حذف کنکور؟؟

حذف کنکور؟؟

• مجموع رای دهندگان
    49

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موافقم
چون اگه با معدل کتبی برا دانشگاه برمی داشتن خیلی خوب میشد....

parna pahlavani

عضو جدید
parna

parna

به خدایی که قبول دارم قسم اگه نوبت من شه و کنکورو بردارن ... میکنم وای به حالشون خودم تنها از جنوب راهپیمایی میکنم تا تهران.بعدشم خون به پا میکنم.حالا گفته باشم حواسشون باشه:mad:

drippy*

عضو جدید
به خدایی که قبول دارم قسم اگه نوبت من شه و کنکورو بردارن ... میکنم وای به حالشون خودم تنها از جنوب راهپیمایی میکنم تا تهران.بعدشم خون به پا میکنم.حالا گفته باشم حواسشون باشه:mad:

شما خون خودتو کثیف نکن:D
فعلا که تا92 حذف کنکور منتفیه :cool:

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور یچیز بیخودیه باید حذفشه چون رفتن به دانشگاه رو شانسی کرده
کسیکه یذره عصبی باشه یا استرسی باشه روز کنکور همرو خراب میکنه

yaldi

عضو جدید
منکه صددرصد موافقم چون که اصولا مغز هیچکسی نمیتونه درعرض چهارساعت چهارسال اطلاعاتو انتقال بده اونم با این سوالایی که جدیدا اختراع کردن واقعا مسخرا
تازه این طوری خیلیا با علم زیاد توش میمونن وبعضیام که هیچی بارشون نمیشه شانسی قبول میشن فکر کنم اگه به جاش برای بالا بردن معدلت تلاش بکنی نتیجه بهتری بدست بیاری
مثلا اگه امتحان حسابان داشته باشی همش یه درسه که میتونی براش خیلی تلاش کنی تازه برای این یه درس صدوبیست دقیقه واسه بیست سوال وقت میدن وبه نظرم خیلی به صرفه ترهست تا اینکه سرجلسه کنکور پنجاه تا سوال ریاضی میدن وسی دقیقه هم زمان :surprised:

yare66

عضو جدید
فعلا که گفتن کنکور تا سال 92 بیشتر نیست!!!!!!!
اصلا قیف کنکور تو ایران بر عکسه کشورای دیگست تو ایران وارد شدن به دانشگاه خیلی سخته ولی بیرون اومدن از دانشگاه خیلی آسونه
واسه همین یه مشت آدم فارغ التحصیل میشن ولی با بار علمی خیلی کم همون کنکور نباشه سنگینتره:D

masoomeh.bnv

عضو جدید
هر دوش!!!! حذف بشه این فشارهای روحی و روانی که خدا نسیب گرگ بیابون نکنه هم میره به خواب زمستونی!!!!
خذف بشه هم خرتو خر میشه به شدددددددددددددددددددددددددددددددت!!!

ماتینا

کاربر بیش فعال
به نظر من حذف بشه بهتر هست چون کنکور نامردی توش زیاد داره
اگه استرس داشته باشی شانسی میشی برای اون کسی که کم خوندو.............................

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
حا که کنکوره اقا ///////////////(سانسور شد) همین جوری می رن دانشگاه وای به وقتی حذف بشه و............
در هر دو صورت اونی که باید بخونه وبه جایی هم نرسه ما ادمای//////////////////////////// (خودت حدس بزن):smile:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
با ماهیت کنکور مخالفم اما...... باید گزینشی باشه.... اینجا که مثل خارج نیست هرکی خواست بره دانشگاه..... از سهمیه ها که بگذریم شما به اساتید خودتون 1 نگاهی بندازید ببینین چقدر سوادشون بالاست !!! بیشتر اساتید ایران رفتن خارج مدرک گرفتن.... سواد اونارو با داخل مقایسه کنین... تنها چیزی که دارند فقط زبانشون قوی شده همین..... کلا وضعیت دانشگاه های ایران اسفناک تر از اونی هست که اعلام میشه.... یکی به استاد در باغ سبز نشون میده .... پایان ترم نمرش میشه 19... یکی دیگه نمیخواد ! نمرش میشه 14..... کلا کنکور دانشگاه آزاد تا مقطع کارشناسی ارشد به معنی گلابی هست.... (خودم از کاردانی تا ارشد دانشگاه آزاد بودم)..... کنکورش یعنی 4 ساعت وقت تلف کردن !!! یعنی کلاه شرعی سر خودت گذاشتن !!! کلاه گذاشتن سر وزارت علوم.....

