دانشگاه و معرفي اساتيد مهندسي شيمي

molly

عضو جدید
ولا ما که توی دانشگاه ازاد درس می خونیم شاید به نظر خیلی ها چیزی واسه گفتن نداشته باشیم و در حد امیر کبیر و ... نباشه دانشگاه ما
اما یکی از استادهای خوب ما دکتر فرحبخش هست

molly

عضو جدید
البته دکتر حجت رو هم باید اضافه کنم
اقای قاسم زاده هم عالی درس میده

DIAB

عضو جدید
4-دکتر حقیقی : در بعضی موارد بسیار قوی و گاهی برعکس. بسیار انسان با شخصیت و بزرگ منش . از اون استاداست که مثل پدر آدم می مونه موازنه جرم عملیات 1 رو با ایشون پاس کردم

ما تو سهند هم یه دکتر حقیقی داریم
نکنه یکی باشند :w17:

aidin66

عضو جدید
:gol:سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد دزفولم

از بهترین اساتید ما استاد اشرفی زاده و موسوی و جزایری هستند

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مال ما هم
نوارچیان..آقامیری...توکلی.....صادقی.....حاتمی پور..طلایی

hamidkareshki

عضو جدید
:gol:سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد دزفولم

از بهترین اساتید ما استاد اشرفی زاده و موسوی و جزایری هستند

دکتر سیدمهدی جزایری رو می گید؟ ایشون بسیار آدم با شخصیت و متین و با سوادیه.:gol:

آخرین ویرایش:

molly

عضو جدید
دکتر قهرمانی و دکتر فیروزفر رو هم از قلم انداختم اساتید خوبی هستن

molly

عضو جدید
دکتر نوعی هم توی دانشگاه ما انتقال حرارت درس میده میکن بد نیست خوبه من باهاش من حرارتو پاس کردم

.:پدرام:.

عضو جدید
و اما...

و اما...

تاپیک جالبیه...
منم در دانشگاه آزاد اراک درس خوندم؛ اساتید خوب و زحمت کشی داشتیم و انصافا دسترنجشون باعث شد که مهندسی شیمی آزاد اراک قابل رقابت با دانشگاه های دولتی بشه، البته جا داره بخاطر تمام زحماتشون از همشون تشکر کنم...
من نمی خواهم با نام بردن از اساتیدم بینشون تمایز قائل شوم، همه اونها برای من محترم بودند و هستند...
به اعتقاد من تحصیل در هر دانشگاهی که باشه اصل خود دانشجو هست و استاد تنها یک راهنماست...

leilaa20

عضو جدید
سلام من از دانشگاه صنعتی بابل هستم استادای خوب و بد همه جا هست هینجا هم.
استادهای باحالی مثل جهانشاهی وقریشی و موقر ن اد و تقی زاده
و پرفسور نجفپور و عیسی زاده

و مهنس مهدی پور

مرسی از همتون
لطفا گزارش کار ازها رو یکجا بزارین تا راحت بشه گرفت

imansamiee

عضو جدید
دكتر ميرزازاده

دكتر ميرزازاده

من استادههاي زيادي رو ديدم ولي واقعا هيچكس دكتر ميرزازاده نميشه هم خيلي با سواد هم قدرت انتقال مطالب اش بالاست وهم از نظر اخلاقي عالي در ضمن اطلاعات صنعتي اش هم عاليه

paker

عضو جدید
سلام
من دانشجوی طراحی فرایند دانشگاه تهران جنوب (آزاد) هستم.انصافا استادهای درس های تخصصیمون خیلی خوبن
انتقال جرم: پروفسور کاظمینی انتقال حرارت :دکتر ناصر عملیات واحد : دکتر میرزا زاده
ترمودینامیک:دکتر گوهررخی و دکتر خوش گرد مکانیک سیالات:دکتر باقرپور و دکتر ساوجی
اصول خوردگی:دکتر ایکانی موازنه :دکتر سلاجقه
واقعا همشون باسوادن وخیلی هم خوب درس میدن ازاین نظر تو دانشگاه ازاد شانس اوردیم

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جداسازی:دکتر بهشتی
ترمو1و محاسبات:دکتر صادقی
ترمو 2:دکتر طلایی
سیالات:دکتر توکلی

دانشگاه اصفهان
طراحی فرآیند

armitaj00n

عضو جدید
والا از اونجایی که ما دانشجوی های ماهشهر به دلیل بی سواد بودن استادا مجبور بودیم خودمون کتابا رو زیر رو کنیم....فکر می کنم دانشجوهای دانشگاه ما از استاداش بیشتر بلد باشن....:biggrin::biggrin::biggrin:

اي بابا درد دل ما هم همينه مثلا يكي از پرديساي دانشگاه تهرانيم !!!!ولي دكتر موسويان خوبه!

