درخواست های مرتبط با:سایت پلان و تحلیل سایت

fereshteh_a

عضو جدید
سلام. در مورد طراحی یک نیمکت همراه با آبنما کمکم کنید. ایده باید خیلی جدید باشه.

hth

عضو جدید
درخواست؛ اناليز سايت

درخواست؛ اناليز سايت

دوستان عزيز بازم سلام.
در مورد اناليز سايت اطلاعات ميخواستم.كمكم ميكنين؟؟؟؟؟؟همينطوراشنايي با مفهم چندتا فلش.مرسيييييييي.:redface::smile:

bahar-mehraz

عضو جدید
درخواست؛ تحلیل سایت بوشهر

درخواست؛ تحلیل سایت بوشهر

سلام. اقیلم بوشهر و تحلیل قطعه زمینی در بوشهر میخوام. با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

Azade-TFT

عضو جدید
salam.bebekhshid ke fingilish tayp mikonam akhe font farsim kharabe.duste azizam hth age mituni ketabe" chegune memarane tarahi konime 2" ro hatman begir akhe etelaate ziadi dar morede analiz sait va anvae feleshha va alaeme grafiki behet mide.RUZ KHOSH.

setayesh87

عضو جدید
سلام. همونطور کهazade -tft گفت، کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم 2 واقعا بدرد میخوره. ولی اگه نتونستی بخونیش، به طور خلاصه باید موارد زیر رو بررسی کنی:
دسترسی ها، هم جواری ها، جهت تابش نور، جهت وزش باد،(باد مزاحم) تاثیر فضاهای مجاور(مسکونی فرهنگی اداری و...).
قسمت دوم سوالتم متوجه نشدم.

marya

عضو جدید
مسیر

مسیر

سلام به همگی میخام یه مسیری طراحی کنم که ریتم سکوت یا هیجان یا شادی و...داشته باشه لطفا کمکم کنین البته نمای این مسیر برام مهمه

اسبق

عضو جدید
تحلیل سایت پلان

تحلیل سایت پلان

سلام دوستان مهندس . از دوستان هر کسی در مورد نحوه تحلیل سایت پلان از نمونه فلشهاش گرفته تا مسیر باد مزاخم و غیره یه توضیح کامل اراِیه کنه ممنون می شوم :D

اسبق

عضو جدید
تحلیل سلیت پلان

تحلیل سلیت پلان

سلام دوستان مهندس . از دوستان هر کسی در مورد نحوه تحلیل سایت پلان از نمونه فلشهاش گرفته تا مسیر باد مزاخم و غیره یه توضیح کامل اراِیه کنه ممنون می شوم :D

Azade-TFT

عضو جدید

salam.vasey tahlile sait shoma mitunid az ketabe "chegune memarane tarahi konime 2"estefade konid akhe tamume etelaati ke vase tahlile sait behesh niaz darin toy in ketab hast.RUZ KHOSH..

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
"گرافيك و تحليل سايت "-مرتضي صديق و ميثم صديق
خيلي كتاب خوبي هست.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . دو تا كتاب هست كه مي تونه كمكتون بكنه.
گرافيك و تحليل سايت مرتضي صديق- ميثم صديق
چگونه معمارانه طراحي كنيم 2 - احسان طايفه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/30943-آناليزسايت/page2

اينم ادرس يه تاپيك تو تالار در همين مورد اگه سايت با ادرس باز نشد ادرس پايين پيدا كنيد.

eng.memar

عضو جدید
منم کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم جلد 2 رو پیشنهاد می کنم.(فصل 2)
کتاب تکنیکهای راندو در معماری هم آنالیز های خیلی زیبایی داره(فصل 3);)
اینم یه نمونه از آنالیزهای من:(شهرداری سایناتسالو, اثر آلوار آلتو)

Pictures 071.jpg

eng.memar

عضو جدید
به کتاب تکنیکهای راندو در معماری هم سر بزنید. سایت ها رو خیلی زیبا آنالیز کرده :smile:

اسبق

عضو جدید
سلام به همگی میخام یه مسیری طراحی کنم که ریتم سکوت یا هیجان یا شادی و...داشته باشه لطفا کمکم کنین البته نمای این مسیر برام مهمه

سلام. دوست عزیز معمولا تا جایی که من میدونم مسیرهای منحنی نشاط آور هستن و اغلب در پارکها و ویلاها از این نوع مسیرها استفاده می کنند . مسیرهای راست نشان دهنده زسمی بودن جایی هستن مثلا در ارگانهای اداری یا دادسراها . معمولا در مسیرهای دسترسی از عناصری تکرار شونده استفاده می کنند که ریتم حرکت را ایجاد کنند مثل مثل تیرهای جراغ

ASDNA

عضو جدید
سلام ، توصیه می کنم کلمه های Land Art , Creative bench , Pedestrian Furniture ,... رو توی گوگل سرچ کنین و نتایج رو ببینین ، با عث میشه ذهنتون باز بشه

eng.memar

عضو جدید
منم توصیه می کنم فضاهای انتظار و Flexible furniture رو ببینی دوست عزیز.ایده های جدیدی داره :)

Azade-TFT

عضو جدید

سلام میشه بگین که این مسیر رو باید واسه ی کجا طراحی کنید آخه این خیلی مهمه.

Azade-TFT

عضو جدید

اگه یه خورده بیشتر در مورد سوالتون توضیح بدین شاید بتونم بهتون کمک بدم.

Azade-TFT

عضو جدید
سلام. دوست عزیز معمولا تا جایی که من میدونم مسیرهای منحنی نشاط آور هستن و اغلب در پارکها و ویلاها از این نوع مسیرها استفاده می کنند . مسیرهای راست نشان دهنده زسمی بودن جایی هستن مثلا در ارگانهای اداری یا دادسراها . معمولا در مسیرهای دسترسی از عناصری تکرار شونده استفاده می کنند که ریتم حرکت را ایجاد کنند مثل مثل تیرهای جراغ

سلام.مهندس مسیر منحنی در خیلی از جاها هم بیان کننده ی حرکت هست یا مسیرهایی که خیلی شکستگی دارن در مخاطب حس کنجکاوی و هیجان رو ایجاد می کنن.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری منظر + طراحی فضای سبز

معماری منظر + طراحی فضای سبز

سلام دوستان...:gol:
من دنبال یه دوره آموزشی معماری منظر میگردم اما هرچی سرچ میکنم به نتیجه ای نمیرسم :w05:
با مجتمع فنی هم تماس گرفتم اما نداشتن....
تا الان فقط میدونم دانشگاه تهران این دوره رو داره اما از شرایطش چیزی نمیدونم...
اگه در این باره اطلاعاتی دارین ممنون میشم کمکم کنید :w30:
راستی اگه در مورد نرم افزار landscape هم اطلاعاتی دارین لطف کنین به منم بگین :)

AIDA.E

عضو جدید
کمک فکری در طراحی یک محوطه پیاده رو

کمک فکری در طراحی یک محوطه پیاده رو

باسلام به همگی دوستان.
این ترم ما قرار است که یک محوطه پیاده به طول 100 متر و عرض 20متر رو طراحی کنیم.البته این محوطه یه سری تو رفتگی های 5 متری هم دارد و یک طرف این مسیر چند تجاری قرار داره.لطفا واسه چگونگی تعریف ورودی ها(که هر دو طرفش ورودی داریم و چگونگی تعریف فضاهاوچگونگی سکانس بندی فضا ها(با چه عناصری)و چگونگی جایگذاری مبلمان شهریو.......ودر کل یه ایده ی کلی.یه فرم کلی ویه ایده و هم فکری اگه میشه با من بکنید.ممنون میشم اگه میتونید هرچی زودتر کمکم بکنید.:gol::redface::confused::biggrin:
بچه های معماری. عمران.شهرسازی.طراحی فضای سبز لطفا اگه میتونید یه کانسپت بهم بدید.یه چندتا ایده.ممنون میشم.
بای

AIDA.E

عضو جدید
باسلام به همگی دوستان.
این ترم ما قرار است که یک محوطه پیاده به طول 100 متر و عرض 20متر رو طراحی کنیم.البته این محوطه یه سری تو رفتگی های 5 متری هم دارد و یک طرف این مسیر چند تجاری قرار داره.لطفا واسه چگونگی تعریف ورودی ها(که هر دو طرفش ورودی داریم و چگونگی تعریف فضاهاوچگونگی سکانس بندی فضا ها(با چه عناصری)و چگونگی جایگذاری مبلمان شهریو.......ودر کل یه ایده ی کلی.یه فرم کلی ویه ایده و هم فکری اگه میشه با من بکنید.ممنون میشم اگه میتونید هرچی زودتر کمکم بکنید.:gol::redface::confused::biggrin:
بچه های معماری. عمران.شهرسازی.طراحی فضای سبز لطفا اگه میتونید یه کانسپت بهم بدید.یه چندتا ایده.ممنون میشم.
بای
دوستان عزیز ممنون از این همه هم فکری تو رو خدا خودتونو خسته نکنید.مر30

designshine

عضو جدید
سلام
اطلاعات داده شده کافی نیست
این پیاده رو کجا قراره طراحی بشه؟
هدف چیه؟
محدودیت ها؟
....

بالا