درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

vahid1900

عضو جدید
سلام در مورد رتبه بندی شرکت ها باید بگم که این رتبه بندی بر اساس توان نرم افزاری و سخت افزاری اون شرکت بهشون داده می شه در مورد توان نرم افزاری مثلا مدرک کارشناسی معماری یه امتیاز اگر داشته باشد مدرک ارشد معماری سه امتیاز داره (اینو مثال زدم)ور بر این اساس یه نمره هایی به اونا داده می شه در مورد سخت افزار ها هم مر بوط به تجهیزات و امکانات اون شرکت می شه که از چه ماشین هایی و چه امکاناتی برای شرکت و کاراشون استفاده می کنن هر چه این امکانات بیشتر باشه نمره بیشتری داره البته اینها همه دارای نمره های مشخص است که از رتبه های انها دقیق اطلاع ندارم.... راجب به دیگر سوالاتون هم یه چیز هایی دارم اگه پیدا کردم می فرستم.......فعلا

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام در مورد رتبه بندی شرکت ها باید بگم که این رتبه بندی بر اساس توان نرم افزاری و سخت افزاری اون شرکت بهشون داده می شه در مورد توان نرم افزاری مثلا مدرک کارشناسی معماری یه امتیاز اگر داشته باشد مدرک ارشد معماری سه امتیاز داره (اینو مثال زدم)ور بر این اساس یه نمره هایی به اونا داده می شه در مورد سخت افزار ها هم مر بوط به تجهیزات و امکانات اون شرکت می شه که از چه ماشین هایی و چه امکاناتی برای شرکت و کاراشون استفاده می کنن هر چه این امکانات بیشتر باشه نمره بیشتری داره البته اینها همه دارای نمره های مشخص است که از رتبه های انها دقیق اطلاع ندارم.... راجب به دیگر سوالاتون هم یه چیز هایی دارم اگه پیدا کردم می فرستم.......فعلا
این شرکتی که شما گفتید یه شرکت اجرایی ه؟بحث طراحی و نظارت چطور؟

vahid1900

عضو جدید
سلام شما اگر مراحل ثبت شرکت توی گوگل سرچ کنید همه چیز به شما می ده ....اگر شرکت فقط طراحی باشه فقط مدارک تحصیلی نمره می دن ....تا چند روز اینده براتون می پرسم که دقیقا چه جوری.....

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درخواست؛ اطلاعات اقلیمی کاشان

درخواست؛ اطلاعات اقلیمی کاشان

سلا بچه ها کسی راجع به این مطالبی که میگم میتونه کمکم کنه فقط خیلی فوریه چون شنبه تحویل پایانترممه:cry::cry:
این مطالبو راجع به (کاشان) میخوام:
1.بافت شهری2.پوشش گیاهی3.باد مناسب4.باد نامناسب5.تابش افتاب6.شیب زمین7.ارتفاع شهر
دیگه اینکه اگه کسی خودش خونه بروجردیها رو دیده میشه بگه چه پوشش گیاهی داخل و خارج این خونه بود و این پوشش گیاهی در داخل و خارج خونه چه تاثیری تو این خونه و اقلیم خونه داره؟
یه چیزه دیگه:کسی تا حالا شده رو اقلیم یه خونه مثلا خونه بروجردیها کار کرده باشه طوری که روی مثلا مقطع او خونه در زمستان شب وروز/تابستان شب و روز این چیزا رو نشون داده باشه:رسانش/حرکت گرما/حرکت هوا/باد مطلوب و غیر مطلوب/عمق نفوذ خورشید و سایه/برودت تبخیری....و از این چیزا که یه نمونه بذاره ببینم چه جوریه
خیلی مهمه ها کمک لطفا:gol::gol:

