دخترهای دانشگاه بايد اسلحه حمل کنند!

sanam_el

عضو جدید
دوستان میدونم تو این زمینه بحث زیاد شده،فقط این مطلب رو خوندم و از اون جایی که جالب م مستند بود،فک کردم مطرح کردنش بی فایده نباشه.
مسلم داودی نژاد- قبل از نقل خاطره بگويم كه بعضي از كلاسهاي دانشگاه ما تا ساعت ۱۰ شب ادامه دارد و اين باعث مشكل براي خيلي از دختران شده است!

ساعت حدود ۵ عصر بود و من مشغول نوشتن يك طرح براي باشگاه پژوهشي در كميته ي فرهنگي بودم كاملا تمركز گرفته بودم كه ناگهان يك دختر خانمي مانتويي با ظاهري بسيار نامناسب وارد اتاق من شد و سلام كرد!

جواب سلامش كه دادم بدون مقدمه گفت :

«حاج اقا ببخشيد مي توانم به شما اعتماد كنم؟ بچه مي گويند راز كسي را فاش نمي كنيد !»
من هم بگونه اي كه خيالش را راحت كنم محكم گفتم :

«مطمئن باش من در موضع مشورت به هيچ كس خيانت نمي كنم.»

همين كه خيالش راحت شد چند لحظه اي سكوت كرد و بعد با احتياط گفت :

«حاج اقا من يك سؤال شرعي دارم آيا دختران مي توانند براي امنيت خود اسلحه همراه خودشان داشته باشند؟»

شما بودي چي مي گفتي؟

من كه از تعجب نمي دانستم چه بگويم تمركز گرفتم و با تامل گفتم :

«منظورت را واضح تر بگو»

آن دختر خانم كه يك ديگر جرات حرف زدن پيدا كرد بود گفت:

«حاج اقا راستش را بخواهيد من هر روز يك اسلحه رزمي امثال چاقو و ... با خودم دارم ولي مي خواهم يك كلت كمري تهيه كنم!»

توي اين دانشگاه ما چيزهايي آدم مي بيند كه در هيچ جاي دنيا نمونه ندارد!

گفتم : «آخه چرا؟»

گفت : «حاج اقا من بعضي وقتها كه تا ساعت ۹ يا ۱۰ شب كلاس دارم وقتي به منزل برگردم نزديك ساعت ۱۱ شب مي شود براي همين وقتي از دانشگاه به طرف خانه مي روم در پياده رو كه پسرها اذيت مي كنند و متلك مي گويند وقتي منتظر تاكسي مي شوم ماشين ها مدل بالابوق مي زنند و اذيت مي كنند ! حاج اقا بخدا شايد وضع ظاهريم به نظر شما بدباشد ولي من اهل خلاف و رابطه هاي نامشروع نيستم من فقط دلم مي خواهد خوش تيپ باشم !»

من هم بدون مكث گفتم : «خوب از نظر دين هيچ طوري نيست شما اسلحه دفاعي داشته باشيد اصلا همه دختران براي دفاع از خود بايد نوعي اسلحه حمل نمايند ولي نه هر سلاحي يك نوع سلاح است كه خيلي هم قدرت تخريب و دفاعي بالايي دارد»

بنده ي خدا كه منتظر موضع مخالف من بود با اين حرفهاي من داشت شاخ در مي اورد براي همين خيلي زود گفت: «چي؟ چه؟ چه اسلحه ايي مجاز است؟ اسمش چيه ؟»

من كه ديدم بدجوري عجله دارد گفتم :«اگر بگويم قول مي دهي يك هفته استفاده كني اگر جواب نداد ديگر استفاده نكني»

بنده خدا خيلي هیجان زده شده بود گفت: «قول مي دم قول مي دم ... قول مردونه !»

گفتم : «اسم آن سلاح بي خطر و بسيار كار آمد چادر است! شما يك هفته استفاده كنيد ببينيد اگر كسي مزاحم شما شد ديگر هيچ وقت به طرفش نرويد!»

