درخواست های مربوط به:SKETCHUP

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به تازگی این رندر رو دیدم و خوشم اومده و فقط 10 مگ حجم داره . در حد وی ری هستش و اصلا هم سنگین نیست ... با مدل اماده تستش کردم عالی بود ... و کرک نیست اگه کسی داره و پیدا کرد بهم بده ممنون ... فقط یادتون نره ورژن 1.4.5 هستش .;)

meysam-ostade

عضو جدید
سلام،بچه ها میشه سری آموزشی LayOut 3 و Style Builder 2 بصورت فیلم بزارید؟تا خوب بتونم از Google SketchUp 8 نهایت استفاده رو ببریم;)http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/00/smile.gif

hani.sajadi

عضو جدید
سلام من الان ۲ روزه در به در دنبال وی ری برای سیستم مک هستم کسی میدونه از کجا میشه دانلود کرد

amin_120

عضو جدید
آیا در اسکیچاپ چیزی مثل rpc max وجود داره؟

با سلام
اگه میتونید جواب بدید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
با سلام
اگه میتونید جواب بدید
face me components های اسکچاپ دقدیقا مثل آر-پی سی هستن با این تفاوت که خودتون به راحتی میتونین درستشون کنین
http://support.google.com/sketchup/bin/answer.py?hl=en&answer=114523 مراحل ساخت یه کامپوننت معمولی رو نشون میده... تو تصویر پائینی ، تیک Always face camera رو بزنید و اگه دوست داشتید با Set Component Axes محل محور چرخش رو تغییر بدید. نمونه های ماده واسه دانلود هم به راحتی ازینجا بگیرید
http://sketchup.google.com/3dwarehouse/search?q=face-me&styp=m&scoring=t

amin_120

عضو جدید
سلام
من یه درخت دارم که عکسه وقتی اینو میبرم داخل اسکیچ رندر میگیرم حاشیه دورش هم میفته میشه دقیق و روان بگین چیکار کنم ؟
ممنون منتظرم:gol:

سلام
من یه درخت دارم که عکسه وقتی اینو میبرم داخل اسکیچ رندر میگیرم حاشیه دورش هم میفته میشه دقیق و روان بگین چیکار کنم ؟
ممنون منتظرم:gol:

جواب سوال شما خیلی ساده است متریال درخت رو انتخاب میکنی بعد صفحه متریال ادیتور رو باز می کنی در اول صفحه تنظیمات مربوط به diffue هست توی این قسمت اون پایین use color texture for transparency وجود داره تیک اون رو فعال میکنی و تمام:gol:

amin_120

عضو جدید
ممنون
ولی چنین گزینه ای وجود نداره بعد حتما باید از داخل وی ری انجام بشه راه دیگه ای نداره؟

iran988

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوست عزیز
یه مشکل دارم تو رندر گرفتن با v-ray
نمیدونم چرا به محض اینکه نور کار میکنم تمام رندر من به غیر از فضایی که نور روش میافته سیاه میشه
یه پروژه دارم که باید سریع تحویلش بدم کمک فوری میخوام
ممنون

این نمونه اتفاقیه که واسم میافته

پیوست ها

• siahhhhh.jpg
    siahhhhh.jpg
    31.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
یه مشکل دارم تو رندر گرفتن با v-ray
نمیدونم چرا به محض اینکه نور کار میکنم تمام رندر من به غیر از فضایی که نور روش میافته سیاه میشه
یه پروژه دارم که باید سریع تحویلش بدم کمک فوری میخوام
ممنون

این نمونه اتفاقیه که واسم میافته
تو بخش Indirect Illumination تیک مربوط به GI رو بزنید

iran988

عضو جدید
تو بخش Indirect Illumination تیک مربوط به GI رو بزنید

سلام
تیک اون سرجاشه
درسته
حتی کامپیوتر رو عوض کردم
یه بار دیگه برنامه رو نصب کردم
ورژنش هم عوض کردم اما باز هم جواب نگرفتم
جناب استاد به من گفتن فقط شما میتونید مشکل منو حل کنید
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
شاید راحتترین راه این باشه که کل این فایل رو توی یه فایل جدید ایمپورت کنید

