تجربه هایی کوتاه اما بزرگ از برنامه ریزی برای مطالعه!!!

farhang_760

عضو جدید
خلاصه بردای دروسی مث استاتیک و دینامیک

خلاصه بردای دروسی مث استاتیک و دینامیک

سلام مجدد (پول که نمیندازه، چرا سلام نکنیم!!)

من مدتی هست که دارم درس استاتیک و دینامیک رو از روی مرجع مریام میخونم:confused: یک چیزایی فهمیدم:surprised: اما هنوز کمه یعنی دور اوله. اما توی همین دور برای اینکه خالی از لطف نباشه یک چیزایی تو دفتر خلاثه یادداشت میکنم.
حقیقتش رو بگم وقتی مریام رو میخونم به این بارو میرسم که دیگه چیزی بالاتر از این کتاب وجود نداره!!!!:cool:
و واقعا هم همینطوره.
حتما با خودتون میگید که ای بابا زده به سرت. استاتیک چی داره که خلاصه کنیم؟؟؟
نخیر نزده به سرم:mad: بلکه وقتی استاتیک رو از روی جزوه خونده بودم جاهایی بود که گنگ بود برام یعنی به اطمینان رسیده بودم اما مرحله یقین حاصل نشده بود:cry: مثل حضرت ابراهیم منتظر معجزه بودم:gol: .
به همین خاطر هم متن استاتیک مریام به همراه مثال های بی نظیرش تونست منو خیلی جلو بندازه
در این حد که اگر ارشد قبول نشم میتونم برم تدریس کنم!!!:D
بگذریم.

اما خلاصه حرفم اینه که خلاصه کردن استاتیک یا دنیامیک به منظور خلاصه برداری از نکات نیست.
دوست عزیز شما الان یک مهندسی و با اون ترمی که این درسارو بار اول برمیداشتی خیلی میتفاوتی!!! برای همین خلاصه واسه تو یعنی اینکه نکاتی که واقعا توشون به بقین نرسیدی رو برای خودت به صورت یک جمله امری یادداشت کنی. نکاتی که میتونن تو رو در مسائل با شک و تردید مواجه نکنن
بعدشم راهایی که مریام رفته خیلی مسائل رو سریع حل میکنه. اینو اصلا شک نکن
این حرف من به این معنی نیست که خب اونی که داری میخونی رو بنداز دور برو سراغ مریام. نه. فقط خیلی مامانمو اینا خلاصه نکنی!!!!:smile:

براتون آرزوی موفقیت میکنم من برم تا یک وقت دیگه که برگردم.در آخر هم این جمله ارزشمند رو براتون نقل میکنم.
آموخته ام ....... كه فرصتها هيچگاه از بين نمی روند ،‌بلكه شخص ديگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد كرد .

farhang_760

عضو جدید
نمونه ای از برنامه ریزی درسی برای مطالعه

نمونه ای از برنامه ریزی درسی برای مطالعه

با سلامی به روانی خودکار زبرا (zebra)
دوستان از قبل میخواستم فایل برنامه ریزی خودمو در اختیار همه شما قرار بدم. که بالاخره این امر محقق شد و تونستم به آنچه که قولشو داده بودم عمل کنم.میدونم که ممکنه ساعات این برنامه فقط برای شخص من صادق باشه.
اما با توجه به توضیحاتی که قبلا داده شد میخوام نمونه ای از این برنامه رو هم داشته باشید

توجهات لازم:
* در هر خونه از جدول نام یک درس نوشته خواهد شد که در آن زمان مطالعه خواهد شد.
شیوه خواندن به صورت مدت زمان های یک ساعت و نیمه است که در آن شما یک ساعت و ربع یا بیست دقیقه مطالعه کرده و باقی آنرا(یکربع یا ده دقیقه) استراحت می نمایید. و یکساعت و نیم بعدی را شروع میکنید.
* در زیر هر درس که از قبل آن را مشخص کرده اید ساعت مفید مطالعه خود را یادداشت نمایید. در نهایت تمام این ساعات را در ستون آخری جدول یادداشت نمایید که این ستون را در انتها جمع زده و مدت زمان مطالعه در طول یک هفته را حساب نمایید سعی کنید این مدت زمان ها را در مرور هفته ها به مقدار ماکزیمم خود برسونید.

فقط یادتون نره این برنامه ها زیاده اما عمل کننده بهش کمه!!!:cry:

همتون رو به خداوند می سپارم.

بگذارید بگذرید.
ببینید و دل مبندید
که دیر یا زود
باید گذاشت و گذشت...

پیوست ها

• Total.pdf
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

farhang_760

عضو جدید
راستی نکته ای دیگه که مونده باید بگم اینه که مدت زمان هر بخش باید توسط خودتون تست بشه.
منظورم اینه که در هر وعده وقتی میخواید برید روی کتاب به چقدر مدت زمان نیاز دارید
و چقدر استراحت میخواید؟؟
هر چی این مقدار ریز تر بشه برنامه با دقت بالاتری رو طلب میکنه
سعی کنید برنامه ریزی رو از حالت درشت به صورت ریز دربیارید
درست که مدیریتش سخت میشه اما واقعا لذت میبرید
یکم با درس ها بازی کنید!!!
اگر بتونید در روز به جای ۴ تا درس ۶ الی ۹ تا بخونید حرف ندارید.
از هر قسمت میتونید همزمان چند تا درس به برنامه وارد کنید
منظورم اینه که ریاضی و جامدات و سیالات و دینامیک هر کدوم میتونن سهمی داشته باشند.
و این یعنی عالی
این برنامه باید در هفته چرخ بزنه و تکراری نباشه
مغز باید عادت به تغییر داشته باشه هیچوقت عادت به یکنواختی نکنید.
من جایی ندیدم مدت زمان مطالعه رو بیشتر از یکساعت و نیم بریزند.
البته خود بچه ها از این کارا زیاد میکنن
اما هیچکدوم آنچنان که گویی استاندارد نیست و مغز باید بین هر وعده فشرده یکساعت ونیم یک استراحت یکربع بیست دقیقه داشته باشه.
اگر فکر میکنید یکساعت و ریع برای شما کمه باید بگم که کاملا در اشتباهید
بنده خدایی میگفت استاتیک رو تا نگاه کنی میشه یکساعت!!!
خیر شما باید در همین یکساعت عادت کنی چند تا مبحث رو مرور کنی
چرا که باید در مدت زمانی بسیار کوتاه تر از این تست های استاتیک رو پاسخ بدید

خب دیگه خوبی و بدی ما رو با هم فراموش کنید
خدانگهدار

بالا