خرید ماده شیمیایی از مالزی

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
دوستان ی مشکلی برای من پیش اومده.ممنون میشم کسی کمکم کنه
من برای پروژه ارشدم از ی ماده خاص شیمیایی باید استفاده کنم.متاسفانه تا اونجایی که من میدونم و پرسیدم توی ایران نمیشه گیرش آورد یا اگر هم باشه پیش کسی من اطلاعی ندارم.از برخی اساتید پلیمر که سوال کردم بعضیاشون با اون همه بزرگی حتی اسم این ماده رو هم نشنیده بودن!
استاد پروژم گفت برو پیش فلانی.باهاش تماس گرفتم.گفت داشتم تمام شد.یکی از دوستانم به نام فلانی از مالزی برام فرستاده بود ( ی فرد مالزیایی).
دیگه رفتیم به یکی از دوستای بابام گفتیم.بهش پول هم دادیم.قرار شد بیارش ( نیم کیلو 700 هزار تومن)....الان این آدم که نمیدونم نفرینش کنم چی بگم، بعد از چند ماه بازی دادن ما هنوز هیچی نداده و معلوم نیست دروغ میگه راست میگه هی امروز و فردا میکنه!!! قید این رو هم زدم
الان خیلی وقتم رفته.بیکار نبودم البته.منتظر اون مردک بودم.چند وقت دیگه میخوام برم ی گزارشی از پیشرفت کارم به استادم بدم.هنوز نتونستم این ماده لعنتی رو پیدا کنم
کسی از دوستان میدونه من چجوری میتونم اینو از مالزی تهیه کنم؟؟ مشکل مالی ندارم.فقط ی راه مطمئن باشه و نگین سرچ کنم توی نت.
اسم جایی که میشه ماده رو هم پیدا کرد،پیدا کردم: Malaysian Rubber Producers' Research Association
ممنون پیشاپیش از راهنمایی هاتون
.
.
فقط راهش سریع باشههههه

آخرین ویرایش:

amirdolu

عضو جدید
سلام دوست عزیز

تو سایت علی بابا اسم شرکتو سرچ کن . حتما می تونی نماینده هاشونو پیدا کنی.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. مطمئنا شرکت های دیگه ای هم هستن که مثل این ماده رو دارند، فعلا تنها شرکت قابل اطمینان تو ایران شرکت کیمیا اکسیره. شما باهاشون تماس بگیر حتما راهتمایی میکنند.
و اگه میتونی مستقیم از خارج کشور خرید کنی از شرکت های خوردپا و واسطه ای نخر.

amirdolu

عضو جدید
سلام اونطوری که من متوجه شدم این اسم تجاری این ماده نیست. و توی کتاب ها و متون به لاستیک کو پلیمر شده با متیل متاکریلات اطلاق میشه.
اگر تو مقالاتی که با این ماده کار کردن نگاه کنی معمولا اسم تامین کننده مواد هستش.
با توی کاتالوگ شرکت های تولید کننده الاستومر ها شاید سیگما آلدریچ یا مرک و ایسمن و دوپونت و ایناها داشته باشن.ولی مسلما اسم تجاری داره. نه با این اسم.hevea rubber.jpg

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اونطوری که من متوجه شدم این اسم تجاری این ماده نیست. و توی کتاب ها و متون به لاستیک کو پلیمر شده با متیل متاکریلات اطلاق میشه.
اگر تو مقالاتی که با این ماده کار کردن نگاه کنی معمولا اسم تامین کننده مواد هستش.
با توی کاتالوگ شرکت های تولید کننده الاستومر ها شاید سیگما آلدریچ یا مرک و ایسمن و دوپونت و ایناها داشته باشن.ولی مسلما اسم تجاری داره. نه با این اسم.مشاهده پیوست 245795