کنکور باید باشه نه به این شکل....

مجبورم 1 رشته من درآوردی بگم به دوستان برنخوره !!!! فرض کنین تهران رشته A را داره..... خوب؟ فقط و فقط هم همین A موجوده !!! ظرفیت 50 نفر....... متقاضی 1000 نفر در بهترین شرایط !!!

حالا به خم ابروی خواهران توجه کنم که طرف بیاد تو دانشگاه یا سبیل برادر گرامی !!! کلا دانشگاه و شان دانشگاه ها در ایران تا سرحد کاروانسرا پیش رفته..... کلمه ای بدتر از کاروانسرا سراغ ندارم.... به نظرم ملتی پیشرفت خواهد کرد که از هر 2 طرف چه ورودی دانشگاه ها چه خروجی دانشگاه ها... به دانشجو سخت بگیره... منظور از سخت گرفتن عقده ای بازی اساتید نباشه... از دانشجووو واقعا کار بکشن..... البته امکاناتشم بهش بدن... که دانشجو بعد از اتمام درسش نره تازه ببینه فلان دستگاه چه شکلیه !!! دروغ میگم ؟؟ در سطح کلان این مملکت همه دانشگاه ها همین شکلی هستن..... متاسفانه وقتی پول میدن آقایون و برخی از خواص بی خاصیت !!! دیگه کنکور معنا و مفهوم نداره.... شایسته سالاری درسی و هوشی از همه مهمتره... با شرط معدل هم به هیچ وجهه عادلانه نیست.... من یکی رو میشناسم پدرش موسس مدرسه غیر انتفاعی بود..... همه معلمای دبیرستان نمرات خوب به بچش دادند..... اون آقا پسر دانشگاه سراسری قبول شد و اینقدر سوادش نمیکشید که بخاطر علمش از دانشگاه به کل مردود و اخراج شد..... شایسته سالاری هوشی و درسی حرف اول را باید بزنه..... متاسفانه در مقطع دکتر (Phd) که خیلی قشنگ برعکس حرفای منو تایید میکنه !!! بماند که چقدر پول تو جیب برخیا میره !!! که فقط کنکور برگزار میکنن.... هر کسی تو هر رشته ای که هست من تضمین می کنم اگر برای فوق لیسانس دانشگاه آزاد رو میخواد بزه حتما قبوله.... حالا شهرش اگه براتون مهم نباشه اما قبوله.... شونصد تا تکمیل ظرفیت داره !!! این یعنی چی ؟! پر کردن جیب خودشون یا خالی کردن جیب مشتریانش !!!

وقتی توی ایران..... سران 2 قوه اش با هم برادر باشند و رئیس وزارت علوم با رئیس دانشگاه آزادش برادر باشند از این بهتر نخواهد شد..... البته قبلا که 1 ذره وقتی یکی دانشجو میشد فکر میکردیم چیکار کرده... دروغ میگم ؟؟؟ اون قدیما اگه میگفتن یکی دانشجو شده چقدر کلاس داشت !!! الان به لطف حکومت اسلامی همه تا آخر عمرشون دانشجو تشریف دارند.... تکبییییر

ببینین دوستان اگه کنکور حذف بشه استرس شب کنکور و سر جلسش دیگه این مشکلا پیش نمیاد.
اگه مشکل اینجاس که به سود سمپادیا میشه مطمئن باشین سیستم آموزشی بقیه جاها هم تغییر میکنه.

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
به نظر من حذف بشه بهتر هست چون کنکور نامردی توش زیاد داره
اگه استرس داشته باشی شانسی میشی برای اون کسی که کم خوندو.............................

به نظر من حذف بشه نامردیش بیشتره نمره میفته دست مدیر و معلم واینا (البته با احترام تام نسبت بهشون)، اون وقت فامیل بازی یا اصلا خر خونی شب امتحانی حرف اول می زونه تلقب تو حوزه ها رو دیگه نگو . درسته کنکو ر معایبی داره اما منطقش جالبه.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم ارزش نداره ادم وقت گرانبهاشو یک سال تلف کنه واسه کنکوری که هر سال سخت تر میشه و بعدشم نتایج راضی کننده نصیب ادم نمیشه

