ترن هایی که شما را به اوج هیجان می رسانند (+تصاویر)

SH.Aghighi

عضو جدید
کاربر ممتاز
" roller coaster " که به فارسی به ترن هایی معروف هستند یکی از هیجان انگیز ترین وسایل موجود در شهربازی ها می باشند ، البته شاید هم در سراسر دنیا .معمولا ساختار چنین وسایلی با ایجاد ترس و هیجان آمیخته است تا کسانی که خواستار ترس هستند از این دستگاه ها لذت ببرند.اکنون نگاهی می اندازیم به سریع ترین ترن های هوایی دنیا . ترن هایی که سوار شدن آنها واقعا دل شیر می خواهد.

سوپرمن : فرار از کریپتونبالاترین سرعت: 161 کیلومتر در ساعتاین ترن هوایی رتبه پنجمین ترن هوایی پرسرعت دنیا را دارد. این ترن هوایی نسخه بسیار ترسناک اسکیت هوایی پارک ارم خودمان است. به این ترتیب که کابلی ترن را از عقب با سرعت 161 کیلومتر در ساعت تا ارتفاع 122 متری بالا می کشد و سپس آنها را رها می کند تا به زمین بازگردد. مسافرهای این ترن حدود 6.5 ثانیه هیجان و ترس زیاد را تجربه می کنند.
Millennium Forceبالاترین سرعت : 150 کیلومتر در ساعتترن هوایی Millennium Force در پارک سرو اوهایو، سریع ترین ترن هوایی دنیا نیست. اما طرفداران بسیاری دارد و در طول سه سال گذشته به عنوان یکی از بهترن ترن هوایی های فلزی دنیا شناخته شده است.
اژدهای فلزی 2000بالاترین سرعت : 153 کیلومتر در ساعترولر کوستر Steel Dragon وقتی در سال 2000 میلادی گشایش یافت، سریع ترین ترن هوایی دنیا بود. تا سه سال آینده نیز این لقب را با خود داشت اما ترن های دیگری در دنیا ساخته شدند و این ترن هوایی به رتبه ششم دنیا رسید. اما اژدهای فلزی همچنان با داشتن 1.5 مایل ریل، همچنان بلندترین رولر کوستر دنیا است. این دستگاه امنیت بسیار بالایی دارد اما در سال 2003 میلادی، چرخ های ترن از هم باز شدند و یک مرد داخل استخر افتاد و ران پایش شکست.


Dodonpa


بالاترین سرعت : 172 کیلومتر در ساعتاین ترن هوایی بسیار عظیم در پارک ملی ژاپن در جوار کوه فوجی قرار دارد و چهارمین رولر کوستر پرسرعت دنیا شناخته می شود.
Thrill Dragster


بالاترین سرعت : 193 کیلومتر در ساعتاین ترن در سال 2003 میلادی در جنگل سرو در ساحل رودخانه Erie ساخته شده است. این ترن در عرض کمتر از 4 ثانیه به سرعت 193 کیلومتر در ساعت می رسد و همه مدت حرکت این ترن فقط 17 ثانیه است. شاید به نظر کم باشد اما به قدری هیجان انگیز است که آن بالا کم بودن آن را احساس نمی کنید.Kingda Ka


بالاترین سرعت : 206 کیلومتر در ساعتاین رولر کوستر عظیم و ترسناک در نیوجرسی قرار دارد و دومین ترن هوایی پرسرعت دنیا است. بعلاوه، Kingda Ka، بلندترین ترن هوایی دنیا نیز هست و پر شیب ترین ریل را دارد.
Formula Rossa


بالاترین سرعت : 240 کیلومتر در ساعترتبه یک پرسرعت ترین ترن هوایی دنیا برای Formula Rossa است. نام این ترن به گونه ای است که تصور می کنید برای ایتالیا است. اما این ترن هوایی در پارک فراری در ابوظبی امارات قرار دارد و در سال 2010 میلادی گشایش یافته است. بالاترین سرعت این ترن 240 کیلومتر در ساعت است که واقعا وحشتناک به نظر می رسد. قدرت این ترن مساوی با 20800 اسب بخار است.

 
بالا