با تعجب مثل كسي كه ناگهان همه انرژي او كاهش پيدا كرده باشد گفت: «چادر! اخه چادر ...»

گفتم : «ديگه اخه ندارد يك هفته هم هيچ اتفاقي نمي افتد»

با حالت نيمه نااميدي تشكر كرد و رفت.

و من ماندم و فكر مشغول كه اي بابا عجب كاري كردم نكند بنده خدا ديگر هيچ وقت سراغ چادر نرود نكند از مشورت كردن با روحاني بيزار شود. حضرت وجدان من را سرگرم اين فكرها كرده بود كه يادم افتاد به حرف امام خميني عزيزكه فرمودند: «ما مامور به وظيفه هستيم نه مامور به نتيجه !»

لذا با خداي خودم خيلي خودماني گفتم : « خدايا من سعي كردم وظيفه ام را انجام دهم انشالله مورد رضايت تو قرار گرفته باشد بقيه اش هم ،هر چه تو صلاح بداني... »

مدت حدود يكي دو ماه از جريان گذشت و من به كلي فراموش كرده بودم تا اينكه روزي يك خانم محجبه به اتاق من آمد سلام كرد گفت : «حاج اقا مي شناسي؟»

من هم هرچه فكر كردم به ياد نياوردم براي همين گفتم : «بخشيد شما را نمي شناسم»

گفت : «من همان دختري هستم كه اسلحه به من دادي تا همراه خودم حمل كنم حالا هم كه مي بينيد مثل يك بچه ي خوب، سلاح چادر حمل مي كنم هرچند هنوز درست و حسابي چادري نشده ام! ولي مادرم خيلي دعاتون كرده چونكه هر روز بخاطر چادر نپوشيدن من در خانه دعوا داشتيم .راستش حاج اقا خانواده ما مخصوصا مادرم چادري هست و اهل مجالس مذهبي ولي من فرزند ناخلف شده بودم كه حالا به قول مادرم سر به راه شدم»

من هم كه حيرت زده شده بودم گفتم : « خوب برايم تعريف كنيدچه شد كه چادري بودن را ادامه دادي؟»
مكثي كرد شروع به گفتن جريان كرد: « راستش حاج آقا وقتي از اتاق شما رفتم خيلي درباره حرفهاي شما با ترديد فكر كردم ولي تصميم گرفتم امتحان كنم براي همين چند روزي وقت برگشتن از دانشگاه بطوري كه همكلاسي ها متوجه نشوند مخفيانه چادر مي پوشيدم ولي از وقتي كه چادر بر سر مي كنم ساعت ۱۰ و يا ۱۱ شب هم كه از دانشگاه بر مي گردم نه پسري به من متلك مي گويد نه ماشين مزاحم بوق مي زند اصلا كسي تصور نمي كند كه من چادري اهل خلاف باشم راستش را بخواهيد بدانيد هيچ وقت فكر نمي كردم دخترهاي چادري اين همه امنيت دارند! و اين همه خيالشان از بابت مزاحم هاي خياباني راحت است. كم كم جريان چادري پوشيدن من را بچه هاي كلاس متوجه شدند الان هم مدتها است كه دائم با چادر رفت و امد مي كنم و از كسي هم خجالت نمي كشم البته فكر نكنيد حالا ديگر بسيجي شده ام ولي قصد ندارم اسلحه ايي كه تازه كشفش كرده ام را به اين راحتي از دست بدهم. بعضي از دختراي كلاس متلك مي گويند ولي بيچاره هاخبر ندارند من چه گنجي يافته ام. البته جريان را براي يكي از بچه ها كه نقل كردم تمايل پيدا كرده براي فرار از دست مزاحم ها چادر بپوشد ولي خودش مي گويد خانواده اش اصلا اهل چادر و امثال چادرنيستند ولي فكر كنم تصميم دارد چادر بخرد»

راستش را بخواهيد من ديگر حرفي براي گفتن نداشتم براي همين فقط به حرفهاي او توجه مي كردم دلم مي خواست زودتر از اتاق برود تا اشكهايم سرازیر شوند.
وقتي از اتاق رفت تنها كاري كه توانستم انجام بدهم سجده شكر بود.
منبع:http://www.iusnews.ir/?pageid=2404&دخترهای دانشگاه بايد اسلحه حمل کنند!&1390-02-21

آخرین ویرایش:

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی واقعیت جامعه چیز دیگریه،این جور تبلیغ ها فایده نداره...اسلحه واقعی اون خانم همون ذات خوبش بود نه اون چادر... وگرنه این جور اسلحه ها جلیقه ضد گلوله هم دارن...! همه ما دیدیم مزاحم خانم ها چادری هم شدن ، غیر چادری هم شدن ... اسلحه واقعی ذات خود آدمه

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرش موضعتو مشخص نکردی در تاپیک ها یکی به در می زنی یکی به تخته..........................

بابا بسه دیگه تبلیغ !

یکی از واردات چادر سالی 20 - 30 میلیارد میزنه تو جیب
سردردشو ما باید بکشیم ؟!

الان حجاب (مثلا) احباریه و این همه شل حجابی داریم
لابد اگه ملاک قانون حد نرمال به قول شما حجاب باشه ، لابد ملت زور خواهند زد که لخت شن !

:whistle:

Sarp

مدیر بازنشسته
آخرش موضعتو مشخص نکردی در تاپیک ها یکی به در می زنی یکی به تخته..........................
میشه لطف کنی و دو تا پست ازم کپی کنی که مخالف هم باشند ؟!!

خانواده مادرم یکی از خانواده های معروف و مذهبیه
ولی این دلیل نشده که مادرم چادری باشه
مادرم چادری نیست
ولی باحجابه

واسه من هم مهم نیست طرفم با چادر حجاب داشته باشه یا بی چادر
فقط خود حجاب مهمه واسم !

و مخالف این تبلیغات دروغی و پوچ (نمونه ش همین پست اول) هستم

یه نظریه روانشناسی هست که میگه فردی که 23 سالگی رو رد میکنه به هیچ وجه نمیشه حرف تو مخش کرد
مگر اینکه واقعا یه منطق قوی پشتش باشه ! که طرف مجبور باشه حرف رو قبول کنه .

و حالا چون این تبلیغات وقت و هزینه مصرف میکنند ، مخالف هستم باهاشون !
چون تکلیف بالای 23 ساله ها که روشنه
سنهای پائین هم الان از خانواده ها تاثیر میپذیرن تا از صدا و سیما و . . . . !

میخوان شل حجابی رو جمع کنند از جامعه؟
به جای هزینه بیجا واسه این تبلیغات ، واسه جوون کار فراهم کنند
من اگه کار داشته باشم نه حوصله نیم ساعت جلو آینه وایسادن و ژل زدن دارم و نه وقتشو دارم !

جلوی در دانشگاه به خاطر ژل موی سر و . . . جلومو میگیرن ؟
خب من هم میرم تو خود دانشگاه و تو دستشوئیها به آرایشم میرسم !
با زور نمیشه

حالا روشن شد ؟

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بسه دیگه تبلیغ !

سردردشو ما باید بکشیم ؟!

این دو پست فقط از نظر شما مخالف هم هستند !
در حالی که اصلا به همدیگه ربط ندارند !
وجه اشتراکشون فقز اینه که هر دو مربوط به موضوع حجابه !

منظور منم دو تا پست شما نبود...نقل قول اولی بود!

• Like
واکنش ها: Sarp

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما نمیخواد زیاد نگران باشی، این یه چیز ثابت شده است که هر چی بیشتر آدمارو محدود کنن حریصتر میشن، توی همه زمینه ها. چیزی که همیشه و توی هر جامعه ای کاربرد داشته اعتداله،اعتدال. نه مثل بعضی جوامع ادمارو بکنن تو گونی، نه مثل یه سری دیگه کلا لباس یه چیز اضافه باشه.

