تحصیلات تکمیلی | دروس تخصصی دانشجویان کارشناسی ارشد معماری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
اینم لیست درسای من:
برای روش تحقیق چندتا کتاب معرفی کردن؛ولی بیشتر روی کتاب روش در روش دکترمحمدپور تاکید کرد که بخونیمش
برای حکمت هم انتشارات سمت خانم رهنورد+2تا مقاله معماریان و مددپور
برای سیراندیشه ها: جستاری در نظریه معماری انصاری+مجله هنرهای زیبا ش41

عزیزم آون دو تا مقاله درس حکمت رو از کجا میتوانیم گیر بیارم؟
یا مجله هنرهای زیبا کتابفروشی دارند؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای حکمت یه جزوه داخل سایت pnu بود...به نظرت اون نیست؟؟
نه فکر نکنم..همیشه که همین کتابه که گفتم بوده.
لیست منابع دروس رو واست ضمیمه میکنم ببین...
سلام
اینم لیست درسای من:
برای روش تحقیق چندتا کتاب معرفی کردن؛ولی بیشتر روی کتاب روش در روش دکترمحمدپور تاکید کرد که بخونیمش
چه دانشگاهی هستی؟واسه روش تحقیق قراره مقاله حتما تو یه همایش اکسپت بشه؟
عزیزم آون دو تا مقاله درس حکمت رو از کجا میتوانیم گیر بیارم؟
یا مجله هنرهای زیبا کتابفروشی دارند؟
مقاله اگه اسمش مشخص باشه میشه گیر اورد..!مجله هنر های زیبا هم فک کنم اینترنتی بشه خرید...کتابفروشی هم که حتما داره

پیوست ها

• لیست منابع دروس.pdf
    88 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefeh

کاربر ممتاز
نه فکر نکنم..همیشه که همین کتابه که گفتم بوده.
لیست منابع دروس رو واست ضمیمه میکنم ببین...

رضا جان این قدیمیه فکر کنم ...منم اینو دیده بودم...اما الان توی این روش تحقیق عینی فر هست اما استادمون گفت جزوه...میگه توی سایتشون هست اما من پیدا نکردم...به جاش اون دروس دگ جزوه داشت

arefeh

کاربر ممتاز
برای ما گذاشتن انتشارات دانشگاه،میخواین بذارمش اینجا؟ (البته نگرفتمش هنوز)

اگه لطف کنی که ممنونت میشیم دوست عزیز...منم در پی جزوات از دانشگاه های مختلف هستم...هر چیزی به دستم برسه میزارم;)

aminr.6787

عضو جدید

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- جزوه روش تحقیق http://s5.picofile.com/file/8143848518/%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82.pdf.html

2- نظریه و روش های طراحی http://s5.picofile.com/file/8143848834/نظریه_و_روش_های_طراحی.pdf.html

این دوتا درس تو ترم اول اکثرا دارن. یه مرور کنید بد نیست قبل از اینکه سر کلاس برید.

مرسی دوست عزیز بابت جزوه ها...فقط اگه لینک ها رو تو تاپیک درس مربوطه بزاری بهتره...واینجوری به بقیه که مدت ها بعد سر میزنن به مشکل بر نمیخورن
بحث هامون اینجاس..فقط لینک و جزوه رو میزاریم تاپیک های درس مورد نظر;)

aminr.6787

عضو جدید
مرسی دوست عزیز بابت جزوه ها...فقط اگه لینک ها رو تو تاپیک درس مربوطه بزاری بهتره...واینجوری به بقیه که مدت ها بعد سر میزنن به مشکل بر نمیخورن
بحث هامون اینجاس..فقط لینک و جزوه رو میزاریم تاپیک های درس مورد نظر;)

تشکر از راهنماییتون :w10:

sam architect

عضو جدید
سلام بچه ها طرح 1 من طراحی لنداسکیپ هست، کسی مطلبی تحقیقی داره در این مورد برام بزار ماهم استفاده کنیم. یا راجب فضای سبز ، مبلمان ، و...

