درخواست راهنمایی درباره درسهای ساخت و تولید

QC Inspector

عضو جدید
سلام
من گرایشم جامداته و می خوام تو آزمون شرکت نفت شرکت کنم اما توی منابع امتحان سه تا درس هست که جزو درسهای جامدات نیستن: ماشین ابزار، طراحی قالب و قالبسازی، متالوژی در تولید. من لیست درسای ساخت و تولید رو که چک کردم به جز ماشین ابزار، درسایی که دقیقن همین عنوان ها رو داشته باشن توشون نبود. با توجه به کمی وقت تا زمان آزمون، از دوستان میخوام راهنماییم کنن که اولا هر کدوم ازین درسا چه مباحثی رو شامل میشن و کدوم مباحث توی کنکورای ارشد مهمتر هستن. و بعد هم اگر منابع خوبی می شناسید برای اینا معرفی کنید.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام.
برای آزمون شرکت نفت شما اگر درسهای ساخت هم بخونی و بتونی بزنی خیلی هم خوبه.
اما من فکر میکنم اگر شما همون درسهای مربوط به گرایش خودتون و سوالات عمومی رو هم خوب بخونید و بتونید بزنید کفایت میکنه.

در مورد کنکور ارشد و تغیر گرایش از جامدات به ساخت من کتاب ساخت انتشارات سپاهان رو پیشنهاد میکنم.

• Like
واکنش ها: 3peh

QC Inspector

عضو جدید
سلام.
برای آزمون شرکت نفت شما اگر درسهای ساخت هم بخونی و بتونی بزنی خیلی هم خوبه.
اما من فکر میکنم اگر شما همون درسهای مربوط به گرایش خودتون و سوالات عمومی رو هم خوب بخونید و بتونید بزنید کفایت میکنه.

در مورد کنکور ارشد و تغیر گرایش از جامدات به ساخت من کتاب ساخت انتشارات سپاهان رو پیشنهاد میکنم.

ممنون از راهنمایی ات.با توجه به اینکه درسای خودمو تا حدودی خوندم فکر میکنم فرصتش رو داشته باشم که درسای ساخت و تولید رو هم بخونم.البته به شرطی که بدونم سرفصلای این درسا دقیقن چیه و از چه منابعی باید بخونمشون.

شما قبلا توی آزمون نفت شرکت کردی؟

redr

عضو جدید
ممنون از راهنمایی ات.با توجه به اینکه درسای خودمو تا حدودی خوندم فکر میکنم فرصتش رو داشته باشم که درسای ساخت و تولید رو هم بخونم.البته به شرطی که بدونم سرفصلای این درسا دقیقن چیه و از چه منابعی باید بخونمشون.

شما قبلا توی آزمون نفت شرکت کردی؟

سلام
من هم مشکل شما رادارم.واسه ماشین ابزار چه منبعی مناسب هست؟

GreeN.boy

عضو جدید
به نام خدا
سلام
ماشین ابزار، طراحی قالب و قالبسازی، متالوژی در تولید

اینا درسایی هستن که توی کاردانی هم کتاب خاصی براشون معرفی نمیشه.
برای "ماشین های ابزار" هرچی بگردی چیزی پیدا نمیکنین که به دردتون بخوره ولی من کتاب کنکور کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف رو بهتون پیشنهاد میکنم.
طراحی قالب هم همینطور.
اما متالوژی رو توی کاردانی نداشتیم فقط دوتا درس بودن که یه مقدار به مباحث مربوط به متالوژی نزدیک بودن و پیشن نیاز همدیگه :علم مواد و اصول عملیات حرارتی

که البته اینا هم من همون کتابهای مدرسان شریف رو پیشنهاد مکینم.

البته من چون پایان خدمت ندارم نمیتونم توی استخدامی شرکت کنم برا همینه که این اطلاعات رو دارم در اختیارتون میذارم;)

P aYa M

عضو جدید
Re: درخواست راهنمایی درباره درسهای ساخت و تولید

سلام
من گرایشم جامداته و می خوام تو آزمون شرکت نفت شرکت کنم اما توی منابع امتحان سه تا درس هست که جزو درسهای جامدات نیستن: ماشین ابزار، طراحی قالب و قالبسازی، متالوژی در تولید. من لیست درسای ساخت و تولید رو که چک کردم به جز ماشین ابزار، درسایی که دقیقن همین عنوان ها رو داشته باشن توشون نبود. با توجه به کمی وقت تا زمان آزمون، از دوستان میخوام راهنماییم کنن که اولا هر کدوم ازین درسا چه مباحثی رو شامل میشن و کدوم مباحث توی کنکورای ارشد مهمتر هستن. و بعد هم اگر منابع خوبی می شناسید برای اینا معرفی کنید.

سلام دوست عزيز
منم با صحبت دوستان در مورد اينكه بيشتر وقتتون رو براي درساي جامدات بزاريد موافقم...مطمئن باش اونايي كه ازمون ميدن همون مباحث جامدات رو هم اكثرا نميرسن بخونن...!!!
اما اگه ميخواي روي ساخت هم وقت بزاري منابع زير رو بهت پيشنهاد ميكنم :
ماشين ابزار : جزوه دانشگاه امير كبير - كتاب پيرامون ماشينهاي ابزار از نشر طراح (2 جلد ) -كتاب ماشينهاي ابزار انتشارات دانشگاه علم و صنعت (3جلد ) - ماشين هاي ابزار و روشهاي توليد انتشارات مدرسان شريف
متالوزي : علم و مهندسي مواد انتشارات انجمن مهندسان مكانيك-اصول علم مواد انتشارات صنعتي اصفهان
طراحي قالب : اصول طراحي قالب هاي پرس (2جلد ) انتشارات بهكامه
------------------
در اخر برات ارزوي موفقيت ميكنم.

from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

nikmohammad

عضو جدید
کتاب راهیان ارشد ساخت و تولید رو بخون واسه این سه تا درس
البته برای متالورژی در تولید می تونی کتاب خواص مکانیکی رشته مواد رو هم بخونی (کتاب های خلاصه کنکوری)
اگر با این درس ها آشنا نیستی باید از کتاب های پایه استفاده کنی