تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vertex

اخراجی موقت
لیست وسایل و ابزار مورد نیاز سر جلسه

لیست وسایل و ابزار مورد نیاز سر جلسه

دوستان اگر وسایل مورد نیاز رو که سر جلسه میبریم لیست کنند خیلی خوب میشه شاید یکی یه چیزی بدونه ما ندونیم و کمک کنه . در ضمن به نظرم سعی بشه یه پست باشه که مطلب بهش اضافه بشه اینجوری شلوغ پلوغ هم نمیشه یعنی پاسخ به نقل قول رو بزنین ولی پایین چیزی ننویسین همون بالاش اضافه کنیم به نظر قبلی .

شوادان

عضو جدید
سلام دوستان؛ چندتا سوال ...
1- ستون گذاری طرح زیر درسته؟ اون قسمتی که کادر قرمز کشیدم

Soal_1.jpg
2- تو قسمت پخ،حتما باید ستون باشه، میشه مثل این شکل ستونگذاری کنیم؟ اگه میشه، مقدار h حداکثر چقدر باشه؟
Soal_2.jpg
ادامه دارد ...

شوادان

عضو جدید
ادامه

ادامه

3- این کار آذر 92 منه، ستونگذاریش درسته؟ ستون های آبی ستونچه هستند،فقط تو زیرزمین داریمشون. ستونهای سبزم، ستونهایی هستند که من حذفشون کردم... از نظر اجرا مشکلی نداره؟
Soal_3.jpg

Soal_3,1.jpg

ahooopa

عضو جدید

3- این کار آذر 92 منه، ستونگذاریش درسته؟ ستون های آبی ستونچه هستند،فقط تو زیرزمین داریمشون. ستونهای سبزم، ستونهایی هستند که من حذفشون کردم... از نظر اجرا مشکلی نداره؟
مشاهده پیوست 211931

مشاهده پیوست 211932

فکر میکنم چون محدوده طراحی رو مشخص کردن اجازه نداریم اون 2مترو اضافه کنیم.

دناسا

عضو جدید
شوادان
دوست عزیز به نظر من ستونگذاری طرح اول درسته
اون h حداکثر 1.20 میتونه باشه
ستونگذاری آذر 92 هم درسته چون تو فقط باید شبکه های بسته داشته باشی که طول اضلاعش توی فلزی مثلا 7 بیشتر نباشند

سانی123

عضو جدید
سلام دوستان .بچه هایی که کلاس رفتن تو کلاس شون گفته نشده که چه جور نقشه هایی بیشتر کار کنن تا قبول بشن؟کسی فایلی داره که توش چند نمونه نقشه داشته باشه توسایت بزاره تا همه بتونند استفاده کنند و سر جلسه به عنوان نمونه همراه خودون ببریم​

united2000

عضو جدید
سلام
اگه امکان داره درباره رمپ ماشین و رمپ معلولینیه توضیح اجمالی بدین :)

majid eng

عضو جدید
سلام دوستان؛ چندتا سوال ...
1- ستون گذاری طرح زیر درسته؟ اون قسمتی که کادر قرمز کشیدم

مشاهده پیوست 211927
2- تو قسمت پخ،حتما باید ستون باشه، میشه مثل این شکل ستونگذاری کنیم؟ اگه میشه، مقدار h حداکثر چقدر باشه؟
مشاهده پیوست 211930
ادامه دارد ...
در مورد سوال یک فکر کنم بشه ستون آکس B را حذف کرد و یک تیر از ستون آکس 2 به ستون آکس Dوصل کرد اون قسمت هم یه تیر داخلش میزنن و به صورت کنسول پر میشه تو اجرا من این را دیدم

vertex

اخراجی موقت
عزیزم منظورم اینه واسه محاسبه طول رمپ یه فرمولیه داره اونو بگین
سلام دوست عزیز تناسب ببندین
مثلا شیب 15 درصد اینطوری میشه میگیم توی 100 متر طول شیب به ما 15 متر ارتفاع میده حالا توی چند متر طول مثلا 1.5 متر ارتفاع میده ؟ اینطوری با یه تناسب ساده طول رمپ به ازای ارتفاعی که نیازه به دست میاد .

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
عذر خواهی

عذر خواهی

shablon vertex with other.jpg
دوستان من نمیدونستم که مدیران سایت یه تاپیک رو مخصوص شابلون اخصاص دادن ازشون تشکر میکنم ولی این ندونستن من باعث شد یه کارت قرمز بگیرم توی عمر ورزشیم نگرفته بودم حالا گرفتم:D تا 2 تا نشده سریعا به تاپیک جدید مهاجرت میکنم در ضمن دوستان گلم در مور شابلون ها هر مطلبی داشتن همونجا مطرح کنند . در ضمن پیام خصوصی رو هم واسه همینجا ها گذاشتن خوب . اینجوری وقت بچه ها هم کمتر گرفته میشه و صفحات تاپیک بیخودی زیاد نمیشه . بازم عذر خواهی میکنم از از مهندسین گرامی . با آرزوی موفقیت

sam architect

عضو جدید
عزیزم منظورم اینه واسه محاسبه طول رمپ یه فرمولیه داره اونو بگین
شما برای بدست اوردن طول رمپ از این فرمول استفاده کن
هرچقدر ارتفاعتون بود تقسیم بر 15. (پانزده صدم) کنید یعنی به این حالت اگر ارتفاع ما 1.5 متر باشه طول رمپ ما میشه 10 = 15./ 1.5

