تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

bluen

عضو جدید
سلام.
برای این کار دو راه هستش. یکی همون که یکی از بچه ها در پستای قبل ذکر کردند و دومی با استفاده از ابر نقاط و محیط DSE.
فایل زیر را دانلود کنید. اگر هم خواستید می تونم از صفحه فیلم بگیرم.
موفق باشید....
http://www.mediafire.com/download/tl16tj3kdsa3gc3/Excel_to_CATIA.pdf

مهدی جان لطف کردین،خیلی انداختمت تو زحمت شرمنده خدایی!
یه ایمیل زدم واستون اونجا گیر کاره توضیح دادم،اگر راهکاری به ذهنتون میرسه ممنون میشم.

mehd0551

عضو جدید
سلام. این ارور چندین دلیل داره. لذا به آدرس زیر مراجعه کنید و خط به خطش را مطالعه فرمایید. http://eachtime.blogfa.com/post-39.aspx
من همیشه از مسیر استارت/ال پروگرم/ کتیا/تولز/سیتینگ منیج منت----- اقدام به ریست کتیام میکنم بعد که باز میکنم درست شده من هر چند روز یه بار این مشکل برام ÷یش میاد ولی نفهمیدم مربوط به چیه .احتمالا ممکنه مربوط به آنتی ویروس باشه چون من هیچی تو سیستم تغییر نمیدم ولی بعد از ریست درست میشه

bigbomber

کاربر فعال
مهدی جان لطف کردین،خیلی انداختمت تو زحمت شرمنده خدایی!
یه ایمیل زدم واستون اونجا گیر کاره توضیح دادم،اگر راهکاری به ذهنتون میرسه ممنون میشم.
سلام دادا. دشمنت شرمنده. متاسفانه ایمیلی به دستم نرسیده.
mahdi.sohrabi70@yahoo.com

bigbomber

کاربر فعال
من همیشه از مسیر استارت/ال پروگرم/ کتیا/تولز/سیتینگ منیج منت----- اقدام به ریست کتیام میکنم بعد که باز میکنم درست شده من هر چند روز یه بار این مشکل برام ÷یش میاد ولی نفهمیدم مربوط به چیه .احتمالا ممکنه مربوط به آنتی ویروس باشه چون من هیچی تو سیستم تغییر نمیدم ولی بعد از ریست درست میشه

سلام. دقیقا چه طور کتیا رو ریست می کنید. من در آدرس مذکور کذینه خاصی نیافتم که.

bluen

عضو جدید
سلام دوستان
من یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از پریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.
مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار
CATIA Associative Interface
ولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)
برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!

دوستان لطفا کمک کنید.

با سپاس

mehd0551

عضو جدید
سلام. دقیقا چه طور کتیا رو ریست می کنید. من در آدرس مذکور کذینه خاصی نیافتم که.
سلام وقتی صفحه سیتینگ باز میشه مثل صفحه تنظیمات خود کتیا ادمین هستش که با ریست (اون خونه سقف کجه که پاین سمت چپ هستش) کردن سیستم کتیا باعث میشه اگه مشکلی هست بر طرف بشه زمانی که ریست را انتخاب کردی پائین ترین گزینه را انتخاب کن این به درد سیستم های لیمیت هم میخورد که دست رسی خیلی کمی تو سیستم دارن یه چیز دیگه زمانی که کامپیوتر اون ارور را میده این فولدر با کلید راست و گزینه اوپن فقط باز میشه نه با دبل کلیک اون وقت میتونی ریست کنی.

