دست دادن با خانم ها

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دست دادن طبیعتاً بین دو تا آشنا صورت می گیره و بحث محرم و نامحرم هم در همین راستا تدوین شده است. و بر اساس همین غیر محارم حق ارتباط فیزیکی حتی در حد دست دادن را هم ندارند ، همانطور که حتی مادر هم بعد از یک سنی از ارتباطات خاص فیزیکی با فرزندش منع شده است.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سئوال ديگه مگه پسر عمو نامحرم ؟ بعدم من اگه با پسرعمو هام تا حالا دست مي دادم يعني چند تا گناه كردم ؟

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من فرشته ثبت گناهان شما نیستم خوشبختانه
من نظر دینی رو که ادعامی کنیم پیرو آنیم گفتم. یک مورد دیگر که اشاره کردم این است که لزوماً در این رابطه هر دو طرف یک گناه واضح نمی کنند و شاید این تخم گناه را در دل یکی از طرفین می کارد و مورد دیگر اینکه یک کار در یک دین از نظر مقبولیت نمی تواند نسبی در نظر گرفته شود و آثار کلی آن کار مقبولیت و مذمومیت آن را تعیین می کند . شاید دست دادن شما با عموزادگانتان برای هیچ کدام از طرفین مشکلی پیش نیاورد ولی در دین شما باید مجموعه ای از قوانین کلی را اجرا کنید نه آنهائی را که دوست دارید و این اتحاد قوانین است که تمدن و جامعه را شکل می دهد.

marzie64

عضو جدید
راه حل آیت الله منتظری در کتاب استفتائات:

(سؤال 2116) اطلاع داريد كه كارمندان سفارت ايران در كشورهاي اروپايي با خانم ها دست نمي دهند، اما بنده كه يك مسلمان معتقد به انقلاب و ساكن يك كشور اروپايي هستم صحنه هايي را مشاهده كرده ام كه خودداري آنها از دست دادن واقعا موجب وهن و توهين به اسلام و كشور بوده است . خواهشمندم وظيفه شرعي را بيان فرماييد.

پاسخ آیت الله منتظری: اگر نظر يا دست دادن در محيط و شرايطي ضرورت عرفي داشته باشد و ترك آن موجب وهن گردد با وجود ضرورت، اين قبيل محرمات مقدماتي به مقدار ضرورت حلال مي‎شود; مگر اين كه فساد اخلاقي را در پي داشته باشد يا براي التذاذ باشد.

http://www.amontazeri.com/farsi/estefta/html/0624.htm

farhad81

عضو جدید
يه سئوال ديگه مگه پسر عمو نامحرم ؟ بعدم من اگه با پسرعمو هام تا حالا دست مي دادم يعني چند تا گناه كردم ؟

دوست نازنین گناه کسانی کرده اند که این افکار نادرست در سر شماها کرده اند که چون با بسر عمو دست داده ای گناه کردی چون دوست بسر گرفته ای در آتش می سوزی دختری به من می گفت چون شنیده بودم بی حجاب را از موهایی که بیرون ریخته آویزان می کنند من موهایی بیشتری بیرون می ریختم تا آن دنیا درد کمتری بکشم
ببینید وقاحت را به کجا رسانده اند مگر خدا را چی تصور نموده اید؟ تیمور لنگ؟اسکندر؟چنگیز خان؟هیتلر؟نه جان من این ها گناه نیست و خدا هم شکنجه گر نیست.تا زمانی هم که دروغ نگویی سبب بنیادریزی اندیشه بد نشوی گناه نکرده ای/

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس هر کی می خواد به جنس مخالفش دست بده ، بده ولی زیاد طول نده
مدت زمانش دقيقا چقدر باشه به ازاي هر ثانيه اضافي چقدر گناه رد ميشه؟
نميشه بعدش سوره توبه رو خوند خدا از سر تقصيراتمون بگذره

head of flower

عضو جدید
من به شخصه به قران و اسلام و همه ي اين چيزها اعتقاد دارم اما بعضي چيزها رو قبول ندارم زاده ي فكر بشر عادي ميدونم نه پيامبر! يا امام!
ببينيد هيچ آدم عادي با دست دادن يا نگاه هيچ چيزيش نميشه! من اگه غرضي تو دست دادن نداشته باشم پس به گناهي هم مرتكب نميشم چون عمدي توش نبوده و صرفا يه نوع سلام يا احوالپرسي بوده!
نه خودم رو گناهكار ميدونم و نه به قول شما لوح وجودم رو تيره!!!
نه فقط دست دادن! خيلي چيزهاي ديگه.
همه چي به خود ادم ها بستگي داره.
اميدوارم منظورم رو رسونده باشم.

