خبر های جدید از گروه آریان

tara 92

عضو جدید
دو قطعه جدید از گروه موسیقی آریان با نام های «تا ابد» و «تو که با من باشی» توسط شرکت ترانه شرقی و به صورت اینترنتی منتشر شد.این قطعات در کنسرت گروه که 18 و 19 آبان ماه در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد، اجرا می شود.لازم به ذکر است که گروه آریان در این اجراها با حضور اعضای اصلی؛ علی پهلوان، پیام صالحی، سیامک خواهانی، شراره فرنژاد، علیرضا طباطبایی، ساناز کاشمری و نوازندگان مهمان شهاب حسینی، علیرضا میرآقا، فرزاد فخرالدینی و دارا دارایی به روی صحنه خواهد رفت و علاقه مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند به سایت [url]www.3670.ir[/URL] مراجعه نمایند.

tara 92

عضو جدید
18 و 19 آبان، گروه قديمي موسيقي پاپ در
برج ميلاد روي صحنه مي رود

محسن رجب پور: با شرايط
جديد و دشواري رو به رو هستيم

موسیقی ما - بهمن
بابازاده:
«آريان» را بايد جدي ترين و به روز ترين گروه موسيقي پاپ بعداز
انقلاب دانست. چيزي كه هميشه در مورد اين گروه گفته شده و مي‌شود، اين است كه قطعا
مشخصه‌ها و مولفه‌هايي را داشته كه توانسته بيش از ده سال در بازار هميشه كساد
موسيقي پاپ يكه تازي كند و دوام بياورد. هزاران طرفدار داشته باشد و اجراهايش هميشه
شلوغ و پر مخاطب باشد. در اين بين خيلي‌ها اعتقاد دارند كه «محسن رجب‌پور» نقش
زيادي در ماندگاري اين گروه موسيقي در گذر همه اين سالها داشته و عده‌اي نيز اعتقاد
دارند كه محدوديت‌هاي فراواني كه اين مدير براي اجراهاي زنده اين گروه انجام داده،
جلوي پيشرفت روز افزون آنها را گرفته. اما در هر صورت آريان قديمي ترين و جدي ترين
گروه موسيقي پاپ در ايران است و كسي نمي‌تواند تاثيرات موسيقي اين گروه را بر كليت
موسيقي پاپ كشور كتمان كند.

هفته گذشته يكي از نشريات در شماره جديدش خبر
از ترك وطن از سوي «علي پهلوان» و مهاجرت هميشگي او به كانادا براي ادامه تحصيل را
منتشر كرد تا زمزمه هايي مبني بر اينكه كنسرت 18 و 19 آبان ، آخرين برنامه اين گروه
در داخل كشور است، ورد زبانها شود. خبر به اندازه كافي جذاب و وسوسه كننده بود كه
پي اش را بگيريم تا از آخر و عاقبت اين گروه پرطرفدار آگاه شويم. آيا پس از اين همه
سال اجرا و فعاليت پرطرفدار، آريان و خاطره هايش قرار است به تاريخ سپرده شوند و
ديگر ردي از آنها در خاطرات نسل جديد نباشد؟ آيا ماجراي مهاجرت علي پهلوان تا اين
حد جدي ست كه او قيد همه اين ده ، يازده سال را بزند؟

قصه جدايي و ترك
بزرگان و ستاره‌هاي گروه آريان، چيز جديد و عجيبي نيست. از «محمد رضا گلزار» بگير
تا «نينف اميرخاص» كه هر كدام بنا بر دلايلي پس از يك دوره همكاري بلند مدت با اين
گروه، هر كدام مسير خود را انتخاب نمودند و با جدايي از آريان سراغ آرزوها و دنياي
جديد خود رفتند.

محمد رضا گلزار وارد سينما و زرق و برق آن شد و نينف
اميرخاص هم در خارج از كشور تحصيلات موسيقي اش را ادامه دهد.

