تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چرا عصبی ؟؟خانم مهندس
اگه از کم لطفی دوستانی که اینجا ادعا دارن،اما کمکی نمیکنن عصبی هستین که بحثش جداست و البته بشخصه هیچ انتظاری ازهیچ کسی ندارم اگه کسی هم کمک بکنه خداپدرشو بیامرزه.خدا عوضشو بهش بده .
اما اگر بخاطر کار من عصبی شدین، من راضی نیستم هیچ دوستی اینجا بخاطر کار من خودشو ناراحت بکنه.
از اساتید و باتجربه ها کسی خواست کمک بکنه که ممنون میشم اگرم نه که منودوستان عزیزی که میخوایم شرکت کنیم یجوری تو سروکلهء هم میزنیم بلاخره به یه نتیجه ای میرسیم.خدای ماهم بزرگه.
ممنون از راهنماییتون

من از کار شما ناراحت نشدم...فقط از راهنمایی غلط دوستان ناراحت شدم که البته اشتباه از بنده بود...نباید ناراحت میشدم چون در واقع نظرات بقیه اصلا به من ربطی نداره چه درست و چه غلط.
:smile:
ایراد کارتون در پارکینگ حل نشده.با جمع و اعداد متوجه منظورم میشید.در مورد باقیش هم چون پارکینگ در نیومده چیزی نمیگم که اشتباها راهنمایی نکرده باشم.
دوستان دیک تایم گذاشتن و نظر دادن قطعا مفید خواهد بود

Amin.jafari

عضو جدید
سلام اقای خزای ممنون که ایراد کارامو گفتین یه سوال .دریچه بازدید رو فقط تو داکت زیرزمین نشون بدم ولابی اسانسور رو فقط تو زیرزمین جدا کنم منظورم درش هست شما خودتون تو کارتون تو طبقات جدا نکردین لابی واحد واسانسور یکی هستواینکه به نظرم چون همکف مثل مرداد 94 مسکونی نخواسته گفتم همون دسترسی همکف کفایت میکنه زیرزمین نزاشتم ایا اجباره هم زیرزمین دسترسی داشته باشه هم همکف.تشکر از راهنمایتون.

abassolemani

عضو جدید
دوستان سلام گروه بسیار خوبیه ممنونم از دوستان که بدون مضایقه این گروهو راه انداختن با ارزوی موفقیت واسه همه دوستان یه سوال داشتم اونم محاسبه مساحت واحدهاست.وقتی میگن واحد 65 متری طراحی کنین ایا مشاعات هم باید با این 65 متر حساب بشه (+ ضخامت دیوارها ):razz:یا فقط مساحت خالص خود واحد مدنظره سواله؟

معمار111

عضو جدید
زیرزمین
پله دسترسی به حیاطو بذارین

در مورد آسانسور اون دری که گذاشتینو باید برای لابی آسانسور بذارین نه خود آسانسور. در آسانسور یا کشوییه یا به سمت بیرون باز میشه
دریچه بازدید برای داکت اصلی بذارین
همکف
فضای لازم جلوی جک معلول باید 1.4 * 1.4 باشه. اون داکتی که جلوی جک قرار گرفته رو جابه جا کنید
در راه پله و آسانسور هم تو همکف روبه بیرون باز میشه

ببخشید مهندس دریچه بازدید رو برای داکت اصلی چه طور نشون بدیم؟

khazaei1

عضو جدید
سلام اقای (خانم :smile:)خزای ممنون که ایراد کارامو گفتین یه سوال .دریچه بازدید رو فقط تو داکت زیرزمین نشون بدم (نه فک میکنم تو طبقات هم باید نشون بدین) ولابی اسانسور رو فقط تو زیرزمین جدا کنم منظورم درش هست شما خودتون تو کارتون تو طبقات جدا نکردین لابی واحد واسانسور یکی هست ( بله ولی این یکی از ایرادای کار من بود ک دوستان راهنمایی کردن البته باز هم مطمئن نیستم ولی تومبحث 3 گفته لابی آسانسور باید به عنوان مانع دود عمل کند) واینکه به نظرم چون همکف مثل مرداد 94 مسکونی نخواسته گفتم همون دسترسی همکف کفایت میکنه زیرزمین نزاشتم ایا اجباره هم زیرزمین دسترسی داشته باشه هم همکف.(اجبار همکفو نمیدونم ولی برای پارکینگای متوسط و بزرگ تعبیه دو راه خروج الزامیه)تشکر از راهنمایتون.

خواهش می کنم

ssmohamadi

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد کلاس میرزا محمدی اطلاعی داره؟
اینکه خوبه یا نه و اینکه کی شروع میشه و کجا

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کار شما ناراحت نشدم...فقط از راهنمایی غلط دوستان ناراحت شدم که البته اشتباه از بنده بود...نباید ناراحت میشدم چون در واقع نظرات بقیه اصلا به من ربطی نداره چه درست و چه غلط.
:smile:
ایراد کارتون در پارکینگ حل نشده.با جمع و اعداد متوجه منظورم میشید.در مورد باقیش هم چون پارکینگ در نیومده چیزی نمیگم که اشتباها راهنمایی نکرده باشم.
دوستان دیک تایم گذاشتن و نظر دادن قطعا مفید خواهد بود
دوستان کم لطفند،اما انتظاری نیست.
ممنون ازت که وقت میذاری.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
حل آذر92
البته با جزییات کامل نیست،مثلا مبلمان یا ...دیگه مطالب نوشتاری اینارو ننوشتم.اما اندازه هارو گذاشتم.لطفا ایرادشو بگین.

مشاهده پیوست 255414مشاهده پیوست 255415

دوستان
زیرزمین آذر 92 حل الف که یه پارکینگش مورد داشت رو دوباره میذارم.
رمپ که از ابتدای معبر 1.5 مترفاصله داشت رو کشیدم بالا و از پایین به اندازه 3 متر از گوشه رمپ تا انتهای ماشین پارک شده پشت پلکان جا باز شد آیا درست میشه؟؟؟
حداقل عرض گذر 5 متره در محل ستونها 4.5 هست که میشه تا 3 متر کاهش داد.حالا از گوشه سمت چپ پایین رمپ تا گوشه سمت راست بالای خطچین پارک سه خودرو حدود 3.44 شده و از دیواره رمپ تا دیوار پلکن 4.5 متر هستش. مشکل اون یدونه پارکینگ حل شده؟؟؟
zirzamin.jpg
Photo2064.jpg

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام اقای خزای ممنون که ایراد کارامو گفتین یه سوال .دریچه بازدید رو فقط تو داکت زیرزمین نشون بدم ولابی اسانسور رو فقط تو زیرزمین جدا کنم منظورم درش هست شما خودتون تو کارتون تو طبقات جدا نکردین لابی واحد واسانسور یکی هستواینکه به نظرم چون همکف مثل مرداد 94 مسکونی نخواسته گفتم همون دسترسی همکف کفایت میکنه زیرزمین نزاشتم ایا اجباره هم زیرزمین دسترسی داشته باشه هم همکف.تشکر از راهنمایتون.
دریچه بازدید سواله منم هست. اصلا نمیدونم دریچه برای بازدید از کجاست؟
و اینکه اصلا دیده میشه ک ما بکشیم؟

دوستان سلام گروه بسیار خوبیه ممنونم از دوستان که بدون مضایقه این گروهو راه انداختن با ارزوی موفقیت واسه همه دوستان یه سوال داشتم اونم محاسبه مساحت واحدهاست.وقتی میگن واحد 65 متری طراحی کنین ایا مشاعات هم باید با این 65 متر حساب بشه (+ ضخامت دیوارها ):razz:یا فقط مساحت خالص خود واحد مدنظره سواله؟

معمولا خوده طرح یه جوریه که اگه درست درش بیاریم خودش راهنماییمون میکنه و میگه که کجا چه چیزی رو بزاریم. مهم حدود هست. ما سر ازمون وقت نداریم حساب کتاب بکنیم. ینی اینقد حسابای مهمتر هست که این مورد توش گمه.

ببخشید مهندس دریچه بازدید رو برای داکت اصلی چه طور نشون بدیم؟

یه پنجره با عرض 60 سانت
بی زحمت توضیح بدید اگ در جریانید

سلام دوستان
کسی در مورد کلاس میرزا محمدی اطلاعی داره؟
اینکه خوبه یا نه و اینکه کی شروع میشه و کجا
نه میشه گفت هرچ کلاسی خوبه و نه بده. بستگی به سطح خودمونم داره. بهترین کار اینه ک دوستی رو پیدا کنین ک سر کلاسشون رفته باشن و معتمد باشن.

دوستان کم لطفند،اما انتظاری نیست.
ممنون ازت که وقت میذاری.
اگه انتظاری نیست دیگه کم لطفی نقشش چیه مهندس؟!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان
زیرزمین آذر 92 حل الف که یه پارکینگش مورد داشت رو دوباره میذارم.
رمپ که از ابتدای معبر 1.5 مترفاصله داشت رو کشیدم بالا و از پایین به اندازه 3 متر از گوشه رمپ تا انتهای ماشین پارک شده پشت پلکان جا باز شد آیا درست میشه؟؟؟
حداقل عرض گذر 5 متره در محل ستونها 4.5 هست که میشه تا 3 متر کاهش داد.حالا از گوشه سمت چپ پایین رمپ تا گوشه سمت راست بالای خطچین پارک سه خودرو حدود 3.44 شده و از دیواره رمپ تا دیوار پلکن 4.5 متر هستش. مشکل اون یدونه پارکینگ حل شده؟؟؟
مشاهده پیوست 255504
مشاهده پیوست 255505
شما از اون فضای 5 متر پشت ماشین بای چرخش میتونی استفاده کنیا. متوجهین؟
اینطوری

بعد اینکه مهندس جلوی پلکانی که محل عبور و تردده اصلا جای پارک نیست. حالا انتخاب با خودتونه.

پیوست ها

• zirzamin.jpg
    zirzamin.jpg
    49.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

khazaei1

عضو جدید
در مورد دریچه بازدید داکت اصلی تا جایی که من میدونم برای اینه که وقتی که خرابی رخ میده از طریق این دریچه کار تعمیراتو انجام بدن. و بهتره که این دریچه به مشاعات ساختمون باز شه مثل راه پله که اگه خرابی رخ داد برای تعمیر مزاحم یکی از واحد ها نشن و به صورت یک پنجره با عرض حداقل 60 سانت نشون میدن. باز اگه کسی توضیحات بیشتری داره یا اگه دارم اشتباه میگم اصلاح کنه

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه انتظاری نیست دیگه کم لطفی نقشش چیه مهندس؟!
دوره های پیش اینجاها خیلی خوب بود و قدیمی تر ها خیلی خوب کمک میکردن،متاسفانه جدیدا ...
انتظاری نیست یعنی اینکه اگه کسی لطف کرد که ممنونشیم،اگرم نه که مهم نیست.
شما از اون فضای 5 متر پشت ماشین بای چرخش میتونی استفاده کنیا. متوجهین؟
اینطوری

بعد اینکه مهندس جلوی پلکانی که محل عبور و تردده اصلا جای پارک نیست. حالا انتخاب با خودتونه.

خب بلاخره سواله و پیش میاد.من اصرار به یه طرح ندارم اما باید طرحای مختلفو امتحان کنیم تا متوجه اشتباهاتمون بشیم.همونطور که حل ب هم گذاشتم.که پارکینگ اونم ایراد داره.
از دیوار پلکان تا دیوار رمپ 4.5 متر فاصله هست جای پارک ماشین رو 2.5 بگیریم 2 متر فضا میمونه خب.جناب همسایه مشکلی نداره که.
یسوال دارم.البته ربطی به طرح بالا نداره.
محل عبور خودرو میتونه 3 متر باشه یا نه از 4.5 کمتر نمیشه؟؟؟
توی جزوه اشراق گفته 3متر میشه.میشه؟؟

abassolemani

عضو جدید
معمولا خوده طرح یه جوریه که اگه درست درش بیاریم خودش راهنماییمون میکنه و میگه که کجا چه چیزی رو بزاریم. مهم حدود هست. ما سر ازمون وقت نداریم حساب کتاب بکنیم. ینی اینقد حسابای مهمتر هست که این مورد توش گمه.

تشکر مهندس بابت جواب خوبت سپاااااس

abassolemani

عضو جدید
پیرو صحبتای دوستان عزیزم منم چندتا طرحو که قبول شدن و نشدن بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که کلا اصول باید رعایت بشه مثل ابعاد پارکینگ حتما باید 2.5در5 باشه و فضای پشتش برای چرخش 5در5 رعایت بشه .حالا اون فضای تردد که شما میگین اشراق گفته 3متر توی طرحها دیدم 3متر گذاشته شده چون طرح خیلی سخت درمیومده .گاهی بسته به سوال خیلی باید حداقلهارو درنظر گرفت.اصول مهم دیگه سرگیری پلکانه خیلی مهمه و تا وقتی به ابعاد درست نرسیدیم نباید شروع به ترسیم کنی .ونورفضاها اگه نورگیر لازمه حتما گذاشته شه والا کسر نمره زیاد داره

abassolemani

عضو جدید
20160122_072437.jpgاین طرح قبولی اسفند91 بوده. تمرین بسیار خوبیه ارتباط بین فضاهارو خوب دروورده بااینکه پله دوبازو نیست و شاید خیلیا بگن عامل ردی باشه . پارکینگم نه لابی اسانسور داره نه تعریف فضای عبور ادمو داره اما هرفضایی انگار جای خودشو پیداکرده. این طرح 3سال پیشه و ازون زمان تا حالا خیلی سوالا اصولیتر و درستتر شدن مثلا سوال شهریور91 که کلاغلط بوده .رمپ معلول هم داره که اون سال جک مرسوم نبوده و بچه ها نمیذاشتن اما الان چون بحث حداکثر اسفاده از زمین هست و دیگه با تکنولوژی الان رمپ قابل قبول بنظرنمیاد جک میزارن اما نمیدونم اگه فضا اجازه بده باید رمپ گذاشت یا خیر بچه ها ممنون میشم نظرتونو بگین عزیزان

khazaei1

عضو جدید
مشاهده پیوست 255516این طرح قبولی اسفند91 بوده. تمرین بسیار خوبیه ارتباط بین فضاهارو خوب دروورده بااینکه پله دوبازو نیست و شاید خیلیا بگن عامل ردی باشه . پارکینگم نه لابی اسانسور داره نه تعریف فضای عبور ادمو داره اما هرفضایی انگار جای خودشو پیداکرده. این طرح 3سال پیشه و ازون زمان تا حالا خیلی سوالا اصولیتر و درستتر شدن مثلا سوال شهریور91 که کلاغلط بوده .رمپ معلول هم داره که اون سال جک مرسوم نبوده و بچه ها نمیذاشتن اما الان چون بحث حداکثر اسفاده از زمین هست و دیگه با تکنولوژی الان رمپ قابل قبول بنظرنمیاد جک میزارن اما نمیدونم اگه فضا اجازه بده باید رمپ گذاشت یا خیر بچه ها ممنون میشم نظرتونو بگین عزیزان

این طرح چجوری قبول شده؟ مگه نمیگن پارکینگ خیلی مهمه. این همه پله و رمپی که بالای جاهای پارک ماشین و محل گردش ماشین گذاشته خوب پارکینگو کلا از بین برده و سرگیرش کرده

khazaei1

عضو جدید
دوره های پیش اینجاها خیلی خوب بود و قدیمی تر ها خیلی خوب کمک میکردن،متاسفانه جدیدا ...
انتظاری نیست یعنی اینکه اگه کسی لطف کرد که ممنونشیم،اگرم نه که مهم نیست.

خب بلاخره سواله و پیش میاد.من اصرار به یه طرح ندارم اما باید طرحای مختلفو امتحان کنیم تا متوجه اشتباهاتمون بشیم.همونطور که حل ب هم گذاشتم.که پارکینگ اونم ایراد داره.
از دیوار پلکان تا دیوار رمپ 4.5 متر فاصله هست جای پارک ماشین رو 2.5 بگیریم 2 متر فضا میمونه خب.جناب همسایه مشکلی نداره که.
یسوال دارم.البته ربطی به طرح بالا نداره.
محل عبور خودرو میتونه 3 متر باشه یا نه از 4.5 کمتر نمیشه؟؟؟
توی جزوه اشراق گفته 3متر میشه.میشه؟؟

پارکینگ حل ب چرا ایراد داره؟ (منظورتون ورودی لابی آسانسوره؟)

abassolemani

عضو جدید
بله درسته اون پلکان بین حیاط و همکف که لابی هست برای پارکینگ پایینی مشکل دار می شه منم تعجب کردم[:razz:

abassolemani

عضو جدید
:biggrin::biggrin: :D اره درسته من اصلا دقت نکرده بودم پس این چجوری قبول شده حتما اشتباه کردم من ممنون که گفتید ;)

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام خوبین؟ چرا تایپیک اینجوری شده؟ چرا انقدر متروکه شده!! تایپیک نظارت که هیچکس نیست اینجا هم این مدلی ... انگار زمستونه همه یخ زدن .. یا شرکت کننده کمه

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان... سپاسگزارم از اینکه دوستان وقت میزارین و کارمو نقد میکنین... خدا قوت
کار بعدی من خرداد 93 هست...
منت بگذارید نقد بفرمایید... سپاس
IMG_۲۰۱۶۰۱۲۳_۱۹۲۴۴۳.jpgIMG_۲۰۱۶۰۱۲۳_۱۹۰۰۴۲.jpg
پلان زیرزمین و همکف

وضعیت
موضوع بسته شده است.