تغيير رشته؟(كمك)

سحر123

عضو جدید
:cry::cry:سلام. كسي ميتونه شرايط تغيير رشته رو برام توضيح بده؟
من امسال انتخاب رشته كردم و اول مكانيك رو انتخاب كردم كه به احتمال 99.9% قبولم.ولي الان فهميدم كه اين رشته اصلا با روحيات من سازگار نيست ومي خوام برق يا عمران رو انتخاب كنم. ميشه راهنمايي كنيد چه طور بايد تقاضاي تغيير رشته بدم؟ كي ميتونم اين كارو بكنم همون روز اول ميشه؟:cry::cry:

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امسال انتخاب رشته كردم و اول مكانيك رو انتخاب كردم كه به احتمال 99.9% قبولم.ولي الان فهميدم كه اين رشته اصلا با روحيات من سازگار نيست ومي خوام برق يا عمران رو انتخاب كنم. ميشه راهنمايي كنيد چه طور بايد تقاضاي تغيير رشته بدم؟ كي ميتونم اين كارو بكنم همون روز اول ميشه؟:cry::cry:

پایین تر از این انتخابت هر رشته ای رو که قبول بشی میتونی رشتتو به اون عوض کنی ...
باید بری ترم یک رو بخونی و واسه تغییر اقدام کنی :smile:

usef.key

عضو جدید
شرایط تغییر رشته اینه
اولا باید پایین تر از رشته ای که زدی انتخاب کرده باشی و بدونی که قبولی که سنجش این کارو میکنه
باید یک ششم واحد های اون رشته رو پاس کنی.بعد در سال بعد در رشته ی جدید میشینی که یک سری کار آموزشی داره

usef.key

عضو جدید
اگر همزمان بخای دانشگاه را نیز عوض کنی چطور
خب اولا باید بدونم دختری یا پسر چون شرایط فرق داره.

واسه پسرا
انتقال به دانشگاه های تهران اصلا امکان نداره مگه اینکه پارتی کلفتی داشته باشی یا بابا یا مامان عضو هیئت علمی باشند.
اگه از دانشگاه دیگری هم بخوای باید جایگزین بیاری.
اما واسه دخترا
همه چیز امکان داره
ینی اگر ازدواج کنه و شوهرش تو هر شهری باشه میتونه انتقالی بگیره بدون هیچ کاری.
و ...

سحر123

عضو جدید
من انتخابام اينطوريه: مكانيك- عمران-برق-معماري-كامپيوتر-صنايع. يعني همه ي اين رشته ها رو ميتونم برم؟
به نظر شما عمران برا دخترا جاي كار داره؟كدوم بهتره؟(اخه به هيچ كدوم از اين رشته ها علاقه ندارم):(

negin1990

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دانشگاهی که انتخاب میکنی تراز عمران یا برقش پایین تر از مکانیک باشه راحت میتونی تغییر رشته بدی
اصلا نگران نباش عزیزم
گرچه مکانیکم خیلی رشته خوبیه ها
:gol:

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
تا اونجایی که من خبر دارم سازمان سنجش امکان حذف هم داده حالا نمی دونم مهالتش تموم شده یا نه.
مهم عشق به رشته است بقیه اش چرت و پرته.

sina_oonline

عضو جدید
برای رشته به رشته فرق می کنه دو ترم اول معدل بالای 17.5((برای برق)) و بالای 17 برای مکانیک و سایر باس بیاری این معدلی که می گم بدون نمره درس های عمومی باس محاسبه بشه..
یکی از دوستان همین جوری از متال دانشگاهش انتقالی گرفت به مکانیک دانشگاهش((البته اینایی که نوشتم مربوط به شریفه شاید دانشگاه های دیگه قوانین فرق کنه))

بالا