اما هيچ كدام
از اين دو عضو را نمي‌توان جزو هسته هاي اصلي اين گروه دانست و با توجه به اينكه
عمده فعاليت هاي اريان از طريق علي پهلوان مديريت مي شد، حضور او براي تداوم و
ادامه روند كاري گروه كافي بود. سال گذشته بود كه «پيام صالحي» در اقدامي انتحاري
آلبوم شخصي و كنسرت انفرادي اش را با تمام اتفاقات و حاشيه هايي كه براي آن تراشيده
شد، به مرحله اجرا در آورد تا زمزمه هاي اختلافات عديده او با محسن رجب پور در
رسانه ها بپيچد. برخي گفتگو ها و اظهار نظر ها از سوي دو طرف هم باعث شد اين حرف و
حديث ها بيشتر و بيشتر شود ولي به مرور مشخص شد كه هيچ اختلافي وجود نداشته و همه
چيز باز هم به شرايط عادي خود برگشت. اما خبر جدايي پهلوان دغدغه جديد هواداران
آريان شده. اتفاقي كه مي تواند باعث از هم پاشيدن گروه شود.

• علي پهلوان: مجبورم بروم...
    علي پهلوان بهترين
    كسي بود كه مي شد در اين باره اظهاراتش را شنيد. اين هنرمند اظهارات جالب توجهي را
    عنوان كرد و گفت : « اصلا بحث كانادا وسط نيست.من كلا يك بار در زندگي ام به كانادا
    رفته ام وآن هم سال 2005 بود براي كنسرت آريان. ماجرا از اين قراراست كه همسر من از
    4 سال پيش در استراليا اقامت دارند و مشغول تحصيل اند. من براي تمديد اقامت ام در
    اين كشور مدت زماني را بايد آنجا باشم تا مشكلي براي اقامت من پيش نيايد. اصل ماجرا
    هميني بود كه به شما گفتم و قطعا چيزي به جز اين ماجرا در بين نيست.»
    پهلوان
    همچنين درباره فعاليت هاي جديد آريان قبل از ترك وطن از سوي خود، گفت :« ما يك
    آلبوم حاضر و آماده براي انتشار داريم و يك كتاب كه مجوز آن اخذ شده. ادامه داشتن
    فعاليت اريان بستگي زيادي به بازخورد هاي آلبوم و شرايط موسيقي آينده در ايران
    دارد. آلبومي كه هنوز معلوم نيست چه زماني قرار است در بازار موسيقي منتشر شود و
    همين باعث شده مشكلاتي براي ما بوجود بيايد. اميدوارم هر چه زودتر اين اتفاق بيفتد
    تا ما بتوانيم با فراق بال در مورد آينده تصميم بگيريم.»

• رجب پور: «شرايط خيلي سخت شده»
مدير عامل شركت
ترانه شرقي و تهيه كننده كنسرت «آريان» هم در اين باره و درباره صحبت‌ها و حرف و
حديث‌هاي فراوان اين روزهاي موسيقي كشور گفت :‌« كنسرت جديد آريان با اجراي قطعات
متفاوت و نو، حال و هواي پرهيجان تري خواهدداشت و همه تلاشمان بر اين است كه زودتر
بتوانيم مجوز آلبوم آريان را اخذ كنيم. ولي ديدگاه هاي حاكم بر شوراهاي نظارتي در
دفتر موسيقي، تغييرات اساسي كرده و فرق هاي زيادي را با يكي دو سال اخير داشته.
ديدگاه ها بسته تر شده و همين باعث پشت خط ماندن بسياري از هنرمندان شده. وقتي در
كشور ما هنرمنداني چون محسن يگانه، احسان خواجه اميري، آريان، بنيامين و رضا صادقي
در مرحله اخذ مجوز گير كرده اند و پشت خط مانده اند و آثارشان با مميزي هاي فراوان
رو به رو شده، مشخص است كه با شرايط جديد و دشواري رو به رو هستيم و اين نگران
كننده است. همين سخت‌گيري ها باعث شده آلبوم آريان به رغم اينكه هيچ مشكل ساختاري و
محتوايي ندارد، مجوز اش همين طور عقب بيفتد. ولي در هر صورت سعي مان بر اين خواهد
بود كه چند قطعه از قطعاتي را كه مجوز هاي شعر و موسيقي‌شان را گرفته ايم را تا قبل
از كنسرت منتشر كنيم تا هم دلتنگي هواداران آريان بر طرف شود و هم كنسرت پر باري را
داشته باشيم.»

