درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

DELTASADRA

عضو
سلام
ازتون ممنون میشم اگه بتونید این مقاله رو واسم دانلود کنین.

http://www.informaworld.com/smpp/content~db=all~content=a917486682
(CFD Simulation of Boiling Flows Using the Volume-of-Fluid Method within OpenFOAM )

دوست عزیز مقاله شما در فایل ضمیمه است.
التماس دعا.

یارب دل پاک و جان آگاهم ده ......آه شب و گریه سحرگاهم ده
در راه خود اول ز خودم بیخود کن .... بیخود چو شدم ز خود بخود راهم ده

پیوست ها

• CFD Simulation of Boiling Flows Using the Volume-of-Fluid Method within OpenFOAM.pdf
    848.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alifrd

عضو جدید
كمك در مورد برنامه نويسي محاسبات عددي

كمك در مورد برنامه نويسي محاسبات عددي

با سلام

كسي هست بتونه برنامه بنويسه واسه روش نصف كردن و روش نيوتن براي درس محاسبات عددي يا واسم از جايي بيدا كنه بزاره واسه دانلود
خيلي ضروري لازم دارم

ممنون

تراب

عضو جدید
گزارش کار اکساسیون احیا نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لازم دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ضروریه

ghabreson

عضو جدید
کمک مقاله انگلیسی

کمک مقاله انگلیسی

سلام من یه مقاله انگلیسی در مورد شیمی می خوام کسی می تونه کمکم کنه مهم نیست که شیمی آلی باشه یا تجزیه یا معدنی و... فقط یه مقاله معتبر باشه.تاکید مقاله معتبر.;)

oj2008pc

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند ترم 4 هستم .
خیلی دوست دارم مقاله بنویسم که هم برای ادامه تحصیل و هم برای آینده شغلی به دردم بخوره .
ولی نمیدونم درباره چه موضوعی بنویسم و چجوری بنویسم .
تو سایت science direct سرچ کردم و هیچی از اون مقالات نفهمیدم
اگر امکان داره راهنمایی کنین
متشکر

ENERJHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بهم بگین یک شیر در صنعت چگونه می تواند یک سیال را گرم کند؟

chenosu

عضو جدید
راهنمایی میخوام

راهنمایی میخوام

سلام خدمت همه ی شما مهندسای عزیز.....
من دانشجوی ترم 3 مهندسی شیمی هستم.میخوام تو تابستون روی یه نرم افزار در حد توان خودم کار کنم.
چه نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

من دانشجوی ترم 3 مهندسی شیمی هستم.میخوام تو تابستون روی یه نرم افزار در حد توان خودم کار کنم.
سلام من فعلا متلب رو پیشنهاد میکنم برای شروع خیلی خوبه
چون چه بخوای چه نخوای باید ازش استفاده کنی:gol:

جانباز %99

عضو جدید
ولو های ژول تامسونی

ولو های ژول تامسونی

ایا ولو هایی به اسم ولوژول تامسون وجود داره ؟ و اگه هست چه رابطه ای با رابظه ژول تامسون دارد ؟
و اگه با انتالپی ثابت فشار به شدت افت کنه سیال گازی دو فازی میشه یا نه ؟

User Name

عضو جدید
افزایش اصطکاک !؟

افزایش اصطکاک !؟

راهکاری برای افزایش اصطکاک در مایعات بخصوص آب حین جابجایی سراغ دارین!؟:eek:

آخرین ویرایش:

ENERJHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
همون جور که دوست عزیزمون گفت matlab نرم افزاری که خیلیبه دردتون می خوره و هم الان وقت مناسبی برای یادگیری اون هست چون بقیه نرم افزارهارو الان شما نمی تونی ازشون استفاده کنی

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
چرا هیچکس هیچ وقت جواب سوالای منو نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry:

Belt Dryer یا خشک کن نواری رو برای ظرفیت های بالا استفاده میکنند مواد از یه طرف وارد دستگاه میشن و با تماس با هوای گرم و ***** شده رطوبتشونو از دست میدن و خشک میشن.یکی از مزیت های این نوع دستگاه ها اینه که ماده آلودگی خیلی کمی خواهد داشت...
تو فایل زیر هم عکس این خشک کن هارو میتونی ببینی که شرکت زیمنس آلمان سازنده اش بوده.
Belt Dryer System
تو فایل زیر هم تقریبا یه شرح کلی از خشک کن های نواری که تحت خلا کار میکنن براتون قرار دادم.
Download
موفق باشید:gol:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
با سلام
من کوانتومتری (آنالیز شیمیایی) چدن GGG40 را میخواستم .کسی داره؟