darkwater

عضو جدید
سلام بچه ها طرح 1 من طراحی لنداسکیپ هست، کسی مطلبی تحقیقی داره در این مورد برام بزار ماهم استفاده کنیم. یا راجب فضای سبز ، مبلمان ، و...
واسه ما هم طراحی لنداسکیپه یه سایت حدود 60 هکتاری هست اگه همچین چیزی باشه کسی مطلبی تحقیقی داشته باشه خوب میشه
در ضمن رضا جان مرسی واسه این تاپیک خوب . زنده باشی.

مهديه مقدم

عضو جدید
واسه ما هم طراحی لنداسکیپه یه سایت حدود 60 هکتاری هست اگه همچین چیزی باشه کسی مطلبی تحقیقی داشته باشه خوب میشه
در ضمن رضا جان مرسی واسه این تاپیک خوب . زنده باشی.

نمیدونم به دردتون بخوره یا نه اما من یه تعداد پلان آماده طراحی فضای سبز و پارک دارم اگه میخواین آدرس ایمیل برام خصوصی کنین دوشنبه انشالا که میفرستم الانم میفرستادم متاسفانه اوضاع اینترنتم خوب نیس...:razz:

fereshte1990

عضو جدید
سلام بچه ها اینم چیزایی که ازماخواستن
روش تحقیق کتاب معرفی کرد:روشهای تحقیق درمعماری-لینداگروت ودیویدوانگ.
بعدم گفته فعلا هرکس یه موضوع انتخاب کنه وراجع به اون 10تامقاله پیدا وبررسی کنه دوجلسه بعدم خلاصه شوتوکلاس ارایه بده.
نظریه ها وروشهای طراحی:خودش قراره جزوه بگه ولی گفت آخرسرهم یه منبع امتحانی مشخص میکنه.برای کارکلاسی هم یه تعدادمعمارکه توزمینه های تئوری معماری زیادکارکردن معرفی کردکه هرکس نظریه ها وروش طراحی یه معمار رو بررسی کنه وتوکلاس ارایه بده

مهديه مقدم

عضو جدید
بعدم گفته فعلا هرکس یه موضوع انتخاب کنه وراجع به اون 10تامقاله پیدا وبررسی کنه دوجلسه بعدم خلاصه شوتوکلاس ارایه بده.
نظریه ها وروشهای طراحی:خودش قراره جزوه بگه ولی گفت آخرسرهم یه منبع امتحانی مشخص میکنه.برای کارکلاسی هم یه تعدادمعمارکه توزمینه های تئوری معماری زیادکارکردن معرفی کردکه هرکس نظریه ها وروش طراحی یه معمار رو بررسی کنه وتوکلاس ارایه بده
چه جالب برا منم همین کتابو برا روش تحقیق معرفی کردن گویا (من نبودم دوستام میگفتن)فک کنم اکثرا همین کتاب تدریس میشه...

arefeh

کاربر ممتاز
لطف میکنی عزیزم اگه اسم معیارها رو بزاری و به نظرم اگه همه بچه های اینجا این تحقیق رو انجام بدن خوب باشه چون ارشد بیشتر در زمینه تئوری بد نیست هر کی ی معمار رو کار کنه و ب اشتراک باره و دردهایت کلی مطلب و موردها تئوری جمع کردیم

fereshte1990

عضو جدید
بله عارفه جون

Nox
Noak
Zumthor
3xn
Oma
Foa
Henssel/mengez(ocean)
Eisenmann
Tto
Libskind
MVRDV
BIG
Venturi
Herzog& de meuron
Lynn
Hadid
Lava
Legoretta
Rojkind
Kuma
Unstudio
Tschumi
Gehry
Ando
Njiric
Holl
Gimshaw
Sana
Botta
Nouvel

