تشکیل گروه مطالعه و تحقیقات توربینهای گازی

tsp.co

عضو جدید
سلامیه سوال دارم چرا شافت توربین ها را تو خالی میسازن؟

سلام!
نمي دونم مقاومت مصالح پاس كردين يا نه!
شفتهاي توخالي مقاومت پيچشي بيشتري نسبت به شفتهاي تو پر دارن و دوم اينكه علاوه بر اين حسن وزن شفت كمتر مي شه كه در مورد موتورهاي هوايي وزن خيلي مهم هستش!

ansarweb

عضو جدید
سلام!
نمي دونم مقاومت مصالح پاس كردين يا نه!
شفتهاي توخالي مقاومت پيچشي بيشتري نسبت به شفتهاي تو پر دارن و دوم اينكه علاوه بر اين حسن وزن شفت كمتر مي شه كه در مورد موتورهاي هوايي وزن خيلي مهم هستش!

من برای مصاحبه یه جایی رفتم و این سوال رو ازم کردن واقعیتش جواب صحیح رو نمیدونستم اما گفتم برای بالا بردن مقاومت خمشی و پیچشی که رد کردند و گفتند برای بالا بردن مقاومت برشی شافت رو تو خالی میسازن که من هرچی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم
آیا جزوه ای در این مورد دارید چون من توی جزوم پیدا نکردم

tsp.co

عضو جدید
من برای مصاحبه یه جایی رفتم و این سوال رو ازم کردن واقعیتش جواب صحیح رو نمیدونستم اما گفتم برای بالا بردن مقاومت خمشی و پیچشی که رد کردند و گفتند برای بالا بردن مقاومت برشی شافت رو تو خالی میسازن که من هرچی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم
آیا جزوه ای در این مورد دارید چون من توی جزوم پیدا نکردم
جزوه خاصی ندارم! منم این موضوع رو تو یکی از کتابهای مقاومت مصالح خوندم! تو اون فرمولی که مربوط به برش و پیچش هستش و مقاطع توپر و توخالی رو اگه به ازای یه تنش معین برشی مقایسه کنین می بینین که مقاومت شفت توخالی دربرابر توپر بیشتره!

sadazar1

عضو جدید
مکانیک ماشین های آبی دانشگاه تهران

مکانیک ماشین های آبی دانشگاه تهران

زیب

با سلام خدمت دوستان ببخشید سوالمو اینجا میپرسم از بچه های این
جا کسی هست که مکانیمک ماشین های آبی دانشگاه تهران خونده باشه؟تو دفترچه انتخاب رشته نوشته بود زیر مجموعهگرایش تبدیل انرژی هست منم جز انتخابام زدهم نمیدونم کارم درست بوده یا نه در هر صورت اگر کسی اونجا خونده ممنون میشم راجع به تفاوتهاشبا تبدیل انرژی موقعیتهای شغلیش و ادامه تحصیل در خارج همچنین استاداش و نحوه ارزیابیش توضیح مختصریبده ی

بازم ممنون

paramont

عضو جدید
سلام
بنده هم کارشناس تعمیرات مکانیک در پتروشیمی هستم و در اورهال توربین های n2 شرکت الستوم شرکت داشته ام میتونم کمک کنم

straxico

عضو جدید
سلام ...منم تازه پام
دیگه زیادی تازه پام
اگه واسه تدارکات کسیو میخواستین هستم(دیگه یه چایی واسه مهندسای عزیز میتونم بریزم که)

محسن طالبی

عضو جدید
من در رشته مکانیک گرایش طراحی کاربردی ، مقطع ارشد درس می خونم. از جهتی روی توربینهای گازی کارهای تعمیراتی انجام می دهم و از نظر عملی هم تجربه هایی دارم. ولی مقاله ای در این زمینه ندارم و علاقه بسیار زیادی به همکاری در این زمینه دارم. امیدوارم بتوانم به این گروه که در حال شکل گیری است بتوانم کمکی ، هرچند کوچک بکنم.به هر حال این حقیر را می توانید یکی از اعضای اصلی خود بحساب بیاورید:gol:

tsp.co

عضو جدید
من در رشته مکانیک گرایش طراحی کاربردی ، مقطع ارشد درس می خونم. از جهتی روی توربینهای گازی کارهای تعمیراتی انجام می دهم و از نظر عملی هم تجربه هایی دارم. ولی مقاله ای در این زمینه ندارم و علاقه بسیار زیادی به همکاری در این زمینه دارم. امیدوارم بتوانم به این گروه که در حال شکل گیری است بتوانم کمکی ، هرچند کوچک بکنم.به هر حال این حقیر را می توانید یکی از اعضای اصلی خود بحساب بیاورید:gol:
شما لطف دارين و نيازي هم به مقاله نيست! ان شاءالله كه بتونيم از تجربيات هم استفاده كنيم!
شما روي چه نوع توربينهايي كار مي كنين؟

miladBMW

عضو جدید
سلام . من هستم . ولی ترم 5 جامدات هستم . نمیدونم می تونم مفید باشم یا نه ؟ . ولی علاقه زیادی به همکاری دارم .

طیفور

عضو جدید
با سلام

دنبال اطلاعاتي در مورد كورههاي خلاء ( VIM)بودم كه با اين سايت آشنا شدم ، مطالبشو خوندم و عضو شدم . سال 1375 از دانشگاه تربيت مدرس فوق ليسانس مكانيك گرفتم . در مورد كوره خلاء به ظرفيت 200 كيلوگرم اگه كسي اطلاعات و يا قيمت داره ممنون ميشم .

tsp.co

عضو جدید
با سلام

دنبال اطلاعاتي در مورد كورههاي خلاء ( VIM)بودم كه با اين سايت آشنا شدم ، مطالبشو خوندم و عضو شدم . سال 1375 از دانشگاه تربيت مدرس فوق ليسانس مكانيك گرفتم . در مورد كوره خلاء به ظرفيت 200 كيلوگرم اگه كسي اطلاعات و يا قيمت داره ممنون ميشم .

سلام
هر اطلاعاتی در این زمینه بخواهین در اختیارتون می ذارم ولی از قیمتها خبری ندارم! تقریبا یه جوری ورود این کوره ها به ایران محال یا خیلی سخت به نظر میرسه!
مدتی روی طراحی و ساخت یه کوره با همین ظرفیت کار کردم!

طیفور

عضو جدید
سلام
هر اطلاعاتی در این زمینه بخواهین در اختیارتون می ذارم ولی از قیمتها خبری ندارم! تقریبا یه جوری ورود این کوره ها به ایران محال یا خیلی سخت به نظر میرسه!
مدتی روی طراحی و ساخت یه کوره با همین ظرفیت کار کردم!

متشكرم ، چطوري ميشه از اطلاعاتتون استفاده كرد ؟

sana82

عضو جدید
سلام دوستان من پروژه کارشناسیم در باره مهندسی معکوس پره کمپرسور موتور جت بوده الان میخوام اپلای کنم ایتالیا، مقاله لازم دارم میشه کمک کنید و راهنمایی کنید که چه طور مقاله بنویسم

tsp.co

عضو جدید
سلام دوستان من پروژه کارشناسیم در باره مهندسی معکوس پره کمپرسور موتور جت بوده الان میخوام اپلای کنم ایتالیا، مقاله لازم دارم میشه کمک کنید و راهنمایی کنید که چه طور مقاله بنویسم

خیلی راحته!
شما اگه چندتا مقاله انگلیسی رو تو اینترنت ملاحظه کنین تقریبا آشنا میشین! اگر برای کنفرانس یا سمینار خاصی قراره بفرستین اونا معمولا الگوهای خودشون رو اعلام می کنن. تقریبا هر ارگانیزیشنی الگوی خودشو رو داره!

hamid1reza

عضو جدید
سلام
با اجازه مدیر گروه
اینی که شفت رو تو خالی میسازن به این دلیله که حین پیچش 15/16 نیروی وارده به پوسته بیرونی وارد میشه و تنها 1/16 نیروی وارد به قسمت مغزی به شفت توپر اعمال می شود
بنابراین به صرفه هست که از آن قسمت وسط صرف نظر کنیم علاوه بر کاهش مواد مصرفی علل الخصوص اگر شفت از جنس تیتانیوم و سوپآلیاژ باشد در ضمن ما یک کاهش وزن بالایی را نیز خواهیم داشت بنابراین توخالی درست کردن شفت سراسر مزیت و سود است برخلاف تصور!

*3pehr*

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز علل الخصوص مدیر تاپیک
من در حال انجام پروژه ای روی نازل ردیف اول توربین گاز میتسوبیشی 85 مگا وات MW 701 B هستم:)
در ضمن جنس این پره هم از سوپر آلیاژ پایه کبالت X-45 هستش!
در حال حاضر من نیاز به نمودار تنش-کرنش این آلیاژ تو دمای محیط و دماهای بالا دارم
همچنین از دوستان اگه کسی اطلاعاتی فنی در رابطه با این توربین داره ممنون میشم کمک کنه!;)

irmec

عضو جدید
تحليل مودال پره روتور رديف اول توربين گاز Cooper Bessemer .
اين توربين در حال حاضر توسط شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب استفاده ميشه.
اينم مشخصات فني توربين
Power Turbine
Manufacture
Cooper Energy servive
Rotation
ccw
Rated horse Power
18200
Normal rpm
5200
Maximum rpm
5500
Turbine Inlet Pressure
2.7bar,(39 Psia)
Turbine Inlet Temperature
637.8 C,(1180F)
Turbine Inlet Temperature shutdown
654.5C,(1210F)

mode1.jpgmode3.jpg

irmec

عضو جدید
سلام دوستان... كسي راجبه نرم افزار MinuteMesh-Turbo™ اط.لاعاتي داره... كجا ميشه اين برنامه رو پيدا كرد. عكسشو ضميمه كردم

turbo.JPG

shayan-jamali

عضو جدید
کتاب یا جزوه آموزشی در خصوص توربین گازی SGT-600

کتاب یا جزوه آموزشی در خصوص توربین گازی SGT-600

سلام .از آشنایی با شما بسیار خرسندم.
من توی یک شرکت کار میکنم که کارش ساخت قطعات توربین گازه مثل بلید و روتور دیسک وفورج گرم .در حال حاظر توربین SGT600 و هوابیمای F5.
هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.
فقط چون کارم خیلی زیاده نمیتونم خیلی با شما در ارتباط باشم.
یه خواهش کوچیک هم دارم.از اونجایی که شما به همه آقایون میگید برادر و من خانوم هستم خواهش میکنم به من نگین خواهر مدیر عزیز.
متشکرم.:redface:

با سلام و احترام
دوستان گرامی,من در شرکتی کار میکنم که توربین های مورد استفاده در آن,توربین های گازی زیمنس مدل SGT-600 می باشد,ولی متاسفانه در خصوص جگونگی راه اندازی , نگهداری و تعمیرات آن مدرکی در دسترس نمی باشد,بهمین خاطر از همه عزیزانی که میتوانند در این خصوص به من کمک کنند,کمال تشکر را دارم,ضمنا" آدرس ایمیل من عبارت است از:ebrahim_mahmoudi1354@yahoo.com

irmec

عضو جدید
سلام دوست عزيز
شركت ما پروژه ساخت پره هاي متحرك sgt600 رو گرفته. شما كدوم شركت هستيد؟؟ لطفا بدليل حساسيت موضوع از طريق ايميل پاسخ دهيد. mortazavi70@gmail.com
با سلام و احترام
دوستان گرامی,من در شرکتی کار میکنم که توربین های مورد استفاده در آن,توربین های گازی زیمنس مدل SGT-600 می باشد,ولی متاسفانه در خصوص جگونگی راه اندازی , نگهداری و تعمیرات آن مدرکی در دسترس نمی باشد,بهمین خاطر از همه عزیزانی که میتوانند در این خصوص به من کمک کنند,کمال تشکر را دارم,ضمنا" آدرس ایمیل من عبارت است از:ebrahim_mahmoudi1354@yahoo.com

s90amir

عضو جدید
سلام دوستان من روی توربین ge-frame 6 کار می کنم برای تحلیل نرم افزاری نازل سوخت و برنر این توربین به عکس یا فیلم نیاز دارم نقشه این قطعات رو دارم ولی خیلی گنگ هستن از بچه های اینجا کسی هست بتونه کمکم کنه ؟

scorched

عضو جدید
سلام خدمت دوستان.من همیشه علاقه ی شدیدی به انجام فعالیتهای پروژه ای وگروهی به این شکل داشته ام ودارم ولی هیچوقت زمینه اش فراهم نمیشد.خواستم از جناب مدیربپرسم تشکیل چنین گروه هایی وانجام چنین فعالیتهای گروهی فقط شامل آقایون میشه یا خانمها هم میتونن فعالیت داشته باشن؟!اگه میشه یه مقدار درمورد فعالیتها بیشتر توضیح بدید .باتشکر فراوان.

tsp.co

عضو جدید
سلام خدمت دوستان.من همیشه علاقه ی شدیدی به انجام فعالیتهای پروژه ای وگروهی به این شکل داشته ام ودارم ولی هیچوقت زمینه اش فراهم نمیشد.خواستم از جناب مدیربپرسم تشکیل چنین گروه هایی وانجام چنین فعالیتهای گروهی فقط شامل آقایون میشه یا خانمها هم میتونن فعالیت داشته باشن؟!اگه میشه یه مقدار درمورد فعالیتها بیشتر توضیح بدید .باتشکر فراوان.

سلام!
خانم و اقا نداره! هركسي كه بخواد مي تونه كار كنه! فقط پشت كار و علاقه مي خواد!

WIN Co

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
اینجانب محمدی هستم کارشناس ارشد تبدیل انرزی که در صنایع پتروشیمی مشغول به کارهستم و در زمینه توربین های گازی نیز کار می کنم.
اطلاعاتی هم در زمینه توربین های گازی نیز دارم. خواهشمندم بفرمائید که می خواهید از کجا شروع کنید و به چه هدفی برسید؟
ایمیل اینجانب:» namvaransanatgharb@yahoo.com