تصاویر بدترین اشتباهات مهندسی

hitech

عضو جدید
برخی از بدترین اشتباهات در ساخت به روایت تصویر:

طرح خانه ی معکوس

ریل راه آهن با مانع

توالت فرنگی در ملاء عام!

پله های پل عابر پیاده

عدم رعایت فاصله مناسب پله برقی و سقف

ستون نابجا

دو توالت فرنگی در کنار یکدیگر

شیر آب بر روی پریز برق

عابر بانک در ارتفاع دو متری!

سقف سوراخ برای عبور درخت!​

eye to eye

عضو جدید
اولی که از کارای جالب معماریه آخریم خودش یه سبک تو معماری و اصلا اشتباه نیست

abbkbehnam

عضو جدید
دلایلی سریع برای تصاویر بدترین اشتباهات مهندسی

دلایلی سریع برای تصاویر بدترین اشتباهات مهندسی

- "طرح خانه ی معکوس" که طرح ابتکاریه
- "ریل راه آهن با مانع" واقعا اگه اینطوری باشه یه افتضاح تمام عیاره (شاید مال دکور فیلمی چیزیه)
- " توالت فرنگی در ملاء عام!" میتونه تازه نصب شده باشه و هنوز جداکننده ای چیزی براش نساختن یا جداکنندش رو تازه برداشتن
- "پله های پل عابر پیاده" زنگ زده و عمری کرده، ممکنه در حال تعمیر یا تخریب باشه
- "عدم رعایت فاصله مناسب پله برقی و سقف" هم یا تازه سقف شده یا تازه نصب شده
- "ستون نابجا" احتمال زیاد رختکن یکی از ورزشگاه های ایران باشه :cry: که به علت خرج زیادی فسفر مغز محاسب و ناظر و استفاده مصالح زیاد :biggrin: داره میاد پایین، ستون کمکی زدن تا ببینن چه خاکی باید بریزن توی سرشون، راستی ممکنه زیر سازیش هم خوب نبوده و به علت نشست بارهای جانبی ایجاد شدن ساختمون داره وا میره (البته نه به این سرعت)
- "دو توالت فرنگی در کنار یکدیگر" واقعا" که، فکر کنم برای کنفرانس داخل دستشویی گذاشتنش (همه جا که حیای ما رو ندارن :confused:)
- "شیر آب بر روی پریز برق" احتمالا یا شیر آب یا پریز برق ساختگیه که بیشتر به پریز میخوره فقط قاب باشه وگرنه که واقعا دست پدر و مادر (و معلم دبستان) اون کسی که نصب کرده (یا طراح) درد نکنه
- "عابر بانک در ارتفاع دو متری!" با توجه به نوع نما احتمالا زیاد توی ایرانه و دستگاه رو تازه نصب کردن، در مورد فعال بودن دستگاه یا مسئولان بانک شاسکول بازی در آوردن و گفتن بزار قبل از نصب پله برای ارائه خدمات فعالش کنیم یا اون کسی که شیطونی کرده و اونطور داره کش میاره و عکس گرفته با فوتوشاپ (یا یه کوفت دیگه) برداشته یه نور گذاشته که بگه دستگاه فعاله
- "سقف سوراخ برای عبور درخت!" هم که مشخصه، فقط آدم های بی تفاوت یا خیلی احمق درختی که چند دهه از عمرش میگذره رو برای دلایلی مثل این ویلای کوچیک قطع می کنند، صاحب این خونه هم مشخصه به درختش اهمیت میده و نتونسته از یکم خونش بگذره، طراح هم حالیش نبوده میتونه یکم کش و قوسش بده و این افتضاح رو ببار نیاره، البته شاید دقیقه نود فهمیده که یه درخت هم اینجا وجود داره یا مثل خیلی از کار هایی که توی ایران میشه فقط میگن اینقدر زمین داریم یه طرح بده و بعد هم اوستای بنا واسش هنر به خرج میده و این شاهکار از آب در میاد.

اگر شوخی کردم ببخشید دیگه، کم پیش میاد که من بخوام به یه پست فوروم توی اینترنت جواب بدم و از اون کم هم کم پیش میاد که بخوام بیشتر از 5 خط جواب بدم چون وقتش رو نمی کنم.
امیدوارم همگی سعادتمند باشید. (coolhost[dot]ir) :gol:

آخرین ویرایش:
بالا