Bache porroo

عضو جدید
یعنی هیچکی نمیتونست کمکم کنه:warn::cry:من که جواباتونو همیشه سریع میدم یکیم جواب منو بده دیگه خیلی مهمه کاره پایان ترمه وقت ندارم دیگه:cry:
سلام
شما خودت که تو سرچ مطالب تبهر داری نتونستی اینارو پیدا کنی اونوقت .... ؟:surprised:

اینارو پیدا کردم هرچند احتمالا خودتون قبلا همه رو دیدین

http://www.mibosearch.com/word.aspx?wName=کاشان
http://www.kashanmount.com/Koohhaie kashan.asp
http://www.cloob.com/club/article/show/clubname/gardeshgarankashan/articleid/1687
بررسی اقلیم کاشان

http://landuse.blogfa.com/post-157.aspx
http://www.kashancc.ir/

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
شما خودت که تو سرچ مطالب تبهر داری نتونستی اینارو پیدا کنی اونوقت .... ؟:surprised:

اینارو پیدا کردم هرچند احتمالا خودتون قبلا همه رو دیدین

http://www.mibosearch.com/word.aspx?wName=کاشان
http://www.kashanmount.com/Koohhaie kashan.asp
http://www.cloob.com/club/article/show/clubname/gardeshgarankashan/articleid/1687
بررسی اقلیم کاشان

http://landuse.blogfa.com/post-157.aspx
http://www.kashancc.ir/
مرسی ولی اینا رو دیده بودم ولی بازم ممنون بیشتر دومین چیزی که گفتم برام مهمه این که اگه کسی تا حالا رو مقطع یه خونه همرفت رسانش.عمق نفوذ افتاب که با محاسبه زاویه تابش خورشید تو مقطع قابل نشون دادنه و.....اینجور چیزارو کار کرده یه نمونه بذاره فقط تا فردا وقت دارم
:cry::cry::cry:

mehdime007

عضو جدید
یعنی هیچکی نمیتونست کمکم کنه:warn::cry:من که جواباتونو همیشه سریع میدم یکیم جواب منو بده دیگه خیلی مهمه کاره پایان ترمه وقت ندارم دیگه:cry:
سلام
نمی دونم این مطالبو دیدی یا نه ؟!!!
به هر حال برات میذارمش تو همین سایت هستش ... اینم لینکش :
این مطالبش :
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=79196
تصاویر
http://aftab.ir/photoblog/page.php?id=2008
پلان و مقطعش هم تو همین سایت بود ها اما راستش گمش کردم حالا هم دیگه پیداش نمیکنم .

cyber

عضو جدید
سلام..ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز..
در مورد امتیاز بندی هم اگه لطف کنین توضیح بدین ممنون میشم
سپاس

atashpareh

عضو جدید
دوست عزيز مراحل ثبت دفتر طراحي با ثبت شركت در ادارات ثبت متفاوت است
.
دفتر طراحي با توجه به ضوابط نظام مهندسي و توسط خودش به ثبت ميرسه و جديداً براي استفاده از سهميه ي طراحي و نظارت پس از اخذ پروانه اشتغال ، شما بايد حتماً اين دفتر رو تاسيس كنيد...
مدارك مورد نياز براي اين كار رو ميتونيد از نظام مهندسي شهرتون دريافت كنيد. بعد از تحويل مدارك، يكي دو ماه هم مراحل اداري داره تا مجوز تاسيس دفترتون صادر بشه.
دفتري كه تاسيس ميكنيد ميتونه تك نفره يا چند نفره باشه. در صورت چند نفره بودن ظرفيت اشتغال اعضا با هم جمع ميشه ولي حتماً يك نفر بايد به عنوان مسوول تمام وقت دفتر، معرفي بشه.

در ضمن اگر به اجرا بيشتر علاقه داريد ميتونيد به جاي دفتر طراحي، تقاضاي دفتر مجري بديد. (هر 2 با هم نميشه)

موفق باشيد.