tara 92

عضو جدید
قانون‌آنلاين/ در اين مقدمه گفت‌وگوي خود با پيام صالحي (خواننده) و محسن رجب‌پور (تهيه‌کننده و مدير برنامه) گروه آريان را منتشر کرده است که در پي مي‌آيد:

پيام صالحي: از سال دوم راهنمايي به سمت يادگيري ساز سنتور رفتم. بعد از آن در دوران دبيرستان با پيانو و گيتار آشنا شدم و در دوران دانشگاه هم شروع به کار کردن يک‌سري آهنگ‏‌ها و شعرهايي کردم که بعدها آنها را در بعضي از قطعات آلبوم اول آريان شنيده‏‌ايد. دقيقا مشابه همين داستان را هم «علي پهلوان» داشت. وقتي تحصيلاتم به اتمام رسيد، به خدمت سربازي رفتم و در دوران آموزشي با «علي پهلوان» آشنا شدم. آنجا متوجه شديم که هر دو گيتار مي‏‌نوازيم و شعر و آهنگ داريم. بعد از آن در دفترچه خاطراتش که هنوز هم هست نوشتم: «مطمئنم که يک روز با هم روي صحنه، کنسرت اجرا مي‏‌کنيم.»

گروه آريان در ابتدا يک گروه سنتي بود که اعضاي اوليه آن «برزو بديهي» و «سيامک خواهاني» بودند. بعد از آن با علي يک‌سري از کارها را به صورت تنظيم گيتاري درآورديم. خلاصه بعد از يک مدت با زحمت زيادي مجوز شعر و آهنگ‏‌ها را گرفتيم؛ چون آن زمان نمي‏‌پذيرفتند که دختر و پسر با هم بخوانند. توسط پدر يکي از هنرجويانم به قشم دعوت شديم تا به صورت رايگان کنسرت اجرا کنيم. با اين حال، باز در آخرين لحظ به ما مجوز ندادند اما آخرين لحظه مجوز را گرفتيم. بچه‏‌ها را که پشت صحنه خوابشان برده بود بيدار کرديم و روي صحنه رفتيم. آن شب استقبال بسيار خوبي از کنسرت شد تا آنجا که از آن فيلمبرداري کردند و هفته بعد دوباره از ما براي اجراي برنامه دعوت کردند. خلاصه اينکه گروه همين طور شکل گرفت و ادامه پيدا کرد اما همچنان براي کنسرت به ما مجوز نمي‏‌دادند.

يک روز که در شوراي شعر به دنبال کار مجوزها بودم با آقاي رجب‏‌پور آشنا شدم و ايشان به همراه آقاي احمديان به عنوان نماينده شرکت ترانه شرقي، قراردادي با ما بستند که سه آلبوم اول آريان متعلق به ترانه شرقي باشد. بعد از آن هم مجوز آلبوم و کنسرت‏‌هايمان را گرفتند و آلبوم آريان تبديل شد به پرفروش‏‌ترين آلبوم که با «آريان2» رکورد فروش را زديم و حدودا دو ميليون و 700 هزار نسخه از آن به فروش رفت. کنسرت‏‌هاي دور دنيا و داخل ايرانمان هم شروع شد. سال 2006 نام ما به عنوان اولين گروه ايراني بين‏‌المللي در کتاب دايره‏‌المعارف موسيقي پاپ به طور رسمي در تاريخ موسيقي ثبت شد. بعد از آن در آلبوم سوم با «کريس دي برگ» همکاري کرديم و در دوره‏‌هاي بعد هم موقعيت‏‌هاي زيادي برايمان پيش آمد که متأسفانه به خاطر شرايط مملکت نتوانستيم شرکت کنيم و همه آنها را از دست داديم.

