دموکراسی چیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
)یک نمونش فصل الخطاب بودن شخص ولی فقیه است
توقع داری تمام صحبتاشون برات ریز به ریز نقد کنم ؟
ایشون سخن زیاد گفته برادر
استبداد نظامیان را به عرصه های سیاسی و اقتصادی وارد می کند. نظامیان به دلیل قدرت اسلحه و پشتوانه امنیتی اطلاعاتی رقابت ناپذیرند. نظامیان به غولی می مانند که چون از شیشه بیرون آیند، دیگر کسی را یارای بازگرداندنشان نیست. نظامیان عامل اصلی فساد سیاست و اقتصادند. جناب آقای خامنه ای بر خلاف قانون و حتی بر خلاف وصیت و منش بنیانگذار جمهوری اسلامی برای جبران ضعفهای ساختاریش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مقابل مردم گذاشت و یکی از بزرگترین خطاهای سیاسی اش را مرتکب شد.
تمامی استخدامهای دولتی و عمومی، بهره گیری از امکانات دولتی و یا بهره مندی از کوچکترین فرصتهای شغلی وابسته به دولت، نه تنها معیارها و ضوابط فراقانونی و غیر عقلانی حاکم است که از همه طلب التزام عملی به اصل ولایت فقیه می شود
از کوچکترین منتقد تا بزرگترین منتقد الان تو زندان هستند صدای مخالفشون بر نمیتابند!!
موارد بسیار بسیار زیاده دوست من اینها نمونه کوچکی بودند!!
2) گفتم هستند ولی وظیفه مجلس خبرگان چیست؟
3) گفتم که موردت ارجاع میدم به همین اخرین استفتا !!ازین واضح تر !!
4) پس قیول داری که اشتباه هم میکنه ؟ و جایز الخطاست پس یعنی نماینده خدا خطا میکند
1.گفتم یه جا که استبدادی حکم کردن رو بگید.نگفتم دونه دونه همه رو بگید.
یه جا که همه یه چی گفته بودن ولی رهبر گفت نه حرف حرف منه و به حرف دیگران توجه نکرد رو لطفا ذکر کنید
فصل الخطاب بودن در قانون اومده.کاملا طبیعیه که جایی مسئولین به اختلاف میخورن.هر کسی میگه حرف من درسته و کلی دلیل منطقی میاره.خب نمیشه که تا اخر دعوا کنن و حرف هم رو قبول نکنن.یکی نباید باشه تا حرف اخر رو بزنه؟؟
2.نظارت بر کار ولی فقیه.تا اگه جایی مشکلی دیده شد گوشزد کنن و اگه صلاحیت نداشت فقیه رو عوض کنن.پس قبول داری که مخالف هم هست.باید حتما این گروه هشتاد نفره حتما نظر شما رو نتیجه بگیره تا بگید مشروعه؟؟؟این که خودش میشه روحیه استبدادی!!!هر کس حرف منو بزنه مشروعه اگه غیر تفکر من رو نتیجه بگیره مشروع نیست!
3.منم ارجاع میدمتون به مورد یک تا با سند صحبت کنید.
4.همه جایز الخطا هستن.یکی خیلی زیاد .یکی خیلی کم.
تو دین یکی همش کارای حرام میکنه یکی کم یکی انقدر خودشو ساخته که مکروهات رو سعی میکنه انجام نده حرام که جای خود داره.یکی مثل بعضی علما گریه میکنن از اینکه چرا نماز شب من قضا شد و این میشه اشتباه اون!!!
حالا یکی به اعتقاد ما اومده که اشتباهش خیلی کمه.هشتاد نفر از فقیهانی که خود مردم انتخابشون کردن اونو پیدا کردن.اگه همون خطاهایی که خیلی کمه خیلی کمه رو ببینن بهش تذکر میدن.خب وقتی بهترین کس تو صدر حکومت باشه و یه واحدی هم مواظب هست که بهترین بمونه این کجاش بده؟؟؟

ساختار رو بحث کن.شخصیت ها رو حذف کن و بعد فکر کن.ببین از این بهتر میشه؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما یه جا یه حرفی زدی:
جناب آقای خامنه ای بر خلاف قانون و حتی بر خلاف وصیت و منش بنیانگذار جمهوری اسلامی برای جبران ضعفهای ساختاریش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مقابل مردم گذاشت