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد واحد دزفول

دانشگاه آزاد واحد دزفول

جونم براتون بگه یه دانشگاه است و بس فقط برای خودش خوبه
در اینجا جا داره از استاد عزیز که از تهران تشریف می آوردند و هنوز می آیند تشکر به عمل آوریم استاد موسوی برای درس موازنه
واقعا دمش گرم:smile:

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
صنعتی اصفهان
همجور استاد پیدا میشه به هر حال! اما از نظر علمی(علمی که همراه با تجربیات متعدد عملی باشه)فقط پرفسور اعتماد رو قبول دارم!

منم به شدت باهات موافقم.;)
البته دكتر مهربانى هم خيلى كارشون درسته، خيلى ازشون خوشم مياد.:heart:
البته من بقيه استادا كه هنوز باهشون درس پاس نكردم رو نميتونم دربارشون نظر بدم.

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينكه ميگي استادا بيسوادند فقط مختص اونجا نيست ! من به جاي معرفي استاداي خوب مهندسي شيمي استاداي!! بد مهندسي شيمي رو ميخوام معرفي كنم
تو صنعتي اصفهان تمام استادنماهاش رو هم دوزار نمي ارزند بجز يكي دوتاشون !! :biggrin:
باور كنيد بجز يكي شون بقيه كه حدود 20 تا هستند حتي بلد نيستند HYSYS چيه !! به زور با اكسل ميتونند كار كنند اونم واسه اين كه نمره هاي بچه ها رو باهاش بزنند !! واقعا ً متاسفم كه هيچ قانوني واسه ي مجبور كردن اونا براي آپ كردنشون و مجبور كردنشون به يادگيري علوم جديد وجود نداره !!:razz:

من واقعا متاسفم كه شما اينجورى دارى قضاوت ميكنى!!:confused:
از اين حرفات ميشه اينجورى برداشت كرد كه:
1. يا اصلا از استادها شناخت ندارى(كه دلايل مختلفى ميتونه داشته باشه ....)
2. يا اينكه مغرضانه و با يه حس نفرته لحظه اى( كه ميتونه ناشى از يه برخورد بد يه استاد، يا پاس نكردن شما در يه درس، نمره ندادن و يا هر دليل ديگه اى باشه ) اين حرفها رو نوشتى.
خلاصه كه نبايد ( و نميشه ) داشتنه استاداى خوبى مثل دكتر نصر، پروفسور اعتماد:heart:، دكتر مهربانى:heart:، پروفسور باقرى و .... رو ناديده بگيريم.
پس بيا واقعبين تر باشيم.
موفق باشى

bahmanmakhdomi

عضو جدید
سلام به همه ی دوستای خوبم
ما هم تو دانشگاه سهند همین جوری هستیم!؟؟!!؟؟؟
حقیقتا استادایی که ایران دکترا گرفتن بهتر درس میدن اما یه کمی عقده این و کلاسشون خشکه :(:confused:
اما اونایی که خارج مدرک گرفتن سوادشون بالاتره و کلاسشون آزاد و خیلی از چیزا رو نمی گن!!!!

shahram niazi

عضو جدید
اميركبير فقط اسم داره...استاداشون يه عده آدم عقده اي ان كه حتي با خودشونم مشكل دارن.البته خداييش دكتر سهرابي و دكتر كاغذچي ودكتر دبير و البته دكتر جمشيدي حرف ندارن ولي اونام ديگه خيلي پير شدن كه حال وحوصله ندارن...

zahra.as

عضو جدید
شما ؟؟؟

شما ؟؟؟

اميركبير فقط اسم داره...استاداشون يه عده آدم عقده اي ان كه حتي با خودشونم مشكل دارن.البته خداييش دكتر سهرابي و دكتر كاغذچي ودكتر دبير و البته دكتر جمشيدي حرف ندارن ولي اونام ديگه خيلي پير شدن كه حال وحوصله ندارن...
1- ورودي چندي؟
2- دكتر دبير كه پير نشده
3- . . .. بي خيال

ورودی 79 دانشگاه تهران بودم. متاسفانه خیلی از استادایی که داشتیم تنها سواد آکادمیک داشتن و تجربه صنعتی نداشتن.

