دروغ‌های اینترنت

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ابتدا امیدوارم مشابه چنین تاپیکی وجود نداشته باشه.
در این تاپیک، قصدم اینه که موضوعات کذبی که در اینترنت رایج شده رو بیان و با آوردن دلیل، اون رو رد کنم.
دوستان هم در صورت تمایل می تونن کمک کنن، فقط موضوعی که بیان می کنند ارزش خبری داشته باشه، یا مثلا، اکثر کاربران اینترنت اصل اون موضوع رو ندونند.
خواهشم اینه که دوستان از هر گونه پست نامربوط اعم از "ایول من اینو نمی‌دونستم"، "دمت قیژ کلی حال کردم"، "نه دروغ می‌گی!" و ... بپرهیزند.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دختر بیل گیتس نیست!

این دختر بیل گیتس نیست!

احتمالاً از هر 10 نفر، 9 نفر عکس‌های زیر رو به عنوان دختر بیل گیتس می‌شناسند، اون هم 16 ساله!

مسلما هر بالغ عاقلی، توو همون نگاه اول می فهمه که عکس بالا حداقل 22 یا 23 سال سن داره.
عکس بالا مربوط به Rachael Leigh cook می باشد، بازیگر متولد 1979 (32 ساله)

عکس در IMDB
عکس دیگر

متاسفانه شماری از سایت ها، حتی عصرایران نیز این عکس را به عنوان بهترین محصول بیل گیتس معرفی کرده بودند. امید است هدایت شوند.
جست و جوی بیشتر

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
"اول به سراغ یهودی‌ها رفتند
من یهودی نبودم، اعتراضی نکردم .
پس از آن به لهستانی‌ها حمله بردند
من لهستانی نبودم و اعتراضی نکردم .
آن‌گاه به لیبرال‌ها فشار آوردند
من لیبرال نبودم، اعتراض نکردم
سپس نوبت به کمونیست‌ها رسید
کمونیست نبودم، بنابراین اعتراضی نکردم .
سرانجام به سراغ من آمدند
هر چه فریاد زدم کسی نمانده بود که اعتراضی کند. "

متن بالا که احتمالا اکثر شما هم قبلا مشاهده کردینش، در فضای مجازی به برتولت برشت نسب داده‌اند.
باید بگم که این متن (شعر)، در اصل مربوط به مارتین نیمولر است که دستکاری زیادی هم تووش شده.

اصل نوشته:

"در آغاز نازی‌ها سراغ کمونیستها را گرفتند تا با خود ببرند و سر به نیست کنند. من سکوت کردم و لام تا کام حرف نزدم چون کمونیست نبودم. بعد (از کمونیستها) در نخ اتحادیه‌های کارگری رفتند اما چون در شمار آنان نیز، نبودم سکوت کردم. یهودی‌ها را که هدف گرفتند بازهم واکنشی نشان ندادم چون یهودی نبودم. تا اینکه سر وقت خودم آمدند...وقتی خودم را دستگیر کردند... دیگر کسی نبود تا صدایی به اعتراض برآرد."

هرچند که برتولت برشت اشعاری شبیه شعر بالا سروده است ولی این شعر مال او نیست چون برتولت برشت یک کمونیست بود (بر خلاف متن شعر).

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروغ سال

دروغ سال

متن (خلاصه شده ی) زیر در تمام سایت ها و فروم ها و بعضی از خبرگزاری های فارسی زبان ایران آمده است. بدون کوچکترین تغییری حتی در عکس.

"برای نجات جان محبوب‌ترین هنرمند ترکیه نیاز به برجسته‌ترین جراح مغز جهان نیز بود. و او کسی نبود جز پروفسور مجید سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و رئیس انیستیتوی علوم عصبی و دانش نورولوژی (آی ان آی) در هانوفر آلمان که پیچیده‌ترین جراحیهای مغز جهان در آن صورت می‌گیرد.
بدنبال پخش خبر ترور این هنرمند محبوب ترکیه مردم کشورشان به امید زنده ماندن او دست به دعا بلند کردند. پزشکان بواسطه صدمه مغزی شدید این هنرمند تصور می‌کردند که او حتی اگر جان سالم بدر ببرد باقی عمرش را فلج خواهد بود.
رسانه‌های ترکیه این جراح مغز برجسته ایرانی که از آلمان به ترکیه برده شد و ریاست تیم عمل جراحی ۱۲ ساعته بر روی جمجمه و مغز ابراهیم تاتلیست را بر عهده داشت را بعنوان نجات دهنده جان محبوب‌ترین هنرمند کشورشان معرفی می‌کنند.
ابراهیم تاتلیس برای معالجه کاملتر زیر نظر دکتر سمیعی به کلینیک جراحی این دکتر در هانوفر آلمان منتقل میشود."

به اطلاع دوستان می رسانم
  1. عمل جراحی تاتلیس 2 تا 3 ساعت پس از اصابت گلوله شروع شد؛ اطلاع دادن به دکتر سمیعی و انتقال او از هانوفر به استانبول و مخصوصا تشکیل تیم جراحی هماهنگ، تحت نظر اون خیلی بیشتر از 3 ساعت طول می کشد
  2. دکتر جراح ابراهیم تاتلیس، ایلهان الماچی از بیمارستان مسلک (maslak) می باشد
  3. رئیس تیم جراحی، دکتر چاغلار چوهادراؤغلو می باشد
  4. معالجات ثانویه‌ی وی در کلینیک Murnau Trauma آلمان، واقع در شهر Murnau، جنوبی ترین نقطه ی آلمان (هانوفر در شمال آلمان قرار دارد) انجام گرفت.
  5. یک رسانه ی ترکیه بیارید که مطلب بالا رو گفته باشه

دکتر İlhan Elmacı، جراح تاتیلس