مقابل مردم؟؟؟گفتم با سند صحبت کن.مردم.هر وقت سند اوردی که منظورت از مردم کیا هستن بیا با هم بحث کنیم.چطوره؟؟؟منم میگم مردم.تو هم میگی مردم.یه بیننده حرف کدوم رو باور کنه؟؟؟
فکر کن یکی تازه اومده در باره ایران مطالعه کنه و این نوشته رو خوند.تو عکس از اغتشاشات میاری منم عکس از نه دی و 22 بهمن و امار انتخاباتهای سی سال و ....
خب کدوم مورد استناد تره برای یه بی طرف.
بهتره بی طرفانه در یک موضوع علمی بحث شه.
پس از واژه مردم تو بحثت کمک نگیر و اینطور القا نکن که مردم با تو هستن و با من نیستن.
علمی بحث کردن جای اینجور کلمات نیست!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شاید بیش از ده بار تا حالا تو تاپیکهای مختلف این سوال رو کردم که همه تا حالا سکوت کردن دربارش

یک کشور مثال بیارید که ترکیب جمعیتی مثل ایران داشته باشه تا بشه باهاش مقایسش کرد.فقط یک کشور(بالای 95 درصد مسلمون و بالای 90 درصد شیعه)

ایا کشوری که مثلا 10 درصد مسلمون داره 3 درصد شیعه و 80 درصد مسیحی هستن میتونه الگویی برای جامعه ایران باشه؟؟؟

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
بند عرض کردم تضاده با دموکراسی !!
چه کار مفیدی تاالان این مجلس انجام داده؟
افراد سیستم پیاده میکنن چجور میشه نسنجید

دوست عزیز اول شما سیستم رو قبول کنید بعد می تونیم بریم سراغ مصداق
بعد چند نکته
1. این که شما با قوانین اسلامی موافقید یا نه
بعبارتی جاری شدن حدود اسلامی بعنوان یک قانون در مملکت
2. اینکه ولیه فقیه معصوم به معنی ائمه نیست ولی همین ولی فقیه اگر کوچکترین گناهی کند از ولایت حذف می شود
این فکر کنم پاسخ خیلی از سوالاتتون رو بده
3. اینکه دموکراسی را در چند جمله از دیدگاه خودتون توضیح بدید
ممنون
4. در مورد فصل الخطاب بودن به این معنی که اگر همه گیر کردن
باید صحبت ولی فقیه فصل الخطاب باشه هر چند اشتباه
این همون معنی قانون بد بهتر از بی قانونی رو می ده
اونوقت می تونیم بفهمیم که ولی فقیه اشتباه کرده و بهتر از نفاق و بلاتکلیفیه
این توضیح بود سوال نبود!

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.گفتم یه جا که استبدادی حکم کردن رو بگید.نگفتم دونه دونه همه رو بگید.
یه جا که همه یه چی گفته بودن ولی رهبر گفت نه حرف حرف منه و به حرف دیگران توجه نکرد رو لطفا ذکر کنید
فصل الخطاب بودن در قانون اومده.کاملا طبیعیه که جایی مسئولین به اختلاف میخورن.هر کسی میگه حرف من درسته و کلی دلیل منطقی میاره.خب نمیشه که تا اخر دعوا کنن و حرف هم رو قبول نکنن.یکی نباید باشه تا حرف اخر رو بزنه؟؟
2.نظارت بر کار ولی فقیه.تا اگه جایی مشکلی دیده شد گوشزد کنن و اگه صلاحیت نداشت فقیه رو عوض کنن.پس قبول داری که مخالف هم هست.باید حتما این گروه هشتاد نفره حتما نظر شما رو نتیجه بگیره تا بگید مشروعه؟؟؟این که خودش میشه روحیه استبدادی!!!هر کس حرف منو بزنه مشروعه اگه غیر تفکر من رو نتیجه بگیره مشروع نیست!
3.منم ارجاع میدمتون به مورد یک تا با سند صحبت کنید.
4.همه جایز الخطا هستن.یکی خیلی زیاد .یکی خیلی کم.
تو دین یکی همش کارای حرام میکنه یکی کم یکی انقدر خودشو ساخته که مکروهات رو سعی میکنه انجام نده حرام که جای خود داره.یکی مثل بعضی علما گریه میکنن از اینکه چرا نماز شب من قضا شد و این میشه اشتباه اون!!!
حالا یکی به اعتقاد ما اومده که اشتباهش خیلی کمه.هشتاد نفر از فقیهانی که خود مردم انتخابشون کردن اونو پیدا کردن.اگه همون خطاهایی که خیلی کمه خیلی کمه رو ببینن بهش تذکر میدن.خب وقتی بهترین کس تو صدر حکومت باشه و یه واحدی هم مواظب هست که بهترین بمونه این کجاش بده؟؟؟