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نمیخواد زیاد نگران باشی، این یه چیز ثابت شده است که هر چی بیشتر آدمارو محدود کنن حریصتر میشن، توی همه زمینه ها. چیزی که همیشه و توی هر جامعه ای کاربرد داشته اعتداله،اعتدال. نه مثل بعضی جوامع ادمارو بکنن تو گونی، نه مثل یه سری دیگه کلا لباس یه چیز اضافه باشه.
خوب چرا به من اینو میگین !!!!!!

mahsamah110

عضو جدید
من وقتی میبینم از تاکسی که پیاده میشم، "فورا" یه زانتیا با یه آقای "مسن" که مشخصه زن داره، جلوی پام بوق میزنه(تو خیابون ولیعصر، نه کوچه پس کوچه) کم کم به این نتیجه میرسم که این نوع سلاح مال وقتی بوده که ملت اینقدر وقیح نبودن

من خودم همیشه وقتی شب میخواستم تنها برگردم خونه، چاقوم تو جیبم آماده بود

الانم توی داشبورده

الان دیگه واقعاً وضعیت از این حرفاش گذشته

البته بگذریم از کلی خانمهای چادری که در عمل ثابت کردند که"حجاب محدودیت نیست"!!!!!!!!!!!!!!!

در علت به وجود آمدنش با بابک خان موافقم

ولی اینم بگم که خب، خانواده مادری من برعکس!!!!هیچ کس محجب نیست اما مادر من از18 سالگیش محجبه و حدود یه عمره که چادریه!!!

آدمها راه خودشونو میرن،با همه تاثیراتی که از محیط میگیرن

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قابل توجه نیروی انتظامی: لطفا مزاحم زورگیران، سارقان، باجگیران، راهزنان، هتاکان، متجاوزان به عنف نشوند چون این برادران محدود می شوند و این محدودیت هم مخالف هغوغ بشر است و هم خدای ناکرده آنها را دپرس می کرده و باعث می شود آنها گریه شان بگیرد که این عمل بسیار ناجوانمردانه و زشت و غیر انسانی و حیوانی می باشد.
ستاد همایت از آزادی 100%

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم چرا حجاب رو فقط چادر سر کردن می دونید
من خودم نمونه هایی دیدم که چادری هستند اما.....

Sarp

مدیر بازنشسته
من نمی دونم چرا حجاب رو فقط چادر سر کردن می دونید
من خودم نمونه هایی دیدم که چادری هستند اما.....
صفحه اول که گفتم

واسه تجارت چن ده میلیاردیش

طرف میاد یکی دو میلیاردشو واسه تبلیغ خرج میکنه
در عوض درآمدش واسه سالها استمرار داره

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه اول که گفتم

واسه تجارت چن ده میلیاردیش

طرف میاد یکی دو میلیاردشو واسه تبلیغ خرج میکنه
در عوض درآمدش واسه سالها استمرار داره

بله دیگه دین شده یه سپر ، یه بازیچه ، یه منبع درآمد ، یه منبع اشتغال!!!!!! ، یه منبع آزار و اذیت!!!!!!!!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
بله دیگه دین شده یه سپر ، یه بازیچه ، یه منبع درآمد ، یه منبع اشتغال!!!!!! ، یه منبع آزار و اذیت!!!!!!!!!!!
مطمئن باشید ما هیچ وقت جوابی واسه این سوالمون پیدا نخواهیم کرد

bahram3

عضو جدید
کاربر ممتاز
تواین زمونه تنهاسلاح دختراکه خیلی هم خطرناکه زبونشششششششونه;););)

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بسه دیگه تبلیغ !

سردردشو ما باید بکشیم ؟!
خوب برو يكي دوتا اسپرين بخور
اگه گيرت نيومد جلبك اسپيروژير بخور كار سازه