منظور از پانزده صدم همون 15 درصد شیبه

sam architect

عضو جدید
قرمزرو دیدم!!هاشووووووووووووووووره!!!!
زرده چیه بعد
زرده هم هاشور بوده که خیلی به هم چسبیده و هاشوراش مقیاسش کوچیک بوده برش لیزری نتونسته برشش بزنه خراب شده که بجاش اونایی که شما با مستطیل قرمز مشخص کردین رو با مقیاس بزرگتر جایگزینشون کرده.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
زرده هم هاشور بوده که خیلی به هم چسبیده و هاشوراش مقیاسش کوچیک بوده برش لیزری نتونسته برشش بزنه خراب شده که بجاش اونایی که شما با مستطیل قرمز مشخص کردین رو با مقیاس بزرگتر جایگزینشون کرده.
:surprised::eek:
نیازی نیود انقدر زیاد هاشور بذارید، چون مگه سرویس چند در چنده!!! نهایتش 2 در 2!

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان بیاید باهم وسایلی که لازمه ببریم سر جلسه طراحی رو مرور کنیم.

یه لطفی کن تو تایپیکه تکنیکای برتر اینکارو انجام بدیم!! اینجا پستا زیاد نشه بهتره، حداقل به بچه هایی که میخوان سال بعدم شرکت کنن کمکی بشه

amin576

عضو جدید
یه ماشین حساب کوچیک
کاغذ شطرنجی
یه جدول شیبهای مختلف رمپ معلول و عرضشون و حداکثر ارتفاع ایجادی و . . . . .
یه جدول برای ارتفاع های مختلفی که شیب رمپ معلول رو حساب میشه کرد 10 سانت 10 سانت

sam architect

عضو جدید
یه ماشین حساب کوچیک
کاغذ شطرنجی
یه جدول شیبهای مختلف رمپ معلول و عرضشون و حداکثر ارتفاع ایجادی و . . . . .
یه جدول برای ارتفاع های مختلفی که شیب رمپ معلول رو حساب میشه کرد 10 سانت 10 سانت
یه لطفی کن بیا تو تایپیکه تکنیکای برتر راجب این قضیه بحث کنیم.

roham12

عضو جدید
خواهش میکنمم.
اون پوتر یا تیر بتنی تو سازه بتنی مطرحه.تو اسکلت فلزی میگن تیر یا پل .
فکر کنم منظورتون اینه که چون دهانه شده 7 متر پس ارتفاع تیر هم زیاد میشه که اینو تو برش یه ضخامت سقف اعمال کنیم یا نه درسته؟
اگه منظورتون اینه نه نیازی نیست.ضخامت سقف رو که 40 سانت میگیرید.ارتفاع تیر فلزی تو دهانه 7 متر بیشتر از 40 سانت نمیشه.
اگه سازه بتنی هم بود که ارتفاع تیر (همون پوتر)تو دهانه 7 متر میره رو 60 سانت بازم نیازی نیست تو نقشه های فاز 1 چیزی رو نشون بدید.

در واقع داخل به داخل 7 متر میشه که 3 تا ماشین جا بدیم . آکس به آکس که بیشتر میشه برا فلزی ؟ مثلا میشه 7.25 سانت که اینو قبول نمیکنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

holooooooo

کاربر ممتاز
در واقع داخل به داخل 7 متر میشه که 3 تا ماشین جا بدیم . آکس به آکس که بیشتر میشه برا فلزی ؟ مثلا میشه 7.25 سانت که اینو قبول نمیکنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منم موافقم..... اگه ستونمون 30 سانتی باشه میشه 7.3 میشه آکسمون به نظرمن جواب نمیده!!! اگه من جایی نیاز داشتم که 3 ماشین جا بدم اسکلتو بتنی میگیرم

vertex

اخراجی موقت
:surprised::eek:
نیازی نیود انقدر زیاد هاشور بذارید، چون مگه سرویس چند در چنده!!! نهایتش 2 در 2!

فقط هاشور سرویس نیست آشپزخونه دیوار سرویس در مقطع و غیره هاشور کوچیک هاشور بزرگ هم دیوار در پلان و مقطع و دور باکس پله و غیره باید برگ باشه که دسستت رو حرکت ندی یه بار بزاری تمام .

mohamad ali345

عضو جدید
قیمتی که دوستمون واسه شابلون اعلام کرده130 هزار تومان!!!!!! جا داره ازش تشکر کرد !!!!؟؟؟؟
در سایت مختلف واسه فروش نهایت قیمت 14 هزار تومان هست من چند تا فایل مخصوص شابلون دارم براتون میزارم رایگان

naiemehk

عضو جدید
سلام ممنون میشم فایل ها رو بگذارید .... الان می گذارید؟ کجا باید برای لیزر رفت؟ انقلاب هست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.