تجربه اسکیس سال 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتی مقوا یادم اومد
مقوا اسکیس معماری خوب بود ولی مقوا اسکیس داخلی افتضاح بود چون روی یکیش گه ماژیک می کشیدی روی مقوایی که زیرش بود رنگ می داد
خب شما اشتباهت این بوده که باید جدا میکردی برگه ها رو از هم نه اینکه بزاری زیر هم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من یه تجربه دیگه هم دارم
به موسسات پیش بینی رتبه اعتماد نکنید
بعضی هاشون انقدر دلگرمت می کنن که میری تا بالای ابرها بعد که جوابا میاد با سر می خوری زمین...
بعضی هاشون دلسرد کننده اند و تا دم جوابا دپرسی بعد...
حتی به پاسخ نامه هایی که بعد کنکور به غیر از سنجش هم میان اعتماد نکنید...اموزشگاه ها و بعضی افراد به نام هم بر سر جوابا با سنجش اختلاف نظر دارند.;)
محض رضای خدا یکی شون پاسخ نامه درست دست بچه ها ندادند.

معمارباشی

عضو جدید
راستی من یه تجربه دیگه هم دارم
به موسسات پیش بینی رتبه اعتماد نکنید
بعضی هاشون انقدر دلگرمت می کنن که میری تا بالای ابرها بعد که جوابا میاد با سر می خوری زمین...
بعضی هاشون دلسرد کننده اند و تا دم جوابا دپرسی بعد...
حتی به پاسخ نامه هایی که بعد کنکور به غیر از سنجش هم میان اعتماد نکنید...اموزشگاه ها و بعضی افراد به نام هم بر سر جوابا با سنجش اختلاف نظر دارند.;)
محض رضای خدا یکی شون پاسخ نامه درست دست بچه ها ندادند.
اه!!! هات جان .... به تخمین رتبه من چی ؟؟؟ اعتماد کنن یا نکنن ؟؟؟ ;)

hasanpour70

کاربر فعال
بچه ها شما که کوه تجربه اید!! استاد اسکیس کسی میرطهماسب رو می شناسه؟؟؟ چطوره؟
یه ورکشاپه 60 ساعته هست که 40 ساعت با میرطهماسب 10ساعت فراهانی 10ساعت شکوهی!
من فقط می دونم که شکوهی عالیه! بنظرتون برم این ورکشاپو؟؟؟:eek:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورکشاپ الان به چه دردی میخوره؟؟؟
سعید میرطهماسب مشاور مرکز بود امسال که علم و صنعت گرایش درمانی میخونه. وقتی مشاور بود که از آموزش چیزی دریغ نمیکرد. خطوط دستش قوی بود ولی من کار کاملی ازش ندیدم بنظر من از بقیه اساتید بروزتره و بهتر میدونه که اسکیس معماری چی میخواد.

mehmari

عضو جدید
تجربه من:
ساعت حتما ببرین- اتاقها ندارن/ سرویس بهداشتی* ها صف طولانی خواهد بود زود برین :redface:(زیاد آب نخورین) جسارته ها اما تجربست دیگه/ زود تر رفتن کمک میکنه به روحیه- آشنا شدن با بغلیا میدونین که... ;) / نگاه کردن به شیت بچه ها اصلا استرس نمیده:thumbsup: (اما توصیه نمی کنم)/ شیت ها رو جدا کنین خودشون پانچ می کنن/ رنگهاتون رو از قبل انتخاب کنین (مثل تونالیته ی قهوه ای) اصلا زمان نیست به این کار / به خوندن سوال زمان مناسب بزارین/ پتو همراه داشته باشید (از بچه ها دیدم با شلوارک دراز کشیدن می کشن و ما هم شلوار جین تنگو... کلا لباس راحت بپوشین/ با ابزاری که باهاش کار کردین ببرین/ وسایلی که نیاز نیست نبرین یا لاقل تو قسمت دیگه ی کیفتون بزارین تا سردر گم نکنه/ بهتره یک مفهوم داشته باشه چون مفاهیم کوچک و زیاد مصحح رو سردرگم می کنه/ هرچی مینویسین فارسی باشه نه لاتین/ میشه شب رو جلوی دانشگاه خوابید :) (خوابیدن اما باز توصیه نمی کنم- تعدادتون زیاد باشه- یکم پایینتر هم دوستایی که بی خوانمانن می خوابن:w05:)/ غذای مناسب بخورین (صبح همه جا بسته بود نون خالی خوردیم:rambo:) البته بچه ها هرچی آورده بودن تا صبح خوردیم حتی غذای کسایی رو که نمیشناختیم.
طرحتون: ایرانی بودن-داشتن جزئیات نسبت به مقیاس (e.g. کفپوش سقف کاذب و...)- بافت- گیاه- اندازه گذاری و بقیه ی چیز هایی که بهتر از ما میدونین .....
اما برای دوستای شهرستانی گلم:جمعی بیاین- بیخیال استرس مصححین میدونن شرایط نداشتی پول نداشتی کلاس نرفتی اما شبانه روز کار کردی!!! - اصلا خودتو نباز- همیشه بچه های خوبی پیدا میشه که هرچی یاد گرفتن به توام میگن خوب یاد گیری آر نیست- از دوستایی که تجربه قبلی دارن بپرس- با دوستای خوبی آشنا میشی حرف میزنی اعتماد به نفست بالا میره- با کسای بدبین و منفی نگرد- زود بیا حتی اگه خواستی شبو رو آسفالت بخوابی- روبروی درب اولیه (اگه خارزمی باشه حوزتون که پسرا هر سال اونجان) یه هتلی هست که اگه شبو نموندین باز اجازه میدن یه آبی به دست و صورت بزنی ( * :love:) میدونم حرفای عادی و روزمرست اما میتونه تبدیل به یه خاطره بد بشه!
بدونین همه ی روزگار دست به دست هم دادن تا تورو به موفقیت برسانند. موفق و سربلند باشید.....................

naser1990

عضو جدید
تجربه های من:

زمان بندی داشته باشد
به قول استاد شقاقی خودتون باشید
با آرامش برید هرپی به ذهنتون رسید بکشید
نگران نباشید و به کار بقیه نگاه نکنید
اهل ریسک باشید
قبل از آزمون مسیری که میخواید تو اسکیس پیش بگیرید رو بارها تمرین کنید
دیییییییییییییییییییییییییتتتتتتتتتتتتتتیییییییییییل حسابی تمرین کنید و دیتیل های خودتون رو داشته باشید!
اگه چیزی به ذهنتون نزد خودتونو بزارید تو فضا و تصوراتتونو ترسیم کنید!
به حرف دورور بریاتونم اصلا گوش ندید

میشه بگید این شقاقی که همه تعریفشو میکنن کدوم یکیه محمد رضا امیر شقاقی یا پژمان شقاقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید این شقاقی که همه تعریفشو میکنن کدوم یکیه محمد رضا امیر شقاقی یا پژمان شقاقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پژما ن شقاقی نههههههههههههه اون هیچی بلد نیست فاجعه است وااااااای خدایا داشت چه کلاهی سر من میرفت منم اشتباه گرفتم با امیر شقاقی ولی شکر که هیچ کدوم رو نرفتم:biggrin: در ضمن شقاقی اصلی هم هیچی نیست بابا جدی نگیرش:D

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

نه نروووووووو.... میرطهماسب اصلا استاد نیست!!!! امسال مشاور مرکز معماریه، رتبه ی 180 با اسکیس 50 درصد سال 91... فراهانی هم که فقط فحش میده تو اینا شکوهی خوبه.. ولی به نظرم کلاس پرسپکتیو و راندو برو و اسکیس موضوعی... از اینایی که هم پیش شکوهی رفتن هم شقاقی میگن شقاقی بهتره چون خیلی کار میکشه از آدم و کلاسش واقعا کنکوریه ... کلاس شکوهی ام خوب بود ولی اون کار نمیکشه از آدم خودت کار کردی که هیچ وگرنه عقب میفتی

a65

عضو جدید
قبل از آزمون حتما موضوع های مختلف رو بارها تمرین کنید.وقتی سر جلسه میخواین شروع بکنید دقیقا بدونین که چی میخواین بکشید.
روی جزییات فنی کار کنید همینطور جزییات سازه ای و پوسته ای خاص هر اقلیم.