mehd0551

عضو جدید
یه تجربه شخصی

یه تجربه شخصی

سلام به همه دوستان من عاشق زبان پارسی هستم اما چون تو عربی پ نداریم بهش میگیم فارسی. از اونجا که سطح سواد من خیلی کمتر از دوستانه سعی میکنم همیشه با سیستم و نقشه فارسی کار کنم مثلا تو نقشه تمام تکست هام را به صورت فارسی مینویسم و قسمت جدول نقشه هام هم فارسی هستش . حالا میخوام یه ترفند بگم که سرعت تایپ فارسی (البته بهتره بگم کپی پیست) شما بالا بره یه نرم افزار هست به نام مولتی کلیپ بورد(MULTI CLIPBOARD) توش یه جدول هست که سمت راست جدول چیزی که شما استفاده داری را پیست میکنه و سمت چپ جدول یه اسم بهش میدی حالا هرچی (چون تو فارسی نویسی برا کتیا همیشه فونت ها ستاره یا درهم برهم هست خیلی کاربرد داره)خوب با نصب یه فارسی ساز(من از لئو مون استفاده میکنم)میتونی هرچی که نیاز داری را تایپ کنی و تو این نرم افزار بریزی زمانی که میخوای برا کتیا از اسامی مختلف و به تعداد زیاد استفاده کنی خیلی به دردت میخوره مخصوا اگه از صبح تا شب 100 ها بار بخوای یه کلمه یا یه جمله را هی تایپ کنی.

bigbomber

کاربر فعال
سلام دوستان
من یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از پریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.
مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار
CATIA Associative Interface
ولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)
برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!

دوستان لطفا کمک کنید.

با سپاس
سلام. اگر ممکنه فایل را بگذار تا روش کار کنیم. این طوری داده ها برای حل مسئله کمه....

bluen

عضو جدید
سلام. اگر ممکنه فایل را بگذار تا روش کار کنیم. این طوری داده ها برای حل مسئله کمه....

مرسی دادا دمت گرم.ما خیلی انداختیمت تو زحمت!واسه مشکل ران نشدن ماکرو ویندوز را عوض کردم اکی شد،البته PDF بسیار ارزشمند شما هم کمک شایانی کرد.

تو ضمیمه ارسال کردم.

سپاس

پیوست ها

• bluen.rar
    309.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hsn157134

عضو جدید
درود

به واسطه نوع کارم مدتی میشه از کتیا فاصله گرفتم ولی مجددا لازمم شده.

حالا می خواستم بدونم ورژن 6 که عرضه شده چه تفاوتهایی با ورژن 5 داره؟(ممنون میشم شماره آخرین ریلیز هر کدوم رو هم بدید)

و اینکه فرق ورژن client با server چیه؟

safirzadeh

عضو جدید
سلام من برنامه catia v5-6R2013 رو نصب کردم اما نمیتونم فایلم رو سیو کنم این اخطار رو میده تو رو خدا کمک کنید :cry:
untitled.jpg

smmoosavian

عضو جدید
آخرین ویرایش:

bigbomber

کاربر فعال
مرسی دادا دمت گرم.ما خیلی انداختیمت تو زحمت!واسه مشکل ران نشدن ماکرو ویندوز را عوض کردم اکی شد،البته PDF بسیار ارزشمند شما هم کمک شایانی کرد.

تو ضمیمه ارسال کردم.

سپاس
سلام. فایل را براتون به سطح تبدیل کردم. فایل IGS، حاصل فرایند تبدیل و قابل استفاده در Abaqus است.

پیوست ها

• AAA.zip
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

bluen

عضو جدید
سلام. فایل را براتون به سطح تبدیل کردم. فایل IGS، حاصل فرایند تبدیل و قابل استفاده در Abaqus است.

مهندس زدی تکروندی منو:redface:
دمت گرم
خدایی لازم شد یه تشکر خیلی خیلی خیلی ویژه از شما داشته باشم.:):smile::)
فایل پارت کتیا با حفظ هندسه وارد آباکوس شد.

اگه ممکنه میتونم روند ایجاد این سطوح را یاد بگیرم؟چون حدود 10 تا مدل اینجوری ایجاد کنم:confused:

بازم جا داره از شما دوست عزیز سپاسگزاری کنم.

aydogan

عضو جدید
برای آشنایی با فرمان LOFT این فیلم ها رو ببینید
http://www.noandishaan . com/forums/thread23494-2.html#post378501

دات کام رو بدون فاصله تایپ کنید
از روی فیلم این دستور رو اجرا کرده ام ولی ارور می دهد.
لطفا فایل من رو ببینید بگید اشکال کارم کجاس؟

hsn157134

عضو جدید
درود

به واسطه نوع کارم مدتی میشه از کتیا فاصله گرفتم ولی مجددا لازمم شده.