[FONT=&quot]منابع هم اینارو معرفی کردن:[/FONT]
[FONT=&quot]Archdaily.com[/FONT]
[FONT=&quot]Archspace.com[/FONT]
[FONT=&quot]Archweek.com[/FONT]
[FONT=&quot]Architecturalrecord.com[/FONT]
[FONT=&quot]Designboom.com[/FONT]
[FONT=&quot]و[/FONT]
[FONT=&quot]کتاب [/FONT][FONT=&quot]theory of architecture-philip Johnson[/FONT]
[FONT=&quot]و[/FONT]
[FONT=&quot]Magiran.com[/FONT]
[FONT=&quot]Elcorquis[/FONT][FONT=&quot]مجله[/FONT]
[FONT=&quot]Atu[/FONT][FONT=&quot]مجله [/FONT]

fereshte1990

عضو جدید
منم چون اسمم آخرای لیست بود نتونستم ازمعمارانی که ازقبل راجع بهشون اطلاعات دارم انتخاب کنم
greg lynn روانتخاب کردم
راستی برای انتخاب موضوعه روش تحقیق کسی هست منوراهنمایی کنه؟؟؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم به دردتون بخوره یا نه اما من یه تعداد پلان آماده طراحی فضای سبز و پارک دارم اگه میخواین آدرس ایمیل برام خصوصی کنین دوشنبه انشالا که میفرستم الانم میفرستادم متاسفانه اوضاع اینترنتم خوب نیس...:razz:
مهدیه اگه میشه فایل ها رو اینجا http://www.picofile.com/ اپلود کن و لینکش رو بزار تا بچه ها استفاده کنن...مرسی
این کتاب روش تحقیق که بهتون معرفی کرده من 4دور حوندمش...یکم سخته
البته شاید واسه امتحان استادتون همه فصل ها رو نخواد که بخونید.
عاشق این مدل پروژه ها هستم که باید ارائه بشه.از همین الان معمارتو مشخص کن و شروع کن به جمع اوری اطلاعات...
بچه ها اگه کسی اینجور فایل ها و روش های طراحی معمار ها رو داره که قبلا دانشجوهای دیگه کار کردن بزارین اینجا تا بچه ها به عنوان نمونه استفاده کنن..خودمم گیرم اومد میزارم...
چون اینجا هر کی از یه دانشگاهه اگه فایل ها و اطلاعاتمون رو به اشتراک بزاریم خیلی بهم کمک کردیم;)
منم چون اسمم آخرای لیست بود نتونستم ازمعمارانی که ازقبل راجع بهشون اطلاعات دارم انتخاب کنم
greg lynn روانتخاب کردم
راستی برای انتخاب موضوعه روش تحقیق کسی هست منوراهنمایی کنه؟؟؟
روشی که خود من واسه رسیدن به یه موضوع خوب همیشه استفاده میکنم و همیشه ایده های خیلی خوبی ازش در میاد:
اول محور های کارمو مشخص میکنم...و کلایات رو مینویسم...وقتی به یه محور پژوهشی رسیدم اونوقت یه کاغذ چند روز میزنم تو اتاق و صبح .ظهر.شب و هر لحظه که چیزی و نکته ای به ذهنم رسید درجا میرم و اونو یه گوشه کاغذ مینویسم..حالا یه کلمه یا یه جمله فرقی نمیکنه...اینجوری بعد چند روز با انبوهی از نکته و موضوع هایی که بهش فکر کردم یا ایده هایی که به ذهنم خورده تو اون کاغذ دارم...در اخر هم میشینی و تحلیل میکنی و از بین اونا مطمئنا به یه موضوع یا چند موضوع خوب میرسی....
;)

مهديه مقدم

عضو جدید
مهدیه اگه میشه فایل ها رو اینجا http://www.picofile.com/ اپلود کن و لینکش رو بزار تا بچه ها استفاده کنن...مرسی