باید حذف بشه

*دختر باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازیه طرف زیاد سخته و استرسش تا یه سال آدمو داغون میکنه باید حذف شه
ولی مثلا نمیشه یه رشته مثل پزشکی بدون کنکور رفت دانشگاه!
از یه طرفم نمیتونم ببینم من چه عذابی کشیدم قبول شم! بعد دیگران بخوان همینجوری برن تو دانشگاه!
با کمال غرورم بیان پاشونو بندازن رو پاشون واسه من پوز بدن!
نباید حذف شه:razz:

phvcss

عضو جدید
ببینین دوستان اگه کنکور حذف بشه استرس شب کنکور و سر جلسش دیگه این مشکلا پیش نمیاد.
اگه مشکل اینجاس که به سود سمپادیا میشه مطمئن باشین سیستم آموزشی بقیه جاها هم تغییر میکنه.

اتفاقا سمپادیا اینجا بیچاره می شن . فقط امتحان نهایی سوم که سوالها از آموزش پرورش میاد رو می تونیم 19 یا 20 بگیریم . اگه معلمها در سطحی که درس میدند امتحان بگیرند که پایین ترین معدل مال سمپادیاست .
در کل من با حذف کنکور مخالفم چون برگه ها ی امتحانی به صورت سلیقه ای صحیح می شن یه مصحح مهربونه و خوب نمره میده یکی نه . حتی همون مهربونه هم ممکنه که وقتی میشه بد نمره بده و اینطوری حق بعضیها خورده می شه . اینو قبول دارم که سر جلسه ی کنکور ممکنه برای بعضیها مشکل به وجود بیاد (یکیش خود من که واقعا سوادم در حد زیر 500 بود ولی شدم 1200 ) ولی یکاریش نمی شه کرد .

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من نظر خودمو میگم.... من مخالفم. اگه کنکور حذف شه دیگه چه مکالی برای سنجش هست؟
همین امشب اخبار 20:30 رو دیدم که درباره همین موضوع بود .... گفت معدل 20 تا چند برابر ظرفیت دانشگاه های تاپ کشوره ... بعد میخوان مثلا ببینن کی حسابان 20 شده کی 19؟!!! این عادلانه است واقعا؟!!!
از کجا معلوم دانش و تجربه ی معلم های همه ی بچه ها مثال هم باشه که نمره و معدل ملاک باشه؟! این همه دبیرستان های عیر انتفاعی درجه 1 هست که واقعا با دانش اموز کار میشه و دروس اصلیو از همون اول اساسی کار میشه اکا اون کسی که هزینه ی این جور مدارسو نداره چی؟؟؟ اون حق نداره؟
من کاملا مخالف نیستم ... چون اساسا سیستم اموزش پرورش از همون اول اشتباه ... کسی که مثلا میخواد پزشکی یا مهندسی بخونه چه اجباریه تو دبیرستان تاریخ و جفرافیا و عربی و امادگی دفاعی و مبانی کامپیوتر پاس کنه؟!
باورتون میشه معلم دوم دبیرستان ما که اادگی دفاعی درس میداد سال سوم شد معلم جبر! خداییش هیچی حالیش نبود! یا معلم هندسه ی سوم ما معلم مبانی کامپیوترم بود و از زنگ هندسه میزد که مبانی درس بده علاوه بر زنگ خود مبانی البته!
خب اونا که از شرایط مدارس انقدر اگاهی ندارن که بخوان ملاکشون نمره و معدل باشه! بچه درس خون همیشه درس خونه! به کنکور و اینا کاری نداره ... کار خودشو میکنه! کسیم که نمیخونه حتی بره مدارس انرزی اتمی بازم نمیخونه!

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من به جای حذف کنکور میان اول همه ی دانشگاه های ایران هم سطح کنن از لحاظ علمی که هر کس تو شهر خودش با خیال راحت درس بخونه و ثانیا بیان شرایط کنکورو برای همه یکسان کنن .... دیگه سهمیه و اینا در کار نباشه! جدا میگم!
برای خانواده های شهدا یا ایثارگران بیان امتیاز های دیگه قائل شن مثلا هزینه ای ندن ... اما چون تعیین رتبه و اینا واقعا نباید چیزی دخیل باشه که متاسفانه اینجوری نیست! خیلی تو کنکور نامردی و حق الناس وجود داره!
اما با حذفشم بدتر میشه!

