تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

saza

عضو جدید
سلام
میشه یکی خود برنامه کتیا رو برا دانلود بذاره؟ v5.r15

badterojan

عضو جدید
سلام
آقا اين rapid share ها چرا دانلود نمي شه؟
مي خوامشون؟ راجع به چي هستن ؟
هر چي هستن مي خوامشون؟
راجع به چي هستن ؟

hsn157134

عضو جدید
دوستان ضمن تشكر از شما ولي اگه يه توضيح هم در مورد محتواي فايلهاتون بديد بد نيست

فرزاد87

عضو جدید
پيشنهاد

پيشنهاد

من در مورد آپلود وسرعت آپلودكردن نمي دونم ولي فكر كنم بتونيد سريعتر اينها رو در دانشگاه آپلود بكنيد . :)

esmipour65

عضو جدید
تمرین های CATIA

تمرین های CATIA

هر کسی که می خواد تمرین هایی در مورد کتیا با فیلم آموزشی اون و فایل قطعه داشته باشه و ایبوک های مختلف مکانیک به وبلاگ زیر یه سری بزنه

http://3dpractice.blogfa.com

smmoosavian

عضو جدید
تاپیک مخصوص پرسش و پاسخ CATIA

تاپیک مخصوص پرسش و پاسخ CATIA

سلام دوستان
کسانی که علاقه مند هستند می تونن سؤالات خودشون رو در زومینه های مختلف از نرم افزار CATIA مطرح کنند . من سعی می کنم سؤالات شما رو به وسیله فیلم آموزشی جواب بدم . فکر می کنم این بهترین روش برای تبادل اطلاعات باشه . فیلم های تهیه شده کم حجم هستند و می تونید به راحتی اون ها رو دانلود کنید . نظراتتون رو حتما در این تاپیک مطرح کنید . متشکرم

soheyl_shaghaghi

عضو جدید
سلام دوستان
کسانی که علاقه مند هستند می تونن سؤالات خودشون رو در زومینه های مختلف از نرم افزار CATIA مطرح کنند . من سعی می کنم سؤالات شما رو به وسیله فیلم آموزشی جواب بدم . فکر می کنم این بهترین روش برای تبادل اطلاعات باشه . فیلم های تهیه شده کم حجم هستند و می تونید به راحتی اون ها رو دانلود کنید . نظراتتون رو حتما در این تاپیک مطرح کنید . متشکرم
ممنون از شما
من می خواهم که یک مکانیزم مثلا بادامک رو تو کتیا از لحاظ سینماتیکی تحلیل کنم.
میشه منو راهنمایی کنی.

smmoosavian

عضو جدید
دوست عزیز تحلیل سینماتیکی مکانیزم بادامک کاری نیست که به وسیله CATIA بشه اون رو
انجام داد یا من بلد نیستم ! البته میشه یه کارهایی در کتیا انجام داد مثلا نمودار حرکت رو بر حسب زمان رسم کرد و از این قبیل
می دونم این کار رو با ویژوال نسترن یا نرم افزار ADAMS به راحتی میشه انجام داد . در نرم افزار inventor هم کمی می تونید تحلیل سینماتیکی انجام بدید .
اما شبیه سازی مکانیزم رو در CATIA به زودی براتون می فرستم . منتظر باشید .

smmoosavian

عضو جدید
پرسش

پرسش

ظاهرا که در این تالار کسی در مورد CATIA سوالی نداره و همه استاد هستند!!
من منتظر سوالات شما هستم !

mehrdadeng

عضو جدید
سلام دوستان
منم سعی می کنم کمکت کنم

mehrdadeng

عضو جدید
ظاهرا که در این تالار کسی در مورد CATIA سوالی نداره و همه استاد هستند!!
من منتظر سوالات شما هستم !
دوست عزیز اگر امکان داره در باره اصول اولیه مش زنی در کاتیا توضیح بدید.چون من تا حالا با کاتیا مش زنی نکردم.

با تشکر

smmoosavian

عضو جدید
پاسخ به سوالات

پاسخ به سوالات

من واقعا خوشحالم که امروز همه علاقه نشون دادن و سوال ها و نظرات خودشون رو مطرح
کردند . دو تا سوال مطرح شده که پاسخ می دهم :
1- در مورد مش زنی در CATIA هنوز چیزی نمی دونم ولی میرم یاد می گیرم !! همین امروز
و فردا جوابتون رو میدم .
2- در مورد abaqus for catia باید بگم شدیداً دنبال این هستم که بتونم نصبش کنم
و با اون کار کنم و اون رو هم یاد بگیرم ! منتظر اون هم باشید . دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره ! یکی از دوستان من کتاب آموزشی زبان انگلیسی این نرم افزار رو خریده ولی
کتاب هنوز نرسیده ایران . منتظر اون هم باشید . این کتاب نوشته دکتر نادر زمانی است .

راستی من یه فکری دارم . اگه می خواین مثل من فیلم آموزشی درست کنید از نرم افزار
screen2exe استفاد کنید .

:: بدرود ::

smmoosavian

عضو جدید

smmoosavian

عضو جدید
چرخدنده پارامتری

چرخدنده پارامتری

سلام به همگی .
این فایل چرخدنده است که به صورت پارامتری مدل شده . برای تغییر دادن اون فقط کافیه از
درخت طراحی روی شاخه parameters کلیک کنید و اون رو باز کنید و هر کدوم از پارامترها را
که خواستید تغییر بدید . مثلا اگر روی پارامتر Z دابل کلیک کنید می تونید تعداد دندانه ها رو
تغییر بدید. مثلا عدد 9 را وارد کنید . با کلیک کردن روی ok مشاهده می کنید که مدلتون
update میشه و تعداد دندانه هاش تغییر می کنه . البته فقط می تونید پارامترهای مستقل
را تغییر بدهید . فایل ضمیمه رو دانلود کنید . دقت کنید برای باز کردن فایل از CATIA V5R10
یا بالاتر استفاده کنید .

موفق باشید !