یادمه یک دفعه از یکی از استادا یک سوال پرسیدم (اسمشون رو نمی گم، فقط می گم آقای ب. ک. ) ایشون در جواب به من گفتن «نمی تونم این اطلاعات رو همینجوری در اختیارتون بزارم. 200 تومن بدین تا جواب سوالتون رو بدم!» منم گفتم نمی خواد جواب بدین، لا اقل یک کتاب بهم معرفی کنید که بهم گفتند «شرمنده، این کار رو هم نمی تونم انجام بدم. خودتون برین بگردین !».

از یکی دیگه از استادام (آقای دکتر م. ت. ا. ) یک سوال پرسیدم، در جواب بهم گفتن که «من حق مشاوره ام معلومه، ساعتی 70 تومن، اگر می خواهید بیایید صحبت کنیم!» . متاسفانه این استادا دانشجویی که به دنبال تحقیقی هستن رو به چشم $$$ می بینن.

واسه یک تحقیق شخصی نیاز به وسیله ای داشتم که در آزمایشگاه راکتور موجود بود و مسئولش آقای دکتر ع. خ. بود. ازشون خواستم که بهم اجازه بدن این آزمایشم رو اونجا انجام بدم و تمام موادش رو خودم تهیه می کنم (Merck) و فقط از این وسیله استفاده کنم، هر هزینه ای هم داشته باشه پرداخت می کنم. در جواب به من گفتن «خب چی به من میرسه !».

در مورد ضعف علمی بعضی از استادام در زمینه درس تخصصی که داشتن می دادن بخوام بگم، اونقدر زیاده که مطمئناً حوصله آدم سر می ره و شاید به صحت گفته هام شک کنید و باور نکنید که در جواب سوالهام چه جواب هایی بهم دادن!

اما استادیی که داشتم:

دکتر نوید مستوفی - مکانیک سیالات 1 : خیلی با اخلاق و با سواد بالای آکادمیک و صنعتی در زمینه مکانیک سیالات

دکتر منوچهر حقیقی - مکانیک سیالات 2 : در زمینه نفت، حرف اول و آخر رو می زنه. اصلاً خود نفت هست ! اما در زمینه مکانیک سیالات 2 باید بگم که .....:redface:

پروفسور گیتی ابولحمد - پالایش : یک استاد به معنای واقعی کلمه ! خیلی با سواد و بیشتر از اون با اخلاق ! اونقدر که اون زمان توی دانشکده می گفتیم «تنها مرد گروه مهندسی شیمی، خانم ابولحمد هست» ;)

دکتر حسین ابولقاسمی - کنترل : از نظر علمی خیلی با سواد اما از نظر اخلاقی...... :confused:

دکتر حسین بهمنیار - انتقال جرم : از نظر علمی و تجربه صنعتی خیلی باسواد و از نظر اخلاقی هم خوب بود، قلق خاصی داشت ;)

دکتر محمود ترابی انگجی - راکتور 1 و سینتیک پلیمر: قدرت بیان خیلی خوبی داشت.

دکتر سیامک مطهری - خواص پلیمرها : باسواد در زمینه پلیمر ها و خوش اخلاق.

دکتر سید حسن جعفری - شیمی فیزیک پلیمرها : خیلی خیلی باسواد در زمینه پلیمرها و خیلی با اخلاق. وقتی ازش سوال می پرسیدیم اونقدر کامل و دقیق جواب می دادن که لذت می بردیم.

دکتر فرهنگ جلالی - طراحی فرآیند ::confused: (بدون شرح!) - یک دفعه سر کلاس در جواب سوالی که ازش پرسیدم گفت «در طراحی ستون تقطیر ممکنه گاهی پیش بیاد که مجبور بشیم ماده فرار رو از بالا یا وسط و یا حتی پایین ستون تقطیر خارج کنیم !!!!!» :eek::eek::eek:

دکتر علی اصغر حمیدی - حرارت 2 : استاد خیلی باسواد و با اخلاق.

دکتر عباسعلی خدادادی - راکتور 2 : (بدون شرح!)