atena2

عضو جدید
پارتیبازی میشه خفن ...
امیدها و تلاشها بی فایده میشه . انگیزه از بین میره . طرف وقتی پارتی نداره یا یهجا یه معلم بهش بد نمره داده باشه دیگه باید تا ابد حسرت دانشگاه خوب توی دلشبمونه . الان لا اقل میگه سال دیگه بیشتر میخونم نقاط ضعفم رو برطرف میکنم بعد
الان برای کسی که پارتی نداره استخدام و کار در جای خوب یه رویاست !!
من 10 ساله لیسانس گرفتم توی مدرسه خوب بودم همیشه نمرات فیزیک و ریاضیم نه تنهابالا بود بلکه لذت می بردم از این درسها زیاد هم برای کنکور خودم رو خفه نکردم. یه رتبه سه رقمی آوردم و رفتم دانشگاه

اما حالا خیلی جاها امتحان استخدامی دادم قبول شدم مثل شرکتنفت .. حتی دعوت نامه برای مصاحبه هم برام اومد اما توی مصاحبه بدون هیچ توضیحیردم کردند.
وقتی امتحان و نوشته هست جای اعتراض هست اما در مصاحبه شفاهی میشه دلبخواهی پارتیبازی
وقتی اسم حذف کنکور در کشور ی مثل ایران که واقعا همه چیز فامیل بازی و بی قانونیهست میشه تنم میلرزه می ترسم بچه هایی باشن که مستعد باشن اما پارتی نداشته باشن اونوقت حقشون حتی برای دانش اندوزی هم پایمالبشه

atena2

عضو جدید
مسئلهبعدی اینه که ما توی ایران طرفدار دانشگاه زیاد داریم . عنوان دانشگاه فلان همدرآینده افراد خیلی تاثیر داره . در کشورهای اروپایی که کنکور نیست مردم آنقدرمرفه هستند که کنکور براشون تنها راه معاش آینده و شغل نباشه . و زیاد به دانشگاهرفتن اهمیت نمی دن . اما در ایران خیلی مهم شده .
توی ترکیه هم کنکور هست .

در ضمن ما مقاله و فعایت علمی حتی در سطح لیسانس هم نداریم چه برسه م مدرسه کهبیان براساس اون دانشگاهها پذیرش بدن.
قبل از کنکور به این شکل هم هر دانشگاهی یه آزمون می گرفت . در مورد معدل هم میشهیه در صدی توی کنکور تاثیر داد مثل ارشد

atena2

عضو جدید
اما استرس

به نظرم مهمترین عامل استرس عدم تسلطه !!

کسی که از اول درسش خوب بوده و خوب از عهده مسائل بر می اومده خودبه خود اعتماد به نفسش تقویت میشه . خیالش راحته که به دروس مسلطه و راحت امتحان میده

من چون هم تجربه کنکور رو داشتم هم ارشد رو اینو میگم

اما وقتی توی ارشد تسلطم کامل نبود و مطمئن نبودم که می تونم حل کنم یا نه و دلم به آسون اومدن خوش بود شب از استرس نمی تونستم بخوابم و قبول نمی شدم
من اصلا و ابدا نه بین همکلاسیها ی دانشگاه و نه دبیرستان هرگز ندیدم کسی شانسی قبول بشه . نهایت در حد جابه جایی دانشگاه یا رشته ممکنه استرس تاثیر بذاره .

همه اونهایی که فرضا برق یه دانشگاه می خوندن از نظر حتی ضریب هوشی هم در یه حد بودند معدل امتحان نهایی در یه سطح بود و معمولا از شاگرد ان ممتاز با رتبه های خوب در کلاس بودند . ..

atena2

عضو جدید
مسئله دیگه زمان کنکور .. به نظر من سرعت عمل هم مهمه ... اصلا غیر از خرخونی ملاکهای هوشی هم در کنکور سنجیده میشه . اگه سوالها ساده و روتین باشه با زمان زیاد که به قول اون مرده ما 5000 تا معدل 19.75 به بالا داریم!! همه جواب میدن .
کنکور هرچقدر سخت تر باشه به نفع کسایی که بار علمی بیشتری دارند
مثلا اکثر سمپادی ها دانشگاه و رشته خوب قبول میشن. بچه هایی هم که در سطح دبستان هوششون شناسایی نشده دوباره یه فرصت برای دست یافتن به امکانات خوب رو پیدا می کنند .
شما هم اگه پشت کنکوری به استعداد و بار علمیت ایمان داری شب کنکور یه لیوان دم کرده گل گاوزبون بخور و خیالت راحت که قبولی !! حتی در استرس هم عدالت هست همه استرس دارند .
به نظر من کنکور اصلا شانسی نیست !! بلکه تلاش و استعداد مهمه