حالا می خواستم بدونم ورژن 6 که عرضه شده چه تفاوتهایی با ورژن 5 داره؟(ممنون میشم شماره آخرین ریلیز هر کدوم رو هم بدید)

و اینکه فرق ورژن client با server چیه؟

این سوال من رو اگر دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم.

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخرین نسخه از نرم افزار کتیا CATIA با نام جدید V5-V6 2012 با ابزارهای جدید توان تحلیلی بهتر با افزودن راحت تر قابلیت های قویترین نرم افزار تحلیلی جهان نرم افزار ABAQUS با دو محیط در زیر شاخه محیط های آنالیز کتیا می باشد. این نسخه جدید نرم افزار از ماه April سال میلادی 2012روانه بازار جهانی شد، این نسخه از نرم افزار سازگاری بیشتری با سیستم عامل های مختلف ویندوز داراست به نحوی که هر دو نسخه 64 و 32 بیتی آن بر روی تمام ویندوز های XP ، VISTAو SEVEN قابل نصب و اجرا می باشد. روند نصب این نسخه جدید با نسخه های قبل کاملا متفاوت می باشد.

مهم ترین علت ارائه این نسخه جدید نرم افزار CATIA V5 از جانب شرکت دسو سیستم برقراری ارتباط با نسخه 6 کتیا CATIA V6 می باشد، و قابلیت خروجی گرفتن از نسخه 6 نرم افزار را فراهم می سازد. برای این ارتباط باید CATIA V6 2012 را نیز نصب نمائید. به همین خاطر نام این نسخهCATIA V5-V6 2012 نامگذاری شده.
در حال حاضر به علت ساختار گرافیکی نسخه 6 نرم افزار کتیا و عدم توانایی سخت افزاری اکثر سیستم های موجود در باز ترجیحا در مراکز صنعتی برای راحتی کار و بالا بردن سرعت طراحی از نسخه CATIA V5 که قدرت گرافیکی کمتری نیاز دارد، استفاده می شود.
تفاوت این نسخه با نسخه های پیشین در محیط های مانند :

• Sketcher
  • Generative Shape Design
  • FresStyle
  • Machining
  • Structure Design
  • Tubing Design
می باشد که ابزار های جدیدی جهت افزایش کارکرد این محیط ها افزوده شده و یا ابزار های قبلی کامل تر شده اند.

http://www.catia.ir/catiav5-62012.html

E_khaleghi

کاربر فعال
و اینکه
فرق ورژن client با server چیه؟

اصولا client در شبكه ها به كاربر و كساني كه خدمات ميگيرند و يا عضوي از گروه كه در كار طراحي شركت ميكند گفته ميشود و server به سيستمي كه تمام client ها رو مديريت ميكند و اطلاعات مربوط به client ها را دارد و بعضا ذخيره و نگهداري فايلهاي طراحي شده و موارد ديگر را بر عهده دارد گويند
در شبكه هاي مختلف client ميتواند ويندوز هاي مختلفي باشند xp 7 vista‌ و سيستم سرور هم ويندوز هاي سرور نظير 2000 , 2003 . 2008 , و ... نصب شود

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید اگه ممکنه اساتید کمک کنند من catia v5r21 رو از سایت سافت گذر دانلود کردم و برنامه رو نصب کردم و آبدیت اون رو هم ریختم(sp6) و بعد کرک کردم ولی موقعی که رو برنامه کلیک میکنم تا اجرا شه با این ارور مواجه میشم http://upload7.ir/images/65025847842358912403.jpg
و یک سوال دیگه قسمت setting mangimant catia من روش کلیک میکنم صفحه سفید مانند مثل http://upload7.ir/images/82666941034348129650.jpg
ممنون میشم اساتید کتیا کمک کنن