باشه حتما اینم آدرساش امیدوارم درست انجام داده باشم بار اوله از اینجا فایل آپلود میکنم:)
http://s5.picofile.com/file/8144127526/01.dwg.html
http://s5.picofile.com/file/8144127868/02.dwg.html
http://s5.picofile.com/file/8144127918/03.DWG.html
http://s5.picofile.com/file/8144128168/04.dwg.html
http://s5.picofile.com/file/8144130176/01.dwg.html
http://s5.picofile.com/file/8144130384/02.DWG.html

آخرین ویرایش:

fereshte1990

عضو جدید
reza_memar;7908135 روشی که خود من واسه رسیدن به یه موضوع خوب همیشه استفاده میکنم و همیشه ایده های خیلی خوبی ازش در میاد: اول محور های کارمو مشخص میکنم...و کلایات رو مینویسم...وقتی به یه محور پژوهشی رسیدم اونوقت یه کاغذ [U گفت:
چند روز[/U] میزنم تو اتاق و صبح .ظهر.شب و هر لحظه که چیزی و نکته ای به ذهنم رسید درجا میرم و اونو یه گوشه کاغذ مینویسم..حالا یه کلمه یا یه جمله فرقی نمیکنه...اینجوری بعد چند روز با انبوهی از نکته و موضوع هایی که بهش فکر کردم یا ایده هایی که به ذهنم خورده تو اون کاغذ دارم...در اخر هم میشینی و تحلیل میکنی و از بین اونا مطمئنا به یه موضوع یا چند موضوع خوب میرسی....
;)
خیلی ممنون آقارضا بخاطرراهنمایی تون.حتماعملی میکنم
یه چیزدیگه هم برای روش تحقیقمون این بودکه،استادگفتن:یه موضوع کلی روانتخاب کنیم راجع به معماری وتو5مرحله اون موضوع رو جزیی ترش بکنیم.آخرسر موضوع 5ام میشه همون titleکه قراره براش 10تا مقاله بررسی کنیم

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستای عزیز کسی هست قزوین قبول شده باشه.؟
اگه کسی هست یه لطفی کنه ساعت و روزای کلاساشو بزاره ممنون میشم;)

arshadememari

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میدونه برای درس معماری همساز اقلیم چه طوری یه مقاله تهیه کنه بم گفته یه شهر انتخاب کن هواشناسی و اقلیمشو در بیار میخواییم تو فرمول بزاریم لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..من این دو روز رو فول کلاس داشتم..خیلی دروس سنگینه...واسه هر درس چیزایی که خواستن و قراره کار کنیم رو میگم:
طرح 1.....
قراره واسه جلسه بعد یه دفتر کار مشاور تو بافت سنتی یزد طراحی کنیم...همراه با نما و برش و پلان و تریدی های داخلی و خارجی و...که باید با فوتوشاپ شیت بندی شه و ارائه کنیم...این واسه جلسه بعد هست...
بعد باید یه کتاب در رابطه با انرژی که کتاب خود استادمون هست رو کنفرانس بدیم...
یه ارائه گروهی هم از مطالعات طرح و سایت و... باید انجام بدیم...
موضوع طرح نهایی رو هم هفته بعد قراره استاد مشخص که رو اون هم به عنوان پروژه اصلی کار کنیم.

حکمت هنر اسلامی....
باید در مورد مطلبی که هر جلسه بحث میشه 4 تا مقاله سرچ کنیم و بیاریم و اینکه یکی از مقالات رو کاملا نقد کنیم و هر جلسه ارائه کنیم..
همینطور باید تو طول ترم زیر نظر یک استاد کار هنر سنی یه هنر رو اموزش ببینیم و اون رو مستند کنیم و ارائه کنیم...همینطور باید اون هنر رو در قالب یک پروژه ساخته و ارائه کنیم.
واسه این درس هم کتاب هایی واسه امتحان معرفی کردن
روش تحقیق....
همین جلسه اولی برنامه 16 جلسه رو بهمون دادن که تکلیف مشخص باشه...
هر جلسه استاد 2 ساعت درس میدن 2 ساعت بعد رو باید دانشجوها ارائه کنن...که یه ارائه هر کدوم داریم.
واسه مقاله هم طبق روشی که گفتن تا دو جلسه دیگه باید موضوع تحقیق رو مشخص کنیم...و تا پایان ترم ارائه نهایی کنیم...مقاله ترجیحا اکسپت بشه در همایش...
مقاله ای که باید کار کنیم علمی پژوهشی باید باشه...
یه سری تمرین های روش تحقیق هم هست که هر جلسه باید کار بشه و ارائه کنیم...
یه ازمون پایانی هم داره که ترکیبی از امتحان پایانی و پروژه نهایی و تمام مراحل درس و تمرین ها که در نمره نهایی موثره..
سه کتاب هم واسه منابع معرفی کردن...
.
رسما کوفته شدم این دو روز:(
تازه قراره سیر اندیشه هم واسه گروه ما اضافه کنن:cry:

arefeh

کاربر ممتاز

سلام دوستان..من این دو روز رو فول کلاس داشتم..خیلی دروس سنگینه...واسه هر درس چیزایی که خواستن و قراره کار کنیم رو میگم:
طرح 1.....
قراره واسه جلسه بعد یه دفتر کار مشاور تو بافت سنتی یزد طراحی کنیم...همراه با نما و برش و پلان و تریدی های داخلی و خارجی و...که باید با فوتوشاپ شیت بندی شه و ارائه کنیم...این واسه جلسه بعد هست...
بعد باید یه کتاب در رابطه با انرژی که کتاب خود استادمون هست رو کنفرانس بدیم...
یه ارائه گروهی هم از مطالعات طرح و سایت و... باید انجام بدیم...
موضوع طرح نهایی رو هم هفته بعد قراره استاد مشخص که رو اون هم به عنوان پروژه اصلی کار کنیم.

حکمت هنر اسلامی....
باید در مورد مطلبی که هر جلسه بحث میشه 4 تا مقاله سرچ کنیم و بیاریم و اینکه یکی از مقالات رو کاملا نقد کنیم و هر جلسه ارائه کنیم..
همینطور باید تو طول ترم زیر نظر یک استاد کار هنر سنی یه هنر رو اموزش ببینیم و اون رو مستند کنیم و ارائه کنیم...همینطور باید اون هنر رو در قالب یک پروژه ساخته و ارائه کنیم.
واسه این درس هم کتاب هایی واسه امتحان معرفی کردن
روش تحقیق....
همین جلسه اولی برنامه 16 جلسه رو بهمون دادن که تکلیف مشخص باشه...
هر جلسه استاد 2 ساعت درس میدن 2 ساعت بعد رو باید دانشجوها ارائه کنن...که یه ارائه هر کدوم داریم.
واسه مقاله هم طبق روشی که گفتن تا دو جلسه دیگه باید موضوع تحقیق رو مشخص کنیم...و تا پایان ترم ارائه نهایی کنیم...مقاله ترجیحا اکسپت بشه در همایش...
مقاله ای که باید کار کنیم علمی پژوهشی باید باشه...
یه سری تمرین های روش تحقیق هم هست که هر جلسه باید کار بشه و ارائه کنیم...
یه ازمون پایانی هم داره که ترکیبی از امتحان پایانی و پروژه نهایی و تمام مراحل درس و تمرین ها که در نمره نهایی موثره..
سه کتاب هم واسه منابع معرفی کردن...
.
رسما کوفته شدم این دو روز:(
تازه قراره سیر اندیشه هم واسه گروه ما اضافه کنن:cry:

خسته نباشید رضا جان. یعنی 12واحد میشه؟
شنیدم حکمت سخته اره؟

.مهسا.

