تجارب GoodEngineer در مورد ازدواج تقدیم به همه کاربران سایت

عشقولانه

کاربر بیش فعال
من به عنوان یه متاهل دارم این تاپیک و همراهی میکنم........
هیچ ترسی نداشته باشید چون با ترس نمیتونید یه تصمیم خوب بگیرید.
اگه راه خوب و بگیری میتونید یه زنگی مشترک خوب داشته باشید...

زیادم سخت یست.....والا......

GoodEngineer

عضو جدید
19-عشق همدیگر را از بین نبرید.

این نیز نکته مهمی است که نباید تو زندگی آنقدر به طرف مقابل فشار بیاوریم که عشقی که داره از بین بره و دیگه هیچ وقت نتونه که عاشق بشه... منظورم اینه که گاهی ادمها عادت میکنند به این که یکی دوستش داره و تا از دستش ندند متوجه نمیشند مثل سلامتی و اینا هم هست.... و تو ازدواج نباید این غفلت صورت بگیره...

GoodEngineer

عضو جدید
20- با فردی که دچار احساسات عمیق است با عجله ازدواج نکنید.
افرادی که اتفاقات عاطفی سنگینی تو زندگیشون میفته ممکنه وقتی به شما جواب بعله رو می دهند این جواب از روی احساسات بیشتر باشد و لذا اینده زندگی رو تضمین نمیکنه و بهتر هستش که زمانی مطرح کنید که کاملا در وضعیت خوبی قرار دارد یا دارید.

GoodEngineer

عضو جدید
21- صداقت و یک رنگی بهترین نکته موفقیت در ازدواج:
مهمترین چیزی که منو همیشه به خودش جذب میکنه اینه که چرا باید به کسی دروغ بگیم که قراره یه عمر باهاش زیر یه سقف زندگی کنیم؟؟!
به چه قیمتی؟؟ به خاطر به دست آوردنش؟ اگه اینطوریه که بعد اینکه یه روزی دروغمون برملا بشه که بدتر از دستش میدیم و علاوه بر اون آسیب های جبران ناپذیری ممکنه ببینیم.
من فکر میکنم صدافت بهترین نکته هست که همیشه تو زندگی مشترک باید داشته باشیم یعنی اینکه به هیچ عنوان چیزی رو از همدیگه پنهون نباید بکنیم و در سمت دیگه طرف مقابل هم باید با خوش رویی برخورد کنه و کاری نکنه که همسرش مجبور به دروغ گویی بشه هرچند دروغ گویی در هر صورت ناپسند بوده و به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

GoodEngineer

عضو جدید
22- با آدمهای مشکل دار از لحاظ روانی و یا عقده ای به هیچ عنوان ازدواج نکنید.

بعضی از ادمها به خاطر مشکلات روانی در طول زمان عقده ای می شوند و اینها همسران خوبی نمی شوند.

یادتان باشد اول با عقل وارد شوید و اگر امنیت کامل برای قلبتان بود

انگاه مجازید که عاشق شوید. که متاسفانه برای اکثر ماها برعکس است.

GoodEngineer

عضو جدید
23- همسرتان را دقیقا نیمه دوم خود ببینید.

این خیلی مهم است که بعد از ازدواج این چنین تصور کنید که همسرتان جزوی از وجود شماست.

پس باید نگران این نیمه دوم خود باشید و موفقیت خود را با موفقیت او تطبیق دهید و هزار چیز دیگر...

در کل منظورم اینه که نباید خود خواه باشید باید هرکاری میکنید حتما نیمه دوم خود را هم در نظر بگیرید

که ایا این تصمیم شما یا این کار شما چه اثراتی بر او خواهد گذاشت.

مشکلات او را باید مشکلات خود ببینید و با او دوست باشید

نه کارگاهی که مدام به دنبال یافتن نقطه ضعف از طرف مقابل هست.

البته اینها دو طرفه بوده و باید هر دو طرف این ها رو رعایت کنند

ولی مساله اینه که اگه بخواهیم مشکلات ریز رو ببینیم ماشالا هزارن هزار مشکل هست

که میتونه دو نفرو کاملا از هم جدا کنه

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دلم می سوزه ...
همه ی ماها اینارو می دونیم اما کسی عمل نمی کنه بهشون
یه جورایی همش شعار شده

GoodEngineer

عضو جدید
دلم می سوزه ...
همه ی ماها اینارو می دونیم اما کسی عمل نمی کنه بهشون
یه جورایی همش شعار شده
چیا رو میدونیم؟؟
مساله اینه که بین دانستن و عمل باید یه ارتباط برقرار بشه و این با تمرین ایجاد میشه که سختی کار همینجاست.
نمیشه همه اینارو یه جا براورده کرد بلکه باید تمرین کرد که همشونو یواش یواش انجام بدیم
زیادم سخت نیستند...
اگر در کلیت همسر مناسب باشه و تا یه جدودی حداقل هایی رو داشته باشه بقیشو میشه با این نکات و یه سری نکات ریز دیگه بهترین زندگی رو ایجاد کرد

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چیا رو میدونیم؟؟
مساله اینه که بین دانستن و عمل باید یه ارتباط برقرار بشه و این با تمرین ایجاد میشه که سختی کار همینجاست.
نمیشه همه اینارو یه جا براورده کرد بلکه باید تمرین کرد که همشونو یواش یواش انجام بدیم
زیادم سخت نیستند...
اگر در کلیت همسر مناسب باشه و تا یه جدودی حداقل هایی رو داشته باشه بقیشو میشه با این نکات و یه سری نکات ریز دیگه بهترین زندگی رو ایجاد کرد

مسئله اینه که نمیشه فهمید طرف مقابل این حداقل هارو داره یا نه
خیلیا تظاهر به داشتن همین حداقل ها می کنن صرف اینکه فقط ازدواج کنن و تمام. خلاصه سخته اعتماد و سخت تر اینه که بعد اعتماد اگه اشتباه کرده باشی هیچی جبرانش نمی کنه

آخرین ویرایش:

GoodEngineer

عضو جدید
مسئله اینه که نمیشه فهمید طرف مقابل این حداقل هارو داره یا نه
خیلیا تظاهر به داشتن همین حداقل ها می کنن صرف اینکه فقط ازدواج کنن و تمام. خلاصه سخته اعتماد و سخت تر اینه که بعد اعتماد اگه اشتباه کرده باشی هیچی جبرانش نمی کنه

خب تو یه نگاه اول نمیشه فهمید ولی تو نامزدی میشه اینارو تا حدودی فهمید

من که گفتم هر دو طرف باید اگاه باشند که اگه همدیگرو فریب بدند به ضرر هردوشون هست نه یکیشون

GoodEngineer

عضو جدید
24- به روحیات طرف مقابل توجه کنید.
گاهی وقتها روحیات خیلی مهم است مثال میزنم ممکنه یکی روحیش این باشه که بیشتر تو جامعه باشه و با همه ارتباط داشته باشه و اون یکی برعکس این باشه که

همین عامل میتونه اختلافات شدیدی رو تو زندگی ایجاد کنه

این مورد تو زندگی یکی از فامیلامون دیدم از نزدیک

GoodEngineer

عضو جدید
25- در بچه دار شدن عجله نکنید.
این نیز خیلی مهمه به این صورت که تا 5 سال بهتره بچه دار نشید تا اگه احیانا انتخاب اشتباهی کرده بودین در این صورت

یک بچه این وسط تلف نشود و در صورت جدایی مشکلات دو چندان نشوند.

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نیز خیلی مهمه به این صورت که تا 5 سال بهتره بچه دار نشید تا اگه احیانا انتخاب اشتباهی کرده بودین در این صورت

سلام
عذر میخوام ولی تو این زمونه مردم تو 30سالگی ازدواج میکنن.....حالا اگه 5 سال هم بچه دار نشن که برا بچه هاشون میشن پدر بزرگ مادر بزرگ:surprised:

GoodEngineer

عضو جدید
سلام
عذر میخوام ولی تو این زمونه مردم تو 30سالگی ازدواج میکنن.....حالا اگه 5 سال هم بچه دار نشن که برا بچه هاشون میشن پدر بزرگ مادر بزرگ:surprised:

اره درسته اینم هست ولی دیگه یه مدت باید فاصله بدند که کاملا مطمئن بشند از همدیگه بعدا بچه دار بشند
اخه من خیلی مواردو دیدم که بچه این طرف نابود شده
من فکر میکنم زندگی بچه خیلی مهمه نباید اشتباه کرد توش
حالا من مثال زدم ممکنه این مدت واسه هرکسی متفاوت باشه 1 سال دو سال یه هرچی که خودشون صلاح میدونند

noosheen1

عضو جدید
24- به روحیات طرف مقابل توجه کنید.
گاهی وقتها روحیات خیلی مهم است مثال میزنم ممکنه یکی روحیش این باشه که بیشتر تو جامعه باشه و با همه ارتباط داشته باشه و اون یکی برعکس این باشه که

همین عامل میتونه اختلافات شدیدی رو تو زندگی ایجاد کنه

این مورد تو زندگی یکی از فامیلامون دیدم از نزدیک

این روحیه نمیشه
ی جورایی تیپ شخصیتی هستش
بعضی ها انسان های درونگرایی هستن یعنی به طور کلی بیشتر از تنها بودن و کارهای فردی لذت میبرن، برای دوست یابی پیش قدم نمیشن اما به این معنی نیست که نمی تونن دوستای خوبی باشن، تو جمع های ناشناخته زیاد خوششون نمیاد، از اتفاقات غیر منتظره زیاد خوششون نمیاد، از فعالیت های گروهی زیاد لذت نمی برن و مواردی از این قبیل
اما بعضی ها برونگرا هستن یعنی از فعالیت های گروهی لذت میبرن، برای دوستی راحت پیش قدم میشن، اگر تو جمع باشن خیلی راحت می تونن جمع دستشون بگیرن و نقل مجلس بشن
اگرچه تعداد افرادی که درونگرای مطلق یا برونگرای مطلق هستن کم هستش
پیشنهاد میکنم قبل از ازدواج هم راجع به درونگرا یا برونگرا بودن خودتون وهم اینکه جزو کدوم دسته ی افراد سمعی، بصری، لمسی و جنبشی
چون بهتره جزو هر کدوم از گروه ها که باشید با هم گروه خودتون یا گروه های نزدیک به خودتون که سازگاری بیشتری با هم دارن ازدواج کنید

noosheen1

عضو جدید

پنج سال خیل زیاده یک یا نهایتا دو سال کافیه مگه اینکه این وسط مسائلی مثل مشکلات مالی وجود داشته باشه!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
پنج سال خیل زیاده یک یا نهایتا دو سال کافیه مگه اینکه این وسط مسائلی مثل مشکلات مالی وجود داشته باشه!
تازه بعد 5 سال بخوان بچه دار بشن هم شاید نشن.تا خدا نخواد،زن و شوهر هم بخوان، معلوم نیست بچه دار شن.

GoodEngineer

عضو جدید

من که گفتم این بستگی به خود شخص داره من مثال زدم

که بلافاصله نشه چون ممکنه تو همون سالهای اول متوجه بشند به درد هم نمیخورند

GoodEngineer

عضو جدید
تازه بعد 5 سال بخوان بچه دار بشن هم شاید نشن.تا خدا نخواد،زن و شوهر هم بخوان، معلوم نیست بچه دار شن.

خب اول اینکه این یه چیز مثال بود

دوما که واسه اینکه این وسط یه کودک نابود نشه به نظرم خوبه یه مدت بچه دار نشند قبول نداری؟

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب اول اینکه این یه چیز مثال بود

دوما که واسه اینکه این وسط یه کودک نابود نشه به نظرم خوبه یه مدت بچه دار نشند قبول نداری؟

سلام
تضمینی هم وجود نداره
شاید بعد بودن بچه به مشکل بر بخورن!!
برا خوشبختی لازمه طرفین به خوشبختی و با هم بودن فک کنن . اینطوری خیلی چیزا جایگاه خودشونو پیدا می کنن مثل درک و گذشت که الان تو خیلی از زندگیا وجود نداره وگرنه آدما مکمل هم هستن و با هم کامل میشن
وجود اختلافات تا حدودی طبیعیه اما اینکه چطوری باهاش برخورد بشه چالش همه این زندگیاس

GoodEngineer

عضو جدید
سلام
تضمینی هم وجود نداره
شاید بعد بودن بچه به مشکل بر بخورن!!
برا خوشبختی لازمه طرفین به خوشبختی و با هم بودن فک کنن . اینطوری خیلی چیزا جایگاه خودشونو پیدا می کنن مثل درک و گذشت که الان تو خیلی از زندگیا وجود نداره وگرنه آدما مکمل هم هستن و با هم کامل میشن
وجود اختلافات تا حدودی طبیعیه اما اینکه چطوری باهاش برخورد بشه چالش همه این زندگیاس

بعله درسته ولی احتیاط شرط عقل است

حالا با یه تاخیر یه سالی دو سالی چی میشه؟