ایرج رضائیان - شمی آلی : به جرات می گم، بی سوادترین استادی که تا حالا دیدم! همیشه کربن 5 ظرفیتی برامون می کشید:surprised: ! سر کلاس تنها کاری که می کرد این بود که جزوه ای داشت و از روش بهمون دیکته می گفت! یکی از بچه ها جزوه اش رو کش رفت، 4 هفته می اومد کلاس و می گفت کاری براش پیش اومده و کلاس رو تعطیل می کرد تا اینکه هفته پنجم اومد سر کلاس التماس می کرد که تو رو خدا جزوه ام رو بدین، جزوه درس های دیگه هم توی اون زونکن هست و کلاسهای اونهام تعطیله، قول می دم از کسی نمره ای کم نکنم و از این حرفا ! وقتی هم که زونکنش رو بهش پس داد، اونم نامردی نکرد و از همه بچه های کلاس 4 نمره کم کرد ! :biggrin:

دکتر رحمت ستوده - شبیه سازی با کامپیوتر : قدرت بیان خیلی خوب و در زمینه نرم افزارهای شبیه سازی خیلی با تجربه.

پروفسور محسن عدالت - حرارت 1 : افتخــــــــــــــــــــــــــار دانشکده فنی. باسوادترین استادی که تا حالا تو عمرم دیدم. نه تنها در زمینه حرارت، بلکه در زمینه های جرم، حرارت، راکتور، سیالات، ترمو دینامیک و عملیات واحد. از کارشناسی تا دکترا درس می داد ولی هیچوقت جزوه همراش نداشت و همیشه از حفظ مطالب رو آموزش می داد. همیشه می اومد سر کلاس ازمون می پرسید اینجا کلاس چیه ؟(جرم، حرارت، ترمو ....) ؟ می گفتیم حرارت. می پرسید حرارت 1، حرارت 2، حرارت پیشرفته ؟ میگفتیم حرارت 1. بعد دونه دونه مبحث های حرارت1 رو می گفت تا اینکه بهش می گفتیم تا اینجا درس دادین و شروع می کرد بقیه درس رو دادن.;) با خیلی از استادای دانشگاه امیر کبیر و علم و صنعت صحبت داشتم و از دانش شون استفاده کردم ولی باعث خوشحالی که افتخار شاگردی ایشون رو داشتم :)

دکتر شهره فاطمی - کاربرد ریاضیات : از نظر سوادی خیلی خوب ولی اخلاقی....:razz:

مهندس سرابعلی قربانیان - استاتیک و مقاومت مصالح : کلاسشون بیشتر رنگ تفریح بود تا کلاس! :biggrin:

دکتر یدالله مرتضوی - پتروشیمی : از نظر سوادی یه چیزی تو مایه های دکتر رضائیان ! شاید باور نکنید ولی 2جلسه طول کشید تا بهش با هندبوک و رفرنس و کتاب اثبات کردم gasoline با gasoil (که همون diesel fuel هست) فرق داره! یا اینکه برای گازوئیل از عدد اکتان استفاده نمیشه و از عدد ستان استفاده میشه. یا اینکه نرمال C-18 در دمای محیط جامد هست و خیلی چیزهای دیگه !

دکتر محمد مهدی منتظر رحمتی - عملیات واحد 1و2 و طرح و اقتصاد مهندسی : خیلی خیلی باسواد و با تجربه و فنی و در عین حال خیلی با اخلاق و دوست داشتنی :smile:

دکتر محمد علی موسویان - ترمو 1 و 2: در زمینه تحصیلات آکادمیک وحشتناک با سواد ولی در زمینه تجربه صنعتی، تجربه ای نداشتن. خیلی با اخلاق بودن. حافظه شون بی نهایت قوی بود (ماشالله!)

دکتر جلال الدین هاشمی - موازنه : قدرت انتقال بالا و استاد دوست داشتنی و با اخلاق.

دکتر علی وطنی - سیالات 2فازی : بسیار بسیار باسواد (در زمینه نفت و گاز) و از نظر اخلاقی، بی همتا ! بهش می گفتیم «اخلاق در مهندسی شیمی» ;)

saeed gas

عضو جدید
سلام تو قطب مهندسی شیمی دانشگاه های آزادم یعنی قوچان
اینجا غول ترمومون دکتر حجته
حرارت دکتر سید حسین نوعی(رئیس فنی مهندسی فردوسی مشهد)
جرم دکتر زارع

بالا