راهنمایی در مورد یادگیری برنامه نویسی وب

m.@.i

عضو جدید
من C و ++C و تا حدودی اسمبلی بلدم:redface:.می خوام طراحی سایت یاد بگیرم .یعنی یه سایت نسبتا خوب بتونم درست کنم .
می خواستم راهنمایی کنین چه چیزایی رو به ترتیب یاد بگیرم کمکم می کنه :que::que::que:

yamacasis

عضو جدید
ما تو پستهای قبل همین تالار زیاد در این باره بحث کردیم می تونید از اونا استفاده کنی

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من C و ++C و تا حدودی اسمبلی بلدم:redface:.می خوام طراحی سایت یاد بگیرم .یعنی یه سایت نسبتا خوب بتونم درست کنم .
می خواستم راهنمایی کنین چه چیزایی رو به ترتیب یاد بگیرم کمکم می کنه :que::que::que:
دوست عزیز بهتره از زبان برنامه نویسی پایه یعنی html شروع کنی .
بعد از اون نوبت css هست که هردوشون خیلی آسون هستند !
واسه هر دو منابع فارسی زیادی هم تو نت وهم تو کتابفروشیها موجوده !
بعد این دو میتونی جاوا اسکریپت یاد بگیری که کمی از این دو سختتره !

اینا رو اگه یاد بگیری بقیه راه رو خودت میتونی پیدا کنی !
چون با گفتنش بیشتر گمراه میشی تا ارشاد :w16:

ugly angel

عضو جدید
به نظر من بهتره اول HTML رو یاد بگیری
بعد از یادگیری اون C++ هم ساده میشه
البته من خودم کتابی رو که خوندم علاوه بر HTML درمورد C++ هم توضیحاتی داده بود و Style نویسی رو یاد داده بود
بهت پیشنهاد میکنم برای یادگیری Html از این کتاب شروع کنی:
آموزش گام به گام HTML در 24 ساعت از انتشارات نشر گستر
نویسنده هم مایکل موریسون

Sarp

مدیر بازنشسته
به نظر من بهتره اول HTML رو یاد بگیری
بعد از یادگیری اون C++ هم ساده میشه
البته من خودم کتابی رو که خوندم علاوه بر HTML درمورد C++ هم توضیحاتی داده بود و Style نویسی رو یاد داده بود
بهت پیشنهاد میکنم برای یادگیری Html از این کتاب شروع کنی:
آموزش گام به گام HTML در 24 ساعت از انتشارات نشر گستر
نویسنده هم مایکل موریسون
معذرت میخوام دوست من

منظورتون از c++ همون CSS هست دیگه نه ؟
احتمالا اشتباهی رخ داده .:gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
عزیز دل طراخی سایت یه چیزه
برنامه نویسی تحت وب یه چیز دیگه

اگه میخوای فقط قالب سایت رو طراحی کنی باید از پایه ، یعنی html و css شروع کنید و با جاوا اسکریپت ادامش بدین .
البته برای ساخت این قالبها هم باید با سیستمهای مدیریت محتوا آشنا باشید . مثل وردپرس و جوملا و مامبو و مویل تایپ و . . . . .

اما اگه میخوای مستقل از مدیریت محتوا کار کنی و خودت میدیریت محتوا طراحی کنی این میشه برنامه نویسی تحت وب که هم میتونی php یاد بگیری و هم asp .
که پیشنهاد من php هست . به غیر از تعصبی که روش دارم و با اینکه کمی سختتر از asp هست ، قدرتش تکه .

Sarp

مدیر بازنشسته
البته یادم رفت بگم که واسه راه اندازی سایت امروزه نیاز نیست برنامه نویسی یاد بگیری .
میتونی یه مدیریت محتوا مثل جوملا نصب کنی ، با قالب دلخواهت .
یعنی همه چیز آماده و محیا .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه میخوای فقط قالب سایت رو طراحی کنی باید از پایه ، یعنی html و css شروع کنید و با جاوا اسکریپت ادامش بدین .
البته برای ساخت این قالبها هم باید با سیستمهای مدیریت محتوا آشنا باشید . مثل وردپرس و جوملا و مامبو و مویل تایپ و . . . . .

اما اگه میخوای مستقل از مدیریت محتوا کار کنی و خودت میدیریت محتوا طراحی کنی این میشه برنامه نویسی تحت وب که هم میتونی php یاد بگیری و هم asp .
که پیشنهاد من php هست . به غیر از تعصبی که روش دارم و با اینکه کمی سختتر از asp هست ، قدرتش تکه .
منم پیشنهاد می کنم ASP.NET یاد بگیر ! :redface:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار

تعصب داشتن روی یک زبان خوب نیست :redface:
ممکنه php خوب باشه چون سایت های زیادی باهاش کار شده که اون هم چون open source بوده تعداد زیادی روش کار انجام دادن و حتی مدیریت محتواهای رایگان هم داره، اما شما application تحت وب با php کمتر می بینی :smile: حداقل تا جايی که به سواد من میرسه حداقل اینطوریه. باید ایمجور در نظر گرفت که تا کی نیاز به طراحی سایت های محتلف با php احساس میشه؟! اونم با وجود داشتن نرم افزارهای رایگانش یا customize همون ها. دنیا به سمت ب میره اما این تنها به سایت محدود نمیشه و نخواهد شده :gol:

ugly angel

عضو جدید
معذرت میخوام دوست من

منظورتون از c++ همون CSS هست دیگه نه ؟
احتمالا اشتباهی رخ داده .:gol:

ببخشید من منظورم رو اشتباهی رسوندم، منظورم این بود که علاوه بر C++ ، استایل نویسی یعنی همون css رو هم یاد داده بود
معذرت

• Like
واکنش ها: Sarp

Sarp

مدیر بازنشسته
منم پیشنهاد می کنم ASP.NET یاد بگیر ! :redface:
;)
تعصب داشتن روی یک زبان خوب نیست :redface:
ممکنه php خوب باشه چون سایت های زیادی باهاش کار شده که اون هم چون open source بوده تعداد زیادی روش کار انجام دادن و حتی مدیریت محتواهای رایگان هم داره، اما شما application تحت وب با php کمتر می بینی :smile: حداقل تا جايی که به سواد من میرسه حداقل اینطوریه. باید ایمجور در نظر گرفت که تا کی نیاز به طراحی سایت های محتلف با php احساس میشه؟! اونم با وجود داشتن نرم افزارهای رایگانش یا customize همون ها. دنیا به سمت ب میره اما این تنها به سایت محدود نمیشه و نخواهد شده :gol:
:cry: شماها به زور میخواین منو از php جدا کنین :cry:

mr.rohalamin

اخراجی موقت
بهترین توصیه رو Babak.php کرد.
به دستورات اون عمل کن.
البته و متاسفانه من تا حالا کتاب آموزش برنامه نویسیه کامل و درست و حسابی ندیدم.

• Like

Sarp

مدیر بازنشسته
به دستورات اون عمل کن.

واسه چه زبانی ؟

من الان میخوام سی شارپ بخونم
یه پی دی اف دارم که انگار خوبه

ولی واسه تحت وب بله . اصلا چیز خوبی پیدا نمیشه

mike2

عضو جدید
به فول استاد روحانی رانکوهی آب را از سرچشمه بنوشید. اگه می خواید تو کامپیوتر پیشرفت کنید بیخیال فارسی بشید . فقط و فقط زبان اصلی.

چون تخصصیه محدوده لغات و کلمات نا آشنا و سختشم محدوده و میشه زود مسلط شد.راستی PHP هم خیلی خوبه و اصلا دست کمی از ASP.NET نداره ولی شما باید یه نگاهی هم به بازار بندازی و ببینی که بیشتر تو کدوم حالت کار هست. من خودم عاشق VB.NET هستم و با سینتکس اون خیلی حال می کنم ولی هر کس که ازم بپرسه بهش می گم که سی شارپ کار کن. چون راحتتر براش کار گیر می یاد.

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه چه زبانی ؟

من الان میخوام سی شارپ بخونم
یه پی دی اف دارم که انگار خوبه

ولی واسه تحت وب بله . اصلا چیز خوبی پیدا نمیشه
جالبه !
معمولا" دوستانی که PHP کار می کنن میانه خوبی با .NET ندارند . ( دانسته یا ندانسته باهاش دشمنن ! :eek: )
شما ظاهرا" دارید سنت شکنی می کنید که می خواهید CSharp کار کنید. :warn:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
;)

:cry: شماها به زور میخواین منو از php جدا کنین :cry:

کسی نمیخواد شمارو از PHP جدا کنه :surprised: اما حقیقت تلخه :D

به دستورات اون عمل کن.

ما اینجا با دلیل صحبت می کنیم. دلایل رو ارائه بدید ممنون میشم. این دو زبان، زبان هاشون متفاوته اما نمیشه به راحتی در مورد برتری یکی بر دیگری نظر داد :redface:

• Like

MaSoUd-5

عضو جدید
تمام قدرت ASP بخاطر C#ه وگرنه خودش همون HTML خودمونه :Dاما میتونم بگم تو همین چند روزه که در مورد ASP میخوندم به نظرم گیج کنندست:confused: آخه یکی نیست به مایکروسافت بگه این همه آتاشغال چیه گذاشتی تو Visual Studio:smile:(اما اگه به تمام محیط Visual و ASP.NET مسلط باشید خیلی راحت میشه کدنویسی)
آدم واقعا نمیفهمه خیلیاش برا چی هستند و چه کارایی میشه انجام داد و اینکه برای خیلی کارا باید چی کار کرد
از PHP هم نمیشه گذشت خب یه چند وقتی PHP کار میکردم خیلی راحت عین بچه آدم یه notepad باز میکنی هر کدی خواستی مینویسی:D
در کل به نظرم میرزه ASP.NET کار کرد
در ضمن بازم میگم قدرت یه زبان رو برنامه نویسش مشخص میکنه:smile:

Sarp

مدیر بازنشسته
جالبه !
معمولا" دوستانی که PHP کار می کنن میانه خوبی با .NET ندارند . ( دانسته یا ندانسته باهاش دشمنن ! :eek: )
شما ظاهرا" دارید سنت شکنی می کنید که می خواهید CSharp کار کنید. :warn:
اون تعصبی که گفتم به php دارم شوخی بود .
تا حالا هم نخواستم و سعی نکردم دو تا زبان رو باهم مقایسه کنم .
سی شارپ رو هم واسه این انتخاب کردم که میخواستم با سیستم عامل هم تجربه داشته باشم .
که واقعا هم دلچسبه ;)
ولی واسه درآمد با برنامه نویسی تو ایران ، فقط برنامه نویسی تحت نت :w12:
تحت سیستم عامل مگر اینکه تخصصی کار کنی .

دوستان هم به خاطر نداشتن تعصب همیشه مسخره ام میکنند :w15::w15:
کسی نمیخواد شمارو از PHP جدا کنه :surprised: اما حقیقت تلخه :D
ما اینجا با دلیل صحبت می کنیم. دلایل رو ارائه بدید ممنون میشم. این دو زبان، زبان هاشون متفاوته اما نمیشه به راحتی در مورد برتری یکی بر دیگری نظر داد :redface:
ولی باز هم به نظر من php و asp در تشابهاتشون اگه باهم مقایسه شن ، php قدرتش بیشتره .
تمام قدرت ASP بخاطر C#ه وگرنه خودش همون HTML خودمونه :Dاما میتونم بگم تو همین چند روزه که در مورد ASP میخوندم به نظرم گیج کنندست:confused: آخه یکی نیست به مایکروسافت بگه این همه آتاشغال چیه گذاشتی تو Visual Studio:smile:(اما اگه به تمام محیط Visual و ASP.NET مسلط باشید خیلی راحت میشه کدنویسی)
آدم واقعا نمیفهمه خیلیاش برا چی هستند و چه کارایی میشه انجام داد و اینکه برای خیلی کارا باید چی کار کرد
از PHP هم نمیشه گذشت خب یه چند وقتی PHP کار میکردم خیلی راحت عین بچه آدم یه notepad باز میکنی هر کدی خواستی مینویسی:D
در کل به نظرم میرزه ASP.NET کار کرد
در ضمن بازم میگم قدرت یه زبان رو برنامه نویسش مشخص میکنه:smile:
جمله آخرت رو کاملا قبول دارم;)

Sarp

مدیر بازنشسته
ولی نگین خانم اگه جراتشو داری این حرفو به الهه بزن
بگو asp از php قویتره
:w15::w15:

rozeta_farhang

عضو جدید
با سلام​
من یک سوال مهم و فوری دارم، لطفا جواب بدهید:​
چطور می توانم database را به C# متصل کنم .​
و چطور می توان فایل*.mdf را از D:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA در جای دیگر کپی نمود.​
با سپاس فراوان​

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای سوالتون اینجا نبود !
سوال اولتون خیلی کلیه .

دلیل نداره بخواهید کپی کنید ! به هر حال اگر خواستید ، Sql Server Mangement Studio رو باز کنید . روی دیتابیس مورد نظر Click راست کنید و گزینه Detach را انتخاب کنید.
حالا می تونید کپیش کنید.

masoudalmas

عضو جدید
به نام خدا و با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت اساتيد گرامي و ارجمند خودم:):redface:
عرضم به حضور شما كه. براي راه اندازي يك وب سايت در كل بايد چه چيزايي بلد باشيم. من شنيدم كه
Html & css &java script & php بايد بلد باشم. البته ميدونم ميشه جاي پي اچ پي ASP كار كارد. :)

سوالم اينه كه 1- براي راه اندازي يك وب سايت همينا كافيه؟ يا چيز ديگه هم بايد ياد گرفت؟؟؟
2- اگه بخوايم كارو بين 2 نفر تقسيم كنيم مثل طراحي با يك نفر و DAta base با يه نفر ديگه باشه هر كدوم بايد رو كدوم مسلط باشه؟
ممنون ميشم به سوالم جواب كامل بدين :gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
به نام خدا و با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت اساتيد گرامي و ارجمند خودم:):redface:
عرضم به حضور شما كه. براي راه اندازي يك وب سايت در كل بايد چه چيزايي بلد باشيم. من شنيدم كه
Html & css &java script & php بايد بلد باشم. البته ميدونم ميشه جاي پي اچ پي ASP كار كارد. :)

سوالم اينه كه 1- براي راه اندازي يك وب سايت همينا كافيه؟ يا چيز ديگه هم بايد ياد گرفت؟؟؟
2- اگه بخوايم كارو بين 2 نفر تقسيم كنيم مثل طراحي با يك نفر و DAta base با يه نفر ديگه باشه هر كدوم بايد رو كدوم مسلط باشه؟
ممنون ميشم به سوالم جواب كامل بدين :gol:
سلام
سلامت باشید
اگر برای بازار کار میخواید بله باید همینایی که شمردید رو یاد بگیرید

برای برنامه نویسی سمت سرور ، php به همراه مثلا MyAQL
برای طراحی سمت کلاینت هم کدنویسی html و css و js و تکنولوژیهایی مثل ای جکس و . . .

اما اگر قصد راه اندازی سایت دارید نیازی به برنامه نویسی نیست
یه cms مثل جوملا و مویبل تایپ و وردپرسو . . . روی هاست نصب میکنید و قالبهاش هم که با html و css و js نوشته میشه و البته قالبها به وفور در وب یافت میشه

masoudalmas

عضو جدید
سلام
سلامت باشید
اگر برای بازار کار میخواید بله باید همینایی که شمردید رو یاد بگیرید

برای برنامه نویسی سمت سرور ، php به همراه مثلا MyAQL
برای طراحی سمت کلاینت هم کدنویسی html و css و js و تکنولوژیهایی مثل ای جکس و . . .

اما اگر قصد راه اندازی سایت دارید نیازی به برنامه نویسی نیست
یه cms مثل جوملا و مویبل تایپ و وردپرسو . . . روی هاست نصب میکنید و قالبهاش هم که با html و css و js نوشته میشه و البته قالبها به وفور در وب یافت میشه

مرسي. از راهنماييتوون
آره براي بازار كار ميخوام. ميخوام اولين سايتو واسه خودمون طراحي كنيم. يه سوالي با اين راهنماييتون برام پيش اومد اينه كه php مگه خود sql نيست؟؟؟ نو اينش موندم كه پي اچ پي از sql جداست؟ يا با ياد گيري php , ميشهsql هم ياد گرفت. يه كم هنكم.
پس براي برنامه نويسي وب css & html & js كافيه. بازم مرسي از راهنمايي تون:gol::gol::gol:

بالا