دوران افول آريان

بعد از آن دوراني شروع شد که نمي‏‌توان گفت کم‏‌کاري اما صحبت‏‌هايي راجع به سبک موزيک‏‌ها شد و به هر حال من سبک متفاوت‏‌تري هم براي خودم دارم که وقتي ديدم روند انتشار خيلي کند پيش مي‏‌رود تصميم گرفتم آلبومي با سليقه خودم منتشر کنم؛ چون نمي‏‌توانستم تمام خواسته‏‌هايم را در گروه آريان پياده کنم.

يکي ديگر از دلايل مستقل کار کردنم اين بود که آن زمان ارتباطم با تمام ترانه‏‌سراها و آهنگ‏سازان قطع بود اما من آدمي هستم که دوست دارم به‌روز حرکت کنم و با همه در ارتباط باشم. آن زمان در بين بچه‏‌هاي گروه يک‌سري شبهات پيش آمد که من مي‏‌خواهم گروه را بر هم بريزم اما بعد متوجه شدند که اين‌گونه نيست و من همچنان در گروه هستم و همه چيز به نحو احسن پيش رفت. الان هم گروه ارجحيت دارد و من فقط در زمان بيکاري کار خودم را انجام مي‏‌دهم.

حدود يک سال پيش آلبوم آريان آماده شد که ما آن را به شرکت ترانه شرقي داده‏‌ايم و اطلاعي هم از آن نداريم. هنوز که هنوز است مي‏‌گويند آلبوم مجوز نگرفته و شعرها مشکل دارند. نمي‏‌دانم چطور ممکن است که همه مجوز گرفته‏‌اند و ما هنوز نتوانسته‌ايم. طبيعي است که اين موضوع کمي باعث دلسردي بچه‏‌هاي گروه شود.

«علي پهلوان» هم براي کارهاي مهاجرتش فعلا به استراليا رفته و منتظر نتيجه آلبوم است. متأسفانه زمان که سپري مي‏‌شود قطعات آلبوم هم قديمي مي‏‌شوند اما آريان فعلا به حالت استندباي مانده و من هم از اين طرف در حال انجام کارهاي مستقل خودم هستم.

اين طور که به گوشم رسيده فکر مي‏‌کنم درگيري‏‌هايي بر اساس نوع سياست‏گذاري‏‌هاي ارشاد بين شرکت ترانه شرقي و وزرات ارشاد وجود دارد که باعث شد آقاي «رجب‏‌پور» آلبوم آريان را از ارشاد بيرون بکشد تا شرايط ديگري حاصل شود. فعلا که همه بچه‏‌ها نگرانند و منتظريم تا علي از استراليا برگردد و تصميم جديدي بگيريم. اين را هم بگويم که مديريت گروه آريان با شرکت ترانه شرقي است، نه با من. اگر دست من بود، اين نظر را داشتم که از سليقه‏‌ها و نظرات مختلف همه افراد و موسيقي‌دانان عزيزي که به ما علاقه دارند براي موسيقي‌مان استفاده کنيم تا بتوانيم ترانه‏‌هاي نسل امروز را منتشر کنيم و در کنارش با سبک آريان آنها را ارائه دهيم.

در آلبوم جديد سليقه‏‌ها به هم نزديک‏‌تر شده بود

در اين چند سال گروه آريان يک ساختار و فعاليت به‌روز را دنبال مي‏‌کرد که در کنارش طرفداران خودش را هم داشت. وقتي اين‌گونه است ديگر نيازي نيست که آدم سليقه شخصي‏‌اش را در گروه اعمال کند. گروه به اين شکل موفق است و من هم يک عضو از بدنه گروه با اين ساختار هستم. وقتي يک‌سري اتفاقات، چه از نظر مديريتي و چه انتقادي پيش مي‏‌آيد، ديگر نمي‏‌توان مثل قبل پيش رفت. البته در آلبوم جديد خيلي از اين مسائل را برطرف کرديم و سليقه‏‌ها خيلي به هم نزديک شدند اما متأسفانه هنوز منتشر نشده است.