ممنونم
نه اسم تجاریش همینه.مطمئنم.خودم دیدم مقالاتشو. پلی متیل متا اکریلات رو با لاستیک طبیعی گرفت کردن ( NR-g-PMMA) که اسم تجاریش (trade name) میشه Hevea Plus MG. اینو مطمئنم
توی سیگما آلدریچ که نبود.مرک هم فک کنم قبلا دیدم.دوپونت رو ندیدم ولی.این ماده اینجا سخته گیر اوردنش.ولی لاستیک طبیعی چون یکی از خواستگاهاش شرق اسیاست، اونورا راحت تر پیدا میشه.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
دوستان ی مشکلی برای من پیش اومده.ممنون میشم کسی کمکم کنه
من برای پروژه ارشدم از ی ماده خاص شیمیایی باید استفاده کنم.متاسفانه تا اونجایی که من میدونم و پرسیدم توی ایران نمیشه گیرش آورد یا اگر هم باشه پیش کسی من اطلاعی ندارم.از برخی اساتید پلیمر که سوال کردم بعضیاشون با اون همه بزرگی حتی اسم این ماده رو هم نشنیده بودن!
استاد پروژم گفت برو پیش فلانی.باهاش تماس گرفتم.گفت داشتم تمام شد.یکی از دوستانم به نام فلانی از مالزی برام فرستاده بود ( ی فرد مالزیایی).
دیگه رفتیم به یکی از دوستای بابام گفتیم.بهش پول هم دادیم.قرار شد بیارش ( نیم کیلو 700 هزار تومن)....الان این آدم که نمیدونم نفرینش کنم چی بگم، بعد از چند ماه بازی دادن ما هنوز هیچی نداده و معلوم نیست دروغ میگه راست میگه هی امروز و فردا میکنه!!! قید این رو هم زدم
الان خیلی وقتم رفته.بیکار نبودم البته.منتظر اون مردک بودم.چند وقت دیگه میخوام برم ی گزارشی از پیشرفت کارم به استادم بدم.هنوز نتونستم این ماده لعنتی رو پیدا کنم
کسی از دوستان میدونه من چجوری میتونم اینو از مالزی تهیه کنم؟؟ مشکل مالی ندارم.فقط ی راه مطمئن باشه و نگین سرچ کنم توی نت.
اسم جایی که میشه ماده رو هم پیدا کرد،پیدا کردم: Malaysian Rubber Producers' Research Association
ممنون پیشاپیش از راهنمایی هاتون
.
.
فقط راهش سریع باشههههه

آقا این مؤسسه ای که شما اسم بردید، توی انگلیسه؛ این لینک آدرسش:
اما یه مؤسسه دیگه هست که توی مالزی هستش؛ توی لینک زیر آدرس دو تا مؤسسه هست؛ دومیش همونه که شما نوشتید؛ اما اولیش توی مالزی هستش:
حالا یه سؤال فرض کن این مؤسسه داشته باشه؛ فکر می کنید بشه ازشون نیم کیلو ازش خرید؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا این مؤسسه ای که شما اسم بردید، توی انگلیسه؛ این لینک آدرسش:
اما یه مؤسسه دیگه هست که توی مالزی هستش؛ توی لینک زیر آدرس دو تا مؤسسه هست؛ دومیش همونه که شما نوشتید؛ اما اولیش توی مالزی هستش:
حالا یه سؤال فرض کن این مؤسسه داشته باشه؛ فکر می کنید بشه ازشون نیم کیلو ازش خرید؟

ممنون از پاسختون
والا این یارویی که قرار بود برای ما بیاره، گفت نیم کیلوش میشه این قیمت و یک کیلوش این قیمت.منم گفتم نیم کیلو میخوام.گفت میشه 700 تومن.الان این اقا بقول خودش حتی این ماده رو اورده، تهرانه.هی امروز و فردا میکنه.ولی ادم دروغگوییه.داره دستمون میندازه.
حالا من روی این حساب گفتم نیم کیلو.معلومه ماده گرون قیمتی هم هست.ضمنا کار من کلا با 200 گرم هم راه میفته.قرار شده نیم کیلو بگیرم نصفش رو بدم به کسی.
حالا چکار کنم به نظر شما؟:(

meytim

کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون
والا این یارویی که قرار بود برای ما بیاره، گفت نیم کیلوش میشه این قیمت و یک کیلوش این قیمت.منم گفتم نیم کیلو میخوام.گفت میشه 700 تومن.الان این اقا بقول خودش حتی این ماده رو اورده، تهرانه.هی امروز و فردا میکنه.ولی ادم دروغگوییه.داره دستمون میندازه.
حالا من روی این حساب گفتم نیم کیلو.معلومه ماده گرون قیمتی هم هست.ضمنا کار من کلا با 200 گرم هم راه میفته.قرار شده نیم کیلو بگیرم نصفش رو بدم به کسی.
حالا چکار کنم به نظر شما؟:(

من الآن یه نگاهی به سایتشون کردم؛ جایی برای سفارش کالا پیدا نکردم. رایانامه general@lgm.gov.my رو پیدا کردم؛ بهشون یه رایانامه بفرست و ببین همچین کالایی که شما می خواید دارن؛ اگه داشتن quotation بگیر، بعدش هم سفارش بده و باقی مسائل.
البته باز هم تو سایتشون آدرس رایانامه هست؛ خودتون هم یه نگاهی بندازید شاید اطلاعات بهتری پیدا کردید.
کار دیگه ای که می تونید بکنید اینه که از توی linkedin یکی پیدا کنید که کارمند اونجا باشه؛ بعد ازش راهنمایی و اطلاعات بگیرید.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من الآن یه نگاهی به سایتشون کردم؛ جایی برای سفارش کالا پیدا نکردم. رایانامه general@lgm.gov.my رو پیدا کردم؛ بهشون یه رایانامه بفرست و ببین همچین کالایی که شما می خواید دارن؛ اگه داشتن quotation بگیر، بعدش هم سفارش بده و باقی مسائل.
البته باز هم تو سایتشون آدرس رایانامه هست؛ خودتون هم یه نگاهی بندازید شاید اطلاعات بهتری پیدا کردید.
کار دیگه ای که می تونید بکنید اینه که از توی linkedin یکی پیدا کنید که کارمند اونجا باشه؛ بعد ازش راهنمایی و اطلاعات بگیرید.

یعنی سفارش بدم، از مالزی میفرستن ایران؟
نمیدونید چقد طول میکشه این پروسه؟؟

meytim

کاربر ممتاز
یعنی سفارش بدم، از مالزی میفرستن ایران؟
نمیدونید چقد طول میکشه این پروسه؟؟

ترتیب منطقی کار رو فراموش نکنید؛ شما اول باید ببینید اصلاً همچین کالایی دارند یا نه. بعد برو سراغ باقی مسائل.
راستی من یه چیزی یادم اومد؛ یه شرکتی تو ایران هست به اسم "شرکت ژابیرآران مهر" قبلاً به عنوان مقاطعه کار با شرکت ما کار کردن؛ یه تماس بگیر ببین اگه اونا تو ایران سراغ دارن، همونجا تهیه کن. این لینک سایتشون:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترتیب منطقی کار رو فراموش نکنید؛ شما اول باید ببینید اصلاً همچین کالایی دارند یا نه. بعد برو سراغ باقی مسائل.
راستی من یه چیزی یادم اومد؛ یه شرکتی تو ایران هست به اسم "شرکت ژابیرآران مهر" قبلاً به عنوان مقاطعه کار با شرکت ما کار کردن؛ یه تماس بگیر ببین اگه اونا تو ایران سراغ دارن، همونجا تهیه کن. این لینک سایتشون:

به یکی از دوستانم که زبانش خوبه گفتم بهشون ایمیل بده.منتظرم ببینم چی میگن
ممنونم واقعا

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
اگر خودتون بخواید مکاتبه داشته باشید خیلی کارتون طول میکشه .. سعی کنید فردی رو توی ایران به عنوان واسطه پیدا کنید .. یا شرکتی رو پیدا کنید که کار واردات این گونه مواد رو داشته باشه.
چون همونطور که خودتون میدونید اگر خودتون بخواید مستقیما سفارش بدید هم خیلی جدی نمیگیرن ممکنه بعد از کلی دوندگی همه چی کنسل بشه! و یا به احتمال زیاد با نیم کیلو و یک کیلو موافقت نمیکنن. و مقدارهای خیلی بیشتر از این مقدار رو حاضر میشن براتون بفرستن!
اگر فرد واسطه ای که پیدا کردید هی امروز فردا میکنه باهاش حرف اخر رو بزنید و برید سراغ فرد دیگه ای. چون همه جور ماده ای وارد ایران میشه .. فقط کافیه یه جوری وارد کننده ها رو پیدا کنید.
متاسفانه بنده شرکت خاصی رو نمیشناسم. فقط خواستم راهنمایی ای کرده باشم.
موفق باشی.

meytim

کاربر ممتاز
به یکی از دوستانم که زبانش خوبه گفتم بهشون ایمیل بده.منتظرم ببینم چی میگن
ممنونم واقعا

زبان خوب دیگه چیه؟ اگه در حد سوم راهنمایی بلد باشی کافیه. بعدش هم اگه به چیزی که می نویسی شک داری، تو همین سایت تالار زبان هست؛ شما یه رایانامه 3-4 خطی می نویسی و از دوستان می خوای کنترل کنن و اگه ایرادی داره براتون اصلاح کنن.
این تا این مرحله که ببینید اون مؤسسه همچین کالایی داره یا نه؟
بعدش به من اطلاع بدید، من می تونم یه نفر بهتون معرفی کنم که پیگیر باقی مسائل باشه؛ فقط مطمئناً یه هزینه ای از شما خواهد گرفت.

بالا