تایپیک مرجع CNC (آموزش و رفع اشکال)

ayatollah

عضو جدید
سلام
اگه کسی از دوستان در رابطه با برنامه نویسی فرز چهار محور اطلاعاتی داره ممنون میشم خبر بده.
این شماره من هستش:09123006628
با تشکر فراوان
قربانی

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان کتابی معرفی کنید برای سالیدکم و مسترکم
برای سالید کتاب زیاده من کدوم انتشارات بگیرم ولی متاسفانه برای مستر اصلا کتابش نیست اخریش مال سال 89 بود!!
برای زیمنس هم کتابی نیست
خواهشا راهنمایی کنید

mohammad802c

عضو جدید
سلام خیلی ممنون از نظراتتون سایتتون خیلی مفید و خوبه

سلام خیلی ممنون از نظراتتون سایتتون خیلی مفید و خوبه

با سلام من یه سیستم زیمنس 802 دارم تراش. ولی وقتی مد jog را فعال میکنم اسپیندل با سرعت 10 دور میچرخه چطور میشه تغییرش دادمیگن از تنظیمات اولیشه نکته دیکه هم سرعت محورها با goo خیلی پایینه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

fme

عضو جدید
سلام

من یه دستگاه tc-20 با کنترلر 802 d دارم

متاسفانه جدیدا نمیتونم برنامه ها و tool offset ها رو تغییر بدم داخل برنامه ها که میشم نشانگر همیشه به رنگ زرد هست.

پیشا پیش از کمکتون سپاسگزارم

majid0261

عضو جدید
دوستان نیاز به مشاوره و راهنمایی جهت خرید دستگاه cnc هستم

از چه شرکتی خرید کنم به مشکل برنخورم

اگر مدل دستگاه هم بگین میتونم از خارج کشور خرید کنم

ممنون

Petram

کاربر فعال
خنک کاری ابزار با ،،bars 80 ،، فشار در هنگام تراشکاری با دستگاههای مدرن و هلدرهای ،،Capto ،،
در تراشکاری معمولی فشار مایع خنک کننده بیشتر از ،، 10 bars ،، نیست،

مزیتهای تراشکاری با خنک کاری ،، 80 bars،، :

افزایش سرعت برش تا ،، 20%،،
افزایش طول عمر ابزار تا ،، 50% ،،
شکسته شدن برادها

پیوست ها

• High pressure coolant.pdf
    247 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Petram

کاربر فعال
،، high speed kinematics ،، ،، G0 ،،
حرکت سریع،، G0،، در ماشینهای سی‌‌‌ ان سی‌‌‌ به دو صورت انجام میشه ، مستقیم و غیر مستقیم که در فایل ضمیمه مشخص شده .
در صورت لزوم باید نرم افزار با کینماتیک ماشین تطبیق داده بشه تا ،، Mashinensimulation،، بطور واقعی دیده بشه .
باید دید کجا در نرم افزار فعال یا غیر فعال میشه .

پیوست ها

• high speed Kinematics.rar
    7.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1

abooyusof

عضو جدید
حد اقل اطلاعات جهت خرید cnc

حد اقل اطلاعات جهت خرید cnc

سلام مجید 261
کمی کلی تر توضیح میدادی بهتر بود
دستگاه تراش میخوای یا فرز
برای چه کاری میخوای (نوع جنس کار ، نوع کار و ابعاد کار مهمه ) دقت دستگاه هم در چه حدی میخوای باشه ؟
و در آخر اینکه چه مقدار هزینه مد نظرت هست
اون موقع میشه راحت تر تصمیم گیری بکنی و بهتر کمکت کنیم

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام از دوستان كسي دستگاه تيغه فرز تيز كن مخروطي(كونيك) برا فروش داره؟ اين نوع تيغه فرز ها تو cncچوب برا منبت و اشكال سه بعدي كاربرد داره اگه كسي سراغ داره خبرم كنه.ممنون
09189114817 كياني

Sor3na

عضو جدید
دوستان کسی با شاپ ترن cnc های زیمینس کار کرده؟
میشه اموزشی کتابی چیزی براش پیدا کرد؟

mehdi amiry

عضو جدید
دوستان کسی با شاپ ترن cnc های زیمینس کار کرده؟
میشه اموزشی کتابی چیزی براش پیدا کرد؟

سلام
تو خود سایت زیمنس به زبان انگلیسی وجود داره. به زبان فارسی چیزی پیدا نمیشه. اگه تو سایت زیمنس پیدا نکردی، بگو تا برات بزارم.

Sor3na

عضو جدید
سلام
تو خود سایت زیمنس به زبان انگلیسی وجود داره. به زبان فارسی چیزی پیدا نمیشه. اگه تو سایت زیمنس پیدا نکردی، بگو تا برات بزارم.
سلام.

اگه میشه لطفا قرار بدید، بعد واسه یادگیری برنامه نویسی با جی کد زیمینس مدل ctx اموزشی کتابی سراغ دارید؟
تو این مدل، سیکل ها فرق دارن cycle 98 ,93,94,95 ... نوشته میشه.

mehdi amiry

عضو جدید

.BAHMAN.

عضو جدید
یه بار دیگه بحث بی سر انجام و کلیشه ای کدوم نرم افزار CAM بهتره رو راه بندازیم ؟ :confused:
مسترکم یا کتیا یا اخیراً NX رو هم دوست دارم ...
:smile:

mohsenteimoury

عضو جدید
با سلام و احترام خدمت مدیر عزیز سایت و تمامی دوستان گلم ؛

لطفا منو در مورد سوالاتم راهنمایی کنید .