atena2

عضو جدید
این رو هم ببنید

http://www.migna.ir/konkor/nokat/3919-1390-04-18-06-54-02.html
حالا فرض کنید یه نفر یه مشکلی مثل مرگ یکی از اعضای خانواده یا مریضی سخت و.. در موقع امتحانات سال سوم براش پیش بیاد و همه امتحانات رو خراب کنه
و تا ابد به خاطر سوابق تحصیلی بد از دانشگاه خوب محروم میشه سوابق تحصیلی غیر قابل جبرانه
اما اگه این اتفاق موقع کنکور براش بیفته و خراب کنه خوب سال بعد جبران میکنه و همه درها به روش بسته نمیشه

*ستاره آسمان*

عضو جدید
دوستان نظر های جالبی دادند ولی این مسئله رو یادشون رفت که ما فرض می کنیم کنکور حذف شد خوب حال می خواهیم وارد دانشگاه بشویم مثلا 500 نفر داوطلب دانشگاه شریف هستند و نیمی از این ها معدلشون 20 است و دانشگاه شریف هم کلا150 نفر بیشتر نمی گیرد حال ما باید بر چه اساسی از 250 نفر 150 تاشون رو انتخاب کنیم ناچار هستیم یک امتحان ازشون بگیریم حالا چه کنکور باشه چه خود دانشگاه این کار رو بکنه اگر هر دانشگاهی بخواد واسه خودش امتحان بگیرد با مشکلات زیادی روبه رو است از طرفی خیلی ها شانس قبولی شون نسبت به حالتی که کنکور باشد پایین می اید پس حالت دوم مردود است بر میگردیم به حالتی که کنکور باشد که تا کنون بهترین حالت بوده فقط راهش این است که تاثیر معدل رو زیاد کنند وتاثیر کنکور را کم آن هم به تدریج. الان تاثیر معدل 25 درصد وکنکور75 درصد است که به تدریج باید معدل تاثیرش بشود 85 وکنور بشود15 تا بتوان حداقل مقداری تفاوت قایل شد

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما استرس

به نظرم مهمترین عامل استرس عدم تسلطه !!

کسی که از اول درسش خوب بوده و خوب از عهده مسائل بر می اومده خودبه خود اعتماد به نفسش تقویت میشه . خیالش راحته که به دروس مسلطه و راحت امتحان میده

من چون هم تجربه کنکور رو داشتم هم ارشد رو اینو میگم

اما وقتی توی ارشد تسلطم کامل نبود و مطمئن نبودم که می تونم حل کنم یا نه و دلم به آسون اومدن خوش بود شب از استرس نمی تونستم بخوابم و قبول نمی شدم
من اصلا و ابدا نه بین همکلاسیها ی دانشگاه و نه دبیرستان هرگز ندیدم کسی شانسی قبول بشه . نهایت در حد جابه جایی دانشگاه یا رشته ممکنه استرس تاثیر بذاره .

همه اونهایی که فرضا برق یه دانشگاه می خوندن از نظر حتی ضریب هوشی هم در یه حد بودند معدل امتحان نهایی در یه سطح بود و معمولا از شاگرد ان ممتاز با رتبه های خوب در کلاس بودند . ..

با این قسمتی که مشخص کردم اصلا موافق نیستم.استرس ربطی به تسلط نداره و بیشتر یک پیش زمینه روحی داره.

آخرین ویرایش:

سهراب1991

عضو جدید
مطمئنم وزارت علوم نمیتونه این کارو بکنه
چون اگر قرار شه معیار معدل شه
اونوقت اگر مثلا 500 نفر معدلشون 20 شه و همشون بخوان برن یه رشته اونوقت چی میشه؟؟؟؟؟

درضمن من فکر میکنم تحصیلات داخل ایران مثل خود قیفه
الکی میگن برعکسه.....

*ستاره آسمان*

عضو جدید
مطمئنم وزارت علوم نمیتونه این کارو بکنه
چون اگر قرار شه معیار معدل شه
اونوقت اگر مثلا 500 نفر معدلشون 20 شه و همشون بخوان برن یه رشته اونوقت چی میشه؟؟؟؟؟

درضمن من فکر میکنم تحصیلات داخل ایران مثل خود قیفه
الکی میگن برعکسه.....
گلم خوب اینو منم گفتما