E_khaleghi

کاربر فعال
با سلام و خسته نباشید اگه ممکنه اساتید کمک کنند من catia v5r21 رو از سایت سافت گذر دانلود کردم و برنامه رو نصب کردم و آبدیت اون رو هم ریختم(sp6) و بعد کرک کردم ولی موقعی که رو برنامه کلیک میکنم تا اجرا شه با این ارور مواجه میشم http://upload7.ir/images/65025847842358912403.jpg
و یک سوال دیگه قسمت setting mangimant catia من روش کلیک میکنم صفحه سفید مانند مثل http://upload7.ir/images/82666941034348129650.jpg
ممنون میشم اساتید کتیا کمک کنن

نرم افزارهايي نظير كتيا و ساليد ورك و نرم افزارهاييكه حجم بالايي دارند و كرك شده هستند رو سعي كنيد از بازار تهيه كنيد
احتمال اينكه كرك نرم افزاري كه دانلود كرده باشي ايراد داشته باشه وجود داره
بنده خودم هم ساليد ورك و هم ويندوز سرور 2003 رو دانلود كردم و بعدش به اين نتيجه رسيدم كه كار اشتباهي كرده ام و خريد DVD اون از بازار هم مقرون به صرفه ست هم راحت تر و هم مطمئن تر
به شما هم توصيه ميكنم آخرين ورژن رو از بازار تهيه كنيد

smmoosavian

عضو جدید
از روی فیلم این دستور رو اجرا کرده ام ولی ارور می دهد.
لطفا فایل من رو ببینید بگید اشکال کارم کجاس؟

خطوط راهنما با مقاطع مورد نظر تقاطع ندارند. باید با دستور project 3d elements دایره ها رو در صفحه اسکچ خطوط راهنما تصویر کنید و سپس با قید coincidence اون ها رو به نقاط تصویر شده الصاق کنید.

CNC

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام یادگیریه نرم افزار کتیا رو شروع کنم
سوالم اینه که خودم شروع به یادگیری کنم با کتاب و سی دی یا کلاس برم؟
و اینکه چه کتابی(منظور نام مولف) برای یادگیری مناسبه و همچنین چه ورژنی از نرم افزار؟
ممنون

آخرین ویرایش:

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
آیا امکانش هست که در نمای برش خورده قطعاتی از قبیل پیچ و مهره که از استثنائات برش هستند برش نخورند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام یادگیریه نرم افزار کتیا رو شروع کنم
سوالم اینه که خودم شروع به یادگیری کنم با کتاب و سی دی یا کلاس برم؟
و اینکه چه کتابی(منظور نام مولف) برای یادگیری مناسبه و همچنین چه ورژنی از نرم افزار؟
ممنون

سلام
برای شروع می تونید از کتاب استفاده کنیدو در کنارش اگه cd های آموزش هم باشه بهتره.
کتاب مثلث نارنجی بهتره به خاطر ساده بودن و داشتن مثال های زیاد.
نویسندگان کتاب :
مهندس هادی جعفری و مهندس مصطفی هیهات
CATIA V5R21

http://www.afrangpub.com/images/CATIA-V5.pdf

موفق باشید
;)

• Like
واکنش ها: CNC

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید من آخر ورژن کتیا catia v5r20 رو ریختم و از 21 گذشتم و سرویس پک 1 اون هم ریختم کتیا نصب شد و به درستی کار میکنه فقط یک مشکلی که دارم این هست که موقعی که رو part desgin می روم و انتخاب میکنم ایکون ها x-y x-z y-z من ریز به نظر میایند برای این که یک ذره درشتر به نظر بیان باید چه کاری انجام دهم ممنون​

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید من آخر ورژن کتیا catia v5r20 رو ریختم و از 21 گذشتم و سرویس پک 1 اون هم ریختم کتیا نصب شد و به درستی کار میکنه فقط یک مشکلی که دارم این هست که موقعی که رو part desgin می روم و انتخاب میکنم ایکون ها x-y x-z y-z من ریز به نظر میایند برای این که یک ذره درشتر به نظر بیان باید چه کاری انجام دهم ممنون​

پنجره رو ببند ، دوباره باز کن.
اگه نشد دوباره نصب کن.
بعضی مواقع پیش میاد