ghavami.f

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

به نظر شما معماران عزیز از کی ادم بره کلاس بهتره ؟؟؟؟؟؟:smile:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یک هفته بعد از کنکور تستی بهمن ماه !!!
معمولا یه سری از موسسات یسری کلاساشون تو پاییزه! ولی از اونجایی که الان در حال خوندن تئوریا هستین بهتره رو همین متمرکز باشین، به نظر من هم بعد از کنکور بهمن ماه بهترین موقع اس

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بار نشستیم با یکی از بچه ها حرفایی که از نحوه ی قضاوت و نمره دادن به اسکیسا شنیده بودیمو جمع بندی کردیم ...
نتیجه این شد که برای هر کاری تقریبا 30 ثانیه وقت می ذارن تا نمره بدن !!!! یعنی به هر شیت شما حدود 10 ثانیه نگاه می کنن ...
اینو تو شرایطی ببینیند که 4000 نفر مجاز اومدن سر جلسه ... هر کسی سه تا آزمون جداگانه منظر - معماری - داخلی - می ده ! و هر آزمونی سه تا شیت !!!
خودتونو بزارید جای ژوری ... ببینید چطور ظرف چند روز می خواید این حجم کارو امتیاز بدین و با چه کیفیتی می شه ...
زیاد خودتونو اذیت نکنید !
فقط سر جلسه حاضر بشید ... بقیه اش از دست شما خارجه !!
تو همین کلاسی که من الان هستم بین همین تعداد محدود انقدر تناقض و حرفای عجیب می شنویم که دیگه نمی دونم چی بگم ... حتی استادای اسکیس هم باهاشون صحبت کنید بازم در مجموع اطمینانی به هیچ چیز نیست !
این مهمترین تجربه ایه که از اسکیس گرفتم
اینکه حتی سلیقه ای هم نیست !
مجهوله !

sohrab tehrani

اخراجی موقت
یه بار نشستیم با یکی از بچه ها حرفایی که از نحوه ی قضاوت و نمره دادن به اسکیسا شنیده بودیمو جمع بندی کردیم ...
نتیجه این شد که برای هر کاری تقریبا 30 ثانیه وقت می ذارن تا نمره بدن !!!! یعنی به هر شیت شما حدود 10 ثانیه نگاه می کنن ...
اینو تو شرایطی ببینیند که 4000 نفر مجاز اومدن سر جلسه ... هر کسی سه تا آزمون جداگانه منظر - معماری - داخلی - می ده ! و هر آزمونی سه تا شیت !!!
خودتونو بزارید جای ژوری ... ببینید چطور ظرف چند روز می خواید این حجم کارو امتیاز بدین و با چه کیفیتی می شه ...
زیاد خودتونو اذیت نکنید !
فقط سر جلسه حاضر بشید ... بقیه اش از دست شما خارجه !!
تو همین کلاسی که من الان هستم بین همین تعداد محدود انقدر تناقض و حرفای عجیب می شنویم که دیگه نمی دونم چی بگم ... حتی استادای اسکیس هم باهاشون صحبت کنید بازم در مجموع اطمینانی به هیچ چیز نیست !
این مهمترین تجربه ایه که از اسکیس گرفتم
اینکه حتی سلیقه ای هم نیست !
مجهوله !

یا شاید بهتره بگیم سلیقه هست ولی یه سلیقه مجهول چون داورا هم آدمن و تو قضاوت اسیره خیلی چیزا ، عامل زمان محدود رو هم که به قضاوت اضافه کنی و همینطور نظرات ضدو نقیض میون داورها رو ،یه معجون ناشناخته ای رو میسازه که هر چی در تجزیه و به منطق درآوردنش تلاش کنی تا حدی بی فایده ست

sohrab tehrani

اخراجی موقت
دوستان میون سپیده علیمحمدزاده و شقاقی کدوم بهترن ؟یه استاد خوب معرفی کنید لطفا (غیر شکوهی و صدیق و آرتور )هم برای آزاد و هم سراسری مشترک باشه، ممنون

mrabie

عضو جدید
سلام من یه سوال داشتم. فکر می کنین اگه برم سر کار می تونم برای اسکیس کار کنم؟ ( شرایطیه که به اونی که ازم خواسته تقریبا نمی تونم بگم نه ) شرایط کلاسا چطوریه؟؟ ( چند روز تو هفته . ساعتش و ... ) آخه باید از شمال برم تهران

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکوهی که خیلی بی حاله ، شقاقی و سپیده علیمحمدزاده از شکوهی خیلی بهترن ، تا جایی که من میدونم سپیده چون دفتر طراحی داشت خیلی کلاس تو مرکز معماری برنمیداشت برای همین تو کارگاه ها فقط یه ساعتی میومد سر میزد و میرفت و دستیاراش بیشتر بودن اما کارش خیلی درست بود از بقیه معمارتر بود
خانم علیمحمدزاده نمیومد زیاد سر کارگاه ها؟ بابا بنده خدا 3 روز از صبح تا غروب تو مرکز معماری کلاس داشت بقیه اش هم 3 روزش تو کارگاه ها میچرخید امسال . فقط تو رشت اتلیه نقطه رو دارند که زمانی که تو مرکز معماری کلاس دارند اونجا رو دستیارانش میزارند وگرنه شاگرد تو مرکز معماری تهران نمیزاره زیاد

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میون سپیده علیمحمدزاده و شقاقی کدوم بهترن ؟یه استاد خوب معرفی کنید لطفا (غیر شکوهی و صدیق و آرتور )هم برای آزاد و هم سراسری مشترک باشه، ممنون
نظر من رو بخوای شپیده. البته شقاقی هم خوبه ولی به نظرم سپیده دلسوزتره واقعا. راستی امیر شقاقی درسته هااا نرید پیش پزمان شقاقی که از اسم امیر استفاده کرده همه جا هم میگه نسخه اصلی منم:biggrin: ولی هیچی بلد نیست پزمان

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال داشتم. فکر می کنین اگه برم سر کار می تونم برای اسکیس کار کنم؟ ( شرایطیه که به اونی که ازم خواسته تقریبا نمی تونم بگم نه ) شرایط کلاسا چطوریه؟؟ ( چند روز تو هفته . ساعتش و ... ) آخه باید از شمال برم تهران
بستگی به روزهایی که انتخاب میکنی وکلاس هایی که میری داره. مثلا مرکز معماری واکثر جاها البته یه کلاس مقدماتی دارند یه کلاس راندو یه کلاس ترکیبی که با توجه به کارت سخته همش رو بری. کلاس ترکیبی رو بری بهتره که فکر کنم 2 روز یا یک روز در هفته باشه نصف روز هر کدوم. کلا باید 48 ساعت بگذرونید دیگه حالا هفته ای یه بار برای بعضی هاست بعضی ها هم 2 بار. یا مثلا کلاس های فشرده میزارند تو خردادماه که 2 یا 3 روز میشه در هفته برای یک ماه پیش رو

aasahar

عضو جدید
سلام بچه ها میشه اسم استاد های خوب تهران واسه اسکیس سراسری هزینه و شرایط کلاس هاشونو هرکس میدونه بگه. مرسییییییی
من تهران نیستم خیلی اطلاعاتم کم.

معمارباشی

عضو جدید
راستش کمی تا قسمتی برام عجیبه که یهو این همه از خانم سپیده علیمحمدزاده تو این تاپیک تعریف شده ! راستش من نه ایشون رو می شناسم و نه میدونم کارشون در چه سطحیه ولى راستش بعد خوندن این همه تبلیغ پیرو اون هم اس ام اسهای تبلیغاتی که برام اومده بیشتر حس کردم این تاپیک جنبه تبلیغاتی پیدا کرده تا معرفی اساتید برتر و...
بهر حال امیدوارم من اشتباه کرده باشم ... تنها خواهشی که از دوستان دارم اینه که فقط به این پستها اکتفا نکنند و واقعا تحقیق کنند درباره کلاسها ...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا