راهنمایی برای ساخت موتور برق

sJaguar

عضو جدید
سلام
برای باغ که اونجا برق نیست یه موتور برق میخام
میخام اگه بتونم خودم یه موتور برق راه بندازم دوستان اگر تجربه ای دارن راهنمایی کنن...
استفاده برق هم در حد روشنایی و شاید تلویزیون و این چیزا نهایتا.

من اطلاعات زیادی در این مورد ندارم اما توی ذهنم دنبال این هستم که یه موتور دیزلی نه چندان بزرگ بگیرم و برقی که این موتور با دینامش تولید میکنه رو به باتری و از اونجا به مبدل برق 220 (که واسه خودرو ها هست )منتقل کنم و بعد برقش رو استفاده کنم
و دوم هم اینکه دیزل ژنراتور که خوب فک کنم خودش برق با ولتاژ 220 میده

دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن بگن شدنیه یا نه و کدوم بصرفه تره

اگر هم لازم بود بعدا منتقل شه.

X P R E S S

عضو جدید
اگر مصرف برق کمی دارید میتوانید از یک موتور برق 3KW استفاده کنید. قیمت زیادی ندارند.مصرف کم و صدای کم نیز از مزایای این نوع موتوربرق ها است.
اگر هم می خواهید به صورت خود کفا عمل کنید قدری از لحاظ اقتصادی گران خواهد شد
چون بعد از یه مدت کوتاه باید باطری رو تعویض کنید(اینورتر های 12/220 جریان بالایی از باطری می کشند.)
خرید اینورتر هزینه بردار است و باید یه چیز خوب و با توان بالا بگیرید که اولا داغ نکنه و ثانیا زود نسوزه .
کاری که شما می خواهید بکنید شدنیه اما با توجه به دردسرش بصرفه نیست.
این کار شما برای توان های بالا خوبه.
البته من نمیدونم منظور شما از روشنایی چند وات توان هستش؟!
ولی بایه موتور 3KW میشه یه تلویزیون لامپ تصویر دار با 150 وات توان و یه رسیور با 40 وات توان و 10 تا لامپ 200 وات رو روشن کرد.

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چرا از باطري ميخواهي استفاده كني وقتي ميخواهي يك موتور ديزلي بخري خب يه ژنراتور كوچك هم بگير يك موتور برق درست كن ساده ترين انها اينه بايك موتور تيلر و يك ژنراتور 5kva يك ديزل ژنراتور بسازي ديگه احتياج به كوپل هم نيست ميتوني با تسمه پروانه انتقال نيرو را انجام بدي البته اين براي برق دائم نميشه استفاده كرد چون بالاخره ديزل استراحت ميخواهد اگر بخواهي با باطري اينكار رو بكني بايك يا دو باطري نميشه اينكار رو كرد تعدا باطري زيادي احتياج است
اگر بخواهي دينام يك ماشين را به حركت در بياري ديگه احتياج به موتور ديزلي نيست بايك موتور كوچك بنزيني هم ميشه اينكارو كرد البته فكر نميكنم يك دينام جوابگوي شارژ چندين باطري را داشته باشد