درخواست: اطلاعات معماری برای معلولان

همتا خانوم

عضو جدید
بسمه تعالی

با سلام
لطفا اطلاعات جامع و کاملی درباره معماری برای معلولان بهم بدین. درباره محوطه سازی برای معلولانم هر چی دارین بدین شدیدا نیاز دارم.
با تشکر همتا:gol:

galexy s4

عضو جدید
بسمه تعالی

با سلام
لطفا اطلاعات جامع و کاملی درباره معماری برای معلولان بهم بدین. درباره محوطه سازی برای معلولانم هر چی دارین بدین شدیدا نیاز دارم.
با تشکر همتا:gol:

سلام

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-شهرسازي-و-معماري-براي-افراد-معلول-جسمي-حركتي

همتا خانوم

عضو جدید
این همه معمار هیچ نظری در باره معماری برا معلولا ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این چه وضعشه؟؟؟؟؟؟؟:mad:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست خوبم
خانم مهندس شما میتوانید از امکان جستجوی سایت استفاده کنید که جدای از اینکه احتمالا سریعتر به پاسخ خودتان میرسید ممکن است پاسخ دیگر سوالات خودتان را نیز پیدا کنید
[ضوابط و نمونه های طراحی] ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري براي افراد معلول جسمي- حركتي
راهنماي اصلاح طراحي خانه براي سالمندان و معلولان

همتا خانوم

عضو جدید
سلام.
اخه من ضوابطشو از نظام مهندسی اصفهان گرفتم. دارمشون. من نمونه موردی میخوام یهم باغ یا مجتمع تفریحی که خارج از کشور برای معلولین هستش معرفی کنیدلطفا.
موندم چطوری طراحیشو شروع کنم.

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام.
اخه من ضوابطشو از نظام مهندسی اصفهان گرفتم. دارمشون. من نمونه موردی میخوام یهم باغ یا مجتمع تفریحی که خارج از کشور برای معلولین هستش معرفی کنیدلطفا.
موندم چطوری طراحیشو شروع کنم.

سلام خانم مهندس همانطور که عرض کردم میتونین از امکان جستجو تالار استفاده بفرمائید و کلمات مورد نظر و مشابه و مختلف رو جستجو کنید در تالار معماری و بخش معماری معاصر
تاپیک: [معماری معاصرایران]:مجموعه فرهنگی ورزشی معلولین در تهران

ولی برای منابع و نمونه موردی های گسترده تر میتوانید از سایتهای معروف مثل آرک دیلی هم استفاده بفرمائید کلمه مرتبط.disability / physically disabled
http://www.archdaily.com/search/?q=Physical disabilities

از کاربری های مشابه هم میتونین الهام بگیرین و نکات خوب طراحی هاشون رو به طرحتون اضافه کنید
مثل تاپیک: [ بهداشتی-درمانی ] بیمارستانی برای سالمندان؛ کالبدی سازی خانواده
تاپیک: مناسب سازی شهر برای معلولین
[ضوابط ونمونه های طراحی] فضایی برای سالمندان

بالا