شايد آريان بايد با شرکت ديگري همکاري کند!

من بارها گفته‏‌ام که با آقاي رجب‏‌پور دوست هستم اما دوستي و کار از هم جداست. شايد اصلا آقاي رجب‏‌پور صلاح نداند يا مشغله‏‌هاي ديگري داشته باشد و نخواهد کار آريان را ادامه دهد اما تمام تصميم‏‌گيري‏‌ها درباره اينکه اصلا آلبوم را به شرکت ديگري براي پخش بدهيم يا نه به زماني موکول شده که علي به ايران بازگردد و بتوانيم يک نشست با شرکت ترانه شرقي بگذاريم که مطمئنا به نتيجه خوبي خواهيم رسيد.

محسن رجب‌پور: الان حدود يک‏ سال است که آلبوم پنجم آريان آماده شده و ما دقيقا 30 خرداد سال 91 آلبوم را براي دريافت مجوز به ارشاد فرستاديم. بعد از مدتي متوجه شدم که ديدگاه‏‌هاي وزارت ارشاد با نوع موسيقي که مردم گوش مي‏‌دهند، هم‏‌خواني ندارد. به همين دليل آلبوم را از ارشاد خارج کردم. الان هم منتظريم تا ببينيم در دولت جديد چه اتفاقاتي مي‏فتد و فرهنگ و خانه اولش، يعني خانه موسيقي به سمتي حرکت مي‏‌کند تا شکاف بين آنچه که مردم گوش مي‏‌دهند و آنچه که به آن مجوز مي‏‌دهند به هم نزديک شود يا خير.

آينده گروه بعد از انتشار آلبوم مشخص مي‏‌شود

آريان گروهي بود که در طول مسيرش با حوادث نسبتا زيادي روبه‌رو شد. اتفاقاتي که اين اواخر باعث اين حواشي شد اين بود که درون گروه براي ادامه رفتارهاي آريان دو ديدگاه وجود داشت: يک ديدگاه از طرف «علي پهلوان» اين بود که آريان از ابتدا با يک حس و حال آرياني به وجود آمده و حتي اگر قرار است ارتقاء پيدا کند بايد خودش ارتقاء پيدا کند و خميرمايه ديدگاهي آن تغيير نکند. يک ديدگاه ديگر که پيام به آن معتقد بود اين بود که آريان يک عشق است و مي‏‌تواند هر روز و هر سال تا آنجايي که مخاطب مي‏‌پسندد، تغيير کند. اين اختلاف ديدگاه‏‌ها باعث شد که در دوران رکود، بعد از آلبوم چهارم، «پيام صالحي» تصميم بگيرد به طور مستقل آلبوم منتشر کند که اين کار را انجام داد و يک کنسرت هم برگزار کرد اما دوباره به آريان بازگشت و به اصطلاح پذيرفت که مسير جمعي را ادامه دهد. البته اين موضوع هيچ‏‌وقت باعث نشد که آريان از هم بپاشد اما با اين مشکلاتي که پيش آمده معلوم نيست اعضاي گروه براي ادامه فعاليتشان چه تصميمي بگيرند و هنوز به صورت رسمي در داخل گروه تصميمي مبني بر جدا شدن گروه از يکديگر گرفته نشده است. منتها تمام اين مسائل منوط به اين است که آلبوم پنجم، چه زماني منتشر شود و احتمالا بعد از انتشار آن، ديدگاه‏‌هاي مربوط به اين حوزه مشخص خواهد شد.

زمزمه‏‌هاي جدا شدن آرياني‏‌ها از هم

آخرين جلسه‏‌اي که سال پيش با گروه آريان براي منتشر نشدن آلبوم داشتيم، بحث‏‌هايي مي‏‌شد؛ البته نه اينکه گروه از هم بپاشد اما پيام دوباره جريان انتشار دومين آلبوم مستقل خودش را به ميان کشيد و اينکه حداقل کارهايي به صورت فردي داشته باشد که اين کار را هم کرد و يکي دو قطعه در تلويزيون خواند. اساسا پيام کارهاي فردي انجام داده است اما باقي اعضاي گروه چنين کاري نکرده‏‌اند و طبق تصميم گرفته شده در آن جلسه قرار شد تا منتظر انتشار آلبوم پنجم بمانند و بعد از انتشار آن براي آينده گروه تصميم بگيرند.

