درخواست راهنمایی : نحوه کار گذاشتن پنجره در دیوار

SOHAJ

عضو جدید
سلام من دنبال نحوه کار گذاشتن پنجره در دیوار هستم ممنون میشم اگه کسی عکس یا فیلم در این مورد داره برام بفرسته با تشکر

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام من دنبال نحوه کار گذاشتن پنجره در دیوار هستم ممنون میشم اگه کسی عکس یا فیلم در این مورد داره برام بفرسته با تشکر

سلام دوست عزیز فقط یه مطلب کوتاه پیداکردم ... كار گذاشتن درب و پنجره ها و كلاف ها :
بعد از اندود كردن ديوارها با ملات گچ و خاك نوبت به قرار دادن درب ها و پنجره ها و كلاف ها مي رسد و نحوه قرار دادن انها به اين صورت است كه جاي شاخ هايي را كه جوش كار درب و پنجره سازي در پنجره هاو كلاف ها و درب ها قرار داده است را روي ديوار مي كنيم بعد درب ، پنجره ويا كلاف را در جاي خود قرار داده و بعد با شاغول ان را امتحان مي كنيم كه عمود باشد بعد از اطمينان حاصل شد از عمود بودن ان شاخ هايش را با ملات گچ در ديوار محكم مي كنيم.
نكات لازم جهت اجراي درب ،پنجره و كلاف ها :
1- تمامي درب ، پنجره و كلاف ها بايد كاملا شاغول باشند .
2- اگر ساختمان چند طبقه است بايد تمام پنجره ها افقي و عمودي در يك سطح باشند .
3- درب ، پنجره و كلاف ها را بايد قبل از كار گذاشتن به ضد زنگ اغشته كرد تا زنگ نزند .
4- درب و پنجره ها بايد طوري ساخته شوند كه اب باران در انها نفوذ نكند .
5- پنجره باید مقداری از کف پنجره فاصله داشته باشد تا بعداً بتوان سنگ زیر پنجره را نصب کرد منبع:مهندسان وب گرد

SOHAJ

عضو جدید
ممنون دوست عزیز برای این نکات که گفتین عکس در حال اجرا رو ندارید

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری نداره که!
همون طور که mpb گفت فقط کافیه جای شاخکهاشو توو دیوار در بیاری قابتو شاغول و تراز کنی فیکس کنی یا اگه فلزی هست قبلش توو دیوار پلیت بزاری که پنجره رو بهش جوش بدی
پنجره های فلزی به نعل درگاه جوش میشن upc و آلومینیوم رو با پیچ به نعل درگاه فیکس میکنن
عکس چرا؟
نزدیکترین پنجره ای که میبینیو بهش توجه کنی متوجه میشی
از کف هم به اندازه ضخامت سنگ کف پنجره فاصله بزار

بالا