عضو جدید
براي ما هم اين تكاليف و كتابارو معرفي كردن:

حكمت:

-جستاري در چيستي هنر اسلامي (هادي ربيعي) كتاب اصلي
كتب مكمل هم:
-حكمت و هنر در عرفان عربي شيخ اكبر (نصراله حكمت)
-هنر،زيبايي و تفكر (دكتر ريخته گران)
-حقيقت و نسبت آن با هنر (دكتر ريخته گران)
-رساله هاي افلاطون
-دانشنامه زيبايي شناسي قسمتي كه به افلاطون مربوط ميشه

تكليفشم فعلا 1مقاله مرتبط با اين درس هست

سير انديشه :
-10كتاب معماري ( ويتروويس ترجمه ريما فياض)
-مجله هنرهاي زيبا شماره 41
1مقاله انگليسسي ترجمه
و 1 سمينار راجع به يككي از سبك هاي معماري(در مورد تئوريشون كه چي هست؛... نه توضيحش)

روش تحقيق:
-روش تحقيق در معماري (دكتر عيني فر)
مباني نگارش علمي( دكتر يزدان منصوريان)
هرجلسه پرسش كلاسي از اين كتاب ها
انتخاب 20 موضوعي و انتخاب يكيش واسه نوشتن گام به گام مقاله

طرح:
-ساختمان سازي با مردم(حسن فتحي)
-مهارت هاي ترسيم طرح(لوكارت نشر دانشجو)

سايت 1بافت قديمي و فرسوده در همدان هست. با همه محدوديت هاي ساختش
و اينكه بايد خودمون بررسي كنيم كه اون محل به چي نياز داره بدون دخل و تصرف زياد در سايت( حالا ميتونه سراي محله، پارك فرهنگي،...هرچيزي كه اونجا رو كامل تر ميكنه باشه)
فعلا در مرحله تحليل سايت و شناخت كالبدي و.. هستيم

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام منم دو روز کلاس داشتم بعد یه مدت خیلی سخته درس و دانشگاه...:razz:
روش تحقیق:کتاب روش تحقیق عینی فر رو معرفی کرد که قراره هر جلسه یه فصل هایی رو تعیین کنه استاد و سر کلاس بحث کنیم امتحان پایانی هم یه قسمتش از این کتابه،تو 3 مرحله برا پروپوزال پایانی قراره کار کنیم موضوع اش هم به عهده ی خودمونه بیان مسئله وسوال تحقیق و مرور سابقه و...با 10 تا پایان نامه و 20 تا مقاله و 4 تا کتاب به عنوان منبع باید معرفی شه برا موضوع
سیر اندیشه معماری:کلاس گروه بندی شده و هر گروه مقاله خاصی رو که تعیین شده رو کار میکنه فعلا زیاد تکلیفش مشخص نیس...
طرح معماری:موضوع طرح مجتمع رفاهی و گردشگری شد،سایت مشخص شده ،هر جلسه قراره اسکیس کار کنیم سر کلاس:cry:راجع به موضوعات مختلف،کلاس گروه بندی شد برا تحقیق راجع به موضوع سرانه ها و تحلیل سایت و برنامه فیزیکی...
در کل ترم سختی پیش رو داریم...

bita68

عضو جدید
سلام ببخشید استاد من هم برای درس حکمت هر جلسه مقاله میخواد.شما از کجا پیدا میکنید میشه به من کمک کنید

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام
اینم لیست درسای من:
موارد اضافهه دیگه ای که جا موندن روش تحقیق خیلی روی کتاب عینی فر تاکید میکنه:cry: سخته!
سير انديشه : --------------------> همینی که مهندس مهسا گفتن؛
-10كتاب معماري ( ويتروويس ترجمه ريما فياض)
-مجله هنرهاي زيبا شماره 41
1مقاله انگليسسي ترجمه
و 1 سمينار راجع به يككي از سبك هاي معماري(در مورد تئوريشون كه چي هست؛... نه توضيحش)

در کل بگم استادا 100تا کتاب آوردن جلوی چشم و میگن همرو بخونین بخصوص برای این روش تحقیق :mad: بچه ها من کند فهمم واقعا؛؟ عینی فر کتابش ثقیله :cry: