داد.پس برای شما روش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی را توضیح می دهیم.در واقع مرحله اصلی گرفتن درگاه اینترنتی همین نماد اعتماد است و باقی مراحل بسیار آسان و با زمان کم می باشد.

[h=2]نماد اعتماد چیست؟[/h]وزارت صنعت، معدن و تجارت این نماد را به منظور اعتماد بیشتر خریداران و قانون مند بودن و مطمئن تر بودن خرید ها و جلب اعتماد آنها صادر می کند.برای داشتن این نماد باید به وبسایت enamad مراجعه کرده و مدارک را برای آنها ارسال کنید.
نکات مهم:


 • مدارکی که باید ارسال کنید، براساس حقیقی یا حقوقی بودن درخواستتان باهم فرق دارد.
 • آدرس و شماره تماسی که ارسال می کنید باید توسط افراد مربوطه تایید و احراز شود.
 • سپس بعد از گذراندن 2 مرحله بالا، وب سایت با چک لیست های مربوطه مطابقت داده می شود و پس از بررسی این نماد به شما داده می شود.
[h=2]انواع نماد اعتماد الکترونیک[/h]دو نوع نماد اعتماد الکترونیکی را می توانیم دریافت کنیم که به دو دسته “یک ستاره” و “دو ستاره” تقسیم بندی می شوند.
نماد یک ستاره برای سایت های خرده فروشی و معمولی استفاده می شود و شرکت هایی می توانند نماد 2 ستاره بگیرند که دارای پروتوکول SSL باشند.SSL یک پروتوکول امنیتی است که باعث می شود حین ارتباط سرور و کاربر، امنیت بیشتری روی ارتباط حاکم باشد.اگر این پروتوکل را برای سایت خود خریداری و روی آن پیاده سازی کنید، قادر خواهید بود که نماد 2 ستاره را دریافت کنید.

[h=2]برای اخذ این نماد چه شرایطی باید داشت؟[/h]شما حتما باید یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید که در آن تراکنش مالی رخ داده و از مشتری پول دریافت می شود.برای داشتن این نماد حتما باید نام دامنه وب سایت خود را ثبت کرده باشید.
[h=3]انواع درخواست کنندگان[/h]خب بالاتر هم گفتیم که درخواست کنندگان به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند.
متقاضیان حقیقی:


 • تصویر مجوز فعالیت (در صورت وجود)
 • تعهد نامه شخصیت حقیقی
متقاضیان حقوقی

 • تصویر اصل اساسنامه و تصویر آگهی روزنامه رسمی
 • تصویر پروانه یا مجوز فعالیت
 • سند (آگهی) آخرین تغییرات اعضای هیئت مدیره
 • تعهدنامه شخصیت حقوقی
 • آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات آدرس
 • موضوع سوم، پنجم و ششم در صورت وجود باید در اختیار اینماد قرار بگیرد.
درخواست کننده دولتی
عکس نامه یا درخواست با سربرگ رسمی سازمان یا شرکت دولتی به همراه امضای مقام مسئول.

ادامه مطلب در darkoob.co.ir
 
بالا