سلام
فکر کنم تو تالار مواد مطرح میکردید بهتر نتیجه میگرفتید.
راستش من اینو پیدا کردم نمیدونم کمکتون میکنه یا نه.
چدن GGG40

hormozdi

عضو جدید
تا جایی که من می دانم شیری با این عنوان وجود ندارد. هر شیری که نیمه باز باشد بطور خودکار با افت فشار ایجاد شده، پدیده ژول-تامسون را بوجود می آورد. البته استفاده از شیرهای کنترلی رایجترین طراحی است ولی استفاده از شیرهای عادی هم غیر از فرسودگی در شیرهای مذکور و احتمال تغییر درصد باز بودن آن، مشکل خاصی ایجاد نمی کند.
دو فازی شدن یک گاز، کاملا به منحنی تعادل آن بستگی دارد. اگر طبق منحنی تعادل، در دما و فشار بعد از شیر، گاز در ناحیه دو فاز قرار گیرد، دو فازی شدن رخ می دهد.

engineer84

عضو جدید
حجم مولی یخ

حجم مولی یخ

با سلام من به حجم مولی یخ در چند دما و فشار نیاز دارم لطفا هندبوکی که این اطلاعات را داشته باشه برام بذارید

spritname

عضو جدید
کمک کمک

کمک کمک

سلام
چند تا سوال از دستور کار آزمایشگاه فیزیک 2 است که جواب ها را نمی دونم
لطفا اگر میتونید راهنمایی یا پاسخ خوتون را پست کنید
http://upload.iranblog.com/7/1271877536.jpg

afs@ane

عضو جدید
Belt Dryer یا خشک کن نواری رو برای ظرفیت های بالا استفاده میکنند مواد از یه طرف وارد دستگاه میشن و با تماس با هوای گرم و ***** شده رطوبتشونو از دست میدن و خشک میشن.یکی از مزیت های این نوع دستگاه ها اینه که ماده آلودگی خیلی کمی خواهد داشت...
تو فایل زیر هم عکس این خشک کن هارو میتونی ببینی که شرکت زیمنس آلمان سازنده اش بوده.
Belt Dryer System
تو فایل زیر هم تقریبا یه شرح کلی از خشک کن های نواری که تحت خلا کار میکنن براتون قرار دادم.
Download
موفق باشید:gol:
مرسی حمیدرضا جون!!!!
ممنون که به سوالم جواب دادی!:gol:

hormozdi

عضو جدید
سوال بسیار عجیبی پرسیدید. چون در انتقال سیالات یکی از مهمترین مسایل، کاهش افت فشار می باشد. به هرحال یکی از روشها برای افزایش افت فشار جهت انتقال، که می توان به آن افزایش اصطکاک هم گفت، کاهش دمای سیال است که باعث افزایش ویسکوزیته می گردد و با کاهش رینولدز، ضریب اصطکاک را افزایش می دهد.

shivana

عضو جدید
با سلام من به مقالات زیر احتیاج فوری دارم
1- Hydromagnetic flow in a porous duct
JournalProceedings Mathematical SciencesPublisherSpringer India, in co-publication with Indian Academy of SciencesISSN0253-4142 (Print) 0973-7685 (Online)IssueVolume 74, Number 2 / August, 1971DOI10.1007/BF03047395Pages83-90Subject CollectionMathematics and StatisticsSpringerLink DateFriday, June 26, 2009

2-
The Starting Flow in Ducts Filled with a Darcy–Brinkman Medium

JournalTransport in Porous MediaPublisherSpringer NetherlandsISSN0169-3913 (Print) 1573-1634 (Online)IssueVolume 75, Number 1 / October, 2008DOI10.1007/s11242-008-9210-3Pages55-62Subject CollectionEarth and Environmental ScienceSpringerLink DateThursday, February 07, 2008

User Name

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون از توجهی که به این پست انجام دادی

من میدونم که برای جریان آرام بر روی سطوح مسطح از تشابه رینولدز-استانتون برای محاسبه ضریب اصطکاک و همچنین دقت در فرم کلی معادله میشه عوامل موثر بر افزایش اصطکاک رو شناسایی کرد .

Stx Pr^2/3 = Cfx/2

اما بدنبال عواملی هستم که اولا این ضریب رو بطرز چشمگیری البته بدون زیان بر روی سیستم ، از جمله زیانهای مصرف بیش از حد انرژی در ورودی یا عوامل خوردگی و یا هر مسئله دیگری افزایش داد و ثانیا اینکه نیاز به فرمولهای حاکم بر این مسئله در جریان درهم و در درون یک راکتور با توان تجزیه و تحلیل داده ها هستم.

البته متوجه ام که کاملا در خلاف جهت نظر همه مبنی بر کاهش اصطکاک حرکت میکنم که بدنبال نتیجه ای خاص هستم.

بازهم متشکرم و ممنون میشم دوستانی که با اساتید سیالات و یا انتقال حرارت در ارتباط اند یه مشورتی هم با این عزیزان داشته باشن.

negin1313

عضو جدید
سلام

کسی میدونه به ماشین حساب fx4500 ,casio میشه سه معدله سه مجهول حل کرد یا نه
اگه آره چه جوری؟:(

بالا