آخرین ویرایش:

iran988

عضو جدید
سلام
اینکارو انجام دادم اما بازم درست نشد
کل نورها رو پاک کردم لایر ها رو هم پاک کردم دوباره دادم ولی .....

iran988

عضو جدید
از دوستانی که میتونن فایل آموزش واسه کشیدن چنین حجمی واسم بزارن ممنون میشم راهنمایی ام کنند
چنین حجمی رو چطور میشه کشید؟
مخصوصا دوستان اجراکار که خوراکشون اجرای دتایلهای خفنه
می خوام تو نمای ساختمان یه همچین چیزی استفاده کنم
فکر میکنید چطور بهتره اجرا بشه؟
البته اگه بتنی باشه فکر کنم بهتره
ممنون میشم راهنمایی کنید
نمیخوام زیاد ضخامت پیدا کنه
یه پوسته بیشتر نیست

پیوست ها

• randall-stout-architects-design.jpg
    randall-stout-architects-design.jpg
    38.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • stainless-steel-curving-interior.jpg
    stainless-steel-curving-interior.jpg
    21.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

iran988

عضو جدید
البته هدف نهایی من کشیدن چنین شکلیه :warn::warn::warn:

پیوست ها

• okkkkk.jpg
    okkkkk.jpg
    40.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • okk.jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0

thepjt

عضو جدید
خوب .... برای کشیدن اولی از یک دو جین پلاگین باید استفاده کنید .... میتوانید اسپیلاین هایی را بکشید بعد با پلاگین کورویلافت ( اثر آقای فردو 6 ) صفحه هات قوسی را بسازید .... البته من نمیدونم چقدر از پلاگین های اس یو اطلاع دارید .... اگر زیاد وارد نیستید کلا بی خیالش شوید ... :confused: ...

اما کشیدن دومی اصلا کار سختی نیست .... به پلاگین ساب دیواید و اسموت احتیاج دارید .. اول یک صفحه مش را با سند باکس کشیده و تا میتوانید کج و کوله کنید .. البته پلاگینهایی از قبیل جیتر و غیره هم کلی کمک میکنند که راحت تر این عمل را انجام دهید ...
و در نهایت هم فقط یک بار سابدیواید و اسموت کنید تا صقحه هات شکسته شده تان به یک سطح نرم یک دست تبدیل شود ...
..
تازه ... میتوانیتید از پلاگین دیسپلیسمنت که آقای تامتام آن را نوشته هم استفاده کنید ... یک عکس میدهید و مش را بر اساس آن ارتفاع میدهد ...
..

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
پژمان= یه دسته گل!!!!!!!!!!
من فقط رو این دستگاه فردو-اسکیل (پلاگین رایگان )رو داشتم+سندباکس (خود اسکچاپ)

پیوست ها

• sand-b-222.jpg
    sand-b-222.jpg
    47.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

iran988

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنماییتون
امکانش هست که یکم راجع به طرز کار با این پلاگینها و اینکه از کجا دانلودشون کنم اطلاعات در اختیارم بگذارید
:D

iran988

عضو جدید
پژمان= یه دسته گل!!!!!!!!!!
من فقط رو این دستگاه فردو-اسکیل (پلاگین رایگان )رو داشتم+سندباکس (خود اسکچاپ)

سلام
این کدوم پلاگینه؟خیلی به درد بخوره
البته اجرای چنین طرحی روی ساختمان خیلی سخته اما میخوام سعی خودمو بکنم

راستی نظرتون راجع به استفاده از پلاگین deform face چیه
تازه کشفش کردم اما خیلی گوشه های نرمی بهم نمیده

آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام
این کدوم پلاگینه؟خیلی به درد بخوره
البته اجرای چنین طرحی روی ساختمان خیلی سخته اما میخوام سعی خودمو بکنم

راستی نظرتون راجع به استفاده از پلاگین deform face چیه
تازه کشفش کردم اما خیلی گوشه های نرمی بهم نمیده
ممکنه لینک این پلاگین رو بدید؟
و لینک این پلاگینم اینه:
http://rhin.crai.archi.fr/rld/download.php?file=FredoScale_2.0i.zip
و واسه اجراشم باید اینو دانلود کنید
http://rhin.crai.archi.fr/rld/download.php?file=LibFredo6_4.4j.zip
سپس هردو رو از حالت زیپ در بیارید و بریزید تو فولدر پلاگینای اسکچاپ.

تداوم خط

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام به مصالح بعد بدم یا همون بامپ کسی میتونه کمکم کنه:smile: ممنون میشم

zohre_1371

عضو جدید
کمک فوری !!!!!!!!فیلم آموزش v_ray برای اسکچاپ

کمک فوری !!!!!!!!فیلم آموزش v_ray برای اسکچاپ

سلام بچه ها
کسی میتونه کمکم کنه و بگه از کجا باید فیلم آموزش v_ray برای اسکچاپ که فارسی باشه رو پیدا کنم یا دانلود کنم ؟؟؟
کسی نداره برامون بزاره ؟؟؟

H e K t o R

عضو جدید
راهنمایی در مورد آموزش اسکچاپ

راهنمایی در مورد آموزش اسکچاپ

سلام دوستان

من خیلی وقته دنبال یادگیری نرم افزار سه بعدی واسه ساختمان هستم . مونده بودم بین اسکچاپ و تری دی مکس کودمو انتخاب کنم ولی دیدم تری دی مکس سخت تره یاد گیریش واسه همون فکر کردم اسکچاپ دنبالش برم. البته هنوز بازم ردد هستم آیا این خوبه یا نه؟

من میخوام اینو یاد بگیرم تو اینترنت کلی گشتم آموزش فارسی که خوب یاد بده نبود اکثرا خارجیه.
الان ورژن 2014 دارم با وی ری
ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟
یه پی دی اف فارسی که آموزش بود شروع کردم هر چی جلو رفتم دیدم همش داشت دکمه و اینا رو میگفت خیلی صفحاتش زیاد بود همه رو خوندم ولی چیز مفید خاصی نگفت که بتونم دست به کار بشم!!

مثلا چند وقت پیش یه جا دیده بودم یه نفر فقط فضاییی که تلویزیون هست همون (حال ) رو فقط اون قسمت رو درست کرده بود به مشتری تحویل داد من فکر میکردم باید کل ساختمون رو حتما باید تحویل بدیم ولی دیدم همون قسمت هم کافیه ولی همون قسمت هم نمیدونم باید چطوری شروع کنم؟

یه اموزش کاربردی میخوام که بتونم همزمان با اون کار کنم و یه چیزی در بیارم از چیزی که کشیدم بگم اینو با کمک اون فیلمه کشیدم.چون فیلم یادگیری بهتره و راحت تره.

تو سایتا آموزش زیاده ولی نمیدونم کدوم خوبه کدوم فادیه نداره. یجا دیدم نوشته بود فروش آموزش اسکچاپ ولی خوب اونم معلوم نیست کاربردی باشه یا نه.واسه همون گفتم تو انجمن ها بچرخم راهنمایی بگیرم.

من مدل اینا فعلا نمیخوام بسازم فقط میخوام یه اتقا و یا ساختمان اینا رو که تو سایتا عکسش رندر شده اونطوری کار کنم. خیلی علاقه دارم
میشه لطفا کمک کنین؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

lilibit2

عضو جدید
آموزش فارسی ندیدم ولی میتونین از مجموعه آموزشی لیندا کمک بگیرید lynda.com چون آموزش ویدئویی است تمام مراحل رو می بینید