تفاوت کارشناسی تکنولوژی معماری با کارشناسی معماری

b toxic

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی درمورد تفاوت مهندسی تکنولوژی معماری با مهندسی معماری رو میدونه
ممنون:biggrin:

titak25

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی درمورد تفاوت مهندسی تکنولوژی معماری با مهندسی معماری رو میدونه

سلام دوست عزیز.قبلا کارشناس مهماری یا هر کارشناس دیگه ای(البته منظورم رشته های فنیه) با ناک کارشناسی علمی کاربردی معماری بیان می شدن که با رشته های مهندسی از 8 تا 15 واحد اختلاف داشتند که در سازمان نظام مهندسی برای گرفتن شماره نظام مهندس برخی از رشته ها مانند عمران مورد تایید نبودند.الان اومدا تمام رشته هارو مهندس کردن و برخی از دانشگاه ها اون 8 تا 15 واحدو به صورت اختیاری یا اجباری ارائه میدن.مثل ریاضی مهندسی و ....و آوردن لفظ تکنولوژی بعد از مهندسی به این خاطره که بگن به صورت پیوسته نبوده و به صوررت نا پیوسته بوده

memar

عضو جدید
dar vaghe na bekhatere napeivaste bodanesh
silabese darsi kami motefawete wa albate mohandese technoloji memari faghat mitone nazer bashe na tarah

نه ... همچین حرفی نیست ... سازمان باز یه حرکتی کرده که تنوعی باشه .. و گرنه به لحاظ سیلابیس هم باهم فرقی نداره .. ضمن اینکه نمیدونم چرا یه جوری برخورد می کنند که انگار تکنولوژی سرتره .. اون تفاوتا فقط در ارشد تکنولوژی با معماری معماریه ... نه اون یکی ;)

b toxic

عضو جدید
از همه ممنونم
راستش من خودم مکانیک خوندم .
برادرم داره معماری می خونه و من به خاطر اون این سوالو پرسیدم ولی فکر کنم برای خیلی ها این سوال مطرح شده بود.
بازم ممنون:D

dawoodking

عضو جدید
are golam
mohandese technoloji nazer haghe emza wase tarahi nadre man khodam mohandesi tech mikhonam
alabate waghti ghabol shodam badesh fahmidam haghe tarahi nadarm o nazeram
ama arshad ke begiram mitonam tarah sham
akhe man be memari dakheli alaghe daram

نه عزیزان من این حرف که مهندسی تکنولوژی حق طراحی نداره درست نیست اگه این طوری باشه پس چرا این همه واحد طراحی پاس میکنن طبق تحقیق من مهندسی تکنولوژی یه جورایی هم سر تره چون وارد مبحث طراحی بناهای کابلی و سازه های کابلی میشه و دلیل تغییر اسمش هم همینه عزیزان.
پیروز باشید.

yk_sm45

عضو جدید
من فکر نمی کنم نشه طراحی کرد اگه در دوره های اموزشی نظام شرکت کنه همه چی واسه گرفتن پروانه حل می شه البته به نظر من!!!!!

dawoodking

عضو جدید
lotfan a zisalah bepors
ya a nezam mohandesi chizi
man a khodam nagoftam
mohandese technoloji memari haghe tarahi dare ama emzash tarahi nis 200000000000000000000000000000000000bar
faght nazere
sartaram nis
kal kal nakon baba
2term sare in ghaziye waght gozashtam