منتظر رويکرد دولت جديد هستيم

زماني که پيام به صورت انفرادي کار کرد در ابتدا به دليل اينکه در بطن جامعه شائبه‏‌اي به وجود نيايد، تصميم گرفت در نشست مطبوعاتي آلبومش با «علي پهلوان» همراه شود اما وقتي کارها جلو رفت به اين نتيجه رسيد که کارها خيلي خوب پيش رفته و احتياجي به اين جريانات نيست و در همان نشست گفت که «آريان مثل بچه من مي‏‌ماند و هيچ‏‌گاه آن را رها نمي‏‌کنم. اين آلبوم هم سليقه فردي من است که نمي‏‌توانم در آريان آن را دنبال کنم. به همين دليل مي‏‌خواهم به صورت انفرادي به آن بپردازم.» پيام هيچ‏گاه از آريان جدا نشد و اولين‏ بار از خود من براي انتشار آلبوم مستقلش نظر مساعد را گرفت. با اين همه، من هميشه اين هشدار را به او مي‏‌دادم که اين موضوع باعث جدايي تو از آريان نشود. آن زمان درست مثل روزي شده بود که «رضا گلزار» مي‏‌خواست از آريان جدا شود. ما يا بايد گروه را منتفي مي‏‌کرديم يا اينکه فقط گلزار از آريان جدا مي‏‌شد و گروه سر جاي خودش باقي مي‏‌ماند. زماني که پيام تصميم به انتشار آلبوم مستقل گرفت هم همين اتفاق افتاد و اگر قرار بود ما سهل‏‌انگاري کنيم، گروه آن زمان از هم مي‏‌پاشيد. به هر ترتيب، در حال حاضر، «علي پهلوان» هم براي تمديد اقامتش به استراليا رفته و همه چيز را به بعد از انتشار آلبوم پنجم منوط کرده است. آلبوم پنجم هم فعلا منتظر دولت جديد است.

tara 92

عضو جدید

موسیقی پارس – جواد فقیه نصیری: ” آریان ” نامی آشنا در هنر ایران است. گروهی که فعالیت خود را نزدیک به سیزده سال قبل اغاز کرد و از همان ابتدا جایگاهی خاص را برای خود در موسیقی پاپ به وجود اورد. چندی است که فعالیت و حضور این گروه کم رنگ شده است، به همین دلیل گفتگویی با ” شراره فرنژاد ” یکی از اعضای اصلی این گروه، ترانه سرا، آهنگساز و همخوان گروه آریان ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید.از خودتان شروع کنیم، شراره فرنژاد چگونه وارد گروه آریان شد ؟
پیام صالحی خواننده ی گروه از دوستان برادر من شهروز بودند و در همان زمان پیام تصمیم به تشکیل گروه آریان گرفت و با شهروز صحبت های بسیاری کرد و قرار بر این بود شهروز هم عضو گروه باشد اما به دلیل مشغله ی زیاد برادرم امکان همکاری با گروه را نداشت و بدین ترتیب من به دلیل آشنایی با پیام صالحی و دوستی ایشان با برادرم قرار شد من نیز عضو گروه آریان شدم. در آن زمان وقتی پیام پیشنهاد عضویت در گروه رو به من دادند کمی جا خوردم و به ایشان گفتم چنین چیزی در ایران امکان پذیر نیست. پیام صالحی به من پیشنهاد دادند دو شخص دیگر رو هم برای عضویت در گروه معرفی کنم تا گروه کٌر داشته باشیم. بنابراین من دو دختر خاله ی خودم را هم وارد گروه کردم و بدین ترتیب عضو این گروه شدم.به نظر شما چرا سرنوشت گروه آریان به این حالت فعلی رسید ؟
به کجا رسید . . . ؟ !منظور من مشکلات آلبوم و برگذار نکردن کنسرت و برخی شایعات دیگر هست؟
در کشور ما مسئولین زیاد روی خوش به هنر و موسیقی نشان نمی دهند، ما با زحمت خودمان را حفظ و مطرح می کنیم.
در ایران اصلا نمی توان برای شخصی که وارد این هنر می شود تضمینی ارایه داد چون هر لحظه در این کشور اتفاق جدیدی می افتد و کسانی که بر سر کار می آیند یا موافقند یا مخالف و هیچگونه نمی توان پیشبینی کرد که چه اتفاقی رخ خواهد داد. در حال حاضر در شرایطی هستیم که سال قبل وقتی جناب اقای رجب پور آلبوم را برای گرفتن مجوز به ارشاد بردند به شعر و اهنگ بعضی قطعات ایراداتی را گرفتند و من امیدوارم که با تغییراتی که در روند وزارت ارشاد رخ خواهد داد و یا تغییر دیدگاه افراد این مشکلات برطرف خواهد شد. البته هفته گذشته آقای رجب پور خبرهای خوشی به من دادند و صحبت های امیدوار کننده ای را بیان کردند و گویا یک سری اتفاقات خوب در حال انجام شدن است انشالله در آینده ای نزدیک مشکلات آلبوم برطرف خواهد شد.در حال حاضر با مشکلاتی برای اجرای کنسرت روبرو هستید؟
ما تصمیم داشتیم که ابتدا البوم آریان ۵ را روانه بازار کنیم و سپس به اجرای کنسرت بپردازیم. تصمیم ما به این دلیل گرفته شد که ما در طی این سیزده سال فعالیت هنری گروه فقط چهار آلبوم و چند تک تراک پخش کردیم که بیشتر این اهنگ ها به همراه ریمیکس های این قطعات در کنسرت های قدیم اجرا شده اند و تصمیم ما بر این است که با کارهای جدید و دستی پر بر روی استیج حاضر شویم.پس در حال حاضر از نظر شما گروه مشکل خاصی ندارد ؟
نه مشکل خاصی در گروه وجود ندارد. درست است که علی پهلوان در ایران نیست اما ایشان فقط برای کارهای اقامتی خودشان در حال حاضر در استرالیا به سر می برند اما قرار نیست برای همیشه در آن کشور ماندگار شوند. علی پهلوان به ایران بازمی گردد و رفت و آمد ایشان مشکلی را برای گروه به وجود نمی آورد و در حال حاضر که آلبوم در مسیر گرفتن مجوز به سر می برد. ایشان از این فرصت طلایی استفاده کردند و در حال درست کردن کارهای اقامتی خودشان هستند و بعد از اتمام کارهایشان دوباره به ایران باز خواهند گشت و به فعالیت خودشان در گروه ادامه خواهند داد.پیام صالحی هنوز هم عضو گروه هستند یا اینکه قصد دارند به طور فردی موسیقی را ادامه بدهند ؟
ایشان عضو گروه هستند اما کارهای تکی هم در کنار فعالیت خودشان در گروه هم انجام می دهند و این کارها به گروه صدمه نخواهد زد و جلوی فعالیتشان در گروه را نخواهد گرفت.در حال حاضر چقدر امیدوارید که دوباره با همین گروه به روی استیج بروید؟
