تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

somaye l

عضو جدید
سلام دوستان
با توجه به اینکه در برگه سئولات طول مجاز پیشروی را مشخص میکنن اگه بخوایم قسمتی از رمپ را در حیاط بکشیم اینکار را چگونه باید انجام بدیم چون جایی برای این کار تو برگه نداریم
این سوال منم هست

risman

عضو جدید
سلام لطفا اشکالات طراحی را بگویید تا بتونم کار را کامل بگذارم.خیلی فکر کردم باتوجه به طول زیاد زمین بهترین گزینه این بود.
لطفا ستون گذاری را هم کامل کنید و اگه گزینه بهتری برای این سوال داری بذاری.ستون گذاری با توجه به نورگیر

بینهایت سپاسمشاهده پیوست 211282مشاهده پیوست 211283

سلام. پخهای سمت جلو فراموش نشه .

RAHA60

کاربر فعال
سلام لطفا اشکالات طراحی را بگویید تا بتونم کار را کامل بگذارم.خیلی فکر کردم باتوجه به طول زیاد زمین بهترین گزینه این بود.
لطفا ستون گذاری را هم کامل کنید و اگه گزینه بهتری برای این سوال داری بذاری.ستون گذاری با توجه به نورگیر

بینهایت سپاسمشاهده پیوست 211282مشاهده پیوست 211283

آقا فرزاد ممنون می شوم اگه نظرتون را بگید.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
آقا فرزاد ممنون می شوم اگه نظرتون را بگید.

سلاممم.خسته نباشید.
فکر کنم عرض گذر خودرو کمتر از 5 متره(اونطور که میگن باید 5 باشه)
واحد هاتون رو طولی در نظر گرفتید؟بنظرم با توجه به 3 جهت نورگیر زمین و همچنین عرض کم زمین این نوع طراحی مناسب نیست.(نظر شخصی)

farzad_h_n

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
می خواستم بپرسم از دوستان کسی جزوه خانه عمران اشراق رو خریده؟واقعا به درد بخور هست؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلاممم.خسته نباشید.
واحد هاتون رو طولی در نظر گرفتید؟بنظرم با توجه به 3 جهت نورگیر زمین و همچنین عرض کم زمین این نوع طراحی مناسب نیست.(نظر شخصی)

فکر کنم دوستان دارن اشتباه میکنند...اون در ضورتیه که یه ماشین پارک باشه و کنارش یکی بخواد رد بشه....وگرنه که اینجور باشه رمپمونو هم باید عرض 5 بگیریم....چون از اونه که وارد پارکینگ میشم....

holooooooo

کاربر ممتاز
فکر کنم دوستان دارن اشتباه میکنند...اون در ضورتیه که یه ماشین پارک باشه و کنارش یکی بخواد رد بشه....وگرنه که اینجور باشه رمپمونو هم باید عرض 5 بگیریم....چون از اونه که وارد پارکینگ میشم....
مبحث 4 ویرایش 92 صفحه ی 73 بند4-5-10-2-3عارفه نوشته 5

sallarmelli

عضو جدید
بچه ها من مبحث 15 رو خوندم و یه جمع بندی از انتخاب آسانسور مورد قبول واسه ساختمان مسکونی کردم. به این صورت که:
آسانسور کششی با سرعت تا 2.5 متر قابل قبول هست حالا من به خاطر ابعاد مناسب، آسانسور با سرعت 1.6 متر بر ثانیرو انتخاب کردم.شمام لطف میکنین یه نگاهی بندازین ببینین ابعاد درستو در آوردم ازش استفاده کنیم.
مشخصات آسانسور کششی با سرعت 1.6 متر بر ثانیه و ظرفیت نامی 630 کیلوگرم:
ارتفاع چاهک:1.60 متر
ارتفاع بالاسری: 3.80 متر
ابعاد چاه: 1.9*1.60متر مربع
ابعاد کابین: 1.4* 1.1 متر مربع
اندازه موتورخانه: 2.5* 3.7 متر مربع
ارتفاع کابین: 2.20 متر
ارتفاع درب کابین و دربهای طبقات: 2.10 متر
عرض درب طبقات: 0.8 متر

فکر کنم این ها رو باید بر اساس صفحه 101 مبحث 15 در نظر بگیرید .
کسی که سال 92 رو داره یه چک بکنه
عارفه و فرزاد هم این رو تایید کردند ولی این چیزی من متوجه شدم این ها از صفحه 107 استخراج شدند که به نظرم ایراد داره
پست بالا در صفحه 108 این تایپیک بود

شوادان

عضو جدید
نمره ات چند شده بود؟

من آذر 92 امتحان دادم،20 شدم. اینم تمرینی بود که برای آذر 92 انجام داده بودم. سوال پرینت گرفتم تو شرایط آزمون (یعنی 8 ساعت) انجام دادم.
برا خردادم تازه شروع کردم به تمرین :)
اینم ی تمرین دیگه ام
، اسفند 89
مشاهده پیوست esfand_89.rar

fatane_a

عضو جدید
فکر کنم این ها رو باید بر اساس صفحه 101 مبحث 15 در نظر بگیرید .
کسی که سال 92 رو داره یه چک بکنه
عارفه و فرزاد هم این رو تایید کردند ولی این چیزی من متوجه شدم این ها از صفحه 107 استخراج شدند که به نظرم ایراد داره
پست بالا در صفحه 108 این تایپیک بود
درسته همینا. من چک کردم

arefeh

کاربر ممتاز
مبحث 4 ویرایش 92 صفحه ی 73 بند4-5-10-2-3عارفه نوشته 5

نیگاه خودش گفته رفت و آمد....مبحث 4 و کلا همه مباحث تنها مختص مسکونی نی....حالا امتحانی که ما میدیم مسکونیه....این بحث هم در مورد رفت و آمد...یعنی همزمان یکی داره وارد میشه یکی خارج....اینجوری باشه طراحی اسفند 9 بود ک خواسته بود واحدهامونو اتوبوسی طراحی کنیم اون با شهریور 91 بود ک پارکینگ رو اشتباه خواسته بود کلا مشکل ساز میشه....
در صورتی که توی گزینه های دیگه ما مشکلی نداشتیم....
چی بکم والاااا..........

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلاممم.
آره منم همینو گفتم.شهرداری تهران هم 3 متر در نظر میگیره(البته تا پارکینگ به ظرفیت 24 واحد)

RAHA60

کاربر فعال
سلاممم.خسته نباشید.

نه آقا فرزاد این سوال 89 فقط از یک جبهه نور دارد.و الا آدم باید خیلی پرت باشه که توزمین سه بر همچین طراحی بکنه.
به خاطر همین کار سخت بود طول زیاد زمین..نورگیر...

به نظر من اصلا منطقی نیست که یه واحد دوخوابه فقط از نورگیر نور بگیره حتی تو عرضای کم ..نظر شما؟

آخرین ویرایش:

RAHA60

کاربر فعال
نه آقا فرزاد این سوال 89 فقط از یک جبهه نور دارد.و الا آدم باید خیلی پرت باشه که توزمین سه بر همچین طراحی بکنه.
حال اگه دوباره ببینید ونظرتونو برای ستون گذاری بگید ممنون.

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

به نظر من اصلا منطقی نیست که یه واحد دوخوابه فقط از نورگیر نور بگیره حتی تو عرضای کم ..نظر شما؟

سلاممم.
ببخشید با اون رمین 3بر اشتباه گرفتم.
نه ستون گذاریتون موردی نداره.

RAHA60

کاربر فعال
من آذر 92 امتحان دادم،20 شدم. اینم تمرینی بود که برای آذر 92 انجام داده بودم. سوال پرینت گرفتم تو شرایط آزمون (یعنی 8 ساعت) انجام دادم.
برا خردادم تازه شروع کردم به تمرین :)
اینم ی تمرین دیگه ام
، اسفند 89
مشاهده پیوست 211324

مثلا این کار یه واحد فقط از نورگیر نور داره.نظرتون؟
البته تو این سوال گفته نورگیری از دو جبهه شمال وجنوب مد نظر است

amin576

عضو جدید
سوال 91 و89
از تمرین این دوغافل نشوید.....

باز هم حرکت های مشکوک !!!!!!!!!!!!!!
پارسال هم یه هفته مونده به آزمون بعضی دوستان یه چیزایی مطرح میکردن و یه سوالایی از آموزشگاه می آوردن که روز بعد آزمون متوجه شدیم همچین بی ربط هم نبودن.
لطفا اگه اطلاعی درباره آزمون دارید ماروهم بی نصیب نزارید.

soudabeh.k

عضو جدید
بچه ها توی امتحان یک کادر مستطیل داریم که به ابعاد زمینه و محدوده طراحیه
یعنی درز انقطاع رو داخل کادر میکشیم و دیوارها بعد از درز کشیده میشه؟

RAHA60

کاربر فعال
باز هم حرکت های مشکوک !!!!!!!!!!!!!!
پارسال هم یه هفته مونده به آزمون بعضی دوستان یه چیزایی مطرح میکردن و یه سوالایی از آموزشگاه می آوردن که روز بعد آزمون متوجه شدیم همچین بی ربط هم نبودن.
لطفا اگه اطلاعی درباره آزمون دارید ماروهم بی نصیب نزارید.
اصلا منظورم اینا نبود فقط به نظرم میتونه تمرینای خوبی باشه..مخصوصا پارکینگ همین

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
اون تکه بالا ستون کم نداره؟اطراف نورگیر..خیلی برام مهمه بدونم..
شما امسال امتحان دارید؟

خوب شد گفتید.
اون بالا انگار اصلا ستون نداره.درسته؟2 طرفش ستون بزارید.

somaye l

عضو جدید
اولا خسته نباشی و ایرادات
ممنونم

1- سرایداری تون باید از معبر دارای در و دسترسی جداگانه باشه و کلا فضای جدا باشه چون فضا مسکونی نیست و تجاری محسوب میشه البته میتونی از زیرزمین یک ورودی دوم هم بهش بد
1-سریداری جز فضای مسکونی حساب نمشه ؟ یعنی بهش از همکف پله بدم تا بره زیرزمین با یه پله مجزااز تو حیاط ؟ میشه درشو تو همین معبر فرعی کنار پله تامین کنم ؟

2- به نظرم جای تاسیسات تو با سرایداری عوض کنی بهتر میشه
3- مستطیل ومثلث بههمراه مسیر یادتون رفته
3-مستطیال کلی رو کشیدم با شابلون جای ماشینا رو هم مشخص کردم .درسته مسیر و یادم رفته حق با شماست مهندس

4-اون سه تا ماشین فضای لازم براشون تامین نشده حداقل 7.5 متر لازمه
4-
مگه بین دو دیوار فضای مناسب برای سه ماشین بین دو تا ستون نه اکس به اکس 7 کافی نیس؟
:confused:
5- رمپ سوارتون کوتاه به نظر میرسه و اون شیب 10 درصد ابتدا و انتهای رمپ رو فکر کنم اگه بهش فضای ایست بدی باید توهر دو قسمت وارد کنیکد
5-کد کف همکف+60 ارتفاع زیر زمین 260 گرفتم کد کف زیرزمین -2.00 هست با شیب 15درصد 13.33 طول رمپمون میشه من با اون 10درصدای اولش 13.40 طولو گرفتم .راجع به فضای ایست منوجه منظورتون نشدم
:que:
6- فضا های تجاری به ویو کافی و خوب نیاز دارند ولی شما با طراحی دو رمپ معلول اون ویو رو از بین بردین به نظر بنده یک رمپ به فضای تجاری بدین و اون رو هم به صورت مستقیم و در گوشه ساختمان قرار بدینو لابی ورودی تون کد 17+ داشته باشه که با یک رمپ کوچوک بتونین بهش دسترسی بدین واون 17 هم ارتفاع یک پله است
6-مهندس حرف شما درسته اما تو سوال سال 88 کفته کد کف +60 فکر نمیکنم بشه کد رو کم کرد مثلا+17 بشه وگرنه خیلی خوب بود و طول رمپ معلولم کم میشد و ویو مناسب تامین میشد

7- قسمت اطلاعات باید تو قسمت لابی وردودی قرار بگیره ولی من نتونستم پیداش کنم
7-اطلاعت جز فضا های لارمه تو لابی؟ اخه تو سوالم نخواسته البته من دیکه جایی هم نداشتم که تامینش کنم

8- پلان تیپ طبقات رو بد طراحی کردین البته شاید به خاطر اطلاعات کم شما از این نوع فضا ها باشه و بعضی از فضا ها و و روابط فضایی یادتون رفته قرار بدین
8 -نمیدونم با جاگذاری پله و اسانسور بهتر این نشد از فضا ها استفاده کنم حق با شماست

دیگه همین ها به نظرم اومد موفق باشید
سلام مهندس amindarbasi
چند تا سوال تو این نظرتون پرسیدم میشه شما و اقا فرزاد و عارفه خانم و بقیه دوستان نظرشونو بدن وجواب بگیرم ممنون میشم

پیوست ها

• hamkaf.jpg
    hamkaf.jpg
    27.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • zirzamin.jpg
    zirzamin.jpg
    25.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.