درج همزمان اخبار در دو جدول

masud8002k

عضو جدید
سلام
همه میدونیم چطور اخبار خودمون یا مطلبمون رو در پایگاه داده اینسرت کنیم اما من سوالم اینه که چطور میتونیم با یک کلیک علاوه بر درج در جدول مربوطه در جدول دیگر هم درج شود مثلا خبر ورزشی رو که میخوایم اضافه کنیم و مطلب رو میریزم و کلیک میکنیم علاوه بر درج در جدول اخبار ورزشی در اخرین اخبار نیز درج بشه؟
اصلا این اصولی هستش
با تشکر

beti12

عضو جدید
سلام
همه میدونیم چطور اخبار خودمون یا مطلبمون رو در پایگاه داده اینسرت کنیم اما من سوالم اینه که چطور میتونیم با یک کلیک علاوه بر درج در جدول مربوطه در جدول دیگر هم درج شود مثلا خبر ورزشی رو که میخوایم اضافه کنیم و مطلب رو میریزم و کلیک میکنیم علاوه بر درج در جدول اخبار ورزشی در اخرین اخبار نیز درج بشه؟
اصلا این اصولی هستش
با تشکر

سلام:smile:
اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم واسه این کار کافیه یه procedure توی دیتا بیس تعریف کنید و توش هر دو تا دستور درجی که می خواین رو قرار بدین و بعد موقع کلیک همین procedure رو فراخوانی کنید. حالا همزمان دو تا دستور درج اجرا میشه;)

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام:smile:
اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم واسه این کار کافیه یه procedure توی دیتا بیس تعریف کنید و توش هر دو تا دستور درجی که می خواین رو قرار بدین و بعد موقع کلیک همین procedure رو فراخوانی کنید. حالا همزمان دو تا دستور درج اجرا میشه;)

البته بهتره با Transaction باشه. سمت بانک اطلاعاتی با BEGIN TRANSACTION میشه کار رو شروع کرد یا سمت کد که تا وقتی میشه از بانک استفاده کرد بهتره سراغش نری.

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین اخبار معمولا" جدول نداره !
شما تو جدول اخبار خبر رو درج می کنی.
آخرین اخبارت میشه Select Top 10 یا هر تعداد که بخواهید از جدول اخبار

masud8002k

عضو جدید
آخرین اخبار معمولا" جدول نداره !
شما تو جدول اخبار خبر رو درج می کنی.
آخرین اخبارت میشه Select Top 10 یا هر تعداد که بخواهید از جدول اخبار

اخه یک چدول هبر مثلا ورزشی دارم یکی اجتماعی اون دستور فقط برای یک جدول هست دیگه مثلا ده خبر اخر خبر ورزشی
درسته؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من شما از ابتدا راه رو اشتباه رفتید .
یک جدول بنام NewsType باید داشته باشید + یک جدول به نام News . و بین اینا ارتباط برقرار کنید.
نه اینکه به ازای هر نوع خبر یک جدول داشته باشید.

فرض کنید بعدا" مدیر خواست یک مدل خبر جدید ( مثلا" پزشکی ) اضافه کنه . این مشکل رو چطور می خواهید حل کنید !؟