من به طور کلی ادم خوشبینی نیستم، اما در این یک مورد بسیار امیدوارم.در حال حاضر مشغول تدریس به بانوان علاقه مند به گیتار هستید، چه اتفاقی افتاد که به تدریس روی اوردید؟
من از ابتدا این کار را انجام می دادم حدود ۱۲ الا ۱۳ سالی هست که در کنار فعالیتم در گروه فعالیت های دیگری هم انجام می دهم که آموزش گیتار به علاقه مندان یکی از این موارد است.شایعات زیادی در فضاهای مختلفی وجود دارد که آینده ای تلخ برای گروه آریان و پایان کار این گروه رو پیشبینی کرده بودند و حتی در برخی موارد گفته بودند که در طی دو سال آینده این گروه اجرایی نخواهد داشت ایا این شایعات حقیقت دارد؟
نه به هیج عنوان، اگر قرار بر این باشد که گروه تا دو سال آینده فعالیتی نداشته باشید که اصلا خوب نیست و گروه از یاد مردم می رود. من خودم به اجرای کنسرت در پایان تابستان یا اوایل پاییز بسیار امیدوارم و تلاش گروه هم بر همین هست. ما امیدواریم که اقای رجب پور تا اخر تابستان مجوز آلبوم را از وزارت ارشاد بگیرند تا ما اوایل پاییز بتوانیم قطعات این آلبوم را بر روی استیج و در مقابل مردم شریف ایران اجرا کنیم.نظر خودتان را در مورد اسامی زیر:علی پهلوان: یک پسر بسیار خوش معاشرت، می توانم بگویم مهره ی اصلی گروه.محسن رجب پور : فردی عجول. البته ایشان در صحبت کردن بسیار عجول هستند و به عقیده ی من گاهی اوقات بدون تفکر صحبت می کنند و بعضی افراد را از خودشان می رنجانند اما ایشان شخصیت بسیار مهربانی دارند و بر عکس من وقتی شخصی را ناراحت می کنند از دل آن شخص به هر طریقی که شده در می آورند اما من نه! ایشان هم برای پیشبرد هدف های گروه آریان تلاش های بسیاری را کرده اند اما چند وقتی است کمی کمرنگ شده اند که من هم کمی فشار آورده ام و امیدوارم این فشار هایم مفید واقع شود.پیام صالحی: خونسرد! و خصوصیتی که اکثرا به او نسبت می دهند اعتماد به نفس فوق العاده ای دارد. می توان گفت استیج گردان بی نظیری است. در این مورد خاطره ای را بیان کنم: در یکی از اجراهایمان در کرمان وقتی برای شروع کنسرت روی استیج رفتیم برق ها بطور کامل قطع شدند و به مدت نیم ساعت برق وصل نشد، در طی این مدت پیام بدون میکروفن مردم رو سرگرم کرد و براشون خاطره تعریف می کرد. این کار به هیج وجه آسان نیست و به نظر من فقط پیام توانایی انجام آنرا در گروه دارد.سیامک خاهانی : در دید مردم کمی مغرور جلوه می کند اما سیامک ذات مغروری ندارد و اتفاقا پسر صمیمی و خوش معاشرتی است. من استایل ویلون زدن ایشان را می پسندم و به نظر من یکی از پسر های خوش تیپ گروه است.ساناز کاشمری: دختر خاله ی خودم و کوچیکترین عضو گروه اریان. بسیار صمیمی و خوش برخورد است.شراره فرنژاد: لجباز و لقبی که جدیدا به من اضافه شده پر رو!آریان من بسیار خرسندم که عضو چنین گروهی هستم. اصولا در دنیای موسیقی همه مدعی هستند، به طور مثال خیلی از دوستان ما در دنیای موسیقی هستند که از خیلی نظرها کارهای گروه ما را قبول ندارند اما آریان ادعای این را دارد که بلیط تمامی سانس های کنسرت ها به فاصله چند ساعت پس از اعلام اجرای کنسرت فروخته می شوند و این یعنی محبوبیت. سوال من از این مدعیان این است که ایا گوش های مردم ایرادی دارد؟ و یا شاید این افراد فکر می کنند مردم ما موسیقی را درک نمی کنند! من بسیار خوشحالم از این که مردم نسبت به این گروه اینقدر لطف دارند و این یک افتخار بزرگ برای یک گروه است.و سوال آخر، اوضاع موسیقی بانوان داخل کشور به نظر شما چگونه است؟
در یک کلمه و به طور خلاصه می توانم بیان کنم بد است.منبع : اختصاصی موسیقی پارس

tara 92

عضو جدید
مجله زندگی ایده آل - نیمه دوم شهویور - شماره ۱۴۵

http://arian-band-fans.blogfa.com/#
http://arian-till-eternity.blogfa.com/

آخرین ویرایش:
بالا