من فارغ التحصیل رشته مهندسی طراحی و نقشه کشی صنعتی هستم و در حال حاضر در کنار طراحی می خواهم در قسمتی از تولید هم فعالیت کنم و در حقیقت در جستجوی منابعی برای آموختن برنامه نویسی دستگاه CNC تراش و فرز هستم و از شما دوستان عزیز تقاضا دارم که اگر هرگونه رفرنسی در این مورد ( کتاب ، جزوه ، PDF ، کتالوگ و ... ) دارند به من معرفی کنند یا اگر براتون مقدور هست اگر به صورت فایل نمایشی ( PDF ، Word ) هست برای من ایمیل کنید .
منابعی که من در پی آنها هستم :
1- آموزش زبان برنامه نویسی CNC تراش و فرز ( G-code ها ، M-Code ها و ... ) به طور جامع.
2- آموزش برنامه نویسی دستگاه CNC تراش ، به روش خطی به صورت کاملا حرفه ای و جامع .
3- آموزش برنامه نویسی دستگاه CNC تراش ، به روش سایکلی به صورت کاملا حرفه ای و جامع و برای تمامی کنترلر ها و یا کنترلر های که بیشتر در ایران مورد استفاده قرار می گیرند ( زیمنس ، فانوک ، فیلیپس ، هایدین هاین ) .
4- آموزش اپراتوری دستگاه های CNC تراش و فرز با کنترلر های ( زیمنس ، فانوک ، فیلیپس ، هایدین هاین ) .
5- آموزش ابزار شناسی تراش و فرز .
6- PDF کاتالوگ کنترلر های تراش و فرز ( زیمنس ، فانوک ، فیلیپس ، هایدین هاین ) از کجا می تونم تهیه کنم و یا از کدام سایت می تونم دانلود کنم .

ایمیل من :

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

moh3333n

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه کلید واژه های انگلیسی اجزای دستگاه سی ان سی رو به من بگه ؟واسه سرچ تو ساینس دایرکت لازم دارم

sunboyali

عضو جدید
سلام من تازه پا به عرصه این هنر گذاشتم از دوستان خواهشمندم اگر کتابی و مقاله ای از cnc تراش و فرز داره برای من ایمیل کنه شدید احتیاج دارم ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kavoos93

عضو جدید
سلام
میشه این روش کد نویسیرو برام کاملتر توضیح بدی؟
البته تا همینجا هم جای تشکر داره

kavoos93

عضو جدید
پست اول این بحث

با این کد ما میتونیم یه کره با هر دقتی را ماشینکاری کنیم.

code for milling semisphere :
G90G0G54X-10.Y0M3S4500
G43Z50.H1M8
#1=0.5
WHILE[#1LE50.]DO1
#2=50.-#1
#3=SQRT[2500.-[#2*#2]]
G1Z-#1F20
X-#3F500
G2I#3
#1=#1+0.5
END1
G0Z50.M5
M30

سلام
این برای چه واحد کنترولی نوشته شده؟
برای یادگیریه ماکرو نویسی مرجع خوبی هست؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Petram

کاربر فعال
تصمیم دارم بحث طرز کار و برنامه نویسی ماشینهای ،، Multi Taskin Machine 8 Axis Mill /Turn ،، شروع کنم ،
حالا یا در این تاپیک یا در یک تاپیک جدید دیگه .
این مدل دستگاه را ما در شرکتمون داریم و خودم هم با نرم افزار ،، Esprit Cam،، براش برنامه مینویسیم .
،، Esprit Cam ،، پر فروشترین نرم افزار برای این مدل ماشینهاست .
حالا اگر از دوستان کسانی‌ هستن که جدی مایلند چیزی یاد بگیرن یه ندا همینجا بدن .
اگر هم نه‌ که ، من خودمو بیخود به زحمت نندازم .

mehdi amiry

عضو جدید
تصمیم دارم بحث طرز کار و برنامه نویسی ماشینهای ،، Multi Taskin Machine 8 Axis Mill /Turn ،، شروع کنم ،
حالا یا در این تاپیک یا در یک تاپیک جدید دیگه .
این مدل دستگاه را ما در شرکتمون داریم و خودم هم با نرم افزار ،، Esprit Cam،، براش برنامه مینویسیم .
،، Esprit Cam ،، پر فروشترین نرم افزار برای این مدل ماشینهاست .
حالا اگر از دوستان کسانی‌ هستن که جدی مایلند چیزی یاد بگیرن یه ندا همینجا بدن .
اگر هم نه‌ که ، من خودمو بیخود به زحمت نندازم .

کار بسیار عالیه
فقط اگه امکان داره از چهار محور شروع کن مثلا محور w در بورینگ به چه صورت در نرم افزار تعریف میشه

Petram

کاربر فعال
کار بسیار عالیه
فقط اگه امکان داره از چهار محور شروع کن مثلا محور w در بورینگ به چه صورت در نرم افزار تعریف میشه
دوست عزیز ، در اکثر نرم افزار‌ها ماشین بورینگ تعریف نشده ،
اگر کسی‌ هم احتیاج داشته باشه ، حدود سه‌ هزار یورو ناقابل میده به فروشنده نرم افزار هم
ماشین براش تعریف میکنن و هم پست پروسسور بهش میدن ، ( البته اگر نرم افزار با جواز باشه )

خوب نرم افزار خریدن از بقّالی سر کوچه این مشکلات را هم داره .