راهنمایی برای اولین قدم برای کسب مهارت

fomopo1986

عضو جدید
سلام دوستان
راستش من تازه فارغ التحصیل شدم. متأسفانه تو دانشگاهمون اونجور که باید آدم رو راهنمایی نمیکن تا واقعا بتونی یه مهندس خوب بشی.
من کمک و راهنمایی میخوام برای کسب مهارت. بهم بگید برای اینکه واقعا تو ضمینه کنترل و اتوماسیون بتونم حداقل بگم ببو گلابی نیستم باید از کجا شروع کنم؟ منظورم آشنایی با چه حیطه هاییه!! مثلا PLC. ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش من تازه فارغ التحصیل شدم. متأسفانه تو دانشگاهمون اونجور که باید آدم رو راهنمایی نمیکن تا واقعا بتونی یه مهندس خوب بشی.
من کمک و راهنمایی میخوام برای کسب مهارت. بهم بگید برای اینکه واقعا تو ضمینه کنترل و اتوماسیون بتونم حداقل بگم ببو گلابی نیستم باید از کجا شروع کنم؟ منظورم آشنایی با چه حیطه هاییه!! مثلا PLC. ممنون

دوست عزیز سلام

اگه قصد ورود به بازار کار دارید باید یک سری مهارت تو این زمینه کسب کنید که من خدمتتون عرض می کنم، امیدوارم به کارتون بیاد:
شما بعنوان یک مهندس کنترل باید با انواع رشوهای کنترلی آشنا باشید هم روش های سنتی نظیر روش های مبتنی بر رله و کنتاکتور و هم روش های جدید تر نظیر PLC و میکرو کنترلرها. البته از روشهای کنترلی سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیکی نیز غافل نشید.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت هست که نحوه استفاده شما از این دانسته ها بسته به نوع کارتون متفاوت خواهد بود، بعنوان مثال می گم:
1- ممکنه اپراتور این سیستم ها بشید، که در این حالت خیلی کار پیچیده ای ندارید.
2- ممکنه بشید مسئول کالیبراسیون یا تعمییرات که در این حالت باید اطلاعات تخصصی زیادی در خصوص تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق داشته باشید.
3- ممکنه بشید مسئول راه اندازی سیستم های کنترلی که در این حالت باید آشنایی کامل با برندها رو داشته باشین.
4- ممکنه بشید طراح این سیستم ها که دانش کنترلیتون خیلی کمک خواهد نمود.

و...

امیدوارم مفید باشه

بالا