head of flower

عضو جدید
تو يه چيزه ديگه شك دارم.
از خيلي ها شنيدم كه اگه 2نفر واقعا هم رو بخوان و از ته دل از بودن با هم راضي باشن، خطبه ي عقد واجب نيست براي بوسيدن يا چيزاي ديگه!
نميدونم.
از يه طرف درست ميدونم (چون مهم 2طرف رو ميدونم و اينكه هر دو راضين!) از يه طرفم خوب ... رسميه كه بوده و بايد باشه!
نميدونم !
مثلا دوست من الان نامزد كرده، پسره خواسته دستش رو بگيره دوستم نزاشته گفته ما هنوز محرم نشديم!(دوستم چادريه)
اين براي من واقعا سواله!
اون پسر بايد تو خماريه دست زنش بمونه تا وقتي واقعا زنش ميشه؟؟
اينا صرفا جنبه ي سوال داره نه تمسخر يا چيزه ديگه.
ميخوام بدونم.
ميخوام بدونم ما كه هر وقت دوست يا هم دانشگاهي رو ميبينيم دست ميديم الان گناهكاريم ؟!!
ميريم وسط دوزخ و جيليق جيليق ميسوزيم؟؟؟
من به رحمت و منطق خداي خودم خيلي بيشتر از اينا ايمان دارم.

nilofarane

کاربر بیش فعال
بچه ها من باخوندن نظرات شما احساس عذاب وجدان میکنم. فکر میکنم که گناهکارم که دوست ندارم با مردهای غریبه و نامحرم دست بدم.اخه اینجوری که شما گفتید همین احساس بهم دست داد.
فقط اینو بگم که میدونم دل همتون از من پاکتره من فقط نظرمو گفتم .شاید من یکی برم جهنم اما شما حتما جاتون بهشته.

pesare_bawafa

عضو جدید
سلام
عرض کنم که دوست عزیز !
همون پیغمبر اکرم و عزیزی که ازش میگی ،این کلام خدا هم به زبان مبارکش جاری شده که : خودتونو بهتر از بقیه ندونید چه بسا که همونها در نزد خدا از شما عزیزتر باشند.
در ضمن نگران سیاهتر شدن قلبیکی دیگه نمیخواد باشید.
میتونید نظرتونو بگید وبحث کنید وگرنه سفسته کردن(امیدوارم املاش درست باشه) کار سختس نیست.
شما هم از اون دسته ای هستی که فکر میکنن یه کتاب خوندنو همون کتاب خیلی خوبه وهمه چیزای درست تو همون کتابه.!
شخص بنده با دست دادن مردان وزنان ایرانی در ایران مخالفم .ولی با این گونه توجیهات و داستان های عوام فریبانه هم مخالفم.
این مبحث به ابتذال کشیده شده رو هم همون طور که شما فرمودید ادامه نمیدم چون به قول خودت وقتمو هدر دادم.
پس بفرمایید با همون قلب روشن و آیینه ایتون و البته با این ظرفیت بالایی که دارید جولان بدید و بحث کنید .
موفق وپیروز باشید.
والسلام.
:gol:
من واقعا شرمندم و متاسفم که نتونستم منظورم رو برسونم
دوست من خدا به قلب همه ما آگاهه آخه من کی گفتم قلبم پاکه یا اصلا حرفی از خودم زدم من فقط درباره انسان صحبت کردم نه خودم امیدوارم خدا کمکم کنه تا بتونم طوری حرفم رو بزنم که دیگه ایجاد سوء تفاهم نشه
اما این جوانمردی نیست که بدون اطلاع از متن یک کتاب اون رو بکوبیم من گفتم این بهترین کتابیه که من خوندم شاید شما هم بتونین تو کتابهایی که خوندین یکی یا چند تا رو بعنوان بهترین واسه خودتون بدونین
تو يه چيزه ديگه شك دارم.
از خيلي ها شنيدم كه اگه 2نفر واقعا هم رو بخوان و از ته دل از بودن با هم راضي باشن، خطبه ي عقد واجب نيست براي بوسيدن يا چيزاي ديگه!
نميدونم.
از يه طرف درست ميدونم (چون مهم 2طرف رو ميدونم و اينكه هر دو راضين!) از يه طرفم خوب ... رسميه كه بوده و بايد باشه!
نميدونم !
مثلا دوست من الان نامزد كرده، پسره خواسته دستش رو بگيره دوستم نزاشته گفته ما هنوز محرم نشديم!(دوستم چادريه)
اين براي من واقعا سواله!
اون پسر بايد تو خماريه دست زنش بمونه تا وقتي واقعا زنش ميشه؟؟
اينا صرفا جنبه ي سوال داره نه تمسخر يا چيزه ديگه.
ميخوام بدونم.
ميخوام بدونم ما كه هر وقت دوست يا هم دانشگاهي رو ميبينيم دست ميديم الان گناهكاريم ؟!!
ميريم وسط دوزخ و جيليق جيليق ميسوزيم؟؟؟
من به رحمت و منطق خداي خودم خيلي بيشتر از اينا ايمان دارم.
ما نمی تونیم همه مسائل رو فقط با نگاه کردن به تک تک آدمها برسی کنیم و خدا در خیلی موارد مصالح اجتماع رو هم در نظر گرفته
شاید بهتر باشه همیشه به قلب خودتون نگاه نکیند به فکر کسانی باشید که فقط دنبال سوء استفاده از دخترا هستند که من که یه پسرم و تو دانشگاه با پسرای دیگه رابطه دارم میبینم که خیلی ها به دوست دختراشون از دیدگاه لذت نگاه می کنند در حالی که اون دخترا فکر میکنن اون پسر عاشقشونه
وقتی خدا میگه قبل از ارتباط لمسی باید عفد بشن مسائل زیادی رو در نظر میگیره که چند تا که به ذهن من میرسه میگم
وقتی این ارباط آزاد باشه مخصوصا اون چیزی که درباره دوستت گفتی خیلی از شیرینی های زندگی که باید بعد از ازدواج چشیده بشه زود تر اتفاق میفته و این خودش در پسرها ایجاد دوری میکنه
وقتی بدون ازدواج اجازه ارتباط داده بشه خیلی ها کمتر مایل به ازدواج میشن و معمولا در سنی بیشتر از معمول ازدواج می کنن یا اصلا ازدواج نمی کنن همونطور که تو کشورهای غربی دیده میشه که کمتر از گذشته به به خوانواده پایبند هستند
یه مسئله کلی هم هست امیدوارم پسرا منو ببخشند من خودم هم پسرم اما به طور کلی معمولا قلب دخترا و نگاه و دیدگاهشون پاک تر از پسراست و معمولا کمتر از پسرا در دوستیهاشون دنبال ایجاد روابط جسمی هستند البته استثنا هم داریم
ببخشید که طولانی شد

pesare_bawafa

عضو جدید
بچه ها من باخوندن نظرات شما احساس عذاب وجدان میکنم. فکر میکنم که گناهکارم که دوست ندارم با مردهای غریبه و نامحرم دست بدم.اخه اینجوری که شما گفتید همین احساس بهم دست داد.
فقط اینو بگم که میدونم دل همتون از من پاکتره من فقط نظرمو گفتم .شاید من یکی برم جهنم اما شما حتما جاتون بهشته.
همین که اینطور از صحبت میکنی نشون میده که اینطورا هم که میگی نیست. در حقیقت ما همه مون گناه میکنیم اما با میزان متفاوت.
ضمنا ما حق نداریم هیچ وقت از رحمت خدا مایوس بشیم. خود من وقتی به پرونده سیاهم نگاه میکنم میبینم که وضعم خیلی خرابه اما وقتی به بخشش خدا و کرم اون نگاه میکنم میبینم جای امید هست البته نه اینکه آدم هی گناه بکنه و بگه خوب خدا که میبخشه بلکه آدم سعیش رو بکنه که به حرف خدا گوش بده حالا اگه یک وقت هم از دست آدم در رفت و خطا کرد ازش معذرت خواهی بکنه
البته اینا رو اول از همه به خودم میگم که از همه نیازمند ترم

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیلوفر جون این اعتراف صادقانه ات نشون می ده که دل تو از همه پاک تره . پس نگران چیزی نباش خدا تنها چیزی رو که نمی بخشه حق الناسه .

اگه تو از اون دست دادن هیچ منظوری جز ادای احترام نداشته باشی، دیگه بقیه اش به خود اون طرف ربط داره که چه نظری نسبت به تو داره;)

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تاپیک مثل اینکه داره نتیجه عکس می ده .
شما دوست خوبم شاید بخوای با همه به قصد احترام دست بدی و به قول اون یکی دوستمون بوس و آغوش و ......... پس دیکر عمل غیر شرعی نداریم که در موردش صحبت کنیم. اون مردک آلمانی که پارسال یکی دیگه رو خورده بود تو اخبار نوشتند که طرف خورده شده داوطلب بوده و بهمین دلیل با استدلال آقای اخوان و بعضی از دوستان ایشون تشویق هم باید بشوند چونیک عمل کاملاً مشروع انجام دادند.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من همه اینها به همون حرف خودتون که گفتین "اول با خدای خودمون به توافق برسیم" بر می گرده . من وقتی توی دلم خودم می دونم که منظورم از دست دان با طرف مقابلم چیه پس خودم می دونم که دارم گناه می کنم یا نه .

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقاهمینطور است ولی از اون دسته ای است که شما و من حق تبلیغ آنرا بعنوان یک اصل نداریم . چون حداقل به نظر می آید این مسئله نسبی است و در بیشتر انسانها می تواند منشا گناه شود.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا در مورد عشق عاشقي بگم مرز بين عشق و هوس كي مي خواهد تعيين كنه؟ ما از يك كار ساده مي گيم نه بين يك زن وشوهر در مورد دوست سرگل بايد بگم احتمالا هنوز مطمئن به كارش نيست يعني واقعا شايد فكر مي كنه اين فردي كه انتخاب كرده و نامزدش ممكنه يه روز نامزديش به هم بخوره چون در غير اينصورت دليل نداشت اينكارو بكنه

در مورد عشق اگه به يكي واقعا نگاهت يك نگاه عاشقانه بود به نظر من نيازبه عقد و اين حرفها نيست و لي مشكل اينجاست كه بعضي ها از اين جمله سوء استفاده مي كنن يعني هوس با عشق اشتباه مي گيرن ادم مي تونه عاشق يه نفر بشه نه اينكه امروز عاشق فردا خوشش نمي ياد مي ره سراغ يكي ديگه و -----------

pesare_bawafa

عضو جدید
این تاپیک مثل اینکه داره نتیجه عکس می ده .
.
آخ که حرف دل من رو داری میزنی. به نظر من قرار بود تو این تاپیک روشن گری بشه و باعث بشه کسانی که دست میدن متوجه بشن که اشتباه میکنن البته از علتهاش هم میتونه همین باشه که ما منظورم همگی نتونستیم حرفامون رو اون طور که باید بیان کنیم
به نظر من همه اینها به همون حرف خودتون که گفتین "اول با خدای خودمون به توافق برسیم" بر می گرده . من وقتی توی دلم خودم می دونم که منظورم از دست دان با طرف مقابلم چیه پس خودم می دونم که دارم گناه می کنم یا نه .
من هم فکر میکنم کسی رو که طبق عادت با جنس مخالفش دست میداده و اونی که این کار رو سراغاز روابط بیشتر میدونه یکی نیست
شاید بشه گفت کسی که قصدی نداشته گناهش این باشه که برای حرف خدا اهمیت قایل نشده و توجه نکرده اما اونی که با قصد و نیت این کار رو میکنه علاوه بر گناه اولی باعث اینجاد روابط بیشتر و بد تر هم میشه.

pesare_bawafa

عضو جدید
اولا در مورد عشق عاشقي بگم مرز بين عشق و هوس كي مي خواهد تعيين كنه؟ ما از يك كار ساده مي گيم نه بين يك زن وشوهر در مورد دوست سرگل بايد بگم احتمالا هنوز مطمئن به كارش نيست يعني واقعا شايد فكر مي كنه اين فردي كه انتخاب كرده و نامزدش ممكنه يه روز نامزديش به هم بخوره چون در غير اينصورت دليل نداشت اينكارو بكنه