ساختار رو بحث کن.شخصیت ها رو حذف کن و بعد فکر کن.ببین از این بهتر میشه؟؟؟
جریان وزرایی که احمدی نژاد هی میاورد به مجلس و رای اعتماد نمیگرفت که یادته؟ نقش رهبری اونجا یادته در گرفتن رای اعتماد برای وزرا؟
ببین عزیزم تمام تصمیمات کشور تا ولی فقیه رضایت که نده انجام نمیشه پشت همه این قضایا هستن ایشون !!
محو استبداد و دیکتاتوری یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 بود دیگه. مطالبه آزادی فریاد بلند ملت بود علیه دیکتاتوری کهنسال ایرانی. قانون اساسی در بندهای ششم تا هشتم اصل سوم خود، نظام جمهوری اسلامی را موظف به تحقق امور ذیل کرده است: "محو هرگونه استبداد و خودکامگی و انحصار طلبی؛ تأمین آزادی های سیاسی و اجتماعی ... و مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خویش".

اکنون جمهوری اسلامی نه تنها استبداد و خودکامگی و انحصار طلبی محو نشده بلکه با قوت تمام تشدید شده است. آزادی های سیاسی و اجتماعی نه تنها تامین نشده بلکه به شکل نهادینه شده نقض شده است. مردم در مواردی که رهبر صلاح نمی داند از مشارکت در تعیین سرنوشت خود عملا محرومند (هر چند به لحاظ شکلی و حقوقی ظواهر امر رعایت می شود). انتخابات آزاد و بدور از دخالت و مهندسی رهبر و مامورانش به تدریج رو به انقراض کامل است.

استبداد و دیکتاتوری حکومت مادام العمر، و موقت و محدود نبودن دوران زمامداری است. ادورای بودن و گردشی بودن چرخه قدرت بزرگترین مانع دیکتاتوری و استبداد است. جناب آقای خامنه ای اگر چه با انتخاب و رأی غیرمستقیم مردم به قدرت رسیده است، اما تا زمانی که حاضر نباشد برای بقایش بر سریر قدرت تن به رأی مردم دهد دیکتاتور خواهد بود. در حکومت آزاد و مردم سالار مقام مادام العمر جائی نداردمادام الشرائط افسانه ای بیش نیست.

حضرت آقای خامنه ای همه اقسام نظارت – اعم از نظارت قانونی، سیاسی، اجتماعی و مردمی- بر خود را بی اثر کرده است. نظارت افکار عمومی را می توان در آزادی انتقاد از رهبری ردگیری کرد. کدام منتقدی را از ایشان سراغ دارید که داغ و درفش و زندان ندیده باشد؟
نظارت بر مطبوعات آزاد و مستقل بر عملکرد حکومت و دولت :
کدام روزنامه و مطبوعه آزاد و مستقلی سراغ دارید که به امر ایشان توقیف نشده باشد؟ نظارت احزاب سیاسی و انجمنهای مدنی غیر دولتی است. کدام حزب سیاسی و انجمن مدنی مستقلی را سراغ دارید که به امر ایشان منحل نشده باشد؟ نظارت نهاد مافوق بر عملکرد مقام مسئول است.
اراده رهبر عین قانون بلکه مافوق قانون است. این زمامدار است که به قانون و نظام مشروعیت داده است. آنچه او صادر کند (حکم حکومتی) بلکه منویات و تمایلات وی منزلتی بالاتر از قانون پیدا می کند. در چنین فضائی است محمود احمدی نژاد در مقابل مجلس دست نشانده گردن کشی می کند و مصوبات قانونی را به هیچ می انگارد. وقتی ایشان مستظهر به حمایت مطلق و بی دریغ رهبر است، به قانون مجلس چه نیاز!؟

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مجلس خبرگان رهبری را به عنوان و با صلاحیت قانونی نظارت بر رهبر و عملکرد وی تأسیس نموده است. به تفصیلی که گذشت جناب آقای خامنه ای شأن خود و دفتر و نهادهای تحت امرش را اجلّ از نظارت خبرگان دانسته است. مجلس خبرگان عملا هیچ نظارتی بر عملکرد رهبری، عملکرد دفتر رهبری و عملکرد نهادهای پرقدرت تحت امر رهبری از قبیل قوه قضائیه، شورای نگهبان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای نظامی و انتظامی، سازمان صدا و سیما، مجمع تشخیص مصلحت نظام، آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، بنیاد پانزده خرداد، بنیاد شهید، کمیته امداد، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه نداشته است، به استثنای امکان سنجش انتصاب مسئولان اصلی با صفات رهبری آن هم البته با اجازه رهبری و از طریق دفتر رهبری! مجلس شورای اسلامی هم که از تحقیق و تفحص در نهادهای تحت امر رهبری رسما منع شده است. اگر "زمامداری مادام العمر بدون نظارت" دیکتاتوری نباشد، پس دیکتاتوری چیست!؟

آخرین ویرایش:

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما یه جا یه حرفی زدی:
جناب آقای خامنه ای بر خلاف قانون و حتی بر خلاف وصیت و منش بنیانگذار جمهوری اسلامی برای جبران ضعفهای ساختاریش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مقابل مردم گذاشت

مقابل مردم؟؟؟گفتم با سند صحبت کن.مردم.هر وقت سند اوردی که منظورت از مردم کیا هستن بیا با هم بحث کنیم.چطوره؟؟؟منم میگم مردم.تو هم میگی مردم.یه بیننده حرف کدوم رو باور کنه؟؟؟
فکر کن یکی تازه اومده در باره ایران مطالعه کنه و این نوشته رو خوند.تو عکس از اغتشاشات میاری منم عکس از نه دی و 22 بهمن و امار انتخاباتهای سی سال و ....
خب کدوم مورد استناد تره برای یه بی طرف.
بهتره بی طرفانه در یک موضوع علمی بحث شه.
پس از واژه مردم تو بحثت کمک نگیر و اینطور القا نکن که مردم با تو هستن و با من نیستن.
علمی بحث کردن جای اینجور کلمات نیست!
سند من همین نقش سپاه تو سرکوب مردمه حتما میگی کدوم سرکوب کدوم درگیری؟
سپاه تبدیل شده به یک غول اقتصادی نظامی سیاسی از دردست گرفتن بزرگترین پروژهای کشور گرفته تا ساخت پل و گرفتن فازهای پارس جنوبی تا مخابرات !!
حتما این چیزا خیالاته دیگه از نظر شما؟
بنده اکثر پلهایی که تو مشهد میبینم زیرش زده پیمانکار: قرارگاه خاتم الانبیاء
من از هر واژه ای که صلاح بدونم استفاده میکنم عکس 22 بهمن که زحمت نکش گوگل خودش زحمتش کشیده!!
این باشگاه میتونی یک المان کوچیک از جامعه بیرون درنظر بگیری؟

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شاید بیش از ده بار تا حالا تو تاپیکهای مختلف این سوال رو کردم که همه تا حالا سکوت کردن دربارش

یک کشور مثال بیارید که ترکیب جمعیتی مثل ایران داشته باشه تا بشه باهاش مقایسش کرد.فقط یک کشور(بالای 95 درصد مسلمون و بالای 90 درصد شیعه)

ایا کشوری که مثلا 10 درصد مسلمون داره 3 درصد شیعه و 80 درصد مسیحی هستن میتونه الگویی برای جامعه ایران باشه؟؟؟
بنده اون 10 بار ندیدم والا جواب میدادم دوست عزیز:

از تعداد ۶،۶۷۱،۲۲۶،۰۰۰ نفر انسان ساکن بر روی کره زمین، ۲۱ تا ۲۲ درصد آنها مسلمانند.
۴۶ درصد آفریقا، ۲۶ درصد آسیا، ۶ درصد اروپا، ۱ درصد در قاره آمریکا و ۱ درصد از جمعیت اقیانوسیه را مسلمانان تشکیل میدهند.
به ۱۰ کشوری که از لحاظ مسلمان بودن دارای بیشترین تعداد هستند، نگاه کنید:
رتبه کشور
کشور
جمعیت مسلمان
۱
اندونزی
۲۰۷,۰۰۰,۱۰۵
۲
پاکستان
۱۵۹,۷۹۹,۶۶۶
۳
هند
۱۵۱,۴۰۲,۰۶۵
۴
بنگلادش
۱۳۲,۴۴۶,۳۶۵
۵
مصر
۷۰,۵۳۰,۲۳۷
۶
ترکیه
۶۸,۹۶۳,۹۵۳
۷
نیجریه
۶۴,۳۸۵,۹۹۴
۸
ایران
۶۴,۰۸۹,۵۷۱
۹
الجزایر
۳۲,۹۹۹,۸۸۳
۱۰
مراکش
۳۲,۳۰۰,۴۱۰

این جدول هم تعداد مسلمانان را بر حسب بیشترین درصد جمعیت در ۱۰ کشور اول نشان میدهد.
رتبه کشور
کشور
درصد مسلمان
۱
عربستان
۱۰۰%
۲
سومالی
۱۰۰%
۳
افغانستان
۹۹%
۴
مالدوی
۹۹٫۹%
۵
صحرای غربی
۹۹٫۸%
۶
ترکیه
۹۹%
۷
الجزایر
۹۹%
۸
موریتانی
۹۹%
۹
یمن
۹۹%
۱۰
تونس
۹۹%

اگر به جمعیت مسلمان تک تک کشورها نگاهی بیاندازیم، چیزهای جالبی دستگیرمان میشود.
در کشور بولیوی تنها ۹۱۲ نفر مسلمان زندگی میکند. مسلمانان تنها ۰٫۰۱ درصد از جمعیت کل برزیل را تشکیل میدهند. یکی از کشورهایی که کمترین مسلمان را در خود جای داده است، کوباست. مسلمانان تنها ۰٫۰۰۸ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند.
بدتر از آن کشور اکوادر است که مسلمانان ساکن آن تنها ۲ هزارم درصد هستند
!
موقعیت ایران دیدی چندمه؟؟

آخرین ویرایش:

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اول شما سیستم رو قبول کنید بعد می تونیم بریم سراغ مصداق
بعد چند نکته
1. این که شما با قوانین اسلامی موافقید یا نه
بعبارتی جاری شدن حدود اسلامی بعنوان یک قانون در مملکت
2. اینکه ولیه فقیه معصوم به معنی ائمه نیست ولی همین ولی فقیه اگر کوچکترین گناهی کند از ولایت حذف می شود
این فکر کنم پاسخ خیلی از سوالاتتون رو بده
3. اینکه دموکراسی را در چند جمله از دیدگاه خودتون توضیح بدید
ممنون
4. در مورد فصل الخطاب بودن به این معنی که اگر همه گیر کردن
باید صحبت ولی فقیه فصل الخطاب باشه هر چند اشتباه
این همون معنی قانون بد بهتر از بی قانونی رو می ده
اونوقت می تونیم بفهمیم که ولی فقیه اشتباه کرده و بهتر از نفاق و بلاتکلیفیه
این توضیح بود سوال نبود!
قانون اساسی رو میشه تغیر داد وحی منزل نیست!!
این حرفتون:
اینکه ولیه فقیه معصوم به معنی ائمه نیست ولی همین ولی فقیه اگر کوچکترین گناهی کند از ولایت حذف می شود
این جملتون عین معصوم بودن ولی فقیه است !!
دیدگاه من همون نوشته اول تاپیک بود که استخراج کردم!!
درمورد توضیحتون باید بگم داریم خودمون گول میزنیم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.