نگین تابش

عضو جدید
سوال-ارتباط بین معماری و کویر در طراحی

سوال-ارتباط بین معماری و کویر در طراحی

سلام به باشگاه مهندسان ایران
من یه سوال دارم لطفا جوابم را بدهید.کویر چه تاثیری در معماری دارد؟ ارتباط بین معماری و کویر در طراحی

khatriya

عضو جدید
بیشتر از لحاظ اقلیم تاثیر میزاره طراحی در اقلیم گرم و خشک نوشته اقای توسلی و گونه شناسی مسکن درونگرا رو بخونی کامل توضیح داده شده:)

• Like
واکنش ها: raha

parvizpasand

عضو جدید
با سلام اگه كسي از ثبت شركت پيمانكاري اطلاعاتي داره لطفا در موردش صحبت كنه ممنون ميشم......

majid-survey

عضو جدید
سلام

سوالتون یک کم نامفهوومه
جواب دوستمون وحید گنگ f,n!

منظورتون از طراحی و نظارت چیه؟
فعالیت بعنوان شخص حقیقی یا حقوقی؟

اگر منظورتون شخص حقیقی باشه شرکت نمیخواد و داشتن پروانه اشتغال نظام مهندسی کافیه

اما اگر منظورتون شرکت مشاور طراحی است که 1 کم طولانیه و توان فنی بالا میخواد (به تایپک فنون مناقصات من سر بزن تو عمران)

پروانه اشتغال نظام مهندسی امتیازی در ثبت شرکت مشاور نداره
اگر پروانه دارید و کار ندارید در حوزه استان خودتون میتونید فعالیت نظارت (و اگر پشت پروانه طراحی هم داشته باشید) طراحی انجام بدهید
عضو یک دفتر طراحی بشید و به نظام مهندسی و یا شهرداری(بسته به اینکه کی کارهارو تخص میکنه) حضور در اون دفتر رو اعلام کنید
فکر کنم به سوالات تمامی دوستان تو اون تایپک جواب داده باشم

آرام2

عضو جدید
سلام
دوست عزیزخیلی از معماران به خاطر متفاوت دیدنشان مشهور شدند.و سبک های جدیدی را به وجود آوردند.

smahdih

عضو جدید
سوال: تاثیر معماری شرق بر غرب

سوال: تاثیر معماری شرق بر غرب

درود به همه
دوستان یه سوالی داشتم ، می خواستم بدونم معماری شرق چه تاثیری روی معماری غرب داشته ؟ اگه واسه نمونه عکسم داشته باشه ممنون می شم:gol:

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود به همه
دوستان یه سوالی داشتم ، می خواستم بدونم معماری شرق چه تاثیری روی معماری غرب داشته ؟ اگه واسه نمونه عکسم داشته باشه ممنون می شم:gol:

سلام متقابل

یکی از روشن ترین تاثیرات معماری شرق (ایران ) در غرب تاثیر گنبد معروف سلطانیه روی گنبد کلیسای سانتا ماریا دلفیوره مال شهر فلورانس اثر برونلسکی هست .

میتونید به کتاب سبک شناسی مرحوم پیرنیا و رفرنسی که اونجا دادن نگاه کنید...

vahid1900

عضو جدید
سلام..یکی دیگر از تاثیرات معماری البته در معماری منظر تاثیر معماری منظر چین وژاپن بر معماری منظر انگلیس که به صورت مستقیم تاثیر خود را وارد کرده بود......و همچنین تاثیر معماری ایران در عرصه منظر بر روی معماری منظر اسپانیا که در کاخ الحمرا مشاهده می کنیم.......... در این عصر، تکنو لوژی استفاده از انرژ های پایدار مثل انرژی باد در ساختمان های غربی که از معماری بادگیر های ایرانی استفاده شده و....

smahdih

عضو جدید
بچه ها دستتون درد نکنه;) ، میتونید چند تا نمونه دیگه بگین ، یا منو به یه رفرنسی رجوع بدین؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاسیسات مکانیکی

تاسیسات مکانیکی

سلام
من این ترم باید پروژه برای درس تاسیسات مکانیکی تحویل بدم و الان یه مشکلی برام پیش اومده
استادمون گفته بود یه خونه ویلایی پیدا کنیم و اتلافات حرارتی همه جاش(دیوار سقف کف پارتیشن....)رو حساب کنیم. همینطور بهمون گفته دمای داخلی اتاق خوابها رو 72.دمای داخلی حمام رو 80 و دمای داخلی سرویسها و راهروهای خارجی رو 62 بگیرم و کلان گفتن دمای داخلی فضاهای عمومی مثل اشپزخونه رو هم 72 بگیریم
اما ویلای من یه پارکینگ کاملا محصور و سرپوشیده و بخش تاسیساتم داره دمای این 2تا رو چند باید بگیرم به نظرتون!!!!!؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
سلام
من این ترم باید پروژه برای درس تاسیسات مکانیکی تحویل بدم و الان یه مشکلی برام پیش اومده
استادمون گفته بود یه خونه ویلایی پیدا کنیم و اتلافات حرارتی همه جاش(دیوار سقف کف پارتیشن....)رو حساب کنیم. همینطور بهمون گفته دمای داخلی اتاق خوابها رو 72.دمای داخلی حمام رو 80 و دمای داخلی سرویسها و راهروهای خارجی رو 62 بگیرم و کلان گفتن دمای داخلی فضاهای عمومی مثل اشپزخونه رو هم 72 بگیریم
اما ویلای من یه پارکینگ کاملا محصور و سرپوشیده و بخش تاسیساتم داره دمای این 2تا رو چند باید بگیرم به نظرتون!!!!!؟؟؟

فکر میکنم اینجور فضا ها جزء فضاهای کنترل نشده به حساب میان و فقط روی حرارت فضاهای همجوارشون که کنترل شده هستن تاثیر میزارن
میزان تاثیر گذاری و روش محاسبشون هم تو مبحث 19 مقررات ملی اومده... البته مطمئن نیستم. دوستان دیگه اگر دقیق تر میدونند لطفا راهنمائی کنند

greatmemar

عضو جدید
با سلام
در مورد شرکت های پیمانکاری باید بگم که باید اول یه شرکت با موضوع مورد نظرتون توی اداره ثبت شرکتها ثبت کنی مثلا میتونه موضوع فعالیت شرکتتون ابنیه یا غیر باشد.
بعد اگه امتیاز لازم رو واسه گرید گرفتن داشتین متیونین گرید پیمانکاری بگیرین به این صورته که گریدها از 5 که کمترینشه شروع مشه تا به گرید یک میرسه واسه گرید 5 باید امتیاز 350 رو کسب کنین که واسه گرفتن این امتیاز سه نفر لیسانس که رشتشون مرتبط باشه با نوع تقاضای پیمانکاری میخواد که البته حداقل یکشون باید 3 سال سابقه کار داشته باشه وگرنه از رتبه خبری نیست.

روياي ماه

عضو جدید
باید وسیله باشه
یا یه نماد؟
مثلا تو برنامه ماه عل
یه خانومه که فلج بود
گفت که اونها همیشه دنیا رو یه جور دیگه می بینن
چون شکل همه چیز از پایین فرق داره

تو یه معمار هستی پس باید متفاوت با یه کسی باشی که جغرافی خونده که تمام حواسش دنبال این هست که اطلاعات هواشناسیشو دائم در اختیار همه بذاره یعنی باید دنیا رو بر اساس تصوری که داری بیان کنی
میتونی یه شهری که همه مردمش حواسشون به ارتفاع ساختمون هاست تو دیدت یه چیز دیگه باشه میتونی کل یک منطقه از شهری رو با تمام ساختموناش فقط پلان تصور کنی یا اینقدر تصورت قوی باشه یه من زمین خالی رو بتونی تو ذهنت شهرک سازی کنی .
دوست عزیز اینا راهنمایی های استاد خودم بو در اختیارت گذاشتم
امیدوارم به دردت بخوره;)

designshine

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای طراحی بنای یادبود

درخواست راهنمایی برای طراحی بنای یادبود

سلام دوستان عزیز
برای کلاس طراحی معماری از ما خواستند که یک فضای یادبود برای افرادی که طی درگیری های اخیر بانکوک کشته شدند ، طراحی کنیم.
این فضای یادبود جلوی یک معبد بودایی ساخته میشه و نهایتا می تونه 30 متر طول و شش متر عرض داشته باشه
این فضا باید به گونه ای طراحی بشه که با ورودی معبد ، یکی بشه
یعنی فضایی که طراحی میشه هم ورودی هستش و هم بنای یادبود
و هدف جذب افراد به سمت معبد هستش
حالا درخواست من اینه که به نظر شما این فضا چه ویژگی هایی باید داشته باشه از نظر شما
ایده ای برای طراحی دارید؟
اطلاعات اینکه:
طی درگیری های اخیر بانکوک ، قریب به صد نفر کشته شدند
توی معبد شش نفر کشته شدند که هر شش نفر طرفدار حزب قرمز بودند( معروف به red-shirt)
گویا تایلندی ها نمادی برای شهید و کشته ی جنگی ندارد

پیشاپیش از همه تشکر می کنم :gol:

آخرین ویرایش:

designshine

عضو جدید
توی این عکس:
دو تا دایره ی قرمز رنگ ، دو تا از بزرگترین مرکز خریدهای بانکوک هستند
دایره ی زرد رنگ، مجموعه ی معبد هستش
خط آبی رنگی که این دو تا رو به هم وصل می کنه ، پیاده روی هوایی هستش که مردم اکثرا ازش استفاده می کنند و از پیاده روهای خیابونی(سمت معبد و طرف مقابل خیابون) کمتر استفاده میشه، به همین دلیل خیلی از افراد اصلا متوجه حضور معبد نمیشند.
حالا من باید این فضای یادبود رو توی منطقه ی سبز رنگ طوری طراحی کنم که جدا از اینکه با درب ورود و خروج تلفیق شده باشه و مفهوم هم داشته باشه ، مردم رو هم به سمت این معبد جذب کنه

پیوست ها

• akssss.jpg
    akssss.jpg
    63.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

designshine

عضو جدید
دوستان خواهشا لطفا این تن بمیره یه کمکی بکنید :redface:
ایده ای ، راهنمایی ای چیزی
من باید تا هفته ی بعد دو تا مدل ازش درست ، تمام نقشه هاش رو هم بکشم
یعنی نهایتا تا فردا شب باید ایده تکمیل شده باشه

jafar mehrkhani

عضو جدید
شما از یک آبنما برای تفهیم مطلب استفاده کنین و لیستی از کلماتی رو که باید اونارو به افراد القا کنین بنویسین بعد ببینین چی شمارو به هدفتون میرسونه

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
نظر سنجی مهم در رابطه با معماری ایران

نظر سنجی مهم در رابطه با معماری ایران

بچه های باحال و هنرمند معماری سلام؛
لطفا در صورت داشتن معلومات در این نظر سنجی شرکت کنید:;)
:(به نظر شما دلیل فقدان معماری در دهه های اخیر ایران چی میتونه باشه و چه پارامتر هایی میتونه این فاجعه رو جبران کنه :que::que::que:

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خوب من نظر خودمو میگم اگه بخوایم از اوله اول به قضیه نگا کنیم فرض کنید ما الان یه بچه پیش دانشگاهی رو داریم که با 1000 امید ارزو میخواد کنکور بده و معماری بخونه که از بین این دانش اموزا به به جرات میشه گفت 90% اونها نمیدونن معماری چیه فقط از چیزایی که شنیدن میدونن دهن پر کنه نقاشیو کاردستیم که داره پس حتما خیلی جالبه دیگه !!!!
حالا این بچه میره کنکور میده اونم چه کنکوری (ریاضی فیزیک شیمی دینی قران ادبیات........)خلاصه از شیر مرغ تا جون ادمیزاد رو امتحان میده جز چیزایی که کوچیکترین ربطی به هنر و خلاقیت این بچه داشته باشه!!الحمدلله از اونجایی که الان تو ناکجاابادم رشته معماری ساختن(فک کنم تا یکی 2 سال دیگه همه ده ها و روستا هام دانشگاه معماری داشته باشن!)پس 100% این بچه بالاخره یه جایی هست که معماری قبول شه و جای هیچ نگرانی نیست!حالا این بچه خوشحال خندون میاد وارد دانشگاه معماری میشه تا چند هفته خیلی خوش میگذره بهش محیط جدید دانشگاهو نقاشیو کاردستیو ... (پیش خودش میگه :بابا این کارا رو که همه بلدن!!)اما یه کم بعد که مجبور میشه N شب نخوابه برا اون چیزایی که قبلا بهشون میگفت نقاشیو کاردستی تازه میفهمه که ای داد بیداد من این کاره نیستم!!!چون با تصور ریاضی فیزیک شیمی اومده وارد دانشگاه شده و الان با کلی کار عملی که حالا دیگه فهمیده قضیه نقاشیو کاردستیو اینا نیست روبرو شده!پس 2تا کار میتونه بکنه یا انصراف میده(که خییییییلیا ترم اول این کارو میکنن)یا با پررویی تمام (با این که احتمالا چیزی تو خودش نمیبینه)ادامه میده بالاخره مامان بابا با 1000 امید ارزو فرستادنش معماریو کلی دارن پزشو میدن!ترمای اول یه کم گیج میزنه اما کم کم متوجه چیزی میشه که خیلی خوشحالش میکنه و اون چیزی نیست جز دکون معماری(انجام پروزه های 3دی فوتوشاپ حتی ایده دان کلا جاهایی هست که میری میگی من طرح مثلا2 هستم خودشون برات ایده میدن 3دی میسازن فوتوشاپ میکنن چون ممکنه دستات خراب شه ماکتتم میسازن و شما باید لطف کنی زحمت بکشی منت بزاری پروژه امادتو ببری تا دانشگاه به استاد نشون بدی اگه سختت نیست!)و اینجاست که این بچه به این نتیجه میرسه که خوب شد انصراف ندادمااا دیگه رشته هلو برو تو گلوتر از این رشته از کجا میخواستم گیر بیارم!!!
حالا طرف دیگه استادای نازنین هستن که میشه گفت اکثر وقتا به 3 دسته تقسیم میشن
1.اساتیدی که اصلا چیزی بلد نیست که بخوان بهت یاد بدن و فقط میدونن که موظفن فلان ساعت شما رو تو کلاس نگه دارن
2.استادایی که یه چیزایی بلدن شایدم خیلی بلدن اما به شدت واهمه دارن دست رو دست زیاد شه و انگار اگه دانشجویی چیزی از اونا یاد بگیره نون اونا رو اجر میکنه پس ترجیح میدن دانشجویه بدبختو تا میشه گمراه کنن و هر جا کوچیکترین خلاقیتی تو کار این دانشجو دیدن تو نطفه خفش کنن و چنان بزنن تو ذوقش که تا اخر عمرش دیگه از این کارا نکنه!!!
3.استادایی که جدن بارشونه اما مساله اینجاست که هرکی حالیشه که نمیتونه استاد و معلم شه و مشکل این دسته اینه که هر چه قدرم تلاش کنن نمیتونن چیزی رو که بلدن انتقال بدن به دانشجو یعنی بلد نیست این کارو بکنن چون اموزش این کارو ندیدن!
البته یه دسته چهارمی هم هستن که هم بلدن هم خوب انتقال میدن اما تو جای درستی برا تدریس گذاشته نشدن یعنی تخصص استاد مثلا تو درس تنظیم شرایط محیطیه اما گذاشتنش داره طرح درس میده که خود استاد بیچارم اینجا گیج میزنه!
حالا برمیگردیم به همون دانشجو که خوشحالو خندون البته با کلی خرج که رو دست مامان باباش گذاشته پروژه امادشو با اعتماد به نفس کامل میبره دانشگاه و باز تو اینجا نکته جالبی که هست اینه که استاد با این که کاملا متوجه میشه این کار کار خود دانشجو نیست کلی خوشحال میشه از دیدن این کار چون وقتی مدیر گروه میاد پایین کارارو ببینه چشاش چند تا میشه و میگه به به چه استادی چه دانشجوهایی!پس در نتیجه بالاترین نمره به همین دانشجو که کوچیکترین زحمتی به خودش نداده تعلق میگیره و اون معدود دانشجوهای خلاقو زحمت کش به شدت سرخورده میشن!
و در اخرم چون مامان و بابا از اول به بچه قول دادن که شما فقط مدرکو بگیر ما انقدر پارتی داریم که به راحتی وارد بازار کارت کنیم پس دانشجوی خوشحال ما با این که هیچی حالیش نیست اما با اعتماد به نفس کامل وارد بازار کار میشه و اون معدود دانشجوهای خلاقو زحمت کشم میرن زیر دست همینجور ادما تا روزی که کلا کلمه خلاقیت از ذهنشون کاملا پاک شه

(همه اینا که گفتم فقط یه جنبه قضیه هست که مربوط به دانشگاه وای به حالی که بخوای وارد کار اجرایی شی)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید زیاد حرف زدم امانتیجه اخلاقیه حرفامم بزارین بگم!:smile:
1.باید تو مدارس اشنایی با رشته های دانشگاهی رو به شکل درستی بزارن و دانش اموزان عزیز پیش دانشگاهی (معماری نقاشی و کار دستی نیست) لطفا اگه خلاقیتی تو خودتون نمیبینین وارد این رشته نشین واین همه خرج الکی رو دست مامان و باباتون نزارین رشته های کم خرجتری هم برای شما وجود داره!
2.یه جوری باید جلوی این پروژه های اماده تو دانشگاه گرفته شه و با دانشجوهایی که این کارو میکنن به شدت برخورد شه
3.اساتید هم از ابتداو هم هر چند وقت یک بار باید مورد امتحان و اموزش قرار بگیرن و بدون رودر واسی اساتیدی که توانایی تدریس ندارن حتی اگه خیلی بارشونه نباید برای تدریس وارد دانشگاه شن
4.کاربرد دروسی که میخونیم تو معماری معلوم شه مثلا هیچ دانشجوی نیست که بدونه ایستایی بتن فلز و این مساله هایی که حل میکنه اصلا کجا به دردش میخوره باید این درسا همراه با درس طرح مورد استفاده قرار بگیرن
5.از همون ابتدای طرح1 یا حتی مقدمات1 همونقدر که به خلاقیت و زیبایی کار بچه ها اهمیت داده میشه به نکات اجراییش هم توجه شه و برعکس
6.به جای درسایی مثل قران دینی ................ که ماشالله کم هم نیست درسایی مثل اسکیس و راندو اموزش نرمافزارهای مختلف معماری و... این جور چیزا اموزش داده شه تا دانشجوی بدبخت با این همه پولی که داره برا دانشگاه میده یه خرج اضافه برا رفتن کلاسای مختلف تو اموزشگاها(که اونام یه جور دیگه دکون معماری باز کردن)نداشته باشه
7. و در اخر اینکه هر جوری که هست جلوی پارتی بازی تو کارای اجرایی گرفته شه
:gol:

بالا