تا حالا فکر کردید که برای چی همه میخوان وارد دانشگاه شن و هی برن بالاتر!؟!؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون چیه؟ به نظرتون چرا همه دوست دارن هی مدارج علمی رو برن بالا ، در حالی که هرچی بالاتر میری سختی ها و مشکلات بیشتر میشه . نظرتون؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، فکر کنم پسر ها به خاطر موقعیت بهتر کاری (بعضی ها هم سربازی) و دختر ها به خاطر بدست آوردن موقعیت های بهتر ازدواج.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، فکر کنم پسر ها به خاطر موقعیت بهتر کاری (بعضی ها هم سربازی) و دختر ها به خاطر بدست آوردن موقعیت های بهتر ازدواج.

اخه اصلا موقعیت کاری خوب نداریم در صورت درس خوندن. هرکس درس نخونه و بره از همون نوجوانی یه جا بند بشه کار کنه خیلی وضعش بهتر از درس خونده ها میشه.نمیشه؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگر روزی پدر شدم و بچه داشتم ، به هیچ عنوان نمیذارم بره مدرسه یا درس بخونه. از خردسالی سعی میکنم استعدادشو پیدا کنم و در اون زمینه آموزشش بدم تا وقتی 20 سالش شد در یه تخصصی برای خودش دانشمندی بشه. خود من الان رشته ام صنایع غذایی هست ، اگه من از بچگی به جای اینکه تاریخ و جغرافی و مدنی و اجتماعی و بخوانیم و بنویسیم و هزارتا چیز نامربوط ، بخونم و هیچکدومم اصلا نفهمم که چی بود و اصلا یادم نباشه ، به جای اینا اگه از بچگی روی رشته ام تمرکز داشتم الان پروفسور بودم در تخصص خودم ، ولی فعلا باید علی الحساب 6 سال دیگه هم بخونم تا الکی بشم یه دکتری چیزی ، مسخرس واقعا بنظرم ، حیف اونهمه عمری که در مدرسه ها تلف میشه و وقتی آدم به سن جوانی میرسه متوجه میشه که چقدر باخته.
نظرتون چیه؟

it2015

عضو جدید
من اگر روزی پدر شدم و بچه داشتم ، به هیچ عنوان نمیذارم بره مدرسه یا درس بخونه. از خردسالی سعی میکنم استعدادشو پیدا کنم و در اون زمینه آموزشش بدم تا وقتی 20 سالش شد در یه تخصصی برای خودش دانشمندی بشه. خود من الان رشته ام صنایع غذایی هست ، اگه من از بچگی به جای اینکه تاریخ و جغرافی و مدنی و اجتماعی و بخوانیم و بنویسیم و هزارتا چیز نامربوط ، بخونم و هیچکدومم اصلا نفهمم که چی بود و اصلا یادم نباشه ، به جای اینا اگه از بچگی روی رشته ام تمرکز داشتم الان پروفسور بودم در تخصص خودم ، ولی فعلا باید علی الحساب 6 سال دیگه هم بخونم تا الکی بشم یه دکتری چیزی ، مسخرس واقعا بنظرم ، حیف اونهمه عمری که در مدرسه ها تلف میشه و وقتی آدم به سن جوانی میرسه متوجه میشه که چقدر باخته.
نظرتون چیه؟
در سایر کشورها هم به همین صورته؟؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده طی این 4-5سالی که دانشگاه میرفتم...
حتی یک عدد انسان،ندیدم،فقط بخاطر درس،اومده باشه دانشگاه

بسیار بسیار "ترم یکی" میومدن حرف مفت میزدن که "ما میخوایم درس بخونیم" "ما اومدیم فلان بشیم،فولان بشیم"
ولی یه مدت که بگذره،نمیدونم توقع میره بالا،سختی بیشتر میشه،به 4تا مشکل میخوریم...

یهو آینده و همه چیزمون زیر و رو میشه.

من همون اول که اومدم دانشگوه، به خودم گفتم این جا فقط تجربه ای میشه برام که بزرگتر بشم،پخته تر بشم.
وگرنه همون اول هم آقام گف موسن با این مدرک فکر نکنی میبرمت پالایشگاه آبادان:D،اصن ازین پارتی بازی ها نداریم :D خیال واهی هم نکن واسه خودت :D

3peh

عضو جدید
یعنی عمر آدم اینقد بی ارزشه که واسه کلاس گذاشتن و تفنن ، بری الکی هدرش بدی؟ واقعا چجوریاست
اتفاقا اینا بهتر از جوونا هستن. شغل و راه زندگیشون مشخصه.حالا یه ادامه تحصیلی هم میدن. ضرر نکردن که! فوقش پولشون رقختن دور!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سایر کشورها هم به همین صورته؟؟

من کاری به سایر کشور ها ندارم ، اون چیزی که فکر میکنم درسته اونو دوست دارم انجام بدم ، از نظر من دنیا دنیایی هست که زیاد کار غلط میکنه ، عملکرد دنیا برای من ملاک نیست ، عقل خودم ملاکه ، دنیا شاید گاها از روی استبداد ، سود و... یه کارایی رو انجام بدن

it2015

عضو جدید

بسیار بسیار "ترم یکی" میومدن حرف مفت میزدن که "ما میخوایم درس بخونیم" "ما اومدیم فلان بشیم،فولان بشیم"
ولی یه مدت که بگذره،نمیدونم توقع میره بالا،سختی بیشتر میشه،به 4تا مشکل میخوریم...

من همون اول که اومدم دانشگوه، به خودم گفتم این جا فقط تجربه ای میشه برام که بزرگتر بشم،پخته تر بشم.
وگرنه همون اول هم آقام گف موسن با این مدرک فکر نکنی میبرمت پالایشگاه آبادان:D،اصن ازین پارتی بازی ها نداریم :D خیال واهی هم نکن واسه خودت :D
فقط بخاطر درس یعنی چی؟؟

3peh

عضو جدید
شاغلین با گرفتن مدرک هم حقوقشون میره بالا هم میتونن معاون یا رییس قسمت یا اداره باشن!

بله اگر چندین شزایط دیگه محیا باشه انوقت مدرک تحصیلی بالاتر میتونه راه رو برای ارتقا اسان تر کنه!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه اصلا موقعیت کاری خوب نداریم در صورت درس خوندن. هرکس درس نخونه و بره از همون نوجوانی یه جا بند بشه کار کنه خیلی وضعش بهتر از درس خونده ها میشه.نمیشه؟

فکر نمی کنم این طوری باشه. به نظرم این صحبت ها رو بیشتر افرادی تقویت می کنن که ادامه تحصیل ندادن و قصد تخریب قشر تحصیل کرده رو دارن.

نظرتون چیه؟

فاکتور علاقه رو در نظر نگرفتین، علاقه که در واقع وابسته به استعداد خدادادی انسان ها فقط توسط خود افراد قابل تشخیصه مظاف بر این که معمولاً تا سن 15 20 و گاهی حتی 25 سالگی حتی توسط خود فرد هم به خوبی قابل تشخیص نیست چه برسد توسط والدین و اون هم در بدو تولد و یا حتی به قول شما قبل از تولد!

it2015

عضو جدید
من کاری به سایر کشور ها ندارم ، اون چیزی که فکر میکنم درسته اونو دوست دارم انجام بدم ، از نظر من دنیا دنیایی هست که زیاد کار غلط میکنه ، عملکرد دنیا برای من ملاک نیست ، عقل خودم ملاکه ، دنیا شاید گاها از روی استبداد ، سود و... یه کارایی رو انجام بدن
چیزی که قبلا" تجربه شده و دیده شده ما که نباید دوباره تجربه اش کنیم !

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاغلین با گرفتن مدرک هم حقوقشون میره بالا هم میتونن معاون یا رییس قسمت یا اداره باشن!

بستگی داره مدرک چی باشه. فک نکنم اینقدرها هم بصرفه واسه چندر غاز کلی زحمت بکشی.

در ضمن اینجوریا هم نیست فک کنم ، چون معاون یا رییس معمولا مدرک داره سواد نداره ، مدرک هم کیلویی چند

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط بخاطر درس یعنی چی؟؟

یعنی برای "درس" یا "علم" یا "جلو بردن علوم" ، هیچکس نمیاد دانشگاه.یا من ندیدم.

همه برای سودش (کلاسش،افزایش حقوق،به حساب اومدن تو جمع،ازدواج،نرفتن سربازی و ....) میان دانشگاه.
هیچکس برای افزایش سطح علمی و تولید علم،نیومده دانشگاه.(یا من ندیدم)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که قبلا" تجربه شده و دیده شده ما که نباید دوباره تجربه اش کنیم !

چی قبلا دیده و تجربه شده؟

الان دنیا داره میگه همجنس بازی خوبه خیلی هم جالبه ، یعنی چی که تجربه شده ، دنیا اگه عقل داشت یه مقدار به خودش فکر میکرد. اونی که دنیا رو زنده نگه داشته و میچرخونه دانشمندان واقعی هستن نه دولت ها ، و اونی که چیزی رو وضع میکنه دولت ها هستن نه دانشمندا!

it2015

عضو جدید
بستگی داره مدرک چی باشه. فک نکنم اینقدرها هم بصرفه واسه چندر غاز کلی زحمت بکشی.

در ضمن اینجوریا هم نیست فک کنم ، چون معاون یا رییس معمولا مدرک داره سواد نداره ، مدرک هم کیلویی چند
اولا" که زحمت نداره.کافیه پول بدی مدرکت رو بگیری ! بازحمت بسیار اندک و پول زیاد مدرک میگیری
ثانیا" به صرفه هم هست چرا؟ چون اگه ادامه تحصیل ندی از بقیه ی همکارات عقب میفتی !!

it2015

عضو جدید

همه برای سودش (کلاسش،افزایش حقوق،به حساب اومدن تو جمع،ازدواج،نرفتن سربازی و ....) میان دانشگاه.
آیا در دنیا کسی هست که فقط برای تولید علم درس بخونه؟؟
فکر نمیکنی که درس خوندن وسیله ی برای بدست اوردن پول و رفاه بیشتر هست!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب دقیقا همینه ، واسه همینه که میگم کلا هیچی به هیچی.

الان رشته شما مکانیکه ، برید از اساتیدتون یه چند تا سوال عمیق و ریشه ای بپرسید من فک میکنم یک در میون گیر میکنن و برای اینکه خودشونو نشکنن ، یه جوابی همینجوری میدن ، چرا؟ برای اینکه علمی که می آموزیم اصلا بنظرم علم نیست که ، حفظیاته ، یه چند تا چیز حفظ میکنیم میریم یه تست میزنیم میشیم فلانی ، حالا دقیقا این هم نباشه یه چیزی مایل به اینه.

قصد من این نیست که بگم علم بی ارزشه ، نه به هیچ عنوان ، اصلا فراتر از علم چیزی نداریم ، من کاری به علم ندارم ، من اون چیزی که روال شده و داره انجام میشه و یه عادت شده ، اونو میگم که این عادته چیه اصلا ، از کجا اومده ، اصلا کسی بهش تا حالا فک کرده که واسه چی درس میخونه اصلا؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنظرم فقط کسی که عالم هست و واقعا دانشمند هست اون میره دنبال دانش ، بقیه بله برای رفاه و پول میرن ، خب اینم میگم به سختی به دست میاد اخه ، 30 ساالللللللل ، زمان کمی نیست آخه ، یه نفر 30 سال روی یه موضوع خاص سرمایه گذاری کنه میدونین اصلا چی میشه؟

من میگم 30 سال طرف درس میخونه ، آخرش شاید اون حدی که باید ، بارش نیست

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

من بعضی ها رو دیدم، البته تعداد این افراد طبیعتاً کمه چون افراد خاص در هر جامعه محدوداً و البته به رشته، دانشگاه هم تعدادشون خیلی بستگی داره.

من فکر می کنم شما منظور از تولید علم رو خوب متوجه نیستین. اصولاً علم برای تولید ثروت ساخته شده و وقتی کسی دانشگاه میره به خصوص در رشته کاربردی مثل رشته شما آموزش هایی می بینه ( که بهش میگن علم ) و بعد شغل متناسبی که به اون علم نیاز داره پیدا می کنه ( که البته قاعدتاً بستگی به تکنولوژی و وضعیت اقتصادی داره ) و بعد با به کار بردن اون علم در کارش موجب تولید ثروت از همون علم که آموخته میشه. همین فرد برای ارتقای شغلی و حل مشکلات بزرگتر قاعدتاً به علم بیشتری نیاز خواهد داشت برای همین اگر قصد بالا رفتن در شغل تخصصیش رو داشته باشه می تونه بره ادامه تحصیل بده و علم کافی برای یک حل مشکلات تخصصی تر در یک شغل خاص که قاعدتاً مزایای بیشتری هم دارد رو کسب کنه مزاف بر همه اینها با توجه به این که علم خوشبختانه در جامعه ما دارای ارج و قرب اجتماعی است یک مزیت برای هر فرد حساب میشه و احترام و یا موقعیت های ازدواج مناسب تر رو به همراه خواهد داشت. و اما در مورد سربازی هم، باید بگم افرادی که برای وقتشون ارزش بیشتری قائل هستن تلاش می کنن تا به جای اتلاف وقت در سربازی و فراهم بودن شرایط علم کسب کنند تا در زمان سربازی و پس از آن موقعیت های بهتری کسب کنن.
در واقع هدف تمامی دوستان ادامه تحصیل دهنده به نحوی علمه و خوب علم مزایای خودش رو می تونه به همراه داشته باشه.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا تا جاییکه من اطلاع دارم، از بین تمام کشور های اروپایی و آمریکایی،تا جائیکه خانوادم رفتن یا آشنا و دوستان و هرگونه اطلاعاتی که دارم،واقعا آدم ـا برای تولید علم میرن درس میخونن و هیچ ***** برای پول و رفاه نمیره درس بخونه!

چون اصلا پول و رفاه توی درس خوندن نیست،حداقل که هیچ جای دنیا اینجوری نیست دیگه نمیدونم کجا این شکلیه حتی تو ایرانم اینجوری نیست!

این دیگه واقعا قانونه و همه میدونن،اتفاقا یه عکسی بود مسخره میکرد که اونی که بی مُخ ـه،پولدار تر از یه دانشمنده (یه جوک تصویری بود،عکسشو پیدا کردم میزارم واستون)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید بحث من کلا اینه که :

1- چرا اینهمه درس میخوانیم؟ علت؟

2- آیا در مدرسه ها و دانشگاه ، علی الحساب 16 سال عمر آدم تلف میشه یا نمیشه؟ اگر این زمان رو روی یک موضوع و گرایش و استعداد و علاقه ی خاص یه نفر سرمایه گذاری می کردیم ، آیا کشور از شدت ترقی علم و عمل منفجر نمیشد؟

3- شده که تا به حال به سن 23 برسید و دوره کارشناسیتان تمام شود و بروید و در یه جایی نامربوط کار کنید و آخر با خود فکر کنید که آخه چرا من اینهمه درس خوندم آخرشم اینجا نصیبم شد؟

4- به نظر شما آیا همه باید درس بخوانند؟ درس را اصلا برای چه می خوانند؟ آیا ما فقط علم محض نیاز داریم؟ آیا ما صنعت نیاز نداریم؟ صنعت و کار نباید در دست کاردان باشد؟

5- به نظر شما آیا بهتر نیست که از دوران خردسالی ، استعداد یابی و علاقه یابی صورت گیرد و هر کس مسیر خود را بیابد و در 20 سالگی در حوزه تخصصی خود خبره شده و زندگی اش را سر و سامان دهد؟

6- آیا اینکه جوان در 25 سالگی تازه یادش میفتد که استعداد من فلان بود کاش فلان رشته را میخواندم ، این درست است؟

7- آیا بنظر شما این درس لطمه به زندگی و ازدواج و ترقی و پیشرفت نمی زند؟

و سوال هایی مشابه از این قبیل...

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم فقط کسی که عالم هست و واقعا دانشمند هست اون میره دنبال دانش ، بقیه بله برای رفاه و پول میرن ، خب اینم میگم به سختی به دست میاد اخه ، 30 ساالللللللل ، زمان کمی نیست آخه ، یه نفر 30 سال روی یه موضوع خاص سرمایه گذاری کنه میدونین اصلا چی میشه؟

من میگم 30 سال طرف درس میخونه ، آخرش شاید اون حدی که باید ، بارش نیست

عالم بی عمل یعنی زنبور بی عسل. علمی که به رفاه و پول نه برای فرد و نه هیچ کس دیگه تبدیل نشه، علم واقعی نیست. در یک ایده آل علم و ثروت باید رابطه مستقیم داشته باشن.