بابا خانوم مهندس حالا چرا از کوره در میری؟
میخوام بدونم که کی به شما این حرف رو زده و تا وقتی هم که اولین سری فارق التحصیلان این رشته بیرون نیان و از مدرک اونها 3 سال نگزره هیچی معلوم نمیشه تا اونجا که من میدونم این رشته تازه 2 سال هستش که اومده.
ولی یه چیزی رو مطمعن هستم و اون هم این که محاله که تکنولوژی معماری حق امضا نداشته باشه.
ممکنه که نسبت به مهندسی معماری از متراژ کمتری اجازه داشته باشه ولی این که اصلا امضا نکنه هرگز.
مگه اینکه واقعا مخشون پاره سنگ بر داره چون در این صورت این دیگه یه رشته ی مهندسی حساب نمیشه.
مهندسی که حق امضا نداره بهتره اصلا نباشه.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکی میگه مهندسی معماری با تکنولوژی فرق داره اشتباه فکر میکنه.
لازم به توضیح:مهندسی معماری فقط تو لیسانسه تو ارشد تخصصی میشه مهندسی معماری منظر یا مهندسی معماری گرایش مدیریت پروژه...........
اما تکنولوژی معماری که خالی تکنولوژِی نیست مهندسان بیسواد به دفترچه خوب نگاه کنید بد نیست: مهندسی تکنولوژِی معماری .......حالا فرقش با مهندسی معماری چیه میگم........مهندسی معماری یعنی اینکه طرف از اولش 4 سال واسه کارشناسی میخونه......یکسره.....ولی تکنولوژی یعنی اینکه طرف اول کاردانی داره بعد با آزمون کاردانی به کارشناسی تو مقطع کارشناسی 2 سال میخونه حالا امکان داره طرف ریاضی فیزیکی باشه یا فنی فرق نداره.............
برای اینکه تو دانشگاه اساتید بدونن کیا کار آزموده ترن و زحمت زیادی کشیدن(منظور آزمون دومی که خیلیم سخته)مربوط به مهندسی تکنولوژِی معماری و بدونن که کیا اول کاردانیا پاس کردن بعد کارشناسی برای تمایزشون بین کارشناسیایه یکسره این لقبا بهش دادن.....بفهمن کیا کارشناسی خوندن کیا کاردانی بعد کارشناسی
در کل واحدای دوتاشون یکیه....;)
همه کاردانا هم فنی نیستن خیلیاشون از ریاضی فیزیک هستن
علاوه بر آن زشته به فنیا توهین میکنین یه عده من خودم ریاضی فیزیکم ولی دوستام خیلیاشون فنین ....واحدایی که تو دانشگاه های سراسری به ریاضیا دادن اونا هم پاس میکنن.......شاید پیش نخوندن ولی دانشگاه باید بتونن درسایی که به ریاضی فیزیک میدنا پاس کنن............یا نه؟
پس این دوتا فرقی ندارن......کی گفته حق امضاشون فرق داره دست برداید از شایعه پراکنی......یه چیزیا بدونید بعد نظر بدید....از مهندس جماعت بعیده.
تا اونجایی که من خبر دارم ارزش تکنولوژی از اون یکی هم خیلی بالاتره چه تو نظام مهندسی چه تو بیرون چون زحمت زیادی کشیدن........درآمدشونم زیاده....ولی در کل هر دوتا یکیه چه مهندسی تکنولوژی معماری چه مهندسی معماری.................
مهندسیم که این تاپیکا زده فقط دنبال شره نه خیر...........حالا فرقشا دونستین ول کنین این بحث ها .همه دنبال اینن ذهن یه عده را مشغول شایعات کنن.......موفق باشید..........

آخرین ویرایش توسط مدیر:

feri.lynn

عضو جدید
آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها

براساس تبصره ۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان جدول كد رشته هاي مختلف و نوع پروانه اشتغال بكار (اعم از اصلي يا
مرتبط) براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاهي و آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشت هها از دفتر سازما نهاي مهندسي و امور
بين الملل وزارت مسكن و شهرسازي به كليه سازمان هاي نظام مهندسي ساختمان استان ها به شرح زير ابلاغ شد:

فایل pdf بگیرید تا دیگه کسی فرقی بین تکنولوژی معماری با معماری نذاره !
منبع : سازمان نظام مهندسی تهران ;)

http://rapidshare.com/files/381271145/commision.pdf.html

raha

مدیر بازنشسته

mahsa-mt

عضو جدید
merc a barkhordet ama
manam nemidonestam porsidam tahghigh kardam fahmidam
wase ye memar moheme ke haghe tarahi dashte bashe technoloji bartar nis golam
etefaghn mese lolo sare kharmane
ye nazer
waghti inhame nazer omrani has
alanan nazere memari kari wasash nis mage inke nezam mohandesi
lozome wojode nazere memario ro 100%kone
silabes fargh dare golam
a khodam nemigam
to google silabesa has

ببخشید شما چرا اینقدر مطمئن نظر می دی؟:mad: من جز اولین ورودی های تکنولوژی هستم که تازه فارغالتحصیل شدم هنوزم جذب بازار کار نشدم اونوقت شما از کجا و رو چه حسابی وقتی هیچ تکنولوژی وارد بازار کار نشده با قطعیت می گی حق طراحی ندارند ,ما دقیقا همون واحدی رو پاس کردیم که بقیه معماری ها پاس کردن لطفا بیخودی دل بچه های تکنولوژی رو خالی نکن این فقط یک تفاوت اسمی در ضمن فارسی تاپ کن!!!

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم... لطفآ نسبت به همدیگه احساس برتری نداشته باشید... هر جفتشون یکی هستن...
تکنولوژی فقط واژه ای هستش که به کارشناسی ناپیوسته ها میدن که بدونن کی کاردانی به کارشناسیه کی کارشناسی پیوسته ....
اگه هم به بار علمی باشه هر دو گروه در یه سطح هستن چون واحداشون یکی هستش.

من از مدیر گروه خودمون که پرسیدم در جواب به من گفت .... کارشناسی پیوسته - ناپیوسته - علمی کاربردی - همه اینا یکی هستن ... مهم وقتیه که بعد از فارغ التحصیلی توی آزمون نظام مهندسی کی قبول میشه ...

آخرشم دوستان عزیزم توی مملکت ما کی سر کار خودشه که از الان دارین جوش میزنید ؟؟؟ آخرش با مدرک مهندسی باید بریم میوه فروشی باز کنیم ....میگی نه ؟ نگاه کن...

mlarchitect

کاربر فعال
دقیقا

دقیقا

دقیقا...
یعنی هیچ فرقی مهندی معماری با مهندسی تکنولوژی معماری نداره...
فقط کارشناسی ناپیسته که اسمش کازشناسی بود نه مهندسی عوض کردن که هم بشه مهندسی هم با معماری یکی نشه...
تازشم...
دقیقا مثل ارشد که ارشد تکنولوژی معماری درسای فن اختمانش بیشتره از بقیه...
در مجموع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هم درسای فن ساختمانش از مهندی بیشتره... یه دلیلشم اینه...

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم... لطفآ نسبت به همدیگه احساس برتری نداشته باشید... هر جفتشون یکی هستن...
تکنولوژی فقط واژه ای هستش که به کارشناسی ناپیوسته ها میدن که بدونن کی کاردانی به کارشناسیه کی کارشناسی پیوسته ....
اگه هم به بار علمی باشه هر دو گروه در یه سطح هستن چون واحداشون یکی هستش.

من از مدیر گروه خودمون که پرسیدم در جواب به من گفت .... کارشناسی پیوسته - ناپیوسته - علمی کاربردی - همه اینا یکی هستن ... مهم وقتیه که بعد از فارغ التحصیلی توی آزمون نظام مهندسی کی قبول میشه ...

آخرشم دوستان عزیزم توی مملکت ما کی سر کار خودشه که از الان دارین جوش میزنید ؟؟؟ آخرش با مدرک مهندسی باید بریم میوه فروشی باز کنیم ....میگی نه ؟ نگاه کن...
اینم نمونش...............

reihan_

عضو جدید
مهندسی تکنولوژی معماری به رشته های کارشناسی نایپوسته معماری میگن. از نظر حق امضا هم مشکلی نداره. همه، چه کسایی که پیوسته کارشناسی معماری خوندن، چه کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) بودن همه باید تو نظام مهندسی امتحان بدن و بعد از قبولی بهشون حق امضا داده میشه.

reihan_

عضو جدید
مهندسی تکنولوژی معماری به رشته های کارشناسی نایپوسته معماری میگن. از نظر حق امضا هم مشکلی نداره. همه، چه کسایی که پیوسته کارشناسی معماری خوندن، چه کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) بودن همه باید تو نظام مهندسی امتحان بدن و بعد از قبولی بهشون حق امضا داده میشه.

norman foster

عضو جدید
سلام دوستان
[/FONT
توجه توجه
خلاصه ميگم فرق بين كارشناسي پيوسته و ناپيوسته ...
كارشناسي ناپيوسته شامل علمي كاربردي معماري و تكنولوژي معماري هست
1-ناپيوسته چيزي حدود 12 الي 20 واحد بيشتر درس پاس ميكنند
2-در امتحان كارشناسي شركت ميكنن كه خيلي نسبت به امتحان ديپلم ها سخت تر هست و در ضمن از دروس تخصصي هم سوال ميشه
3-كارداني خوندن كه خودش به عنوان يك مقطع جداگانه حائز اهميت است و فني تر هستند كه در اين بين كساني كه هنرستاني بودن و كارداني فني داشتن معمولا درك بهتري از ساختمان دارن چون رياضي در رشته معماري زياد كاربردي نيست شايد هم اصلا به كار نياد ولي هندسه مهمه
اما تفاوت ناپيوسته با پيوسته اينه كه برعكس تمام مزاياي كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي پيوسته رشته زمينه واصلي در نظام محسوب ميشه ولي ناپيوسته كه دانش بيشتري دارن نسبت به معماري رشته مرتبط محسوب ميشه يعني مقدار كمتري امضا ميكنن.

mahmoud7

عضو جدید
سلام دوستان
فرقی ندارند به اسم توجه نکن مثل این می مونه مثلا تو فارسی میگن کتاب تو لاتین میگنbook آیا کتاب وbook فرقی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟

kourosh2

عضو جدید
[اما تفاوت ناپيوسته با پيوسته اينه كه برعكس تمام مزاياي كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي پيوسته رشته زمينه واصلي در نظام محسوب ميشه ولي ناپيوسته كه دانش بيشتري دارن نسبت به معماري رشته مرتبط محسوب ميشه يعني مقدار كمتري امضا ميكنن.[/QUOTE]

عزيز دل چرا داستان ميگي اگه اطلاعات نداري نه خودتو نه ديگران رو گيج نكن !!!
حال چرا ؟خوب گوش . من مدرك كارداني عمران گرفتم n سال پيش بعد رفتم كارشناسي ناپيوسته عمران گرفتم n-3 سال پيش بعد از 2 سال رفتم براي نظام مهندسي ثبت نام كردم چون حداقل زمان لازم براي شركت در امتحان پايه 3 سه سال بود ومن هم در دوره كارداني كار ميكردم يكسال از سابقه كاردانيم رو قبول كردند ( الان فرق ميكنه ) و امتحان دادم و يك ضرب پايه سه گرفتم بعد از چهار سال هم پايه 2 بعدش هم پايه يك گرفتم حالا به اينها خوب گوش كن : اولا- در پروانه اينجانب درج شده كارشناسي مهندسي عمران نه كارشناسي ناپيوسته دوم- در طول اين سالها حتي 1./ . متر هم از انهاييكه حتي دكتراي عمران داشتند وهم پايه من هم بودند سهميم نه در طراحي و نه در نظارت كمتر نيوده و نخواهد بود سوم - عزيز جان رشته اصلي يعني عمران معماري برق مكانيك و شهرسازي و ترافيك رشته هاي مرتبط هم مثل عمران - اب و راهسازي و ... هستند فارغ از اينكه مدرك شما كارشناسي پيوسته ياشه يا ناپيوسته يا ارشد يا دكتري و در پروانه انها فقط يك نوع از صلاحيت كه عموما نظارت رو دارند درج شده در ضمن امسال هم علمي كاربردي معماري قبول شدم و مطمئن باش كه همين روال هم دوباره طي ميكنم در ضمن اين رو يادم رفت بگم كه طبق مصوبات كميسيون 7 قانون نظام مهندسي به فارغ التحصيلان علمي كاربردي معماري پروانه اشتغال بكار مهندسي معماري با كد 100 يعني رشته اصلي تعلق ميگيرد - موفق باشيد ( براي اثبات گفته اخيرم به سايت نظام مهندسي ساختمان استان تهران مراجعه كنيد )

moeinm

عضو جدید
البته به غیر از سیلاب دروس،برخی سرفصل ها هم متفاوت.اما انکه تکنولوژی فقط حق نظارت داره رو منم مطمئنم

ghazaliii

عضو جدید
حالا بالاخره اگر مهر نظام مهندسي ندن حق نظارت كه ميدن؟يعني مهندس ناظر ميتونيم بشم كه؟
توروخدا يكي جواب اين سوال منا بده.واقعا خونوادم ديوونم كردن و ميگن بايد انصراف بدي

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا بالاخره اگر مهر نظام مهندسي ندن حق نظارت كه ميدن؟يعني مهندس ناظر ميتونيم بشم كه؟
توروخدا يكي جواب اين سوال منا بده.واقعا خونوادم ديوونم كردن و ميگن بايد انصراف بدي
حالا خانواده شما رو این حساب کردن که نصف ساختمون های ایرانو شما میخوای طراحی کنی؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام . حق نظارت به مهندسي كارشناسي ناپيوسته ميدن .
من شنيدم كه بعد از اتمام درس براي گرفتن مهر مهندسي و طراحي مي تونيد با گذروندن يه سري كلاس و واحد توي نظام مهندسي اقدام كنيد ( البته چون يادم نمي ياد از كجا اين حرف كجا و از كي شنيدم زياد مطمئن نيستم چقدر درسته )
در ضمن مي تونيد با گرفتن ارشد ديگه به اين چيزا اهميت نديد چون ارشد بحثش جدا هست .

بالا