در مورد عشق اگه به يكي واقعا نگاهت يك نگاه عاشقانه بود به نظر من نيازبه عقد و اين حرفها نيست و لي مشكل اينجاست كه بعضي ها از اين جمله سوء استفاده مي كنن يعني هوس با عشق اشتباه مي گيرن ادم مي تونه عاشق يه نفر بشه نه اينكه امروز عاشق فردا خوشش نمي ياد مي ره سراغ يكي ديگه و -----------
به نظر من اگه یه پسر اگه واقعا عاشق یک دختر باشه حتی حاضر نمیشه بهش دست بزنه.اگه عاشق جسمش و قیافش شده که خب معلومه به همون سمت مایل میشه اما اگه عاشق انسانیتش و روحش و اخالقیاتش شده باشه بدون اینکه بهش دست بزنه هم میتونه از اونها استفاده کنه و از بودن با معشوقش لذت ببره. ضمن اینکه اگه از پسرایی که با دختر ها رابطه داشتن بپرسین بهتون میگن چطور به محض اینکه با یه دختر رابطه برقرار میکنن و این رابطه رو تا انتها ادامه میدن و در نهایت به مقصودشون که رابطه جنسی هست میرسن دیگه اون دختر براشون میشه مثل یک لباس پوشیده شده و دیگه جلوه گزشته رو نداره.:redface:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
كي گفته اشتباه چون شما مي گي دليل بر درستي نيست هر كس يه نظري داره

اولا من فكر مي كنم اين مسائل بر مي گرده به خانواده شما از خانواده خودت سر مشق مي گيري من اگه مي گم با پسرعموم دست مي دم چون خانواده من به من ياد داده اين فرد براي من مثل داداشم از بچگي اين ذهنيت داشتم هيچ موقع به من نگفتن اين نامحرم من خيلي وقتها جاهاي كه خواستم برم با پسرعموم رفتم منو برده اورده هيچ مشكلي نبوده و نخواهد بود چون هم من و هم اون اين تو ذهنمون از بچگي هي بهمون نگفتن اين نامحرمه واي نگاهش نكن نرو خونه عموت چون پسرعموت نامحرم و------------

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه یه پسر اگه واقعا عاشق یک دختر باشه حتی حاضر نمیشه بهش دست بزنه.اگه عاشق جسمش و قیافش شده که خب معلومه به همون سمت مایل میشه اما اگه عاشق انسانیتش و روحش و اخالقیاتش شده باشه بدون اینکه بهش دست بزنه هم میتونه از اونها استفاده کنه و از بودن با معشوقش لذت ببره. ضمن اینکه اگه از پسرایی که با دختر ها رابطه داشتن بپرسین بهتون میگن چطور به محض اینکه با یه دختر رابطه برقرار میکنن و این رابطه رو تا انتها ادامه میدن و در نهایت به مقصودشون که رابطه جنسی هست میرسن دیگه اون دختر براشون میشه مثل یک لباس پوشیده شده و دیگه جلوه گزشته رو نداره.:redface:

منم همين مي گم چون نمي شه بگي من عاشقم من خودم شخصا اصلا عشق زميني قبول ندارم با حرفت موافقم

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من و این آقا پسرباوفا هم همین رو می گیم اینها یک سری نظریات و باورهای شخصیه که نباید به همه تعمیم داده بشود تا خدای ناکرده باعث مفسده شود . چون ممکن است شما برای بعضی ها آینه تمام نمای درستی باشید و این ابراز عقیده شما برای او سنگین تمام شود.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه :w15::w15: شايد دشمن زياد داشته باشم ولي مطمئنم كسي منو به عنوان الگو قبول نمي كنه ولي به اين دوستتون بگيد كه دست دادن گناه نيست كه اينطوري موضع ميگيره و در ضمن فسادم نيست

pesare_bawafa

عضو جدید
كي گفته اشتباه چون شما مي گي دليل بر درستي نيست هر كس يه نظري داره
این حرف من نیست خدا بهتر از هر کسی انسان رو میشناسه حتی بهتر از خود انسان چون خودش انسان رو خلق کرده
ضمنا هیچ وقت فراموش نکنیم که هیچ وقت شیطان یه دفعه یه گناه بزرگ رو به ما پیشنهاد نمیده چون میدونه ما قبول نمیکنیم اما اون کم کم پیش میاد
یه چیز دیگه هم اینه که شما ممکنه از قصر خودتون باخبر باشین که مثلا هیچ قصدی ندارین ولی ممکنه باعث تحریک دیگران بشید بدون اینکه قصد اینکار رو داشته باشید
حتما میدونید که پسرا خیلی راحت تر و با چیزای ساده تری تحریک میشن که البته این یه امر کلیه و استثنا هم داره

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولاً دعوا نکنیم و ثانیاً گفتم که چنین اعتقاداتی رو سوای اینکه خوب باشد یا بد باید برای خودمون و پیش خودمون نگهداریم. این رو فکر میکنم دیگه هممون بهش اعتقاد داشته باشیم.

pesare_bawafa

عضو جدید
اولاً دعوا نکنیم و ثانیاً گفتم که چنین اعتقاداتی رو سوای اینکه خوب باشد یا بد باید برای خودمون و پیش خودمون نگهداریم. این رو فکر میکنم دیگه هممون بهش اعتقاد داشته باشیم.
کی دعواکرد ابراهیم زاده جان من که فقط قصدم یه بحث سازنده بوده و مطمئنم نازی خانوم هم اینقدر فهمیده هست که این بحث رو درک کنه و بدونه که قرضی در کار نیست ممکنه ما اینجا اختلاف نظر داشته باشیم اما این اختلافات نباید در دوستی میان اعضا خللی ایجاد کنه.
البته هرکسی اعتقاداتی داره ولی یادمون باشه اسلام ناب فقط یکیه و گوناگونی بهش راه نداره این ما هستیم که از قوانین الهی تفاسیر مختلف میکنیم

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم منظورم همین تفاسیره که درست یا نادرست باید تو دل خودمون بمونه وگرنه در مورد همین مسئله بحث اصل همون دست ندادن است.

head of flower

عضو جدید
من واقعا شرمندم و متاسفم که نتونستم منظورم رو برسونم
دوست من خدا به قلب همه ما آگاهه آخه من کی گفتم قلبم پاکه یا اصلا حرفی از خودم زدم من فقط درباره انسان صحبت کردم نه خودم امیدوارم خدا کمکم کنه تا بتونم طوری حرفم رو بزنم که دیگه ایجاد سوء تفاهم نشه
اما این جوانمردی نیست که بدون اطلاع از متن یک کتاب اون رو بکوبیم من گفتم این بهترین کتابیه که من خوندم شاید شما هم بتونین تو کتابهایی که خوندین یکی یا چند تا رو بعنوان بهترین واسه خودتون بدونین

ما نمی تونیم همه مسائل رو فقط با نگاه کردن به تک تک آدمها برسی کنیم و خدا در خیلی موارد مصالح اجتماع رو هم در نظر گرفته
شاید بهتر باشه همیشه به قلب خودتون نگاه نکیند به فکر کسانی باشید که فقط دنبال سوء استفاده از دخترا هستند که من که یه پسرم و تو دانشگاه با پسرای دیگه رابطه دارم میبینم که خیلی ها به دوست دختراشون از دیدگاه لذت نگاه می کنند در حالی که اون دخترا فکر میکنن اون پسر عاشقشونه
وقتی خدا میگه قبل از ارتباط لمسی باید عفد بشن مسائل زیادی رو در نظر میگیره که چند تا که به ذهن من میرسه میگم
وقتی این ارباط آزاد باشه مخصوصا اون چیزی که درباره دوستت گفتی خیلی از شیرینی های زندگی که باید بعد از ازدواج چشیده بشه زود تر اتفاق میفته و این خودش در پسرها ایجاد دوری میکنه
وقتی بدون ازدواج اجازه ارتباط داده بشه خیلی ها کمتر مایل به ازدواج میشن و معمولا در سنی بیشتر از معمول ازدواج می کنن یا اصلا ازدواج نمی کنن همونطور که تو کشورهای غربی دیده میشه که کمتر از گذشته به به خوانواده پایبند هستند
یه مسئله کلی هم هست امیدوارم پسرا منو ببخشند من خودم هم پسرم اما به طور کلی معمولا قلب دخترا و نگاه و دیدگاهشون پاک تر از پسراست و معمولا کمتر از پسرا در دوستیهاشون دنبال ایجاد روابط جسمی هستند البته استثنا هم داریم
ببخشید که طولانی شد

من کاملا با حرف تو موافقم که پسرا صرفا تو این دوستی ها دنبال لذتن!
من دوستی که خاص خودم باشه یا عاشقش شده باشم تا حالا نداشتم اما از دوستام خیلی شنیدم.
کلا آدم خیلی راحتی ام ، و خیلی ها ،چه پسر چه دختر خیلی باهام احساس راحتی میکنن و از همه چیشون میگن ، پس اگه چیزی میگم با اطمینان ازش حرف میزنم !
درسته که پسرا حتی تو دست دادن هم دنبال یه لذتی هستن اما اینو نمیشه جمع بست!
پسر داریم تا پسر و همینطور دختر!
من طرفم رو میشناسم وقتی باهاش برخورد میکنم.
با هر بی سرو پایی که آدم دست نمیده یا شوخی نمیکنه!!

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
3- اما اگر فرد مورد علاقه شما باشد و شما بخواهید زود خروج از این ثواب حسنه نمایید ان موقع گناهی شدید تر از گناه اول می باشد.(شزک ^ شرک)
*البته در مورد سوم باید گفت که جزییات بیشتری دارد که در این فرصت و مکان به دلیل چشمان تیز بین مجال بحث نیست هر چند خود پیچیده ترین مبحث و فلسفه را دارد که عزیزان می دانند که در کدام قسمت رجوع کنند انشا ا... در خدمتشان خواهیم بود.
به امید دیدارشما در انجا
اگه ادمي باشي كه از هيچكس متنفر نميشه و با علاقه به همه دست بده پس زود توبه كنه مورد عفو واقع ميشه!!چه خوب
خوب حاجاقا چطور يك تاپيك باز كنيم براي اين مسايل و مشكلات اخه وقت نداريم بريم نماز جمعه و مجالس توكل به خدا حداقل شما رو كه اينجا پيدا كرديم از اضافاتتون فيضي ببريم !!
من كلا يك برا امام جمعه شهرمونو ديدم اونم رفته بوديم قبرستان زيارت اهل قبور براي جواز صدور:eek:مامان بزرگ بنده گفتن بيا امام جمعه مرحوم مام چون هرورز فاتحه براي شيوخ ميفرستيم ديگه لازم نبود دهن مبارك رو باز كنيم اينه كه از زيارت يك حاجي زنده مسرور و مشعوفيم 7قران به ميان اطلاعات بالايي هم كه داريد پس اطلاعات رو تنزيل بفرماييد تا فيضش هم اين دنيا هم اون دنيا به سر مبارك نايل بشه
امين با رب العالمين

مرد تنهای شب

عضو جدید
اگه ادمي باشي كه از هيچكس متنفر نميشه و با علاقه به همه دست بده پس زود توبه كنه مورد عفو واقع ميشه!!چه خوب
خوب حاجاقا چطور يك تاپيك باز كنيم براي اين مسايل و مشكلات اخه وقت نداريم بريم نماز جمعه و مجالس توكل به خدا حداقل شما رو كه اينجا پيدا كرديم از اضافاتتون فيضي ببريم !!
من كلا يك برا امام جمعه شهرمونو ديدم اونم رفته بوديم قبرستان زيارت اهل قبور براي جواز صدور:eek:مامان بزرگ بنده گفتن بيا امام جمعه مرحوم مام چون هرورز فاتحه براي شيوخ ميفرستيم ديگه لازم نبود دهن مبارك رو باز كنيم اينه كه از زيارت يك حاجي زنده مسرور و مشعوفيم 7قران به ميان اطلاعات بالايي هم كه داريد پس اطلاعات رو تنزيل بفرماييد تا فيضش هم اين دنيا هم اون دنيا به سر مبارك نايل بشه
امين با رب العالمين

با سلام

خدمت شما خانم محترم وشریف ،معروض نمایم اینگونه که متوجه شدم عزیزانمان با توجه به مشغله کاری و تحصیلی فرصت انچنانی برای رفع مشکلات شرعی و حضور در چنین محافلی را ندارند و اگر پاسخ به اینگونه سوالات برای آنها بی پاسخ بماند باید در این دادگاه جوابگو باشند.بنابراین برخود واجب دانستم تا تاملی در مورد این مساله نمایم و با توجه به اینکه پیشنهاد این تایپیک از شما می باشد زحمت عنوان و آغاز به کار این تایپیک را به شما می دهم تا در این ثواب جزیل بی بهره نباشید.انشالله هر چه می خواهید جوابش را از اعضای این تایپیک بدست آورید.
در پناه امیدتان و برآورده شدن تمامی آمال و امید هایتان