درخواست : پایان نامه با عنوان خانه صلح ملل

m.sepahizadeh

عضو جدید
با سلام میخواستم اگر ممکنه ازتون راهنمایی بگیرم.
من واسه طرح نهاییم تو کارشناسی به پیشنهاد استاد راهنمام موضوع خانه صلح مللو انتخاب کردم ولی هیچ نمونه موردی نداره و مطلبی در موردش نیست. خانه صلح ملل جاییه مثل گفتگوی تمدنهاست که افراد با فرهنگهای مختلف با دیدگاههای سیاسی مختلف یا دین های متفاوت و یا ایالتها و کشورهای مختلف بتونن اونجا تبادل اطلاعات کنن سایتشو میخوام تو هرمزگان بردارم ولی دقیقا نمیدونم چه فضاهایی توش لازمه طراحی کنم و اینکه چ چیزایی توش ب کار ببرم ک نماد همبستگی و صلح باشه. میشه هرچی ب ذهنتون میرسه و تجربه دارین بهم بگین
مرسی

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست خوبم
راستش در رابطه با انتخاب موضوع پایان نامه یکی از مواردی رو که مطرح میشه که باید مد نظر داشت وجود منابع مطالعاتی کافی ( ترجمه شده و یا در اختیار داشتن منابع کافی خارجی برای ترجمه ) و شناخت نسبی طراح از موضوع هست ...
ولی الان اگر انتخاب کردین و مطمئن هستین به انجامش با داشتن زمان کافی به صورت ساده بخوام بگم سالن صلح ملل چندان فضای پیچیده ای به نظرم نمیاد و یک سالن همایش و اجلاس هست که جنبه نمادین داره ...!
در مورد سایت هم نمیدونم ولی فکر میکنم بهتر هست جنبه توریستی داشته باشه شهرهایی مثل اصفهان و شیراز و یا در استان هرمزگان جزیره کیش خیلی مناسبه

و کلیات فضاهایی که میتونه داشته باشه :

• سالن همایش و اپرا ( محل اصلی اجلاس )
  • و اتاق های کنفرانس و ملاقات خصوصی
  • موزه تاریخ ملت های مرتبط با این خانه صلح ( مثل کشورهای اسلامی - ادیان مختلف - کشورهای اروپایی - خاوریانه - ملل دنیا )
  • مرکز تحقیقات و مطالعات ( در رابطه با ..... )
  • کتابخانه
  • نمایشگاه های کوچک

نمونه موردی
دو نمونه موردی در ایران که میتونم مثال بزنم ....
سالن اجلاس سران - تهران
سالن اجلاس سران - اصفهان ( فکر میکنم در حال ساخت هست ! )

1- از مقر اصلی سازمان ملل متحد نیویورک شروع کنین
2-نمونه دیگر ساختمان اجلاس کشورهای اروپایی میتونه باشه

3-و دیگری در قزاقستان و اثر سرنورمن فاستر Palace of Peace and Reconciliation
http://www.semboldevelopment.com/en/pages/48.html

The Palace of Peace and Accord

The Palace of Peace and Accord is a 77 m high building in Astana, the capital of Kazakhstan. The structure was built by Sembol Construction and opened in late 2006. The concert hall for 1500 seats was officially opened and approved by Montserrat Caballe. It had been designed and built specifically for "Congress of Leaders of World and Traditional Religions." Pyramid - the center of religious studies and religious tolerance. The pyramid portion of the building is 62 m high which sits on a 15 m high earth covered block. All of this construction is above ground level. Though the landscaping of the park rises up to cover the lower levels, these are not in fact basements. Palace of Peace and Accord is one of the attractions of the capital. Pyramid has become a symbol of unity of different religions, ethnicities and cultures, opening up the nation and state around the world. The idea of creating a "Palace of Peace and Accord" held by the President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev, and was presented by him at 1st Congress of World and Traditional Religions held on 23-24 September 2003 in Astana. In 2006, the Palace of Peace and Accord had taken the delegates and participants of the Second Congress.
The project’s author of is a well-known British architect Norman Foster

4-- و دیگر بناهای دیگری که میتونین با عنوان Peace building جستجو کنین !

البته نمیدونم میتونین روی این هم کار کنین برای خودم جالب هست بناهای متروک شوروی سابق !
مثلHouse of the Bulgarian Communist Party, Bulgaria سالن اجلاس حزب کمونیست بلغارستان !
http://humanplanet.com/timothyallen/2012/02/buzludzha-buzludja-bulgaria

در رابطه با کانسپت
این مورد آخر طرح های موزاییکی جالبی داره و با توجه به ایرانی بودن موزاییک شاید بتونین ازش استفاده زیادی کنین !! و حتی با توجه به اینکه این خانه صلح هم از تکه های ملت های مختلف تشکیل میشه اگر ایده موزاییک رو پرورش بدین به شکل پخته تری شاید شاید بشه به عنوان کانسپت ازش استفاده کرد ...!

المان های ایرانی دیگر گل لوتوس( نیلوفر آبی ) داریم که در نگاره های تخت جمشید و در دست سران هست و برگهای این گل ... !

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
زیر فضاهای خانه صلح

1- آمفی تئاتر
2- سالن چند منظوره
3-سالن همایش و اپرا با تجهیزات صوتی-تاسیساتی-روشنایی هوشمند
4-سالن اجتماعات
5-سالن کنفرانس
6-سالن انتظار
7-مرکز تحقیقات و مطالعات
8-موزه تاریخ ملت های مرتبط با خانه صلح
9-مجموعه آموزشی
10-کتابخانه
11-سایت کامپیوتر
12- ساختمان اداری(شامل تمامی فضاهای مورد نیاز طرح)
13- نمایشگاه
14-فروشگاه محصولات فرهنگی
15-فضای ملاقات ادیان
16-کارگاه برای کودکان
17-فضای استراحت و انتظار روسای کشورها
18-اطلاعات
19-انتظامات
20-حراست
21- زمینهای ورزشی
22- سالن ورزشی
23- کارگاه های صنایع دستی
24- رستوران