درصدها و تخمین رتبه ویژه کنکور ارشد مهندسی شیمی 93

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راس میگی الان دیدم.ولی خدایی شیراز به دوریش نمیارزه من حاضرم اراک بزنم شیراز و نزنم.
اره خیلی دوره.تازه تو ارشدم زمان بی کاری بیشتره ادم بره شیراز دیگه نباید برگرده انقدر دوره :D

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستشو بگو با خوش اندام همه درساتو لابد شدی20
ای ناقلا خوش اندامو از کجا میشناسی .نه بابا خداروشکر نه 100 هزار مرتبه شکر یه عمل 2 باهاش داشتم که اونم 16 شدم :w11:
شما خودت کجا میخوونی؟سمنان؟

mohammad8967

عضو جدید
ای ناقلا خوش اندامو از کجا میشناسی .نه بابا خداروشکر نه 100 هزار مرتبه شکر یه عمل 2 باهاش داشتم که اونم 16 شدم :w11:
شما خودت کجا میخوونی؟سمنان؟

نه من اردبیل میخوندم ولی دوستام اونجا ارشد قبول شدن خوش اندام سر جرم پیشرفته تارومارشون کرد:D

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودتم ساکن سمنانی؟راستی سمنان خابگاه میده؟
نه سمنانی نیستم.اولش که میری همه چی خوبه یعنی یه سال خوابگاه میدن ولی واسه سالهای دیگه نمیدن تا میگی راهم دوره دفترچه انتخاب رشته رو چماق میکنن تو سرت که نوشتیم 1 سال خوابگاه میدیدمو ...
کلن اگه میخوای سمنانو بزنی خوبه هیئت علمیش خوبه 2 تا استاد داره بقیه هم دانشیار و دو سه تا هم استادیار .دانشکدش مستقلو دنجه! ولی آب و هوا سمنان بدرد نمیخوره

mohammad8967

عضو جدید
نه سمنانی نیستم.اولش که میری همه چی خوبه یعنی یه سال خوابگاه میدن ولی واسه سالهای دیگه نمیدن تا میگی راهم دوره دفترچه انتخاب رشته رو چماق میکنن تو سرت که نوشتیم 1 سال خوابگاه میدیدمو ...
کلن اگه میخوای سمنانو بزنی خوبه هیئت علمیش خوبه 2 تا استاد داره بقیه هم دانشیار و دو سه تا هم استادیار .دانشکدش مستقلو دنجه! ولی آب و هوا سمنان بدرد نمیخوره

حالا دانشکده مستقل و دنج نخاستیم!البته دوستای من که خابگا نگرفتن چون از سمنان تا تهران راهی نیست

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا دانشکده مستقل و دنج نخاستیم!البته دوستای من که خابگا نگرفتن چون از سمنان تا تهران راهی نیست
اونا خوابگا نمیدادن ولی ما 6 ترم گرفتیم.حالا تا قبل انتخاب رشته یه سر بزن سمنان طلبه میشی :D

"Che.Engineer"

عضو جدید
شمایی که جو میدی نه بچه ها.کی گفته این چرت وپرتارو.جداسازی از نظر پایان نامه و بازار کار خیلی خوبه.خیلی جایه کار داره.اتفاقا فرآیند اگه بخوای ای اس ای بدی خیلی سخت و دشواره.اصلا شما چی از کاتالیست میدونی که حرف می زنی؟؟؟؟؟؟؟شما چی از بیو می دونی که این چرت و پرتارو میگی؟؟؟؟؟یه سر به خارج بزن ببین بیشتره اپلایا برای بیو و جداسازیو کاتالیسته .از لحاظ چارتم کلان رشته های مهندسی شیمی حداکثر 6 واحد فرق دارن .من داداشم 20 سال سابقه کار تو پالایشگاهو داره.انقدم جو نده.اتفاقا فرایندهای جداسازی بهترین رشتس بره کارو خیلیم عالیه.کاتالیستم فوق العادس.از کی تا حالا 6 واحذ تفاوت که اونم میتونی اختیاریه دیگر رشته ها رو برداری انقده که میشه شیمی کاربردی؟؟؟؟؟؟؟درسته فرایند از همه بهتره ولی کلا همه گرایشها فرقی با هم نداره به غیر از پلیمرو بیو که چارتش خیلی فرق داره.برو ببین غولای دانشگاه تهران(استادا)همشون کاتالیستو پدیده های سطحی خوندن.مثل دکتر موسویان.دکتر خدادادی و....
24 واحد هست که 9 تاش مشترکه و 15 واحد اختلاف
تو این 9 تاشم سه واحدش با استادای گروه خودت میگیری که سیلابیسش فرق میکنه، پس در کل 6 واحد مشترک دارن
خیلی ببخشیدا ولی گرایشا به علاقست. من که از کاتالیست متنفرم حالا اینکه یکی خوشش میاد بحثش جداس.
بازم میگم کاتالیست ، جداسازی ، پلیمر( که اصلا بحثش نیست. برو از بچه های دانشگاه تهران بپرس بهت میگن.) مهندسی نیستن شیمی کابردی هستن
برو سر سمینارهای این گرو ها بشین متوجه میشی
درسته واسه اپلای گرفتن این گرایشا خوبن ولی بازم میگم مهندسی رو توش نمیبینید، شیمی کاربردیه

"Che.Engineer"

عضو جدید
آقای اسحاقی بنده پارسال برای اولین بار کنکور دادم وضعیتم از این بدتر بود اما کنکور به مراتب آسونتر بود رتبه م شد 1500 دانشگاه شمال قبول شدم الان با این کنکور سخت امسال رتبه م بهتر میشه نسبتا. من از تو کارشناس ترم تو این بحث خواستم نظریه بقیه رو بدونم که واقعا صاحب نظرن

شوخی کردم بابا;)

"Che.Engineer"

عضو جدید
اصن مهندسی یعنی چی؟تعریف از مهندسی چیه؟اگه اون گرایشا مهندسی نیس پس مهندسی مدیریت پروژه مهندسیه؟

منظورم اینه که تو مقیاس میکرو باید کار کنی با اتم و مولکولو اینا
یه مهندس تو مقیاس ماکرو کار میکنه

S.Mehran.S

عضو جدید
24 واحد هست که 9 تاش مشترکه و 15 واحد اختلاف
تو این 9 تاشم سه واحدش با استادای گروه خودت میگیری که سیلابیسش فرق میکنه، پس در کل 6 واحد مشترک دارن
خیلی ببخشیدا ولی گرایشا به علاقست. من که از کاتالیست متنفرم حالا اینکه یکی خوشش میاد بحثش جداس.
بازم میگم کاتالیست ، جداسازی ، پلیمر( که اصلا بحثش نیست. برو از بچه های دانشگاه تهران بپرس بهت میگن.) مهندسی نیستن شیمی کابردی هستن
برو سر سمینارهای این گرو ها بشین متوجه میشی
درسته واسه اپلای گرفتن این گرایشا خوبن ولی بازم میگم مهندسی رو توش نمیبینید، شیمی کاربردیه
والله ما که چارت گرایش های دانشگاه تهران رو نگاه کردیم فقط توی 3 واحد با هم تفاوت داشتند که اون هم جزء درس های اختیاری سایر گرایش هاست . لازم هم نیست تا دانشگاه تهران بری و از بچه های اونجا بپرسی . یه دقیقه وقت بذار برو توی سایت دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران و چارت گرایش ها رو دانلود کن .

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
پس من یه ورودی از شما پیرتر می باشم....رمز موفقیت توی دانشکده فنی اراک چند مورد بیشتر نیست....یکی اینکه با استادا خوب کانکشن بزنی...دوم اینکه محدود به دانشکده نباشی و با تهران و حتی خارج از کشور در ارتباط باشی...به شدت دنبال مقاله و ISIباشی و سعی کنی با یه استاد مثه براتی که بهت آزمایشگاه می ده کار کنی...نتیجه اش میشه Applyeاز کانادا....خانم مهندس پورفلاح از همین طریق گرفت و زد و رفت.
انشالاه موفق باشی هم دانشکده ای....نمی دونم منو دیده بودی یا نه اما اگه hysysبا آل یاسین یا داورنژاد پاس کرده باشی احتمالا گذرمون بهم افتاده ...من hysysنصب می کردم;)

"Che.Engineer"

عضو جدید
والله ما که چارت گرایش های دانشگاه تهران رو نگاه کردیم فقط توی 3 واحد با هم تفاوت داشتند که اون هم جزء درس های اختیاری سایر گرایش هاست . لازم هم نیست تا دانشگاه تهران بری و از بچه های اونجا بپرسی . یه دقیقه وقت بذار برو توی سایت دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران و چارت گرایش ها رو دانلود کن .

تو دانشگاه تهران مهم نیست که چه گرایشی هستی با هر استادی که دلت بخواد میتونی درستو حتی پروژه رو برداری ولی تو شریف اصلا این طور نیست. گرایشها واقعا از هم جدا هستن

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم که به حرفام هیچ وقت نرسین
:w19:

دوست عزیز تعریف مهندسی کار کردن تو مقیاس ماکرو نیست.چه میکرو چه ماکرو کار یه مهندس طراحی و بهینه سازیه از هر طریقی که میخواد باشه(بر اساس یه سری استاندارد ها البته)مثلا یه مهندس نانو که کارش توی مقیاس خیلی خیلی کوچیکه امروزه چیزایی میسازه و کارایی میکنه و اونارو به ماکرو تبدیل میکنه که هیچ وقت نیمتونه مستقیم توی ماکرو انجامش بده.یا یه مهندس پلی مر از داده های شیمی آلی استفاده میکنه و کاری میکنه که ما الان اطراف محیط زندگیمون 80% مواد پلی مری بشن(حتی گوشی دستتون) و زندگیمون روی پلی مر و مشتقاتش بگذره.(اگه توی این زمینه ها سرک کشیده باشید و اطلاعات لازم رو داشته باشید)
یه مهندس باید از همه ی ابزارای علوم پایه برای پیشرفت کارش استفاده کنه و گرنه فقط عمران(چرت ترین رشته جهان:D) می شد مهندسی

"Che.Engineer"

عضو جدید
دوست عزیز تعریف مهندسی کار کردن تو مقیاس ماکرو نیست.چه میکرو چه ماکرو کار یه مهندس طراحی و بهینه سازیه از هر طریقی که میخواد باشه(بر اساس یه سری استاندارد ها البته)مثلا یه مهندس نانو که کارش توی مقیاس خیلی خیلی کوچیکه امروزه چیزایی میسازه و کارایی میکنه و اونارو به ماکرو تبدیل میکنه که هیچ وقت نیمتونه مستقیم توی ماکرو انجامش بده.یا یه مهندس پلی مر از داده های شیمی آلی استفاده میکنه و کاری میکنه که ما الان اطراف محیط زندگیمون 80% مواد پلی مری بشن(حتی گوشی دستتون) و زندگیمون روی پلی مر و مشتقاتش بگذره.(اگه توی این زمینه ها سرک کشیده باشید و اطلاعات لازم رو داشته باشید)
یه مهندس باید از همه ی ابزارای علوم پایه برای پیشرفت کارش استفاده کنه و گرنه فقط عمران(چرت ترین رشته جهان:D) می شد مهندسی

مهندسی رو تعیف نکردم منظورمو گفتم
تو این گرایشا یه شیمیست موفق تر از شماها عمل خواهد کرد.(این رو خودم به عینه دیدم ) بازم میگم تو این گرایشا باید ریز بشین.
منظورم همین بود
تعریف مهندسی شیمی رو تو درس ترم اول کارشناسی داشتیم.(آشنایی با مهندسی شیمی) اسم این رشته بد ترجمه شده
chemical به معنی ماده خام هستش، این مهندس باید این ماده خام رو به ماده مورد نظر تبدیل کنه. گرایش های مختلف هر کدوم بخشی از این کار رو به عهده میگیرن ولی بخش مهندسیش با بچه های طراحی و کنترل هستش;)

Arrrrash

عضو جدید
پس من یه ورودی از شما پیرتر می باشم....رمز موفقیت توی دانشکده فنی اراک چند مورد بیشتر نیست....یکی اینکه با استادا خوب کانکشن بزنی...دوم اینکه محدود به دانشکده نباشی و با تهران و حتی خارج از کشور در ارتباط باشی...به شدت دنبال مقاله و ISIباشی و سعی کنی با یه استاد مثه براتی که بهت آزمایشگاه می ده کار کنی...نتیجه اش میشه Applyeاز کانادا....خانم مهندس پورفلاح از همین طریق گرفت و زد و رفت.
انشالاه موفق باشی هم دانشکده ای....نمی دونم منو دیده بودی یا نه اما اگه hysysبا آل یاسین یا داورنژاد پاس کرده باشی احتمالا گذرمون بهم افتاده ...من hysysنصب می کردم;)

ولی من کامل از اراک زده شدم.اصلا محیطش خوب نیست
من این ترم hysys دارم.اتفاقا یک هفته ست موفق نمیشم نصبش کنم :(
اون کانکشن با استادارو واقعا راست گفتی،خیلیا اینجوری نمره گرفتن و حتی معدل الف شدن و...
اکثر همکلاسیام احتمالا باهات کلاس داشتن.من بخاطر خدمت ازشون جاموندم:smile:

ziiizooo

عضو جدید
چرا این 2 ماه نمیگذره زودتر.دارم روانی می شم.مرض داره سازمان سنجش انقد دیر میده :confused:.پارسال انقد دیر نمی گذشت که امسال میگذره

بالا